وکیلانه » » نامه ایی صریح و صادقانه برای محمد نوری زاد (7 سوال)
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
نامه ایی صریح و صادقانه برای محمد نوری زاد (۷ سوال)
۹ام, مرداد ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۹۷]

جناب آقای محمد نوری زاد 

سلام علیـــــکم

خوشبختانه من اصلاً بلد نیستم مانند شما اینهمه نفاق داشته باشم و تند‌ترین مفاهیم را در قالب زیباترین کلمات بپیچانم و به اسم دلسوزی ارائه دهم. اگر بدانم کسی ظالم و قاتل است هرگز او را پدر خطاب نمی‌کنم و اگر برسم به این مهم که حکومتی جائر و مردم کُش و تا خرخره فرو رفته در منجلاب فساد است هرگز امید به صلاح آن نخواهم داشت.
زیباترین کلمه این هستی را "صداقت" یافته‌ام و برای مخاطبم ارزش قائلم و خوب می‌دانم مخاطبم شعور‌ش می‌‌رسد که شاید بشود "سرگین" شتر را در زیباترین کادوها پیچید اما با بوی تعفن آن هیچ کاری نمی‌توان کرد!
فلذا به دور از نفاق، صادقانه و رک حرفم را می‌زنم و هر چند می‌بینم دشمنان دیروز شما، امروز برایتان با لبخند آغوش گشوده‌‌اند اما امیدوارم شما هم ایمان به کلام دکتر بهشتی داشته باشید که فرمود : "من تلخی برخورد صادقانه را به لبخند شیرین منافقانه ترجیح می‌دهم".

کارگردان دوست‌داشتنی "پروانه‌ها می‌نویسند"؛
بسیار دوست می‌داشتم کلام منتقدانه شما به دور از بی‌انصافی می‌بود تا من بجای این نامه‌ی متذکرانه، برای شما نامه‌‌‌ی تشکر همراه با گل می‌فرستادم که نوری زاد عزیز، بنازم غیرتت را که به فکر آبادانی ایران فردا برای من ِ جوانی. اما چه کنم آقا محمد؟! هیچ منتقد منصفی نیست که بتواند از انتقادات شما چنین برداشت خوش‌بینانه‌ایی داشته باشد.

جناب آقای محمد نوری زاد؛
هرچند با پاسخ ندادن به این نامه  و این نامه  و به خصوص  این نامه  دوستانم نشان دادید به آنچه در خصوص گفتگو می‌گویید اعتقاد واقعی ندارید، اما بیایید کریمانه به این چند سوالی که ذهن من ِ جوان ِ ایرانی را به خود مشغول کرده پاسخ دهید تا پاسخ شما را مفتخرانه روی دست بلند کنیم و بگوییم : ببنید مردم! محمد نوری زاد که اینهمه نامه نوشت و جوابی نگرفت، متواضعانه پاسخ سوالات یک جوان بی‌نام و نشان را داد تا الگویی باشد برای دیگران. ببنید مردم! صداقت محمد نوری زاد را ببنید.
و اما اگر خدای نکرده به هر دلیلی، اجازه بدهید دوباره تاکید کنم به هر دلیلی، پاسخ سوالات من را هم ندادید بدانید همان دلیل شما، می‌تواند علت بی‌جوابی نامه‌های خودتان هم باشد!

اما فقط ۷ سوال از انبوه سوالات من

۱) در نامه‌های خود، انتقادات فراوانی را به نظام جمهوری اسلامی وارد کرده‌اید. انتقاداتی بسیار جدی که بنابر ادعای شما دو سالی می‌شود دیگ ملت را به جوش آورده. انتقاداتی که ایران را در حد برخی همسایگان فلاکت زده پایین می‌آورد. انتقاداتی که منجلابی از فساد جلوی روی خواننده به تصویر می‌کشد. مشکلی نیست، فقط برای راستی‌آزمایی صحت انتقادات یا بهتر بگویم "اتهامات" وارد شده توسط شما سوالی دارم.
در مصر و بسیاری از کشورهای منطقه که قطعاً مردمانش از سطح مردمان دانای ایران زمین، بسیار پایین‌تر هستند، خودکشی ساده یک جوان، جرقه‌ایی شد که  باعث به راه افتادن سونامی بزرگ انقلاب و برچیده شدن حکومت‌های به شدت خودکامه گردید. موجی که نه "زر"، نه "زور" و نه حتی "تزویر" در بالاترین حد ممکنه هم نتوانست جلوی آن را بگیرد، با توجه به تصویری که شما از ایران کنونی نقش زده‌اید، چگونه است که در ایران شاهد چنین موج خروشانی نیستیم؟!؟ خدای نکرده مردمان ایران زمین بی‌غیرت‌تر و توسری‌خور‌تر از مردمان شمال افریقا هستند یا نه، تصویری که شما نقش کرده‌اید دروغ و اتهامی بیش نیست؟

۲) این مهمترین سوال من از شماست، "موسوی دستگیر بشه، ایران قیامت می‌شه" چرا نشد؟

۳) حتماً می‌دانید که اطرافیانتان، شما را "حر" خطاب می‌کنند. لطفا بفرمایید دقیقاً  از "چه" به سوی "چه" توبه کرده‌اید؟ در این میان تکلیف شما با  میلیون‌ها میلیون زن و مرد و پیر و جوان ایرانی ِ به خیابان‌ها آمده در "نه دی ۸۸" که هر کس را فقط دو چشم انصاف بود می‌توانست شکوه حضورشان را ببنید، چیست؟ از آنجا که مردمان پاک ایران زمین، بهترین معیار قضاوت هستند آنان را به داوری فرا می‌خوانیم و فرض هم می‌گیریم که اکثریت بر اساس انتخابات باشکوه خرداد ماه قابل تشخیص نیست، حال آیا زیباست که "محمد نوری زاد" همپای "علیرضا نوری زاده" در مقابل اکثریت مردم نه‌ دی هشتاد و هشتی ایران زمین قرار بگیرد؟

۴) در نامه‌ی چهارم‌تان، که می‌شود آنرا مانی‌فست شما نامید امریکا و حاکمان امریکا را به گونه‌ایی ترسیم نموده‌ایید که هیچ خواننده‌ایی شک نمی‌کند مدینه فاضله شما ایالات متحده امریکاست با ویژگی بارز "راستگویی".
از آنجایی که انشالله همچنان به معاد ایمان دارید، آیا می‌توانید همین ادعا را در صحرای محشر و مقابل آن عروس افغانی به خون تپیده، آن کودک فلسطینی پرپر شده، آن مادر عراقی بی کس شده، آن پدر امریکایی جوان از دست داده، آن دختر بریتانیای بی بابا شده و حالا هم این‌همه لیبیایی تکه‌تکه شده، فقط و فقط بخاطر دروغگویی امریکا، مطرح کنید؟ به فرض جمهوری اسلامی بد، زشت نیست که همچنان در دهه ۴۰ سیر کرده و امریکا را کعبه‌ی آمال می‌دانید؟!

۵) در جای جای نامه‌های خود، بسیار به دفاع ِ به قول خودتان بی‌نظیر و غلیظ از ولایت در اواخر دهه هفتاد اشاره می کنید، در عین حال در نامه دوم خود افرادی را به عنوان دوستان واقعی انقلاب و با تعابیری بسیار زیبا معرفی کرده‌اید، سوال اینجاست آیا این افراد معرفی شده توسط شما، همانان نیستید که شما روزگاری در مقابلشان برخواستید و حتی در نامه اول همچنان به، "به‌‌خودبرتربینی" آنان گواهی داده‌اید؟ و فراتر از این تناقض، آیا کسی که فقط در عرض چند سال اینچنین تغیر ۱۸۰ درجه‌ایی می‌‌کند، شایسته نیست به‌جای نامه نگاری به سبک جوانان تازه غرب دیده به مراجع، به اندرون خود خزیده و به  واکاوی اندیشه‌های خود مشغول باشد؟‌

۶) بهائیان و صوفیان مشکلات عقید‌تیشان با شیعیان حل شده که شما آرزو می‌کنید دست در دست آنها بدهید و از حقوقشان دفاع کنید؟ یا شما با شیعیان مشکل عقیدتی پیدا کرده‌اید؟ آیا همان دلیلی که باعث شده شما احساس تکلیف کنید که از حقوق فرقه‌های ضاله دفاع کنید، فردا روز باعث نمی‌شود که شما احساس تکلیف کرده که از حقوق همجنس‌گرایان هم دفاع کنید؟

۷) می‌دانم این سوال آخر بسیار تلخ و گزنده است، اما امیدوارم پاسخ شفاف شما جبران این تلخی را بنماید. جناب آقای محمد نوری زاد!
با ۴ میلیارد تومان پول بیت المال که چهت مقابله با فیلم ضد ایرانی "سیصد" در اختیار شما قرار داده شد،‌ چه کردید؟

 والســـلام علی من اتبع هدی
امیرعلی صفا

مطالب مرتبط :
نامه سرگشاده یک طلبه به احمد منتظری

پاسخ محمد نوری زاد به پرسش های من

آقای نوری زاد، “روی خط مرز” “نخلستان تشنه‌”ی صداقت است (نقد من به  پاسخ‌های آقای نوری زاد)۹۷ دیدگاه برای “نامه ایی صریح و صادقانه برای محمد نوری زاد (۷ سوال)”

 1. اصلاح طلب گفت:

  جواب سوال اول و دوم
  این جمله “در مصر و بسیاری از کشورهای منطقه که قطعاً مردمانش از سطح مردمان دانای ایران زمین، بسیار پایین‌تر هستند” بی پایه است ولی اصطلاحا غلط رایج هست (من فکر میکردم خودبرتر بینی ایرانیها محدود به ناسیونالیستهاست).
  معترضین مصری و کشورهای منطقه یک تفاوت جدی با معترضین ایرانی دارن. اکثریت ایرانیهای معترض اگر نگیم که با دین ضدیت دارن دست کم افرادی هستن که دغدغه دینی ندارن. غیر دینی بودن، نداشتن ایمان به اجر اخروی و پاداش برای شهادت در راه خدا از مهمترین ویژگیهای حرکت معترضین ایرانی هست. به همین دلیل معترضین ایرانی سعی می کردن که تا حد ممکن از آسیب دیدن و کشته شدن دوری کنن. به عبارت ساده تر معترضین ایرانی به دنبال ساختن دنیاشون هستن و کاری به آخرت ندارن. شعار “جمهوری ایرانی” تاکید بر همین صبغه غیر دینی جنبش سبز هست. در حالیکه مردم مصر و منطقه همچنان با اعتقاد به وعده های الهی زندگی می کنن. بیشترین حضور مردم در تظاهرات مربوط به روزهای جمعه بعد از نماز جمعه است و شهادت در راه خدا و اجر اخروی ترس از کشته شدن رو در این افراد کم کرده، به همین دلیل مردم برای رسیدن به هدفشون تا مرگ ایستادگی کردن، در حالیکه معترضین ایرانی ایمان به اجر اخروی و شهادت در راه خدا ندارن و به همین دلیل از مواجهه با مرگ پرهیز میکنن.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مرداد ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۴۶:

  صداقت و واقع‌بینی شما برای من بسیار قابل احترامه و از نظر من جواب شما قانع کننده بود

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مرداد ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۱۴:

  البته من یک نکته اینجا اضافه کنم: این نگاه جنبش سبز از نظر من کاملا پسندیده است و این یک پیشرفت از آرمانگرائی به واقعگرائی هست.

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ مرداد ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۰۳:

  کاش همه اصلاح طلبان تفکرشون در این زمینه مثل شما بود

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مرداد ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۵۶:

  من خیلی ها را می شناسم که معتقدند که شرایط فعلی تضمینی برای بزرگداشت دین نیست .و لذا حتی انگیزه های مذهبی هم وجود دارد …ولی کلا موج اعتراضا ت این خصوصیت را داشت که از تمامی قشرها در ان حضور داشتند .به نظر من حرکتی که موجبات جدا کردن و ریزش گروهایی از مردم را فراهم می نماید …دچار مشکل است .
  می بینید شما ها علنا بسیاری از ایرانیان را مستحق سلب حقوق شهروندی می دانید .

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۵۲:

  شما بسیاری از ایرانیان رو مستحق سلب حقوق شهروندی میدونید.
  میگید ما اعتراض میکنیم و ما خودمون هم تصمیم میگیریم که شما که در اعتراض با ما همراهی میکنید نظرتون راجع به دین چی باشه.
  شما وقتی از الان اینجوری هستید وای به حال وقتی که قدرتی در دست داشته باشید .
  چرا نمی خوایید واقعیت رو قبول کنید ؟ چرا از رک و راست و صریح حرف زدن واهمه دارید ؟

  [پاسخ]

 2. فطرس ملک گفت:

  سلام جناب صفا

  به چه نکات خوبی اشاره کردید
  مورد آخر به نظرم از همه مهمتره
  ظاهراً قرار بود فیلم چهل سرباز رو بسازه دیگه
  حتما یه دلیلی برای خودش میتراشه که دوباره به نظام بر میگرده

  [پاسخ]

 3. فطرس ملک گفت:

  راستی سوال دوم هم خیلی باحاله
  منم واقعا دلم میخواد جوابشو بدونم
  ای کاش حداقل به این یکی سوال جواب می داد
  طفلک

  [پاسخ]

 4. سلام
  یادم هست که موقع پخش پروانه ها می نویسند خوشحال بودیم که کسی هست که دنبال گفتمان انقلاب است و یادم هست از صراحت لهجه سریال لذت می بردیم
  البته باز هم یادم هست همان موقع هم تندروی هایی حس می شد و حالا انگار این تندروی ها جهت دیگری یافته است

  و چه زیبا به ما آموخته اند که
  خیر الامور اوسطها

  [پاسخ]

 5. سلام و خداقوت
  احسنت به شما
  باورم نمیشه این نوری زاد همون نوری زاده ۱۰ سال قبل باشه
  چرخش تا چه حد؟
  به قول شما از چی به چی توبه کردن؟

  خدیا عاقبت همه مارو ختم به خیر کن

  *
  سوال ۶ منو یاد سوال دکتر از کروبی انداخت
  همون شب مناظره
  آقای کروبی اون سیصد میلیونی که از شهرام جزایری گرفتی چی شد؟
  :D
  آقای نوری زاد
  اون چهار میلیاردی که گرفتین چی شد؟

  [پاسخ]

 6. سلام مجدد
  به نظرم هم سوال ها و مخصوصا سوال ششم حاکی از تیزبینی نگارنده است :mrgreen:

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۵۴:

  این شکلک هم یعنی اینکه ما همه منتظر جوابهای روشنگرانه مخاطب نامه هستیم :mrgreen:

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ مرداد ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۰۵:

  ایضاً :mrgreen:

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۳۵:

  ما نیز مجددا :mrgreen:

  [پاسخ]

 7. حسين گفت:

  داداش امیرعلی بزرگوار کمی دیر بود ولی مثل قبلی عالی …

  دوست اعتقادی و برادر مکتبی بنده جناب “ایمان حسینی” مطلب شما را در سایت “آزادنگار” منعکس کرد: (لینک پایین)

  http://fa.azadnegar.com/article/%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B5%D8%B1%DB%8C%D8%AD-%D9%88-%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF-%D9%86%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DB%B7-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84

  [پاسخ]

 8. عشقستان اسماعیل گفت:

  سلام
  پست رو جسته و گریخته خوندم. خسته نباشید

  میشه یه نظر بی ربط بدم؟؟؟؟؟؟
  توی خبر ها خواندم پزشکان از مداوای احمد عزیز شاعر و عاشق اهل بیت علیه السلام قطع امید کردند
  شاعر شعر فوق العاده زیبای یاس کبود و ضریح گمشده و بوی نرگس و….
  از دوستان خواهش میکنم برای سلامتی این عزیز دعا کنند.

  [پاسخ]

 9. سلام.
  من که هیچ وقت از نوری زاد خوشم نیامد. همیشه باهاش مشکل داشتم.
  سبک نگارش نامه هاش هم به اندازه ی یک بچه سال است. لااقل به اندازه ای که خودش باور دارد پر بار نمی نویسد.
  برای من فقط یک سئوال هست آمریکا عوض شده که این آقا که در نامه اش به خاتمی آمریکا را آن طوری معرفی کرده حالا دارد قربان صدقه ی آمریکا می رود؟!

  [پاسخ]

 10. م.طاهري گفت:

  سلام

  سوال ها خیلی خوبند
  واقعاً چرا جواب نمی دهد اگر جواب دارد

  [پاسخ]

 11. ادامه نیایش ۴۴
  آنگاه شبى از شبهاى این ماه برگزید و بر شبهاى هزار ماه برترى‏داد.و آن شب را«لیله القدر»نامید .در آن شب،فرشتگان و روح،به‏فرمان پروردگارشان،بر هر یک از بندگان اوـکه بخواهدـنازل‏مى‏شوند،همراه با تقدیرى تغییر ناپذیر.آن شب،شب سلام و درودفرشتگان است و دامنه برکاتش تا سپیده‏دم کشیده شود.

  بار خدایا،درود بفرست بر محمد و خاندانش و شناخت فضیلت این‏ماه و بزرگداشت حرمت آن و پرهیز از هر چه در این ماه ما را از آن منع‏کرده‏اى.به ما الهام کن.و ما را به روزه داشتن یارى ده:آن سان که‏اعضاى بدن خویش از معاصى تو بازداریم و در آنچه سبب خشنودى‏توست به کار داریم،تا به هیچ سخن بیهوده گوش نسپاریم و به هیچ لهوو بازیچه ننگریم و به هیچ ممنوع دست نگشاییم و به سوى هیچ حرامى‏گام بر نداریم و چیزى جز آنچه تو حلال کرده‏اى در شکمهاى خود جاى‏ندهیم و زبانمان جز سخن تو نگوید و رنجى بر خود هموار نکنیم جزآنکه ما را به ثواب تو نزدیک سازد و کارى نکنیم جز آنچه ما را از عقاب‏تو در امان دارد.اى خداوند،از تو مى‏خواهیم که این همه اعمال را ازریاى ریاکاران و آوازه در افکندن آوازه افکنان دور نگه دارى.و چنان بادکه کسى را در عبادت با تو شریک نسازیم و جز تو براى خود مرادى‏نجوییم.

  [پاسخ]

 12. هومن گفت:

  مدتی در بین مدافعان عملکرد دولت (البته عذر خواهی می کنم نمی دانم چه نامی بگذارم بر این جماعت !حامی حکومت …حامی احمدی نژاد …اصولگرا ….؟؟؟ )مد شده بود که می گفتند …من تا دیروز سبز بودم ولی اقای موسوی چنین گفت …و چنان شد ناگهان به خودم امدم !!!و سپس سعی می کرد این پیام را به خواننده معترض بدهد که چاره ای ندارید ! و باید مثل من روزی به این نتیجه نهایی برسید …الان هم کاربری که به نام اصلاح طلب اقدام به پاسخ می کند به نظر من …به هی چ عنوان اصلاح طلب نمی باشد و در حقیقت فردی است که بر همان مسله مرتد بودن سبزها اصرار دارد (یک حامی دولت )!!و این مضحک استکه این کامنت را به عنوان پاسخ یک اصلاح طلب صادق معرفی کنید …!!خیر این دیدگاه اصلاح طلبان نمی باشد .

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مرداد ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۵:

  یعنی دیگران رو هم شما باید تایید کنین که اصلاح‌طلب هستن یا نه؟
  کامنت‌های دیگه‌ی این دوستمون وجود داره، می‌تونی بخونی تا بدونی حامی حکومت هست یا نیست/
  ضمن اینکه خودشون هم امیدوارم جواب شما رو بدن

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۳:۲۱:

  استدلالهای سبک و جلف ظاهرا در خون و رگ همه ما ایرانیهاست. فرقی نمیکنه. آقای هومن من رو همدست گردانندگان این وب سایت میدونه چون کامنت من توسط اونها تایید شده و باقی کامنت گذارهای این وب سایت جنبش سبز رو همدست آمریکا میدونن چون جنبش سبز مورد تایید آمریکا بوده.

  [پاسخ]

 13. هومن گفت:

  پاسخ سوال اول از دید بنده و شاید چند تن از نزدیکان و دوستان :
  -دقیقا شباهتهایی هم مابین مصر و ایران در مورد اعتراضات وجود دارد …ببینید کاسه صبر مردم پس از بر گزاری انتخابات مشکوک در هردو کشور لبریز می شود .و دقیقا فضا ملتهب می گردد .شما و دوستان هم فکرتان به هیچ عنوان اشاره به نارضاتیتی مردم ایران پس از انتخابات نمی کنید .و سعی می کنید رویداد ها را از این مقطع مهم زمانی جدا نمایید .
  خوب پس از شکل گیری اعتراض در دو کشور مسله مهم دیگری وجود دارد به نام تقابل امنیتی …ایا در مصر پس از اعتراضات دستگیری صورت گرفت و دولت مذهبی این دستگیر شده گان را در دادگاه ها محاکمه کردند ؟ایا در مصر اقدام به عکسبرداری از تضاهر کننده گان گردید ؟ ایا نیرویی شبه نظامی و حامیان متعصب دولت به مقابله با مردم پرداختند ؟
  امروز حامیان دولت …با مطرح کردن اینکه مردم ایران دارای غیرت هستند و اگر موردی وجود داشت انها اقدام به ادامه تظاهرات می کردند …نوعی دفاع جدید را مطرح می کنند …
  در حالیکه بنده بدون سعی در تحریف وقایع و فضای افکار مردم در پایتخت …این مورد را بگم که هنوز بسیاری در مورد انتخابات سوال دارند و هرگز قانع نشدند .
  زمانی که شما تجمع مردمی ۹ دی را اساس بیشمار بودن حامیان خود و تعداد کم مخالفین می شمارید …و دایما به ان اشاره می کنید ..فراموش می کنید که هیچ عقلی این ادعای اکثریت بودن شما را باور نمی کند …زیرا اگر چنین بود وزارت کشور از تجمع قانونی مردم مخالف جلو گیری نمی کرد .

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۵۵:

  شما تصاویر مصر رو دیدین؟
  دیدین که تانک آوردن تو خیابون یا نه . دیدین که هلی‌ کوپتر بالای میدان اتحریر حرکن می کرد یا نه؟ جونا فرار کردن؟
  الان توی لیبی که اینهمه وضع فجیعه مردم و جونا فرار میکنن؟

  [پاسخ]

 14. هومن گفت:

  این مهمترین سوال من از شماست، “موسوی دستگیر بشه، ایران قیامت می‌شه” چرا نشد؟
  ………………………………………………………………..
  فکر کنم … منظورتان این است که اصلا اعتراضی وجود نداشته و اگر واقعا وجود می داشت …چرا الان خبری نیست ؟
  … اقدام هایی مانند حصر خانگی …فیلترینگ ….کنترل جراید …را برای مقابله با همین مردم معترض انجام می دهند .من می پرسم اگر موردی نیست چرا چنین اقداماتی وجود دارد ؟اینها نشانه چیست ؟

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۵۶:

  یه سوال بدون هیچ گونه پیش داوری و بغض شخصی

  و البته قصدم کنجکاوی هم نیست حتی

  شما ساکن کجایید؟

  حتی نمیخوام توجیه کنم و اینا…صرفا میخوام بدونم

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۵۵:

  اهل جایی با پارازیت برای جلوگیری از دیدن رسانه های ماهواره ای …. که الوده گیش بیداد می کند ….ابش را نمی توان نوشید ….ترافیکش …اعصاب خورد می کند …و برای یافتن حامی دولت باید رهایش کرد و به روستاهایی رفت که این مشکلات را علی رغم جمعیت میلیونی ندارد !!!!

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۱۷:

  عجب
  کلا اهل سفسطه اید پس

  به گمانم منظور شما تهران باشه:)
  همشهری هستیم پس

  ببین جناب هومن خان
  چیزی که من دارم در این شهر بزرگ پر دود پر ترافیک شلوغ می بینم این هست که:
  آن قدر که مردم دغدغه دریافت ماهانه یارانه نقدی خود را دارند دغدغه جنبش سبز را ندارند
  ======
  شما دوباره مظلوم نمایی کن و از فیلترینگ و غیره و غیره بگو…اصلا مگر چند درصد مردم به فضای مجازی سر می زنند؟ چند درصد که سر میزنند وقتی ببینند فیلتر است باز هم تلاش می کنند؟
  ======
  مشکل شما و رفقایتان این نیست که به قول شما آزادی های مدنی ندارید
  مشکل شما نداشتن ثبات قدم است.
  بگذار یک شاهد برایت بیاورم
  جمعی ( که البته همگی معلوم الحال بودند و وضعیتشان برای اهالی کوچه مشخص است) در روزهای ابتدایی بعد از انتخابات شبها می آمدند و شعار می دادند و تکبیر می گفتند
  اما حتی همین کارشان هم برای تفریحی بود که به نظرشان جالب می رسید. این از هیجانشان موقع جیغ زدن و سر و ضع آراسته شان موقع دم پنجره آمدن مشخص بود. انگار آمده باشند پیک نیک
  کاری ندارم که به همه چیز توهین کردند و یک مو هم از سرشان کم نشد( آزاد بودند) کاری ندارم که یک شب که یک موتوری گذرا شعاری بر خلاف عقاید آنها داد، برای یک هفته همگی فراری شدند( ترسو) بودند…میخواهم یک شعارشان را برایتان بگویم:
  ” تا احمدی نژاده…هر شب همین بساطه…” اما این بساط شعاردهی شان خیلی زود تعطیل شد
  اول جمعیت فرضا ۱۵ نفره شان شد ۵ نفر….بعد این ۵ نفر شد ۲ نفر و بعد هم تعطیل…حتی به ۲۲ بهمن هم نرسید…خسته شدند
  این سرگرمی تازگی اش را از دست داد…رفتند سراغ چیزهای دیگر……مثل برنامه های سرگرم کننده همین ماهواره ای که می گویید…
  ======
  اشکال شما و جنبش شما درونی است….اشکال این است که روی موج احساس مردم سوار شد نه عقاید مردم….احساس جوانها را تحریک کرد با فرصت انجام کارهایی که قبلا نبود
  اگر به قبل از انتخابات برگردید می بینید که جوانها حتی با پوششها و شعار های غیرمتعارف در خ ولی عصر جمع می شدند و با حامیان دکتر عزیز کل کل می کردند و خوب توی سرو کله هم میزدند و به خانه می رفتند..با خاطره ای از یک شب پر نشاط
  و اگر سران جنبش سبز ادعای مضحک تقلب را مطرح نمی کردند این ماجرا شاید حتی بعد از انتخابات هم ادامه داشت
  ======
  شما دارید سنگ جریانی را به سینه می زنید که رهبرانش به سادگی میدان را خالی کردند و بچه های خودشان را از کف خیابان ها که هیچ از شهر تهران دور کردند و بچه های حسرت زده احساساتی مردم را به خیابانها فرستادند
  اگر الان از جنبش سبز حتی آتش زیر خاکستر هم باقی نمانده به این علت است که روشنفکران شما دغدغه مردم ندارند و مردم هم دغدغه روشنفکران
  سران شما این جنبش را تا حد دعواهای سیاسی بین خودشان تنزل دادند و مردم باز هم به خوبی فهمیدند آبی از این دیگ برایشان گرم نمی شود
  مشکل اساسی جنبش شما این است که اصلا جنبش نیست..پشتوانه مردمی اش را از دست داده…مردمی که شما از آن سخن می گویید حاضر نیستند هزینه پرپول شدن جیب آقابالاسرهای نوکر استعمار را پرداخت کنند

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۲۶:

  سلام رهرو عزیز

  عجب جوابیه کوبنده و مستدلی را ارائه دادید

  خوشمان آمد :lol:

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۳۹:

  سلام عزیز
  یه مدت جات خیلی خالی بود نبودی هااا

  خوشحالم که برگشتی:)

  در این ایام دعا یادت نره

  [پاسخ]

  م.طاهري پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۱۵:

  به این می گن حرف حساب

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۲۱:

  سلام..
  چند کلمه حرف حساب..

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۵۴:

  :))))

  [پاسخ]

  ایرانی پاسخ در تاريخ اسفند ۱ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۳۸:

  سلام دوست عزیز رهرو
  شا که ادعا می کنید شعار در شب نشانه ی آزادی بود و عده آنچنان بود و آنچنان شد که طی مدت کوتاهی جمعشان از هم پاشید ما همین قیامها را در مصر داشتیم آنها هم توسط نیروهای نظامی دستگیر میشدند اینجا هم میشدند اما هنگامی که آنجا کسی کشته میشد یا دستگیر میشد از دید تلویزیون ما شهید و یک فردی که از حقوق شهروندی محروم شده معرفی میشد ولی همین فرد در داخل ( خیابان یا کهریزک ) کشته مید بعنوان محارب یا فتنه گر شناخته میشد این اولین فرقه که رسانه روی مردم تاثیر مستقیم داره
  ما کهریزک رو داشتیم در یک مملکتی که اجرای قوانین اسلامی دقدقه ی فکری مسئولانش هست اونوقت یک قاضی به راحتی همچون رای هایی را صادر می کند
  وقتیکه سلطه ی دینی آنچنان بوده که هر تحرکی را رسانه ی میلی مقابل دین نشان میداد دیگر مردم کاری میتوانستن بکنن در حالی که یک سوال معمولی تو را ملحد جلوه می دهد
  دوست عزیز در این مملکت که اختلاس کننده و حق الناس خورده اینهمه آبرو دارد که تصویرش را نه در رسانه و نه تلویزیون نشان میدهند
  شما آنوقت میگویید مردم ما فیلتر را مشکل نمیدانند و اگر بستهه باشد به سراغ دیگری می روند و به دنبال فیلتر شکن و …….. نیستن
  دوست عزیز توی دنیای مجازی نیز همچون دنیای واقعی اختیاری برای من و شما وجود ندارد چون خطی گذاشته اند که آن مصلحت شماست و با خروج از آن شما و من ملحد شناسایی میشویم
  کمی چشمانمان را باز کنیم نتیجه گیری آسانتر می شود

  [پاسخ]

 15. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  نوری زاد و جواب!!!!
  یا حق

  [پاسخ]

 16. فطرس ملک گفت:

  ***جهاد با نفس وسائل الشیعه***

  باب حقوق واجب و مستحبّی که قیام به آنها سزاوار است

  ادامه حدیث ۱۹ از امام سجاد (ع)
  و حقّ کسی که با تو مشورت می کند این است که اگر دانستی که او رایِ نیکویی دارد او را به صواب رهنمون باش و اگر نظر او را نیک ندانستی او را به سوی آنچه که می دانی ارشاد کن.
  سخن امام (ع) ادامه دارد که انشاء الله در روزهای آتی ادامه آن را در سایت قرار می دهم….

  [پاسخ]

 17. فطرس ملک گفت:

  **** مصباح الهدی ***

  *** رزق***
  تا به حال آنچه رزقت بوده مصرف کرده ای و آنچه رزقت نبوده به تو نرسیده است. حتی آنچه را از راه حرام تهیه کردی و خوردی، حرص و تقلایّت آن را نجس کرد و الاّ اگر صابر بودی همان رزق از راه حلال همان وقت به دستت می رسید. پس زاهد حقیقی تو هستی چون ذرهّ ای بیش از رزق خود نخورده ای. از این به بعد هم همینطور خواهد بود. پس نه نسبت به گذشته غصّه داشته باش و نه نگران آینده باش.
  گزیده ای از سخنان مرحوم حاج اسماعیل دولابی در مجالس وعظ

  [پاسخ]

 18. مریم گفت:

  من هیچوقت از سیاست و حرفای سیاسی و بازیای کثیفش خوشم نمیاد نه اصلاح طلبم نه اصول گرا ، اما به نظر منم مهمترین تفاوت جنبش سبز با قیام مردم مصر در غیرت اوناست
  سبزها انگار جز مادیات و دنیا به هیچی اهمیت نمیدن واسه همین از یه چخه کردن مامورا می ترسن اما مردم مصر و لیبی و بحرین گلوله می خورن و باز مقاومت می کنن
  منم از اوضاع جاری کشور راضی نیستم اما راه نجات رو هم روش سبزها نمی دونم راهش اعتراضات مدنی و محترمانه است نه تو خیابون همه جا تو ادارات بر ضد رشوه خواری ، پارتی بازی و زیر آب زنی تو زندگی عادی بر ضد دروغ و ریا و حروم خوری
  هر وقت این چیزا درست شد و باز هم حکومت و نظام مشکل دار بودن اونوقته که قیام درست و منطقی شکل میگیره
  تا وقتی مردم ما قانون شکن و بی اعتنا به حقوق همدیگه هستند جنبشی مثل جنبش سبز فقط یه حرف مفته
  البته اگه منصفانه نظرم رو بخونید بهم حق میدید

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۳۶:

  سبزها انگار جز مادیات و دنیا به هیچی اهمیت نمیدن واسه همین از یه چخه کردن مامورا می ترسن اما مردم مصر و لیبی و بحرین گلوله می خورن و باز مقاومت می کنن
  منم از اوضاع جاری کشور راضی نیستم اما راه نجات رو هم روش سبزها نمی دونم راهش اعتراضات مدنی و محترمانه است نه تو خیابون همه جا تو ادارات بر ضد رشوه خواری ، پارتی بازی و زیر آب زنی تو زندگی عادی بر ضد دروغ و ریا و حروم خوری
  ………………………………………………………..
  امروز شما پشت به مامورین امنیتی و رو به معترضین جوان در خیابانها می ایستید و انها را بزدل می خوانید !!!
  ایا می دانید که در صورت دستگیری این جوانان …چه اتفاقی برای انها می افتد ؟ایا شهامت نمی خواهد ؟
  چند وقت پیش در حال بازگشت از محل کار به صورت اجباری …برای رسیدن به مترو می بایست از خیابانی عبور می کردم که بین نیروهای مردمی !!!و سبز ها در گیری بود .کاری به نوشته شما ندارم و لی صحنه هایی که می دیدم …باعث شد در دل بگویم عجیب جراتی دارند /ظاهرا شما تهدید های رسمی را فراموش کردید …شما می دانید که این معترضان به بی دینی هم متهم می شوند .ایا در زمان شاه چنین اتهامی می خورد یک معترض ؟
  من دیدم که چگونه نیرویی شبه نظامی …مصمم است هر کسی را که به چنگ اورد …تیکه بزرگه گوشش باشد .
  من باور نمی کردم جوانانی که به خاطر ظلمی که به انها شده و هنوز دستشان در جیب خانواده است …اینچنین غیرتی کنند …به خدا قسم باور نمی کردم نسل جوان ما مقابل جریانی بایستند که مدعی دین و مذهب و شرافت انسانی و انقلاب ایران است .و به خاطر تمام فرصتهایی که از انان گرفته شده …لب به اعتراض باز کنند .
  من فکر می کردم این نسل به جز تفریح به چیزی فکر نمی کند .
  درست می گویید با یک چخه …انسانی از انسان دیگر که چنگ به زندگی او انداخته …می ترسد .و این انسان یک ایرانی است با میراث شجاعتی از پدران خود …که در نظر شما از اعراب کمتر امد .شما از این توهین استفاده کردید که جو موافق دولت این وبلاگ استقبال کند ؟یا عدتتان این است ؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۳:

  شما می دانید که این معترضان به بی دینی هم متهم می شوند .ایا در زمان شاه چنین اتهامی می خورد یک معترض ؟
  یعنی الان از اینکه بی دین خوانده شدید ناراحتید؟؟!!!!!
  جل الخالق.. پس کی بود روز عاشورا خیمه عزاداری آتش زد؟
  مسجد لولاگر رو کی آتش زد؟
  گوگوش و امثالش از کی حمایت کردند؟ نکنه اونها هم از اینکه به بی دینی شناخته شوند ناراحت میشوند!!
  لابد اسرائیلی ها هم به خاطر دین مداری ازشون حمایت کردند؟
  آمریکائیها چی؟ انگلیسی ها؟ منافقین؟!
  من مثل اینکه کلا جریان جنبش!! سبز رو اشتباه متوجه شدم!! نگو اینا ناراحت بودن دین داره بد اجرا میشه توی ایران که اعتراض کردن … چه اشتباهی کردم من..!!! بندگان خدا !!چقدر تهمت زدما!! دیدم رفتن نماز جمعه.. خب حالا با کفش برن، مرد و زن توی یه صف نماز بخونن..مهمه مگه!! مهم اینه که دغدغه ی دین داشتن.
  حالا مگه مشکلی پیش می آید که روز قدس هم بیان و شعار اسرائیلی بدن و روزه خواری کنن …

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۳۸:

  خود سبزهای واقع بین و راستگو این حرف رو می زنن و خیلی شجاعانه و تحسین برانگیز اون رو اعلام میکنن بعد آقا میگه نه اینجوری نیست .
  جالبه

  [پاسخ]

 19. فطرس ملک گفت:

  ***جهاد با نفس وسائل الشیعه***

  باب حقوق واجب و مستحبّی که قیام به آنها سزاوار است

  ادامه حدیث ۱۹ از امام سجاد (ع)
  و حقّ کسی که در مشورت تو را راهنمایی می کند این است که او را در نظری که موافق نظر تو نیست متّهم نسازی و اگر هم رایِ تو بود خدایِ عزّ و جلّ را سپاس گویی.
  سخن امام (ع) ادامه دارد که انشاء الله در روزهای آتی ادامه آن را در سایت قرار می دهم….

  [پاسخ]

 20. فطرس ملک گفت:

  **** مصباح الهدی ***

  *** رزق***
  خدا عبادت وعده بعد را نخواسته است ولی ما روزیِ سالهای بعد را هم می خواهیم در حالی که معلوم نیست تا یک وعده بعد زنده باشیم.
  گزیده ای از سخنان مرحوم حاج اسماعیل دولابی در مجالس وعظ

  [پاسخ]

 21. ن.خ گفت:

  سلام
  همین مانده یک سپاهی رییس اوپک شود :mrgreen:
  بدجور دارند میسوزند.نوش جونشون

  [پاسخ]

  م.طاهري پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۱۶:

  از اقدام های تحسین برانگیز رئیس جمهور بود

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۳۳:

  :mrgreen:
  ینی من موندم که چقدر دماغ اینا سوخته که صداشون در اومده

  [پاسخ]

 22. رضا گفت:

  زیاد از (الف) خوشم نمیاد ولی این چند وقته که بازنشر داده حال میکنم :wink:

  نامه ایی صریح و صادقانه برای محمد نوری زاد (۷ سوال)
  http://alef.ir/1388/content/view/112532/

  [پاسخ]

 23. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  امروز هم که اول ماه رمضون نشد..درسته؟
  یاد شبهای قبل از عملیات افتادم..چقدر بچه ها مشتاق بودند برای اینکه برای عملیات مهیا بشن.. چه روزایی بود.. الان هم همین شده.. اشتیاق برای روزه ماه رمضون.. خیلی کیف داره چند بار چند بار پیشواز بری… یادش بخیر روزای جنگ…!!!

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۴۳:

  سلام
  بالا شلوغ میشد گفتم اینجا سلامی عرض کنم

  [پاسخ]

 24. 313 گفت:

  سلام و خداقوت

  پیشاپیش رسیدن ماه خدا رو تبریک میگم

  مهمان حضرت حق هستید…سفارش ما را هم بکنید

  التماس دعا

  در شب اول این ماه پی ماه نرو

  ماه این ماه شب نیمه ی آن می آید…

  [پاسخ]

 25. عبدالله گفت:

  یا وارث
  خطبه شعبانیه
  حضرت امام رضا( ع )علیه السلام از پدر گرامی خود و او از پدران بزرگوارش، و آنان هم از امیرالمؤمنان امام علی علیه السلام نقل کرده اند که آن حضرت چنین فرمود: یکی از روزهای آخر ماه شعبان و در آستانه ی رمضان پیامبر خدا، خطاب به ما، خطبه ی مهمی خواند که مضمونش چنین است:

  ۱- ای مردم، ماه خدا، همراه برکت و رحمت و آمرزش گناهان به شما روی آورده است.
  ۲- ماهی است که از همه ماه¬ها ارزشمندتر و با فضیلت تر است.
  ۳- روزهایش ارزشمندترین روزهاست.
  ۴- و شبهایش با فضیلت ترین شب هاست.
  ۵- و ساعت هایش از همه ی ساعت ها ارزشمند تر و ارجمندتر است.

  ادامه دارد…
  یا حق

  [پاسخ]

 26. عبدالله گفت:

  یا وارث
  خطبه شعبانیه
  ۶- ماهی است که شما به میهمانی خدا دعوت شده اید.
  ۷- و خدا شما را در این ماه گرامی داشته است.
  ۸- نفس های شما در ماه رمضان تسبیح است.
  ۹- و خوابتان عبادت خداست.
  ۱۰- و عمل شما مورد قبول درگاه خداست.

  ادامه دارد…
  یا حق

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۰۸:

  سلام
  باورم شد که ماه مبارک پشت در است

  ممنون از شما

  [پاسخ]

 27. خادم الشهدا گفت:

  سلام بر اهالی خوب حزب الله و

  صابخونه بزرگوار

  مثل همیشه لینکها خیلی عالی انتخاب شده بود

  نوشته جناب عبدالله بزرگوار هم که طبق معمول خیلی خوب

  انشاالله که به زودی جواب سئوالات منطقی تون رو دریافت کنید،هرچند که قطعا خودتون به جوابشون واقفین و همه رو خوب میدونید.

  [پاسخ]

 28. ادامه نیایش ۴۴
  بار خدایا،درود بفرست بر محمد و خاندان او و در این ماه ما را به‏اوقات نمازهاى پنجگانه آگاه فرما:به حدود و احکامش که مقررداشته‏اى و واجباتش که واجب ساخته‏اى و شروط و هنگامش که معین‏کرده‏اى.

  اى خداوند،چنان کن که به هنگام نماز همانند کسانى باشیم که به منازل والاى آن راه مى‏یابند و همه ارکان آن رعایت مى‏کنند و آن را به‏وقت خود،به آیین بنده تو و رسول تو محمدـصلى الله علیه و آلهـدررکوع و سجود و همه فضیلتهایش،به کامل‏ترین وضوء و طهارت و درنهایت خشوع به جاى مى‏آورند.

  [پاسخ]

 29. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام بر اهالی باصفای حزب الله.
  استشمام رایحه ی دل انگیز رمضان گوارای وجودتان.
  کوچیک کوچیک حزب الله محتاج دعاتونه.
  یا حق

  [پاسخ]

 30. عبدالله گفت:

  یا وارث
  خطبه شعبانیه
  ۱۱- و دعایتان در این ماه عزیز مستجاب است.
  ۱۲- با نیت های درست و دلهای پاک، خواسته هایتان را از خدا بخواهید.
  ۱۳- و بخواهید که شما را در این ماه به گرفتن روزه توفیق دهد.
  ۱۴- و نیز به تلاوت قرآن موفق سازد.
  ۱۵- انسان شقی کسی است که در این ماه مورد بخشش و آمرزش خدا قرار نگیرد
  ادامه دارد…
  یا حق

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۳۱:

  ممنونم
  خیلی کار قشنگیه

  [پاسخ]

 31. افق گفت:

  سلام
  خدا قوت
  امروز وقت افطار رفتم میوه فروشی. دیدم مغازه دار نیست. یه کم گشتم..منتظر موندم.. یه دفعه دیدم هر دوتا فروشنده ی میوه فروشی، رفتن زیر یکی از طبقه هایی که میوه ها رو روش میچینن، نشستن و دارن افطار میکنن… هیچ کس نمیتونه حدس بزنه چقدر ذوق کردم.. کیف کردم.. خدا رو هزار بار شکر کردم که همچین هموطنایی دارم.. خدا رو شکر کردم که توی یه همچین کشوری زندگی میکنم.. وقتی مقایسه میکنم با جاهایی که از یه ساعتی نمیشه رفت توی خیابون چون اونایی که عقل از سرشون پریده بخاطر خوردن بعضی چیزا، خیلی راحت میتونن هربلایی سرآدم بیارن.. تنم میلرزه..
  خدایا شکرت که من رو مسلمون آفریدی توی کشوری که جمعیت غالب مسلمون هستن و مقید..
  خدایا شکرت

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۱۸:

  دیروز و امروز در مورد همین پست و همین سوالات یه اتفاقاتی افتاد که منم خدا رو شکر کردم به خاطر داشتن یه همچین اعتقاداتی و حضور در کشوری با این اعتقادات.
  چون یه بحث عمومی هست و ربط به همه‌ی ما داره حالا انشالله در اولین فرصت عرض می‌کنم در یه پست.
  جان خودم حالا که اینو نوشتم یهو گفتم نکنه کسی خیال کنه واسه این نوشته‌ها یه چیزی گیرم اومده :))))

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۲۳:

  منم خیلی خوب این حس رو درک میکنم

  خدا این توفیق رو از ما نگیره ان شاء الله

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۲۸:

  آقای صفا!!! شما هم؟ اعتراف کنید.. ۶۰ درصد شما ۵۰ درصد من بقیشم برای باقی بچه ها.. قبوله؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۳۱:

  دل‌ها بسوزد برای عبدالله که اینهمه روزانه نوشت می‌نویسه، اینجور موقع‌ها اما فراموش میشه

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۳۳:

  بنده خدا جناب عبدالله

  ما الان میخوایم یه ان جی اُ تشکیل بدیم برای وصول حقوق از دست رفته ایشون

  هر کی پایه ست اعلام کنه بفرسته لطفا :mrgreen:

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۳۶:

  اول ۵۰ درصد من رو بدید لطفا بعد به حق و حقوق جناب عبدالله هم رسیدگی میکنیم..

  [پاسخ]

  عبدالله پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۴۲:

  یا وارث
  اکشال نداره
  انا راضی
  اگه خواستید ۵۰ و ۶۰ و ۱۰ رو که تقسیم کردید ۲۰ تا به ما بدید. :D
  الان بنده باید گله کنم از زمین و آسمون این مملکت هااااا :D
  یا حق

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۴۹:

  خیر
  از علم ریاضی

  اینجوری میشه ۱۴۰ درصد آخه :mrgreen:

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۵۴:

  علم ریاضی مگه مهم؟
  اصلا گیرم علم ریاضی مهمه.. از ۵۰ درصد سهم من و ۱۰ درصد بچه ها و ۲۰ در صد جناب عبدالله که مهم تر نیست.. هست؟؟؟
  تازه ۶۰ سهم آقای صفا هم هست..

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۰۲:

  پدر علم ریا!
  میشه برای من هم به عنوان پدر علم انتقاد سهمی در نظر بگیرید؟

  [پاسخ]

  عبدالله پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۰۵:

  یا وارث
  چهار نفر دور هم علم ریاضی درست کردند.
  شما باید قبول کنی؟؟؟
  آخه این منطقه…
  یا حق

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۸:۳۸:

  چی بگم؟
  الان چون اون کامنت من تایید شد یحتمل آقای صفا هم علم ریاضی رو تایید فرمودند هم سواد من رو :mrgreen: بدین وسیله مسئولیت پاسخگویی با ایشان است :mrgreen:

  [پاسخ]

 32. عبدالله گفت:

  یا وارث
  داشتم فکر می کردم چه قدر خوب می شود اگر هر روز در این ماه پربرکت متوسل شویم به یکی از اولیا الله.
  حسینیه ی حزب الله هم که بهترین نقطه برای حرف های روزانه ی ما.
  رفقا اگر موافقید با یه صلوات اعلام کنید.
  یا حق

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۲۹:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۳۱:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  م.رضوی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۳۳:

  سلام به همه
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۴۶:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  عبدالله پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۵۶:

  یا وارث
  با ۶ رای موافق و ماشاالله تا رای ممتنع و ۰ رای مخالف تصویب شد.
  پس بسم الله
  یا حق

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۵۹:

  سلام
  منم صلوات رو فرستادم

  [پاسخ]

 33. رضا گفت:

  به هومن :
  رفیق؛ اگر ناراحت نشی یه سوالی داشتم. فقط می خوام جوابش رو بدونم.
  نظر شما در مورد اسلام شیعی چیه؟

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۲۰:

  چه نظری می تونم در مورد مذهبی داشته باشم که پدرم هم داشته ؟من از شما می پرسم …ایا توجه به مذهب برای شما تکلیفی هم در مقابل مردم ایجاد می کند ؟ایا باید تمام عمر به خودش توجه داشت نه به اثرات رهایی بخش ان ؟بله برای من در هنگام انقلاب …شیعه یک مذهب نجات بخش و ازادی خواه بود …ولی اگر تو از ان دم بزنی و لی خواستار برخورد با مردم ازادیخواه باشی من تعجب می کنم .

  [پاسخ]

 34. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سحر که بیدار شویم
  عطر ربنا در شهر پیچیده است
  ملائک مومنان را بیدار می کنند
  در آسمان ماه خدا می درخشد
  سجاده ها پهن می شوند
  موذن اذان می گوید
  روز اول
  به نام تو ای پیام آور خوبی ها و مهربانی ها
  ای رحمه للعالمین
  امروز کوچکی مان را متصل می کنیم به عظمت یاد تو
  هوای ما رو داشته باش

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  یا حق

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۰۴:

  دعاى روز اول ماه مبارک رمضان

  بسم الله الرحمن الرحیم

  اللهمَ اجْعلْ صِیامی فـیه صِیـام الصّائِمینَ وقیامی فیهِ قیامَ القائِمینَ ونَبّهْنی فیهِ عن نَومَهِ الغافِلینَ وهَبْ لی جُرمی فیهِ یا الهَ العالَمینَ واعْفُ عنّی یا عافیاً عنِ المجْرمینَ.

  خدایا قرار بده روزه مرا در آن روزه داران واقعى وقیام وعبادتم در آن قیام شب زنده داران وبیدارم نما در آن از خواب بى خبران وببخش به من جنایتم را در این روز اى معبود جهانیان ودر گذر از من اى بخشنده جنایات کاران.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۱۷:

  از آقا رضا هم ممنونم.. دیگه حسابی ماه رمضون شد.. خیلی التماس دعا..

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۱۵:

  وااااای به به.. ممنون جناب عبدالله.. چه حس خوب و قشنگی..
  به نام تو ای پیام آور خوبی ها و مهربانی ها
  ای رحمه للعالمین

  [پاسخ]

 35. افق گفت:

  موقع سحر اگر یادتون بود و حوصله داشتید نه از روی اجبار.. برای یه پسر بچه ده ساله که سرطان خون داره و دکترا جوابش کردن دعا کنید.. لطفا

  [پاسخ]

 36. هومن گفت:

  دیروز در مترو چند کابل برق در دستم بود .من نشسته بودم و می دیدم جوانی دایما به من نگاه می کند .پس از اینکه چند ایستگاه را رد کردیم یه دفعه پرسید :برقکاری ؟
  گفتم :خیر
  گفت:من برقکارم گفتم شاید کاری داری به من بدهی .
  گفتم :چند وقته بیکاری ؟
  گفت سه هفته !
  گفتم :من دوسال با زن و بچه بیکار بودم .
  گفت :من کاردانی عمران دارم و تمام کارهای ساختمانی را بلدم .۳۰ سال سنمه ….حتی پدر و مادرم دیشب بر سر سفره شام نگاه به لقمه های من می کردند !
  ادامه داد :امروز با یک موسسه خدمات نظافت تماس گرفتم و می خواستم همین امروز به من کار بدهند …پول ندارم .ولی نشد چون ضامن می خواستند و سفته دومیلیونی …فتو کپی تجاره نامه ……………
  گفتم :چه عجله ای داشتی که امروز کار کنی ؟
  گفت :۵۰ تومان توجیبمه و بی پولم ….
  و بعد دوباره لیست کارهایی را که بلد بود گفت …
  با هم پیدا شدیم و پرسید در این محلید …؟ مسجد محلتان وام نمی ده ؟
  گفتم من مسجد محل نمی رم !!و اطلاعی ندارم …
  صحبتهایی هم راجب اقای احمدی نژاد کرد که من نیاوردم …ولی چیزی که جالب بود و جود بیکارانی است که دیگه برای همانروز محتاج کارند تا نانی به دست اورند .
  خسته نباشی دکتر !!!در یک کشور نفتی ….چشمان روشن است به زحمات شما و البته تبلیغاتتان و حامیان شما .

  [پاسخ]

 37. فطرس ملک گفت:

  سلام جناب صفا
  و دوستان خوب حزب الله

  اولین روز از روزهای پربرکت ماه مبارک رمضان را به همه تبریک میگم
  انشاءالله هر روز کوله بارمان را از موهبتها و بخششهایی که خدای مهربون از خوان کرمش به ما عطا کرده پر کنیم و از روزها و شبهای این ماه عزیز و بهره کافی رو ببریم

  ملتمس دعای همه دوستان هستم
  و همچنین دعا گوی همه دوستان

  از جناب عبدالله هم بابت انتخاب این روز با نام مبارک رحمه للعالمین تشکر می کنم انشاء الله پیام آور خوبی ها و مهربانی ها در این ماه عزیز هوای مارو داشته باشه

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

 38. عشقستان اسماعیل گفت:

  و به یاد آورید حدیث محبت حضرت رسول اکرم را که فرمود :به خدایی که جان محمد(ص) در قبضه ی اختیار اوست ، به بهشت نمی روید مگر مومن باشید و مومن نخواهید بود مگر دوست بدارید.
  آیا میخواهید اصلی یاد بدهم که اگر به کار بستید یکدیگر را دوست بدارید؟ لذا فرمودند : با صدای بلند به هم سلام کنید
  با صدای بلند سلام به همه :lol:

  [پاسخ]

 39. […] نامه ایی صریح و صادقانه برای محمد نوری زاد (۷ سوال) […]

 40. هومن گفت:

  خوشبختانه من اصلاً بلد نیستم مانند شما اینهمه نفاق داشته باشم و تند‌ترین مفاهیم را در قالب زیباترین کلمات بپیچانم و به اسم دلسوزی ارائه دهم.
  ……………………………………
  بارها گفته ام که یک مورد منفی در حامیان دولت …عدم توانایی در نگارش است .و این باعث می شد که انها فکر کنند با فریب روبرو شدند .

  [پاسخ]

 41. هومن گفت:

  در اصل فکر می کنم مردم ایران در تشخیص خوب و بد..دوست و دشم …دچار مشکل شده اند .و این سالهاست که وجود دارد .شما نگاه کنید وقتی اتومبیل وطنی بی کیفیت و گران هست ولی در نوبت می مانند .در مورد موارد اجتماعی هم همین است .

  [پاسخ]

 42. محمد گفت:

  سلام
  آقای ذوب در کف ولایت
  اشتباه نکنید.اون کسی که مطالبش بوی تعفن سرگین شتر می ده ،‌مطالب شما و همفکرانتون هست که دمار از اعتقادات مردم و ایران درآورده اید.
  مرحبا به ادب و احترام محمد نوری زاد که باوجودی که می داند که باعث این همه ظلم و جور وبدبختی کیست اما از آنجا که امید دارد دردنامه اش تاثیر در خواننده آن داشته باشد با واژه پدر مخاطب مستبدش را خطاب قرار می دهد.
  حالم ازتون بهم می خوره….

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۳۵:

  دل به دل راه داره..

  [پاسخ]

 43. مینا گفت:

  به محمد
  کمال همنشین در تو اثر کرده بهت نمیشه خورده گرفت ………..

  [پاسخ]

 44. […] ایرانی، به دو جوان پشیمان دیروز یعنی آقایان خزعلی و نوری‌زاد (قَطّعَت توهیناتُه!) توصیه کنم سفری به روستای جمال آباد […]

 45. سعید گفت:

  حق رابگو هرچند خوششان نیاید.ممنون از اقای نوری زاد که اگاهم کرد.یاعلی

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: