وکیلانه » » حادثه نروژ، رونمایی از واقعیت
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
حادثه نروژ، رونمایی از واقعیت
۴ام, مرداد ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۷۰]

 

کم‌تمدن‌ترین اقوام روی زمین که فقط در دو جنگ جهانی رقم اعجاب آور بیش از ۷۰ میلیون نفر کشته را آفریدند، بعد از سال ۱۹۴۵ گرد و خاک جنگ را از خود تکاندند و دست‌های تا مرفق آغشته به خونشان را شستند و در کمتر از ۵۰ سال با توسل به قدرت و ثروت‌های چپاول شده،‌ چنان تاریخ جهان را تحریف کردند که آنان شدند آقابالاسر‌های ظریف و مامانی و نانازی و سایر ابناء بشر  تروریست وحشی یا زیردستان کاک‌سیاه‌ گرسنه و بدبخت!

چون در ذات تمدن سخیف قرون وسطایی‌شان، طبقه بندی اجتماعی نهادینه شده بود، ثروت‌های چپاول شده را برداشتند و شدند کشورهای پیشرفته، و ملل در استضعاف نگه داشته شده را جهان سومی یا با لطف در حال توسعه نامیدند!

همان تفکرات قرون وسطایی را با روکش خوشگلی از پیشرفته‌گی و البته در سطحی وسیع‌تر ادامه دادند و مدام مراقب بودند که این نقاب زیبا از چهره زشت‌شان کنار نرود تا اینکه ناگهان در بهت و ناباوری و در بدترین زمان ممکن نقاب از چهره کریه‌شان فرو افتاد! قلب اسکاندیناوی که ویترین زیبای‌شان بود با مهیب‌ترین صدای ممکن ترکید و بیش از ۹۱ نوجوان بی‌گناه، قربانی تفکرات قرون وسطایی شدند.

به نظرم اگر مردمان اروپا، لااقل به اندازه مردمان شمال افریقا به خودشان زحمت دهند، این فاجعه در کنار بحران اقتصادی و بحران سرقت اطلاعات می‌تواند آغازی باشد بر یک بیداری. اما این قضیه جوانب دیگری هم دارد که شاید بیشتر به ما مربوط شود :

۱) اگر یک  دختربچه خردسال که از تمام خانواده‌اش فقط یک دست‌ ِ عروسک‌ش باقی مانده، در غزه یا افغانستان یا عراق و حالا هم لیبی، سنگ ریزه‌ایی به سمت عاملان کشتار غیر‌نظامیان پرتاب کند، می‌شود تروریست ِ مسلمان ِخطرناک. اما اگر یک جوان مو قشنگ مسیحی، پرورش یافته در تمدن غرب و تحت تاثیر راست‌گرایان ضدمسلمان، بیش از ۹۰ نوجوان هم‌وطنش را سلاخی کند می‌شود عامل کشتار یا نهایتاً مرد دیوانه!

۲) انگیزه انفجار و کشتار بی‌رحمانه نوجوانان بی‌گناه هم‌وطن، می‌تواند واکنش طبیعی (!) به رشد مهاجرت و نماز‌خواندن در اماکن عمومی باشد و در واقع حالا که کار مسلمانان نبوده، واکنش به کار مسلمانان می‌تواند باشد. اما در حوادث دیگر هرگز کسی سوال نمی‌کند می‌تواند واکنش به سیاست‌های چه کسانی در خاورمیانه باشد.

۳) هر حادثه‌ایی هر چند کوچک، آنقدر زیر ذره‌بین برده می‌شود تا نتیجه گیری شود که “شدت حادثه نشان می‌دهد از توان یک نفر خارج، و پای یک دولت یا گروه در میان است”. اما انفجار بمب به آن بزرگی در مرکز اسلو و بعد کشتار نوجوانان در جزیره‌ایی آنسو‌تر،‌ فقط کار یک نفر دیوانه بوده و هیچ ارتباطی با نوشته‌هایش در خصوص راست‌گرایان و بنیاد گرایی مسیحی ندارد!

۴) حقوق متهم بر هرچیزی ولو امنیت جامعه مقدم است، اما این نسخه‌شفابخش تنها برای جهان سوم است و فقط کشورهای پیشرفته حق دارند تشخیص دهند جهت حفظ امنیت، باید دادگاه پشت درهای بسته باشد تا اظهارات متهم باعث تحریک سایرین نشود.

۵) کشورهای اسکاندیناوی پیشرفته ترین و کارآمدترین نظام حقوقی را دارند که مجازات‌های آنها فقط بر مبنای بازدارندگی‌ است. برای انفجار بمب و کشتار ۹۱ نوجوان فقط ۲۱ سال زندانی، یعنی هر قتل حدود ۸۲ روز بازداشت و بعد آزادی در سن ۵۳ سالگی.۷۰ دیدگاه برای “حادثه نروژ، رونمایی از واقعیت”

 1. عشقستان اسماعیل گفت:

  سلام علیکم
  ممنون از تحلیل مو شکافانه تان
  واقعا این بیییییییییییبببببببب ها چه طور ی اسم خودشان را انسان گذاشته اند.
  این مورد آخر را ( زندانی ۲۰ سال) در اخبار که شنیدم واقعا شوکه شدم
  یعنی بعد ۲۰ سال که احتمالا ۱۰ سالش هم با دلایل مختلف حذف میشود دوباره باید بیرون و هر غلطی که دلش خواست بکند و هر کس را که دلش خواست بکشد
  واقعا که خاک بر سر این قانون و حقوق بشری که اینها دارند و می شناسند
  و قابل توجه آقایانی اسم اینها (بلاد گل و بلبل )که میاد ده تا تانکر آب از لب و لوچه شان آویزان میشه

  [پاسخ]

 2. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  ممنون از تحلیل خوب شما..
  بند بندش واقعا پاسخی ست که جواب خیلی از سوالهایی است که از ما می پرسند.
  ممنون..

  [پاسخ]

 3. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  خیلی تحلیل به جایی بود.
  دقیق نگریستن خیلی هم سخت نیست نمیدانم چرا عده ای می پیچانندش و در آخر هم گیج می زنند.
  یا حق

  [پاسخ]

 4. saeid montazer گفت:

  سلام علیکم
  با طرحی از امام خامنه ای به روز هستیم ، خوشحال میشم دیدن کنید و با نظراتتون در بهتر شدن طراحی ها راهنماییم کنید.
  یا علی التماس دعا
  http://montazer-designed.mihanblog.com/

  [پاسخ]

 5. سلام و عرض خسته نباشید
  نمی دانم چرا یاد کاپیتولاسیون افتادم
  تفکری که حاضر به برخورداری از چنین امکانات نابجایی می شود ، غیر از این دوگانگی ها هم آرامش نمی کند

  در خبرها می خواندم که ایالات متحده ترور شهید رضایی نژاد را محکوم کرده…کاری به مسائل پشت پرده ندارم…برایم جالب بود که قتل مرد جوانی تنها به این علت که به دستور آن ها نبوده کشتن انسانی بی گناه محسوب می شده…یعنی مثلا دکتر شهریاری چه گناهی داشته که مستوجب ترور شود؟

  جدای از بیداری که شما فرمودید این تناقضات و اشتباهات باید به سران کشورهای غربی بفهماند که دیگر گذشت زمانی که شما “آقا بالاسر ” تمام دنیا بودید
  اگر راست می گویید مشکلات داخلی خودتان را فیصله دهید

  [پاسخ]

 6. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  سه شنبه است
  نشسته ام پای سیستم
  ساعت از ۱۱ گذشته
  سه شنبه و شعبان
  سه شنبه و قرارهای حسینیه ی حزب الله
  سه شنبه و …
  یا حق

  [پاسخ]

 7. عبدالله گفت:

  یا وارث
  یا اهل الحسینیه
  کسی نمیخواد سوال روزنوشت رو جواب بده؟
  اگه قرار باشه از قرآن یک کلمه انتخاب کنید کدام واژه را می گویید؟
  .
  .
  .
  بگم؟بگم؟
  یا حق

  [پاسخ]

 8. 313 گفت:

  چند روزه میام مطالب رو میخونم میخوام یه چیزی بنویسم که بگم حاضر…اما نمی دونم چی باید بنویسم…

  ممنون از تحلیل ها و روشنگری هاتون…

  التماس دعا

  خداقوت

  [پاسخ]

 9. عبدالله گفت:

  یا وارث
  یعنی پاسخ علامه رو بگم؟؟؟؟
  .
  .
  .
  بگم؟
  یا حق

  [پاسخ]

  م.رضوی پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۴۵:

  سلام بزرگوار
  ما که فکر کردیم به نتیجه نرسیدیم. ظاهرا بقیه هم همین طور:)
  جواب رو می فرمایید؟

  [پاسخ]

  عبدالله پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۲۷:

  یا وارث
  سلام.
  بعله.
  علامه فرمودند:”تعالوا”

  یا حق

  [پاسخ]

 10. نیایش چهل و سوم

  .دعاى آن حضرت است به هنگام دیدن هلال ماه نو.

  اى موجود فرمانبردار،اى کوشنده گرمپوى،اى آینده و رونده درمنازلى که خداوندت مقرر داشته،اى کارگزار خداوندى بر سپهر،ایمان‏آوردم به آن خداوندى که تاریکیها را به فروغ تو روشن ساخت‏و سایه‏هاى مبهم را به پرتو تو پدیدار کرد و تو را آیتى از آیات عرصه‏فرمانروایى و نشانى از نشانه‏هاى قدرت خویش گردانید و به افزودن وکاستن و بر آمدن و فرو شدن و درخشندگى و تیرگى،در فرمان خود گرفت‏و در همه این احوال مطیع فرمان او بوده‏اى و شتابان به اراده او در تکاپو.

  [پاسخ]

  عبدالله پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۳۱:

  یا وارث
  آرام آرام هلال ماه رمضان می رسد
  چه قدر زیباست.
  چه قدر خوب که صحیفه را داریم تا در تمام لحظه های ناب بهترین دعاها را بخوانیم.
  یا حق

  [پاسخ]

 11. م.طاهري گفت:

  سلام و عرض ادب

  جالب اینجاست که همواره مدعی اند افکار عمومی به آن ها اعتماد دارد و طوری وانمود می کنند انگار آزاد اندیشان جهان متوجه تناقض موجود در رفتارهایشان نمی شود

  [پاسخ]

 12. حسين گفت:

  البته بنده احساس می کنم این یک عذابی بود که بر سر آنها آمد و انشاءالله که ادامه دار باشد بلکه کمی بیدار شوند … (این با توجه به منتشر شدن تصاویری اهانت آمیز به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) ) در رسانه هایشان و هزاران هزار جنایت دیگر که توسط پسران و دختران نظامی آنها در ناتو و صدها شرکت خصوصی و جنایتکار دیگر این به نظرم کمترین عذاب بود.
  مطلبتان مثل همیشه عالی و مستدل …
  موفق باشید.
  یاعلی(ع)

  [پاسخ]

 13. هومن گفت:

  واقعا تحلیل به جایی بود …….تروریست ساخته ذهن انهاست ….تندروهای مذهبی در خاورمیانه هدفی ندارند به جز بر قراری عدالت (با فتحه بخوانید )در سرتا سر دنیا و به درک واصل کردن کافرها …..چرا انها اینطوری موضع می گیرند؟مگر کافرند که می ترسند ؟
  نمایش موشکها …تلاش های اتمی شدن ….اعلام موضع های جوانان مذهبی و انقلابی در رابطه با مستقر شدن مکتب شیعه و یا بطور کلی اسلام در تمام دنیا ….معلوم نیست چگونه باعث وحشت انها می شود ؟
  انها باید بدانند که همین جوانان انقلابی اگر در مملکت انها دولت انقلابی تشکیل دهند ..تمام مشکلات انها در رابطه با عدالت خیلی سریع مرتفع می شود و اولین مورد واقعی شدن قیمت هاست که هر سه ماه بروز می شود .
  محجبه شدن انها قدم بعدی است ….برخونرد با براندازه ها هم فراموش نشود .

  [پاسخ]

 14. هومن گفت:

  اشاره به مجازات این جوان کردید ….از نظر این مردم …کرامت انسان و زندگیش …بسیار موضوعی پر اهمییت است ….لذا زندان در مدت طولانی …مجازاتی بد شمرده می شود …و این در حالیست که زندگی در کشور ما مشابه زندان انهاست ….مگر به جز این است که زندانبان می گوید که چه بپوش ..کدام رنگ بپوش …مویت چگونه باشد ……چی بگو ….کجا می توانی بری …کجا نمی توانی ….و همچنین زندانی که فرصت هایی را از زندانی می گیرد …ایا زندگی معمولی جوان ما مصداق زندان نیست ؟

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۴۲:

  عجب تعریف جالبی داری از زندان :)

  [پاسخ]

  حسين پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۲۵:

  این بنده خدا (هومن) عجب توهمی است!!! داداش امیرعلی اینو از کجا اوردی؟!!

  [پاسخ]

 15. سلام
  من رسما اعلام می کنم که به یک سوال اساسی من جواب داده شد این چند روز

  مسخ شدگی یعنی چی؟

  [پاسخ]

 16. مهاجر گفت:

  سلام بر اهالی خوب حزب الله
  ممنون از تحلیل خوبتون که ابعاد ماجرا رو به زیبایی موشکافی کردید و چه جالب بود که تناقضات رفتاری غرب در لابلای اینها بروز یافت.

  از یکسال پیش تا حالا، یکی از بهترین خاطراتم از فضای سایبر وقتی بود که در حسینیه حزب الله با دوستان بودم و چه بحثهای خوبی داشتیم اینجا و هنوز هم که نگاه میکنم برکت حسینیه به راه است. مستدام باد این برکت

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۳۵:

  ایول
  اصل کاری اومد خودش

  سلام علیکم و رحمه الله:)

  [پاسخ]

  مهاجر پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۲۵:

  :))
  سلام علیکم و رحمهالله و برکاته.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۳۹:

  :)

  [پاسخ]

 17. هومن گفت:

  راست می گویید هرچه فکر می کنیم هیچ تناسبی رفتار قوه قضاییه انها با کشورهایی مثل ما ندارد .در اینجا فردی فقط برای افکار مخالف خود با حبس مواجه می شود و حتی کسانی که موضع مخالف سیاسی با او دارند علنا تقاضای اعدام برای او دارند .
  ولی در اروپا شرایط سنی …روحی …عقلانی …در صدور حکم تاثیر دارد .و کسی با متهم تصفیه حساب ایدو لوژیک نمی کند .

  [پاسخ]

 18. هومن گفت:

  اگر روزی خواستید رفتار پدر خودتان را منصفانه در خانواده نقد کنید چاره ای نیست جز …سلب لقب پدری …برای مدتی نیست .
  اگر خواستید خودتان را منصفانه نقد کنید …باید تابلوی مذهبی را از خودتان دور کنید .و ان موقع مشخص ی شود که چه خدمتی به مردم کرده اید…ایا حقوق انها را رعایت کرده اید .ایا قانون را رعایت کردهاید .ایا دروغ گفته اید ؟ ….
  ازمایش کنید ….تا زمانی که خود را منتسب به دین معرفی می کنید …هرگز اجازه نقد را نمی دهید .و این بی انصافی است .

  [پاسخ]

 19. ادامه نیایش ۴۳
  منزه است ذات پروردگار،شگفتا که در کار تو چه تدبیرها کرده و درآفرینشت چه لطافتها به کار داشته.تو را کلید ماه نو قرار داد که در آن‏کارهاى نو خواهد بود.

  پس،از آن خداوند که پروردگار من است و پروردگار تو،آفریننده‏من است و آفریننده تو،تقدیر کننده سرنوشت من است و تقدیر کننده‏سرنوشت تو،صورتگر نقش من است و صورتگر نقش تو،مى‏خواهم‏که بر محمد و خاندانش درود بفرستد و تو را هلال برکت گرداند،برکتى که با گذشت روزگار از میان نرود.تو را هلال پاکى و پاکیزگى‏سازد،آن پاکى که لوث گناهانش نیالاید.تو را هلال ایمنى از آفات وسلامت از سیئات گرداند،هلال نیکبختى که در آن شور بختى وبد اخترى راه نیابد،هلال فرخندگى که در آن از رنج و بلا نشانى نباشد،هلال آسودگى که از محنت بر کنار بود،هلال نیکى که بدى با آن نیامیزد،هلال ایمنى و ایمان و نعمت و احسان و سلامت و اسلام .

  [پاسخ]

 20. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  انشاالله که خوب باشید. روزهای آخر ماه شعبان، در آستانه ماه مبارک رمضان.. امیدوارم که همگی آماده حضور شایسته در ماه خدا باشیم..
  واقعا چه ارث خوبی بردیم از پدران و مادرانمان.. اسلام.. به به.امیدوارم که بتوانیم قدردان این نعمت باشیم.

  [پاسخ]

 21. هومن گفت:

  واقعا چه ارث خوبی بردیم از پدران و مادرانمان.. اسلام..
  ……………………………………………………….
  اشکال ما برخورد با مسله مهمی مانند مذهب با این جملات است ؟ارث!!!! در حالیکه نشان می دهد فرد …تحت تاثیر افراد دیگر بوده …..و الان هم خوشحال است …کاری ندارد که چنین فلسفه ای …نتیجه اش می شود تبلیغ غلط برای دین و دور کردن افراد از ان ….
  تفاوت زندگی جامعه ای که سطح تفکرش عادی است با جوامعی که مردم متفکر تر دارد …زجر کشیدن بی پایان و تندروی است .

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۴۲:

  ا؟!! این دکتر نیما و دکتر هومن که میگن پس شمایی؟! دماغ عمل میکردی که..چی شد؟ الان اینی که این بالا نوشتی روانشناسی بود یا جامعه شناسی؟ شایدم تحلیل سیاسی؟ کدوم بود؟

  اتفاقا من این جمله رو فقط برای شما نوشتم که در نوشته های قبلی نوشته بودی مذهب رو ارث میبریم .. خواستم بدونی چقدر از ارثی که بردیم راضی هستیم.. انقدر خوشحالیم که حد نداره…
  از طرفی دلم برای امثال شما میسوزه.. امیدوارم این دنیای سیاهی که توش زندگی میکنی، فقط مخصوص وب آینده از آن حزب الله باشه و یک ژست کاملا سیاسی، وگرنه کمتر از یکسال دیگه ام اس میگیریا… از ما گفتن بود…

  [پاسخ]

 22. حسين گفت:

  اتفاقا در مطلب جدیدم به “علت گریز” از فرهنگ غرب پرداختم البته با سری در بیانات حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) و یکی از کلیدواژه هایی که بسیار تاکید می شود : سلطه طلبی فرهنگ غرب است که حضرت اقا آن را یک فرهنگ غلطی می داند که ریشه در تاریخ غرب و نوع سیستم مسلط بر انهاست و به نظرم ریشه ی این جریانات نیز همین ریشه تاریخی است.
  باز هم موفق باشید.
  یاعلی(ع)

  [پاسخ]

 23. هومن گفت:

  فردی که به تندروی متهم می شود ….اغلب به نتایج کاری ندارد .بلکه فقط علاقه دارد که تمایلاتش اجرا شود .این تندروها در تمام جوامع وجود دارند .بشر در تمام پراکنده گی زیستی خود …باز نکات مشترک ذارند .
  گاهی در سنین بالاتر فرد تندرو پی به اشتباهات خود می برد .و اگر این اتفاق افتاد …توسط دیگر تند رو های معتقد …متهم به خیانت می گردد .
  تندرو از نوع مذهبی …..کاملا متفاوت است .او می داند که دیگر شهروندان قادر نیستند حرفی بزنند یا نظری بدهند بر خلاف عقاید انها …زیرا به سرعت به بی دینی متهم می شوند .و این اتهام بسیار سنگینی است .
  برخی از عاشقان مذهب در شیعه حتی هدف از افرینش کره زمین را وجود یکی از امامان می دانند .
  وقتی همین تندروی به سیاست می رسد ..مخالف خود را شایسته اعدام می داند و بدون تردید در ان اصرار می کنند !!
  او حکومت را ناشی از انتخابی از عالم غیب می داند .و انتخابات را ارزشی نمی نهد .
  لباس و پوشش او …می تواند کارت شناسایی باشد برای او .و تمایل دارد از این جهت …همه او را بشناسند.
  وقتی شهروندان متعادلتر در کنار این افراد چندسالی زندگیکنند ..دچار افسرده گی می شوند .زیرا خبری از شادی دیگر نیست .کسب و کار ها اغلب به بهانه های شرعی تعطیل و یا محدود می شوند .
  زندگی از مسیر طبیعی خارج و همه را ناامید می سازند .در این هنگام تند روها اغلب کشورهای پیشرفته را متهم به فساد می کنند .و به نوعی از نفرت نسبت به انها صحبت می کنند که شهروندان حس کنند …همین فلاکت داخلی هزاران بار بهتر از ان جوامع است .

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۴۶:

  این حرفای شما،‌ حرفهای ضدانقلاب‌های درجه سوم اوئل دهه ۶۰ هست
  عزیزم خیلی وقته زمان این حرفها به سر رسیده. نمی‌خوای یه تکونی به خودت بدی؟ نمی‌خوای یه خورده واقع بین‌تر باشی؟‌

  [پاسخ]

 24. افق گفت:

  سلام
  افتتاح سد کارون ۴ رو دیدید؟
  اینکه ایران رتبه یک شتاب پیشرفت علمی رو کسب کرد چی؟
  اونایی که یکسره غر میزند کجا هستند؟ اونایی که ضعفها رو فقط به خاطر اصلاح و تلاش برای جبران و پیشرفت میبینند کجا هستند؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۱۹:

  آخه این حرفا چیه؟ شما چرا باور می‌کنین؟ اینها همه‌اش فیلمه
  اگر امیرعلی هم گفت اسم سد‌گتوند یعنی اشتغال جمع زیادی از جوانان تو این منطقه شما باور نکن . اگر گفت شوشتر و گتوند که ده‌کوره هم محسوب نمی‌شدن و فقط خارجیا اومدن و اینجا رو غارت کردن بردن تو موزه‌هاشون ولی حالا مرکز شکوفایی اقتصادی شده، شما باور نکن .
  اگر گفت شنیده شده احمدی قراره ساعت ۱۲ امشب فرودگاه دزفول باشه ؛ اما از حالا دور تا دور فرودگاه رو مردم با دست‌نوشته‌های دکتر خسته نباشی قرق کردن، شما باور نکن. اینهمه مردمی که با تصاویر رهبر انقلاب و به عشق رئیس جمهورشون اینجا جمع شدن تا فقط بگن خسته نباشی یه مشت جیره خورن. اصلا شاید جنبش سبزی باشن که قرار موقع رسیدن احمدی یهو از اسب تروآ خارج بشن و شعار بدن .
  شما کلا باور نکن این حرفا رو.
  ببین من چی می‌گم: ایران یه کشور بدبخت بیچاره‌اس که به زودی هم سقوط میکنه

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۲۸:

  میگما شرمنده م هااا

  من الان موندم حرف کدومتون رو باور کنم
  راهنمایی لطفا :mrgreen:

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۳۸:

  ها؟! آهان.. خب نه ما که باور نمیکنیم.. ما کلا اسیر این صحنه آرائیهای خطرناک نمیشیم.. یادم رفته بود آمار ایران همیشه دروغه.. یادم رفته بود خبرها همه دروغه.. حتا اگر با دلیل و مدرک و سند باشه.. حتا اگر کسی که بهش اعتماد داریم دیده باشه.. مهم نیست.. مهم اینه که دروغه.. حالا این مهم نیست که بعضیا هنوز برای ادعای تقلبشون حتا یک دلیل هم نیاوردن..مهم اینه که ادعا دارن..اثباتش زیاد مهم نیست.. اما بقیه اگر با دلیل و مستند هم حرفی بزنن باز دروغه…
  ولی این اسب تروآ رو خیلی خوب گفتید.. میگما.. برید مواظب رئیس جمهور باشید یهو این تروآ ها یه بلایی سرش نیارن.. کاره دیگه..

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۴۱:

  مردم پایتخت را که شاه را بیرون کردند و انقلاب کردند امروز به دلیل اعتراض اشکار بر علیه کسانی که خود را صاحب تمام دستاورد ها ی انقلاب دانستند …….از دایره مردم ایران خارج دانستید و به فرودگاه دزفول می روید تا به همه این پیام را بدید که خیر …انجا عاشقان احمدی نژاد درو دیوار را با دست نوشته …خسته نباشی پر کردند !!!و چقدر این عقلانیت فرسوده ما …مجاب می گردد که دذفول امروز را دکتر شما اباد کرده ….من چند سالی در دذفول زندگی کرده ام و دقیقا بافرهنگ وزندگی انها و حتی اینکه انها از زمان قبل از انقلاب بسیار در مسایل مذهبی پا برجا بودند …اشنا هستم .ولی جالب هم این بود که در کنار این اعتقادات مذهبی فحش های رکیک زیاد ی می دادند و نقل زبان کوچک و بزرگشان بود .
  هیچ چیزی بهتر از راستگویی نیست .اگر شما این ریس جمهوری را که در میان حلقه دوستان منحرفش (بنابر تحلیل جناح راست و دوستداران ولایت )قرار دارد منشا خدمات بیشمار می شمارید …کاریتان نمی شود کرد …هیچ کس نمی تواند زبانی را که استخوان ندارد و براحتی به هر سمت خم می شود را کنترل کند .
  امکان ندارد که شما بپذیرید افزایش امار طلاق و گرفتاری های خانواده ها ناشی از قصور و بی تدبیری دولتی است که ۶ سال است به تخریب زندگی ما مشغول است .
  ولی این را بدانید که هر اتهامی را هم به منتقدین بزنید انها را نمی توانید بزور همراه خودتان نمایید .
  امروز بیکاری و اخراج کارمندان و کارگران در بخش تولیدی و خصوصی بیداد می کند و شما سعی می کنید مسله را در حدی بچگانه و معمولی و در حد خواندن اگهی نیازمندیها و پیدا کردن کار ترسیم نمایید .

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۹:

  و اذا خاطبهم الجاهلون قالو سلاما
  سلام
  واقعا برای من جالبه که شما برای پیش برد بحثتون به هیچ چیز و هیچ کس رحم نمی کنین
  انگار حق الناس هم هیچ اهمیتی برای شما نداره

  بنا ندارم که به حرفهای تکراری شما جواب بدم/ دقیقش رو بخواید حتی چندان دقیق هم نمی خونم کامنتهارو
  اما نمیتونم در برابر حرفی که به مجموعه ای از هموطنان من دادید ساکت باشم
  نمی فهمم چه مناسبتی داره مابین بحث راجع به مردم عزیز دزفول اون هم با این لحن صحبت کنین

  من از طرف خودم عذر میخوام از مدیر سایت و سایر دوستان همشهری ایشون که به اینجا سر می زنن
  :)

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۳۲:

  آقای هومن . شما سبزها عادت دارید به مردم ایران توهین کنید !
  ولی من متاسفانه یه خورده حس ناسیونالیستیم خیلی قویه و به عاشق شهرم هستم و نمیتونم ساکت بمونم وقتی یه ادمی مثل تو دهنش رو باز میکنه و هر چیزی که لایق همفکران خودش هست رو به بهترین مردم نسبت میده !
  آقای هومن اینه جنبش شما! این ادبه شما؟! اینه ادب مردم به ز دولت اون؟

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۳۴:

  سلام آقا رضا
  شما هم که فراموشکار شدید!!!
  یادتون نیست:
  ادب مرد به ز دولت اوست ww ww ww
  بعله

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ مرداد ۷ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۱۳:

  البته شمال و تفریحات سالم و ناسالم و هزار جور کوفت و زهر مار زمان جنگ مال تو و امثال تو بود.سهم دزفول و دزفولی ها موشک و مقاومت و داغ عزیزان و خرابی شهر
  الان هم گرد و خاک و پای کار و اعتقادات بودن سهم دزفول و دزفولی ها ولی حرف مفت و غر زدن کار پایتخت نشیهایی مثل تو و امثال تو. پایتخت ارث بابات نیست که شش دنگ زدی به اسم خودت و همفکرات

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۵۷:

  اینکه ایران رتبه یک شتاب پیشرفت علمی رو کسب کرد چی؟
  ……………………………………………………………
  برادر من …به من بخشی از در امد نفت را بده …هر تکنولوژی بخواهی و هر پروژه ای خواستی را تحویل بگیر ..فقط باید چشم ببندم به فقر مردم !!!این پول مردم است ….که صرف این شتاب شده …شتاب با پوله ….نکنه می خواهی بگویی تند روها نابغه اند ؟

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۳۵:

  جناب هومن! نه پــَ جنبش سبزی ها که هر روز ماجرای مستهجن یکشون لو میره نابغه‌ ان؟
  یا اون خانومی که که به خاطر گرفتن یه آپارتمان کشف حجاب کرد نابغه اس؟
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9004260107

  یه خورده خجالت بکش و کمتر به هموطنانت توهین کن عزیزم.

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مرداد ۸ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۵۷:

  تعداد اندکی از پروژه‌هایی که با حضور آقای رئیس‌جمهور افتتاح شده‌اند، پیش از این با حضور خود ایشان راه‌اندازی شده بودند. نمونه آشکار آن سد کارون ۴ است. در ایام عید سال گذشته آبگیری این سد عظیم و نیروگاه آن با حضور احمدی‌نژاد آغاز شد، اما رئیس‌جمهور پانزدهم تیرماه امسال دوباره به استان چهارمحال و بختیاری سفر کرد و این بار خبر «افتتاح سد کارون ۴» در رسانه‌های دولت منتشر شد. شاید به این انتقاد نیز اینگونه پاسخ داده شود که سال گذشته آبگیری سد کارون ۴ آغاز شد و امسال بهره‌برداری کامل آن؛ در این صورت هم این ابهام ایجاد می‌شود که چرا اینگونه افتتاح‌های دو مرحله‌ای در مورد دیگر سدها رخ نداده است؟ شاید هم افتتاح سال گذشته، صوری و نمایشی بوده است؟

  بر گرفته از سایت الف ….راستی چگونه تبلیغ می کنند در حالیکه از یک سد دو بار بهره برداری می کنند !!!

  [پاسخ]

 25. هومن گفت:

  شما سد را افتتاح کنید …و قبول داریم که ما تا زمان ایشان سد ندیده بودیم …
  کشور ما در امد بی حد و نصاب نفتی را داشته …و اگر یک دولت غیر تندرو و معتقد به خدمت واقعی به مردم …و بر امده از یک انتخابات محکم و بدون مشکل را داشتیم …امروز قیافه مردم اینطور اویزان و افسرده نبود …این چه فضایی است که وقتی من اکثر مردم را افسرده و نا امید میبینم باید به دروغ بگویم خیر اینها خودشان مشکل دارند …و یا اصلا بگویم اینها شادند !!!
  وقتی می بینم یک کالای ساده در دو ماه گذشته از ۴۰۰ تومان به ۷۵۰ تومان رسیده ….چگونه بگویم خسته نباشی دکتر !!!
  وقتی از ترس پول برق در گرما طاقت فرسا می نشینم باید به یاد سالهای ۴۱ بیافتیم که مردم اقتصادشان ضعیف بود و وسایل نداشتند …..پس می گویم دکتر خسته نباشی !!
  وقتی به خاطر مشکل در خط فقر …بودن …روزی چند بار مشاجره می کنم …برای صرفه جویی بیشتر …می گویم دکتر …
  وقتی ماشینی را که در زمان سید عزیز خریدم …الان ندارم که لنتش را عوض کنم و بنزین بزنم …باید بگویم دکتر …
  وقتی ارزوی خانه دار شدن را دکتربرای قشر متوسط و کارگر از بین برد …باید همه بگوییم دکتر …
  وقتی ابرویمان و حرمتمان در دنیا به کمترین حد رسید …
  ……
  ببخشید زندگی مردم را ایشان با دستشویی منزلشان اشتباه گرفت …و شما اینجا به کسی که خود و فرزندانش در حال زجر کشیدن هستند را ضد انقلاب می خوانید ؟شما هر کدام امتییاز و درامدهای خودتان را دارید و در غیر این صورت کنترات نمی کردید حمایت از دکتر را …چرا من باید حقایق را وارونه کنم ؟
  به مردم هم دلار نفتی بدهید انها هم می گویند خسته نباشی دکتر !!

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۴۰:

  میشه اسم یه دو تا از محله های دزفولی که میگی توش زندگی کردی رو بگی؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۴۳:

  جناب!
  شما با یک حساب سرانگشتی اینی که میگم رو حساب کن.. بعد به من بگو چقدر شدتا به شما بگم پول نفت الان کجاست..
  میزان فروش روزانه نفت ایران ( تعدا بشکه های فروخته شده هر روز) ضربدر قیمت یک بشکه نفت ایران تقسیم بر هفتاد و چهار میلیون ضربدر ۳۰٫
  عدد به دست آمده رو لطفا اینجا بنویس.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۴۷:

  البته در زمان سید جانشون این عدد( درآمد نفتی ایران) تقسیم بر پتروپارس! کرسنت و … می‌شد بعد اگر چیزی میموند تقسیم بر بنیاد گفتگوی تمدنها و بعد هم اگر تهش چیزی میموند یه بودجه ابکی باش میبستن !!!!

  [پاسخ]

 26. پایان نیایش ۴۳
  بار خدایا،بر محمد و خاندانش درود بفرست و ما را در شمارخشنودترین کسان قرار ده که این هلال بر آنان طلوع مى‏کند ومنزه‏ترین کسان که به این هلال نگریسته‏اند و نیکبخت‏ترین کسان که‏در این ماه تو را مى‏پرستند،ما را در این ماه توفیق توبه عنایت کن و ازگناه در امان دار و از ارتکاب معاصى خود حفظ فرماى.

  اى خداوند،ما را در این ماه به سپاس نعمت خود برگمار و جامه‏عافیت بر ما بپوشان و تا نعمت خویش بر ما تمام کنى ما را بر آن دار که درطاعت تو به حد کمال بکوشیم،که تو بخشنده نعمتهایى و تو ستوده‏اى.

  و درود خدا بر محمد و خاندان طیبین و طاهرین او.

  [پاسخ]

 27. افق گفت:

  نظر شما راجع به شعار “اصلاحات” که در سطح کشور داده میشود چیست؟

  باید بدانیم که علاج ما اصلاح نفس است در همه مراحل. و از این مستغنی نخواهیم بود و بدون این، کار ما تمام نخواهد شد.
  با اعتراف به اینکه عمل از خودمان است که برسر ما آمده و می آید، تا خودمان را اصلاح نکنیم و با خدا ارتباط نداشته باشیم، با نمایندگان خدا ارتباط نداشته باشیم کارمان درست نمیشود، امروز تا فردا،تا پس فردا، اینکه کار نشد..!

  از کتاب پرسش های شما پاسخهای آیت الله بهجت(رحمت الله علیه)

  [پاسخ]

 28. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام بر اهالی باصفای حزب الله.
  آخرین پنجشنبه ی ماه شعبان هم گذشت.
  لحظه ها برای رسیدن به ماه خدا از هم سبقت می گیرند.
  ملائک می آیند
  آسمان ها چراغانی می شوند
  راستی
  فردا جمعه است.

  خیلی التماس دعا
  یا حق

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۴۲:

  السلام علیک یا مولای یا صاحب الزمان

  [پاسخ]

 29. افق گفت:

  هی جناب هومن..با شمام..
  خوب دارید از صبوری بچه های اینجا و ادب و احترامشون سواستفاده میکنید..
  خسته نشدید از بس که به ما در لفافه و آشکار گفتید ما نمیفهمیم و شما میفهمید؟!
  جناب! کسی به شما پول داده اینجا بیایید؟ چرا اینقدر خودتون رو اذیت میکنید با حضور در بین این جمعیتی که نمیفهمند؟ من یادم نمیاد برای شما دعوت نامه فرستاده باشیم!!
  یک سوال از شما دارم.. اگر آسمان و ریسمان رو به هم نمیبافید لطفا به این یکی سوال من لااقل جواب بدید..اگر یکی از همفکران من، در یکی از سایتهای شما و طرفدارانتون هر شب و هر شب که نه، فقط یک شب حضور پیدا میکرد و با این ادبیات توهین آمیز شما با آنها صحبت میکرد، چه برخوردی با وی میشد؟ ما حتا اگر فقط اعتقادمون رو با احترام به طرفداران شما بگیم، از خودمون تا اعتقاداتمون تا مقدساتمون همه و همه هدف توهینهای وحشتناک همفکران شما واقع میشیم.
  پس لطفا شما هم از این اخلاق مدیر سایت و سایر بچه ها سوءاستفاده نکنید. فقط باورهاتون رو بنویسید. انقدر به من و همفکران من توهین و بی احترامی نکنید.

  [پاسخ]

 30. ن.خ گفت:

  حواست باشه شست پات نره تو چشمت هومن!
  کسی دور و برت نیست جمعت کنه؟ اور دوز کردیها.چی مصرف میکنی؟
  حالا صاحبخونه آدم حسابت کرده و شر و ورهات رو تایید میکنه ، دیگه روت رو زیاد نکن! پررو نشو بچه جون!

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مرداد ۷ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۰۰:

  به خدا قسم …هیچ کسی در دنیا رویش از امثال تو بیشتر نیست …. در اینتر نت پرسه می زنی و دشنام می دهی به همان غربیهایی که اینترنت را درست کردند …..و نشه واقعی تو هستی که خودت را انسان می شماری و ان هم با درایت بالا و خصلت های بی نظیر انسانی …توهمی در حد تیم ملی …
  اگر کسی به اینجا نمی اید و با شما هم کلام نمی شود برای این است که تمایل ندارند به انسان بی تربیت بر بخورند .بی تربیتی که وقتی کم می یاره یادش می ره که تا همین چند دقیقه پیش داشته ذکر می گفته …!!دلمون خونه از این گرفتاری و بلایی که نصیب این مردم شد .بلایی که خلاصی از ان راهی ندارد و مرگ فقط ممکنه راه حلی باشه برای ما …
  کجای دنیا چنین زورگویی پیدا می شه که عرصه را به مردم تنگ کنند ؟
  و تازه طلبکار هم باشند .

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۷ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۲۴:

  هی رو رو برم

  خئئئئئئئئئئلی رو داری هومن خان

  خدا بده برکت

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ مرداد ۷ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۲۵:

  :mrgreen:
  الهی!چه روح لطیفی داری هومن؟ :D
  دشنام شنیدی قلبت درد گرفت؟
  دلت خون شد؟ اشکال نداره.بزرگ که شدی یادت میره
  :mrgreen:

  شان من و دوستام خیلی بالاتر از اونیه که دهانمون رو آلوده کنیم به فحش های رکیکی که امثال تو و دوستانت به من و امثال من نثار میکنند.

  [پاسخ]

  روان نویس پاسخ در تاريخ مرداد ۷ام, ۱۳۹۰ ۰۹:۵۸:

  امروز هوا بسی گرم می باشد… بدون شک به خاطر پول نفتی است که به ما نمی دهند… بدون شک تقصیر این نظام و رهبر و مخصوصا احمدی نژاد است.

  [پاسخ]

 31. افق گفت:

  دست شما درد نکنه.. لینک مربوط به زیارت امام حسین (علیه السلام) خیلی فوق العاده بود..ممنون

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۷ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۱۴:

  انشالله به زودی زود روزی همه دوستان بشه:)

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۷ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۱۹:

  انشاالله. بخصوص صاحبخونه صبور و مدبر سایت.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۷ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۲۷:

  انشالله
  به برکت همین شبها

  [پاسخ]

 32. حزب اله حزب اله مهره
  سلام
  خدا قوت رفقا
  التماس دعا تو آخرین شب جمعه شعبان ….
  .
  .
  .
  و انگاری فردا اینجا یکی متولد شده (:
  تبریک و اروزی عاقبت بخیری (:
  ممنون ک هستین (:

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۷ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۱۸:

  باورم نمیشه ماه مبارک پشت دره
  رسید ماه عاشقی

  دعا کنیم برای هم که بهره ببریم ازش

  [پاسخ]

 33. نوشته ی جدید لطفا!
  آقای صفا؟ سرتان شلوغ است. یاد پارسال افتادم. من امروز شارژم!

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مرداد ۷ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۵۱:

  سرم شلوغ نی، دلم شلوغه :)
  اگر عمری باقی بود، آپ بعدی غروب انشالله

  [پاسخ]

 34. هومن گفت:

  عوام‌فریبی یا فرار به جلو» عنوان سرمقاله روزنامه جهان صنعت به قلم محمد حسین مهرزاد است که در آن می‌خوانید:
  ایجاد ۵/۲ میلیون فرصت شغلی آنگونه که دولت ادعا می‌کند باید در سال‌جاری اجرایی شود. منتقدان دولت معتقدند فضای فعلی اقتصاد کشور نمی‌تواند به‌گونه‌ای مدیریت شود که این حجم از فرصت شغلی تحقق یابد. این روزها که تیرماه هم تمام شده از چهار ماه سال عبور کرده‌ایم و دولت هنوز گزارشی نداده از اینکه آیا در یک‌سوم گذشته از سال توانسته یک‌سوم وعده خود را عمل کند یا خیر؟

  آنچه از درک عمومی اقتصاد کشور بر می‌آید، این است که این میزان شغل ایجاد نشده است. پرهیز دولت از ارایه نرخ بیکاری به صورت رسمی توسط نهادهای مسوول نیز خود حاکی از همین موضوع است.

  با این حال محمود احمدی‌نژاد می‌گوید که عده‌ای به‌جای آنکه دولت را در این موضوع یاری کنند، با طرح مباحثی به دنبال جوسازی و عوام‌فریبی هستند. برای دوری از عوام‌فریبی که مخالفان، دولت را به آن متهم می‌کنند و متعاقبا دولت نیز عده‌ای را در مظان این اتهام قرار می‌دهد تنها به ذکر دو جمله از وزیر کار و امور اجتماعی می‌پردازیم.

  شیخ‌الاسلامی در فروردین‌ماه جاری نرخ بیکاری را ۱۰ درصد اعلام کرد.
  وی حدود چهار ماه بعد و در ۲۶ تیرماه نرخ بیکاری را ۵/۱۱ درصد عنوان کرد! رشد ۵/۱ درصدی بیکاری در فصلی که از قضا باید در شرایط عادی هم اشتغال رونق یابد، عجیب است. عجیب‌تر آنکه این رشد در شرایطی رقم خورده که دولت ادعا می‌کند در حال محقق کردن وعده ایجاد ۵/۲ میلیون شغل است.

  طبق آنچه احمدی‌نژاد در فروردین‌ماه اعلام کرده است تا آن تاریخ دو میلیون و ۴۰۰ هزار بیکار در کشور داشته‌ایم. از سوی دیگر براساس گفته‌های وزیر کابینه وی، سالانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار متقاضی نیز وارد بازار کار می‌شوند. اگر احمدی‌نژاد موفق شود وعده‌اش را عملی کند در پایان سال باید ۵/۱ میلیون بیکار داشته باشیم. جمعیت فعال کشور در ابتدای سال‌جاری ۲۵ میلیون نفر برآورد شده است.

  اگر رشد جمعیت فعال کشور را براساس آمارهای دولتی چهار درصد در نظر بگیریم در سال ۹۱ این جمعیت به ۲۶ میلیون نفر می‌رسد که از میان آنها ۵/۱ میلیون بیکار در کشور خواهیم داشت که حاصل آن نرخ تورم ۷/۵ درصدی می‌شود.

  اگر عدد ۱۰ درصد ابتدای سال احمدی‌نژاد را واقعی در نظر بگیریم تا پایان سال‌جاری باید ۳/۴ درصد از نرخ بیکاری کاهش یابد که این امر نشان‌دهنده آن است که به طور میانگین در هر فصل از سال باید بیش از یک درصد از نرخ بیکاری کاسته شود. اما شیخ‌الاسلامی نرخ بیکاری در پایان بهار را ۵/۱۱ درصد عنوان کرده یعنی نه‌تنها دولت موفق به کاهش یک درصدی نشده است بلکه افزایش ۵/۱ درصدی نرخ بیکاری را هم شاهد بوده‌ایم. فاصله نرخ هدف با نرخ واقعی نشان می‌دهد که دولت از برنامه‌ها عقب است. حال اگر رییس دولت تمایل دارد منتقدان را عوام‌فریب بنامد، حرفی نیست اما اعداد خود سخن می‌گویند.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۷ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۱۵:

  http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=173944

  [پاسخ]

 35. […] مطالب مرتبط : •  سیلی محکمی که اروپا “از همین حسینیه” خورد ! • خانم دکتر رایس، چه خبر از درد زایمان خاورمیانه‌ی جدید؟! • هاشمی رفسنجانی از “پانه‌تا” یا “پانه‌تا” از هاشمی رفسنجانی ؟! • مشکل اصلی اسرائیل “مادر شهید مصطفی احمدی” است • حادثه نروژ، رونمایی از واقعیت […]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: