وکیلانه » » چرا مخالفت با “ولايت فقيه ” در حد شرك بالله است ؟
من در  RSS من در  Picasa من در  YouTube من در  گوگل پلاس من در  FriendFeed من در  توییتر من در  Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
چرا مخالفت با “ولایت فقیه ” در حد شرک بالله است ؟
۱۵ام, اردیبهشت ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۱۰۸]

آیت‌الله مصباح یزدی:
"مخالفت با "ولایت فقیه " مخالفت با ائمه(ع) و در حد شرک بالله است".
# این همان تیتری است که چند روز قبل بیش از ۳۰۰ پایگاه خبری داخلی و خارجی، به عنوان تیتر اول خود برگزیدند. در واقع بخشی از سخنرانی آیت‌الله مصباح در دیدار با جمعی از پاسداران
.
.
# در نگاه اول شاید برای بسیاری این حرف یک چیز عجیب و غیر منتظره باشد تا جایی که حتی گروهی از مخالفان از جمله  آقای اکبر اعلمی نماینده‌ی دوره‌های ششم و هفتم مجلس، آنرا فتوای جدید مصباح یزدی دانسته و برخی دیگر آنرا بدعت گذاری در دین نامیدند. البته در حقیقت با این حرف سطحی نگری و عدم آگاهی خود را در خصوص مباحث دینی نشان داده و بار دیگر اثبات شد که چقدر بی‌سواد تشریف دارند.
چرا که  این سخن برای کسانی که در خصوص ولایت فقیه ، مطالعه‌ی بنیادی دارند اصلاً عجیب و غیر منتظره نیست، بلکه بسیار هم مشهور می‌باشد.
# همانگونه که می‌دانید بحث جایگاه ولایت فقیه از طرق مختلف عقلی و نقلی قابل اثبات است و داری دلایل متعددی می‌باشد.
اما از این میان و در باب دلایل نقلی روایت بسیار مشهوری وجود دارد که به "مقبوله‌ی عمر بن حنظله" معروف است.
"مقبوله" در اصطلاح علمای رجال ،روایتى است که مورد قبول همگان باشد. این حدیث معتبر که در کتاب اصول کافی ، جلد اول ، صفحه ۶۷ آورده شده است به این شرح می‌باشد: 

 

# محمد بن یعقوب، عن محمد بن یحیى، عن محمد بن الحسین، عن محمد بن عیسى، عن صفوان بن یحیى، عن داود بن الحصین، عن عمر بن حنظله:
…….. قال: انظروا إلی من کان منکم قد روی حدیثنا و نظر فی حلالنا و حرامنا وعرف أحکامنا، فارضوا به حکماً، فإنّی قد جعلته علیکم حاکماً، فإذا حکم بحکمنا فلم یُقبل منه، فإنّما بحکم الله قد استُخفّ، و علینا رُدَّ، و الرادّ علینا الرادَّ علی الله، و هو علی حدّ الشرک بالله»

# ….. امام صادق (ع) فرمود: باید به کسانى از شما (شیعیان) که حدیث و سخنان ما را روایت مى‏کنند و در حلال و حرام ما به دقت مى‏‌نگرند و احکام ما را به خوبى باز مى‏شناسند (عالم،عادل)، مراجعه کنند و او را به عنوان حاکم بپذیرند.
من چنین کسى را بر شما حاکم قرار دادم. پس هرگاه به حکم ما حکم کند و از او پذیرفته نشود، حکم خدا کوچک شمرده شده و بر ما رد شده است و آن که ما را رد کند، خدا را رد کرده است و چنین چیزى در حد شرک به خداوند است
»
.
# بحث من در اینجا اثبات ولایت فقیه‌ یعنی همان‌چیزی که در زمان معصوم هم وجود داشته و یا گفتگو پیرامون این حدیث نیست،
بلکه مشخصاً می‌خواهم بگویم نقل قولی که از آیت الله مصباح شده، نه یک نظر فقهی جدید و نه یک نظر عجیب و بدعت که بلکه حکمی مشهور و معروف مبتنی بر روایات است ، و همانگونه که در عین روایت مشخص است، به وضوح مستفاد می‌شود که : "مخالفت با "ولایت فقیه " در حد شرک بالله است".
البته طبیعتا اگر به این روایت که در مبانی نظری امام راحل و نیز استاد مطهری جایگاه ویژه‌ای دارد، دقت شود ، نکات بسیاری قابل استخراج می‌باشد.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبعدازنوشتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ما که در جریان امور هستیم، مى‌بینیم میدانیم که اینها خلاف واقع است؛ فحاشى کردند؛ رئیس جمهور را خرافاتى، رمال، از این نسبت‌هاى خجالت‌آور دادند؛ اخلاق و قانون و انصاف را زیر پا گذاشتند.
مولای مطهر / خطبه‌های ۲۹ خرداد ۸۸ +

به گمانم این‌ روزها ضمن حفظ آرمش و پرهیز از جنجال، همراه با پمپاژ روحیه‌ی امید به آینده باید با سه گروه جهاد کرد:
اول
همان جریان موسوم به انحرافی تا شیرفهم شود که این ملت فقط زیر علم ولایت مطلقه‌ی فقیه سینه زن است و لاغیر!
دوم منتقدان مغرض دولت که تحت اسم ولایت‌مداری عقده‌های فروخفته ی خود را خالی ‌می‌کنند و تمامی زحمات دولت خدمتگذار را زیر سوال می‌برند.
سوم شکست خوردگان و مردود شدگان فتنه‌ی ۸۸، و ضد انقلاب که خوب بدانند این دیگ برای آنها نمی‌جوشد !

 دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: