وکیلانه » » روحیه‌ی فاتحان ” اچ3 ” نیاز امروز جامعه
من در  RSS من در  Picasa من در  YouTube من در  گوگل پلاس من در  FriendFeed من در  توییتر من در  Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
روحیه‌ی فاتحان ” اچ۳ ” نیاز امروز جامعه
۱۴ام, اردیبهشت ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۳۹]

 

به نام خدای زهراء

# من هم مثل اکثر کسانی که کودکی‌شان زیر آتش مستقیم موشک و خمپاره‌ی بعثی‌ها گذشته با شنیدن نام “عملیات اچ‌۳” احساس غرور توام با آرامش می‌کنم. خودم چیزی به ذهن ندارم اما می‌گویند اواخر زمستان بوده که از شدت آتش‌باران شهر به قدر بسیار محسوسی کاسته می‌شود. در چرایی آن فقط یک اسم بین مردم معروف می‌شود : “اچ۳” ….

# امام می‌فرمایند: “‌ حصر آبادان باید شکسته شود ” و همین یک جمله کافی است که رزمندگان غوغا به پا کنند، آنقدر که خبرش به گوش بعثی‌ها می‌رسد و جنگنده بمب افکن‌های خود را برای اینکه محفوظ بمانند تا در موقع لزوم از آن استفاده کنند به دور‌دست‌‌ترین مناطق در مرز اردن می‌برند.
یعنی همان سه پادگان واقع در الولید که به “اچ۳” معروف است. و این بود که طبیعتاً‌ از شدت بمباران شهرها کم شده بود. اما در ذهن  من که آن موقع اصلاً نبودم چرا  اسم  “اچ‌۳”  اینقدر آرامش بخش و غرور انگیز است؟

# قدری که بزرگ‌تر شدم، حساب دستم آمد که جریان چیست. ظاهراً‌ همه چیز بعد از عملیات آزادسازی خرمشهر عیان می‌شود. برای شروع به عملیات بیت المقدس مانع بزرگی به نام جنگنده‌های بعثی بر سر راه بوده و نیروی هوایی عراق ،برگ برنده‌‌ی او محسوب می‌شده است. دشمن هم که از این واقعیت آگاه بوده می‌خواسته به هر طریق ممکن جنگنده‌های خود را محفوظ داشته باشد. از این رو تصمیم می‌گیرد جهت سالم ماندن، همه‌ی آنها را در سه پادگان در دور‌ترین نقطه نسبت به ایران،‌ در مرز اردن، یعنی پایگاه‌های “اچ ۳” ببرد.

# رزمندگان برای شروع عملیات چاره‌ای جز از بین بردن هواپیما‌ها نداشته اند. اما مسافت طولانی که باید از روی آسمان عراق عبور می‌کردند تا به “اچ ۳” برسند و کافی نبودن سوخت و خطرات دیگر  حمله به “اچ ۳” را غیر ممکن می‌کند. در آخرین جلسه‌، فرماندهان نیروی هوایی هم بر اساس تجربه به این نتیجه می‌رسند که غیر ممکن است. اما …..

# تمام انگیزه‌ی من از نوشتن این متن اینجاست. وقتی امام می‌فرماید “حصر آبادان باید شکسته شود” دیگر غیرممکن وجود ندارد !  این بود روحیه‌ی رزمندگان؛‌ که شب‌ها تا صبح بیدار ‌ماندند و عملیاتی را طرح ریزی می‌کنند که در دنیا بی سابقه است. تمام مسیر را از آسمان عراق عبور می‌کنند ، بیش از ۴۸ جنگنده‌ی بعث را با خاک الولید یکسان می‌کنند و دوباره تمام مسیر را برمی‌گردند بدون حتی یک نفر مجروح !

# این است روحیه‌ایی که نیاز امروز جامعه است. فاتحانی که لبخند بر لب امام خویش می‌نشانند. چیزی که این روزها برای جامعه حکم کیمیا را دارد.  امامی که این زمان ، حکم جهاد داده و کیست که نداند هیچ چیزی بالاتر از خوش‌بین کردن مردم نسبت به نظام اسلامی و اثبات کار‌آمدی آن نیست.
معتقدم رفع بسیاری از مشکلاتی که در جامعه است ، به لحاظ عقلی غیر ممکن نیست، و قطعا سخت تر از حمله به اچ ۳ یا آزاد سازی خرمشهر یا دیگر عملیا‌ت ها هم نمی‌باشد. اما کجا هستند آنانکه طرح عملیات بریزند و غیر ممکن را ممکن سازند و دل ملت و رهبر را شاد ؟!‌  کجاست نقشه‌ی به روز شده‌ی عملیات فتح خرمشهر برای رفع معضلات جامعه؟  و کجاست روحیه‌ی طراحان آن عملیات‌های غیر ممکن؟
این روزها بیشتر از هر چیز ، جامعه نیاز به انسان‌های مخلصی دارد که گوش به فرمان رهبری باشند و جهادی عمل کنند. و اگر مشکلی می‌بینند بی سر و صدا و با آرامش کامل در رفع آن کوشش کنند. ایکاش برخی‌ها دست از هوچی‌گری بردارند و اندکی به فکر باشند …

حماسه آفرینان بعد از فتح اچ ۳ ، به دیدار امام می‌روند

حمله به اچ ۳ بی نظیر‌ترین حمله‌ی هوایی دنیا
حمله به اچ ۳ ، غیر ممکنی که ممکن شد

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبعدازنوشتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ما که در جریان امور هستیم، مى‌بینیم میدانیم که اینها خلاف واقع است؛ فحاشى کردند؛ رئیس جمهور را خرافاتى، رمال، از این نسبت‌هاى خجالت‌آور دادند؛ اخلاق و قانون و انصاف را زیر پا گذاشتند.
مولای مطهر / خطبه‌های ۲۹ خرداد ۸۸ +دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: