وکیلانه » » لطفا ؛ خواهش می‌کنم از ولایت دفاع نکنید !
من در  RSS من در  Picasa من در  YouTube من در  گوگل پلاس من در  FriendFeed من در  توییتر من در  Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
لطفا ؛ خواهش می‌کنم از ولایت دفاع نکنید !
۲۷ام, فروردین ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۵۱]

# پیشتر در یکی از نوشته‌های وبلاگم اشاره کردم که تمام فرمایشات رَه‌برمان ، بر اساس آینده نگری استوار شده است. اما افسوس و صد افسوس که هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه‌ایم و شعار زدگی همچنان یکی از بزرگترین‌ مشکلات ماست.
بعد از هر توصیه‌ی حکیمانه‌‌ی ایشان،‌ کلی هو و جنجال راه می‌اندازیم و آنقدر شعار‌های زیبا سر می‌دهیم که خودمان هم مدهوش این شعار‌ها می‌شویم اما در عمل ؟!

# اول بار به طور روشن فرمودند : واقعاً یکى از چیزهائى که ما همه‌مان [باید توجه کنیم]، به مردم هم باید بگوئیم، یاد بدهیم که توجه بکنند این است که: به صرف توهم این که حالا این کار مصلحت دارد، دستشان را، یا قلمشان را، یا وبلاگشان را آزاد نکنند که هر چه به دهنشان آمد، آن را بگویند؛ اینجور نیست./ بعد از این فرمایش هم کُلی شعار دادیم اما در عمل ؟

# در آخرین آسیب‌شناسی انقلاب، دو عامل درونی و بیرونی را موثر دانستند و البته افزودند اگر عامل درونی را مراقبت کنیم،‌ خداوند عامل بیرونی را خنثی خواهد کرد و فرمودند : “در درجه‌ى اول، مسئولان و زبدگان و برجستگان و روشنفکران و دانشمندان و علما و کسانى که محیطِ تأثیر دارند، از رفتارهاى خودشان مراقبت کنند. همان طور که عرض کردیم، قدرت‌طلبى است، دنیاطلبى است، دنبال اختلاف رفتن است، جنجال درست کردن است،  خلاف اخلاق حرکت کردن است؛ که من در اینجا میخواهم روى این مسئله‌ى خلاف اخلاق حرکت کردن تکیه کنم.””فضاى اهانت و هتک حرمت در جامعه، یکى از آن چیزهائى است که اسلام مانع از آن است؛ نباید این اتفاق بیفتد. فضاى هتک حرمت: هم خلاف شرع است، هم خلاف اخلاق است، هم خلاف عقل سیاسى است.انتقاد، مخالفت، بیان عقاید با جرأت، هیچ اشکالى ندارد؛اما دور از هتک حرمتها و اهانتها و فحاشى و دشنام و این چیزها.همه هم در این زمینه مسئولند. این کار علاوه بر اینکه: فضا را آشفته میکند،و اعصاب آرام جامعه را به هم میریزد،– که امروز احتیاج به این آرامش هست خداى متعال را هم از ما خشمگین میکند. من میخواهم این پیامى باشد به همه‌ى آن کسانى که یا حرف میزنند، یا مینویسند.

# و این پدر مهربان امت، از ما درخواستی داشتند : “من بخصوص از جوانها میخواهم که نگذارند این فضاى غیبت و تهمت و فحاشى و هتاکى و شکستن حرمتها ادامه پیدا کند.
اما ما چه کردیم؟ آیا برای رفع این فضا قدمی برداشتیم؟  یا دست روی دست گذاشتیم تا هر روز دشمن، با استناد به فیلم و صوت ساده لوحان، بلوایی تازه درست کند؟

# در دو سال گذشته، به شخصه تجربه کرده ام که هر گاه در کشور گره‌ای ایجاد شود راه حل آن در رجوع به اولین سخنرانی سال معظم له  در مشهد  است. حالا هم وقتی به این فرمایشات رجوع می‌کنیم می‌بینیم امسال در تبین الزامات و زمینه‌های جهاد اقتصادی ۴ نکته را لازم دانستند:
۱ـ داشتن روحیه‌جهادی؛ ۲ ـ
استحکام معنویت و روح ایمان و تدین در جامعه؛ ۳ـ عدم ابتلا به حواشی ۴ـ حفظ اتحاد و انسجام ملى.
اما ما برای هر یک از این ۴ مورد چه کاری کرده‌ایم؟ کدام روحیه‌ی جهادی را تعریف کرده ایم؟ کدام معنویت را ترویج داده‌ایم؟ کدام سخن را به خاطر حفظ اتحاد و پرهیز از حواشی، اصلی و فرعی کرده‌ایم؟
آیا هر عقل سالمی از اینهمه توصیه این برداشت را نمی‌کند که کشور نیاز به آرامش دارد و باید به شدت مراقب اعمال و گفتار‌مان باشیم؟

حالا خودتان پیدا کنید جایگاه اعمالی از این قبیل را :
ـ شروع زودهنگام فعالیت‌های انتخاباتی که اولویت‌های اصلی نظام را به حاشیه می‌برد.
– نادیده گرفتن تلاش‌های شبانه روزی دولت و هجوم سیل آسای نقد‌های غیر منصفانه.
– حرف‌های نسنجیده‌ی افرادی همچون حاج‌آقای سعیدی امام جمعه‌ی موقت قم و نقل حکایتی که معلوم نیست از کجا آورده‌اند.
ـ صحبت‌های بی ادبانه‌ی سعید حدادیان نسبت به دولت؛ و عدم رعایت طهارت کلامی یک مداح
ـ مصاحبه‌ی زشت و شرم‌آور اخیر سعید تاجیک که امیدوارم قوه‌ قضاییه هرچه زودتر او را بازداشت کند.
و …

لینک‌های مرتبط :
•  ما به بعضى از گناه‌ها عادت کرده‌ایم
سخنی با حجت الاسلام و المسلمین سعیدی
آقای حدادیان! بداخلاقی و ولایت ناپذیری، دلها را به کجا می برد؟!!
هنرمندان دفاع از ولایتدیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: