وکیلانه » » “حال خوب كن‌” شما كجاست؟
من در  RSS من در  Picasa من در  YouTube من در  گوگل پلاس من در  FriendFeed من در  توییتر من در  Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
“حال خوب کن‌” شما کجاست؟
۹ام, شهریور ۱۳۹۲| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۱۸]

جمعه‌ها یک ربع بعد از اذان، نماز مغرب‌ش شروع  می‌شود. بعد از نماز حدود یک‌ساعت سخنرانی دارد. اکثراً نماز را توی خانه می‌خوانم و سعی می‌کنم جوری وقت را تنظیم کنم که اول سخنرانی مسجد باشم. کم پیش آمده چندین هفته پشت سر هم مرتب و منظم پامنبری باشم. یعنی هی یک کاری اد توی جمعه پیش آمده که نشده بروم. اما هر وقت علی‌رغم کارها، همه چیز را پس زده‌ام یا از صبحِ جمعه همه چیز را جوری ردیف کرده‌ام که برسم و بروم حالم حسابی خوب شده. معمولاً وقتی احساس نیازم بیشتر می‌شود برنامه‌ها را جوری تنظیم می‌کنم که برسم بروم. و هر وقت هم رفته‌ام توی تک تک دقایقِ آن یک ساعت سخنرانی با خودم گفته‌ام “چ خوب شد که اومدم. هفته بعدم حتماً‌ میام”. اما تا هفته‌ی بعد؟

 فکر می‌کنم همه‌ی ما یک “حال خوب کن” در کنارمان داریم. حالا یا سخنرانی است. یا یک امام‌زاده. یا یک نمازجماعت. یا یک مجلس دعا، یا کتاب‌فروشی، یا تفریح‌گاه دنج بیرون شهر. یا کوهنوردی دونفره با همسرمان. یا یک روضه‌ی سالانه یا دستِ کم‌ِ‌کم یک رفیقِ‌ ناب که خودمان بهتر از همه می‌دانیم با دیدن‌ش حال‌مان خوب می‌شود. بله. همه‌ی ما کنارمان یک “حال‌ خوب کن” داریم و معمولاً خودمان بهتر از همه می‌دانیم “حال خوب کنمان” کجاست.

.

.

اما نمی‌کنیم برداریم برویم پیش‌ش و حال‌مان را خوب کنیم و برگردیم. یک جور رخوت زیر پوست‌مان دوانیده‌ایم که از “حال خوب کن‌ها” فراری هستیم.  چرا؟ نمی‌دانم. مثل بچه‌ای که از آمپول فراری است. با این تفاوت که می‌دانیم “حال خوب کنمان” همان درد آمپول را هم ندارد.
فکر می‌کنم همیشه درست وسطِ وسط شلوغ‌ترین وقت زندگی‌مان و در اوج ترافیک کاری باید یک‌هو بزنیم کنار، از ماشین روزمرگی پیاده بشویم، خودمان را راضی کنیم و برویم پیشِ‌ “حال خوب کنمان” یک نفسِ عمیق بکشیم. بعد دوباره یک جوری که انگار دلمان پیش “حال خوب کنمان” جا مانده برگردیم و خرامان خرامان سوارِ ماشین زندگی شویم و یک لبخند به لب، بزنیم دنده یک و حرکت کنیم. بله. واقعیت‌ش این است که ما آدما به حال خوب کن نیازمندیم و آه از حال آدمی که حال خوب کن ندارد. راستی، حال خوب کن شما کجاست؟دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: