وکیلانه » » تلك الايام نُداولها بين الناس
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
تلک الایام نُداولها بین الناس
۲۸ام, خرداد ۱۳۹۲| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۳۹]

۱- و ما این روزها[ى شکست و پیروزى‌] را میان مردم به نوبت مى‌گردانیم [تا آنان پند گیرند] و خداوند کسانى را که [واقعاً] ایمان آورده‌اند معلوم بدارد، و از میان شما گواهانى بگیرد، و خداوند ستمکاران را دوست نمى‌دارد. (قرآن کریم. آل‌عمران. ۱۴۰)

۲-  این حسِ خوبی که حالا من به‌ آقای روحانی دارم اگر چیز خوبی نباشد قطعاً چیز بدی هم نیست. انکار نمی‌کنم که الان و در این لحظه آقای روحانی را دوست دارم. دلیل‌ش می‌تواند رئیس ‌جمهورِ جمهوری اسلامی بودن‌ش باشد، یا خوشحالی مردم کشورم از آمدن ایشان و یا هرچیز دیگری. می‌دانم که انسان‌ها را با اعمال‌شان باید سنجید نه با حرف‌هایشان اما اولین کنفرانس‌ خبری آقای رئیس‌جمهور هم در این موضوع بی‌تاثیر نیست. شخصیت من هم متاسفانه این‌جوری است که حقوق‌خوان، وکیل و طلبه بودنِ آقای رئیس‌جمهور‍ِ جدید هم بی‌تاثیر نیست. چه می‌دانم! شاید هم ته دلم دوست دارد، دوست‌ش داشته باشم تا بعداً اگر نقدی کردم بگویم من به شما علاقه‌مند بودم!

۳- خوب یا بد. به دلیلی که من و شما از شنیدن آن خوشحال بشویم یا ناراحت یا اساساً آن دلیل را قبول داشته باشیم یا نه. دیدگاه اکثر غیرایرانی‌ها این است که پیروز این انتخابات رهبر ایران بوده! دست‌ِ کم به این دلیل که توانسته اوضاعی را که آنها وخیم فکر می‌کرده‌اند را این‌گونه سروسامان بدهد.

۴- گذشته‌ها گذشته ولی عمیقاً معتقدم کسانی که کاسه‌کوزه‌ی درآمدنِ روحانی را سرِ جلیلی و پایداری‌ها می‌شکنند اشتباه می‌کنند. می‌دانم آمدن جلیلی به مثابه‌ی نماد تحریم‌ها شد و جلیلی هراسی رای شد برای آقای روحانی ولی اصل آراء روحانی را عملکرد اقتصادی ۴ سال گذشته به دست آورد.

۵- بی‌سواد کمترین صفتی است برای کسانی که آراء آقای روحانی را مصادره می‌کنند. چه آن‌ها که خون پاک آریایی‌شان به غلیان (قلیان؟) آمده و کفِ مطالبات‌شان از رئیس‌جمهور جدید رفعِ حصرِ آقای موسوی است و چه آنان‌که فریاد واسلاما و وانقلابا سر می‌دهند باید بالانس شوند و متوجه باشند در بدترین حالت یک هاشمیِ‌ کوچک با کُلی صفات انقلابی‌تر رئیس‌جمهور شده است نه مثلاً محمدرضا خاتمی.

.

.

۶- شعارِ آقای روحانی دولت اعتدال و امید است. امید که آرزوی ماست ولی اعتدال متاسفانه مثل بسیاری از  واژگان مظلوم است. مثل آزادی، مثل تمدن، مثل فرهنگ مثل دمکراسی مثل اسلام و حتی مثل حزب الله و حزب‌الهی! که اکثر استفاده کنندگان از این کلمات فقط ظاهرش را می‌خواهند و باطناً دنبالِ همان معنی به شدت دستمالی شده‌‌ی مورد نظرِ خودشان هستند. اما در واقع اعتدال علاوه بر مسائل سیاسی در همه‌جا کاربرد دارد. اعتدال یک‌بخشش هم می‌شود ساده‌زیستی و ترویج آن. اعتدال یعنی مشکلات ساکنان روستای “شیخ‌شبان” از توابعِ‌ بخش “بن” در نزدیکی شهر “سامان” بیست‌کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال بختیاری همان‌قدر برای آقای رئیس‌جمهور مهم باشند که  مشکلات ساکنانِ محله‌ی جماران در تهران. حتی همانقدر دسترسی داشته باشند به آقای رئیس‌جمهور که ساکنان محله جماران. اعتدال یعنی برخورد با هر تند رَوی چه پشت سر اسم حزب الله باشد چه پشت سر سبزالله. پس اگر خوب نگاه کنیم اعتدال هم در کنار امید، آرزوی ماست.

۷- من به دولت جدید امیدوارم. خیلی امیدوار و از اول با دید نقد نگاه نمی‌کنم.  اما یکی از نگرانی‌های من این است که همه‌ی حرف‌های آقای روحانی غلط نیست و دقیقاً به همین خاطر هرکجا نقد‌های ما با نقد‌ها و مواضع درست دولت یکی شد فوراً متهم بشویم به مرعوب شدن دربرابر جوجامعه، کوتاه آمدن از ارزش‌ها، سطحی‌نگری و غیره…

۸-  کاهش یک‌هویی قیمت‌ها و روبه‌راه شدنِ اقتصاد در کوتاه مدت به معنی این است که آقای رئیس‌جمهور قبلی سوءمدیریت نداشته بلکه برای اداره‌ی کشور با موانع جدی روبه‌رو بوده است! این کوتاه مدت که می‌گویم چیزی نزدیک به یک‌سال‌ونیم دو سال است.  

صفر- اگر اسمِ سه‌نفر را بشود گروه گذاشت. با سه نفر از دوستان گروهی را تشکیل داده‌ایم برای مطالعه‌ی “اشتباهاتِ گفتمانِ انقلاب در مواجه با دولتِ اصلاحات”. هدف؟ این‌که بدانیم در ۴ سال آینده چه چیزی از طرف خودی‌ها آسیب می‌زند و سعی کنیم مانع آن بشویم تا رفتار بهتر و موثر‌تری داشته باشیم. تا ۴۰ روز آینده که آقای روحانی دولت را تحویل خواهد گرفت قرار شده نفری روزی یک ساعت روی این موضوع به صورت مصداقی کار کنیم و در انتها نتیجه را جمع‌بندی کنیم. اگر کاری از دست‌تان برمی‌آید و یا در این زمینه نظری دارید قدمِ‌تان روی ایمیل‌م! ۳۹ دیدگاه برای “تلک الایام نُداولها بین الناس”

 1. سرگردون گفت:

  منم دست کم فعلا حس بد خاصی نسبت به ایشون ندارم هرچند قبل انتخابات میگفتم اگه فلانی رای بیاره خودمو با موشک پرتاب میکنم مریخ!

  بند صفر متن رو شدید شدید و شدید دوست داشتم. این نوع عملکرد گروهی هم لذت بخشه هم نتیجه بخش. ان شاءالله باب بشه

  [پاسخ]

 2. سلام
  ظاهر امر و صحبت های رئیس جمهور منتخب مایه امیدواری بود

  باشد که در حقیقت هم چنین باشد:)

  [پاسخ]

 3. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  با خیلی از قسمتهای متنتون موافقم. امید داشتن از توصیه های دین ماست. طوری که ناامیدی از بزرگترین گناهان حسوب میشه. اعتدال هم به قول شما اگر به معنی واقعی کلمه به کار گرفته بشه، عالیه. مثلا به حرکت بین حق و باطل، اعتدال گفته نشه. این خیلی خوبه.

  و ما هم امیدواریم و منتظر تا ببینیم چه میشود!

  [پاسخ]

 4. هوالحق؛ سلام بر شما؛

  یک تحلیل بی‌ربط به موضوع. در ایران هرکس بگوید: ایرانیان سفره برنج و مرغ جمع شده است و زمان کار است، از آرای باطله شکست می‌خوره.

  یاحق؛

  [پاسخ]

 5. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.

  ارمغانی که انسان از بهشت با خود به عالم دنیا آورده است جاذبه‌ای فطری است که او را از درون به سوی بهشت و آنچه بهشتی است می‌کشاند. اما مع‌الاسف انسان دچار نسیان است و مادام که ایمان نیاورده و استمرار در عمل صالح نداشته باشد، بهشت واقعی را تشخیص نمی‌دهد. انسان فطرتاً در جست و جوی بهشت است؛ همان بهشتی که از آنجا هبوط کرده است، و جاذبه‌های درونی او به سوی عالمی متعادل، زیبا، و جاودانه از همین‌جا ناشی می‌شود. علامه طباطبایی(ره) در تفسیر آیات مربوط به آفرینش انسان و هبوط او، در سوره‌ی «طه» آن بهشت را بهشت اعتدال می‌خوانند و می‌فرمایند: …این داستان… حال بنی‌نوع آدم را بر حسب طبع زمینی و زندگی مادیش تمثیل می‌کند و مجسم می‌سازد، زیرا خدا او را در بهترین قوام خلق کرده، و در نعمتهایی بی‌شمار غرق ساخته، و در بهشت اعتدالش منزل داده، و از تعدی و خروج به یک‌سوی افراط و تفریط که ناشی از پیروی هوای نفس و تعلق به سراب دنیا، و در نتیجه فراموشی جانب رب‌العزه‌ است تهدید فرمود…

  و با این معنا، زندگی آدم(ع) در این بهشت برزخی، تمثیل وضعیت تعادل انسان است که می‌توان مشخصات آن را از همین سوره‌ی مبارکه‌ی «طه» استخراج کرد: آن‌گاه گفتیم: ای آدم، محققاً این شیطان با تو و جفت تو دشمن است. مبادا شما را از بهشت بیرون آرد و از آن پس به شقاوت گرفتار شوید. آنجا نه هرگز گرسنه شوی و نه برهنه مانی. و نه‌ هرگز به تشنگی و گرمای آفتاب آزار بینی.

  تفسیر و توجیه گرایش‌های فطری انسان به جانب زیبایی و جاودانگی، تعادل و حتی رفاه، در همین آیات مبارکه مشهود است و به تعبیر دیگر، فطریات انسان تماما از کشش درونی او برای رسیدن به این وضعیت تعادلی اولیه نتیجه می‌شود و تکامل انسان نیز معنایی جز این ندارد
  شهید آوینی
  http://aviny.com/Article/Aviny/Chapters/BeheshteZamini.aspx

  یا حق

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ خرداد ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۰۷:۵۴:

  به به

  [پاسخ]

 6. خالصي گفت:

  من هم معتقدم اگر بدون حب و بغض به افراد درون نظام کنیم تحلیل منطقی تر و واقعی تری نسبت به عملکرد آنها خواهیم داشت،این یکی از درس هایی بود که انتخابات اخیر به من داد؛زمانی که به علت بغض اشتباه هشت ساله به آقای قالیباف به سختی توانستم خود را نسبت به فکر کردن به او به عنوان رئیس جمهور متقاعد کنم.
  اما در مورد میزان تقصیر گروه پایداری در رای آوردن روحانی و البته رای کم قالیباف مقداری اختلاف نظر داریم.
  این درست که عملکرد دولت باعث نارضایتی ما مردم و تمایل به هر با او زاویه داشت میشد، اما تیر خلاص را عملکرد بد جبهه پایداری و خود جلیلی به این جریان زد،پایداری با دوگانه سازی و جلیلی با رفتار تبلیغاتی مشابه احمدی نژاد…

  گذشته از همه اینها آنچه آزارم میدهد نه موارد بالا که نوع تفکر این جبهه است که آن را به سطوح پایین تر حزب‌اللهی ها هم تسری داده و آن خود خلٌص پنداری و خالص سازی غلطی‌است که هر روز دایره خودی ها را تنگ تر کرده و باعث میشود جامعه مؤمنین هرگز روی وحدت و هم‌افزایی را نبیند…

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ خرداد ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۰۷:۵۳:

  یعنی به نظر شما اگر جلیلی نبود روحانی رای نمیاورد؟ یا اگر پایداری نبود؟ فکر نمی کنید این تحلیل شما نزدیک به ایرادیه که خودتون از عملکرد این جبهه میگیرید. قالیباف توی تهران که ۸ سال براش زحمت کشید هم رای کمتر از روحانی آورد. این اتفاق تقصیر هیچ کس نبود. رای مردم رو بپذیریم خیلی بهتره.
  حرف برای این مسائل زیاده. نیاز به دقت و بررسی بیشتری داره.

  [پاسخ]

 7. reza گفت:

  نماهنگ صوتی با موضوع نظر رهبر انقلاب حضرت امام خامنه ای درباره مذاکره با آمریکا
  http://www.nasrtv.com/modules/audio/singlefile.php?lid=815

  [پاسخ]

 8. م.طاهری گفت:

  انشاءالله که موفق باشند

  [پاسخ]

 9. عبدالله گفت:

  یا وارث
  مراتب تبریک خود را به ملت قهرمان پرور ایران عزیز تقدیم داشته می باشیم.
  چــــــــــــــــــــه مــــــــــــی کنه ایران…

  یا حق

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ خرداد ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۴۶:

  تو دولت دکتر احمدی فقط جام جهانی نرفته بودیم که اونم تکمیل شد :)

  [پاسخ]

  یه ایرانی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۰۳:۳۸:

  پاقدم ِ روحانی بود
  :))
  جِی کِی

  [پاسخ]

  سربازولایت پاسخ در تاريخ تیر ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۰۲:

  باسلام و خدا قوت وصبح بخیر و تبریک برد والیبال ایران برابر کوبا لازمه یه تذکر به عده ای تندرو و متعصب بدم: امیدوارم دیگه هیچکس انقدر بی شرمانه تمام زحمات یه تیم را که چندین سال برنامه ریزی پشت یه بردش بوده و چندین سال زحمت و خون دل خوردن و ارودهای پیاپی و دور از خانواده را با تعصب و تندروی به نفع کسیکه کوچکترین نقش حتی درحد روحیه دادن هم نداشته مصادره نکند این یه کار تندروانه و متعصبانه ی زشت هست که تمام تلاشهای یه تیم و مربی و زحمت کشانش رو بذاریم به پای پا قدم کسیکه کوچکترین نقش در این پیروزی ها را نداشته ضمنا چرا وقتی در بازی برگشت ایران به ایتالیا باخت کسی نیامد بگه اینم پاقدم روحانی بود؟ این منطق تندرو و متعصب شماس که میخواد تمام بردها و موفقیتها را به نام و کام خودش بزنه و باختها را کاری نداشته باشه؟ ایشون ریس جمهور ما هستند و قابل احترام ولی امیدوارم بقول آقای قرائتی جلوی تعریف های بیجا ازخودشون را بگیرند بنظر خودم نه بردها و نه باختها فعلا ربطی به آقای روحانی نداره ونداشته چون ایشون فعلا کاری برای این تیمها نکرده اند حالا اگر بعدا بیاد حمایتی مالی یا هرساپورتی قابل تقدیر
  حالا احمدی نژاد را بگیم باز یه روحیه و ساپورتی انجام داده در طول این چندسال اما روحانی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  بس کنید این الفاظ بی شرمانه را

  [پاسخ]

 10. مرسی گفت:

  همین که شما حزب اللهی ها خیلی ازش بدتون نمیاد جای شکر داره. به هر حال شما با تاسی به آیه ی اشداء علی الکفار رحماء بینهم با یک بی لیاقت مثل احمدی نژاد مهربان بودید و با افراد کارآمدی مثل خاتمی و هاشمی کینه داشتید.

  [پاسخ]

  ساحل پاسخ در تاريخ خرداد ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۰۰:

  احمدی نژاد بی لیاقت نبود. مردمی که بهش رای دادن فک کردن منتخب شون حق اشتباه نداره. من هنوزم احمدی نژادو دوست دارم

  [پاسخ]

  مرسی پاسخ در تاريخ خرداد ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۰۲:۴۰:

  کلمه ی اشتباه برای کارهای احمدی نژاد خیلی کلمه ی محترمانه هست. کلماتی که برای توضیح رفتار ایشون باید به کار برد در سطح خانواده و اجتماع قابل طرح نیست.
  شما محبورید به ایشون علاقه داشته باشید چون حیثیت و سرمایه کشور رو برای ایشون هزینه کردید. مجلس رو از حق سوال محروم کردید. چند هزار نفر رو زندانی کردید. لایق ترین افراد کشور رو خانه نشین کردید. هشتاد نفر رو کشتید. بزرگترین انتخابات کشور رو به عزای عمومی تبدیل کردید. معلومه که باید هنوز دوستش داشته باشید. چاره ای جز دوست داشتن ایشون ندارید. :x

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ خرداد ۳۱ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۴۷:

  واقعا اونایی که بزرگترین انتخابات کشور در سال ۸۸ رو که در اون رئیس جمهور با رای قاطع ۲۴ میلیونی انتخاب شد رو به آشوب و جنجال کشیدن و موقعیت کشور رو در دنیا متزلزل کردن چطوری میخوان جواب مردم رو بدن؟!

  [پاسخ]

  ساحل پاسخ در تاريخ تیر ۲ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۵۴:

  منظورت از شما کیه؟ من یه فرد عادی هستم که سال ۸۸ به احمدی نژاد رای دادم و تبعات منفی رای نیاوردن موسوی (خدا لعنتش کنه) رو چشیدم . فک نکنم قدرت داشته باشم به اون دروغایی که شما میگی عمل کنم! موسوی و کروبی و هاشمی ها بودن که مملکت رو به آشوب کشیدن و امثال شما که معلوم نیست اصلا رای داده بودید یا نه!؟ بازیچه ی این افراد حقیر شدید و به جون مردم افتادید. بعدشم کشته های دروغی ساختید. شکر خدا که مجلس هرچقدر خواست رئیس جمهور رو به چالش کشید.
  خون افرادی که کشته شدن همه به گردن این آقایون و طرفداراشونه. چرا حالا که روحانی رای اورده اعتراض نمیکنن؟!

  [پاسخ]

 11. ugd گفت:

  همه شاد و خوش و نغمه زنان و خوشحال؛ روحانی آمده!

  همه چی درست شد و همه خوشبخت شدن، همه چی آرومه، همه چی ارزونه!

  =======================================

  جلیلی پیروز انتخابات:
  ahmadi1384.blogfa.com

  [پاسخ]

 12. ugd گفت:

  آقای صفا !

  نظرتون راجع به تحلیل زیر چیه ؟

  ——————————————————————
  حکایت احمدینژاد و مصباح ، شبیه حکایت مصدق و کاشانی نیست!

  تا زمانیکه اتحاد بین مصدق و کاشانی بر قرار بود، دائما بالا می رفتند و خدمت میکردند؛ به محض جدایی، هر دو از کودتای دشمن مشترک شکست خورند.

  یاران کاشانی مصدق را به غرور و خیانت متهم کردند و یاران مصدق هم متقابلا با ادلّه ای دیگر، فاصله گرفتند، و این فاصله تسهیل گر یک کودتای بزرگ شد.

  و ظاهرا هنوز که هنوز است، یاران مصدق و یاران کاشانی، یکدیگر را نبخشیده اند.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ خرداد ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۰۷:۱۲:

  به نظرم هر دو، باید بیشتر به متن مردم توجه می‌کردن و اتکاشون به مردم می‌بود نه به هیچ چیز دیگه.

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۰۶:

  کلا احمدینژاد-مصباح رو شبیه مصدق-کاشانی میدانید؟

  [پاسخ]

 13. اعتدال یک رفتار سیاسی است ، نه یک شعار. البته تبلیغ دولتمردان از این روش بی تاثیر نیست! اما مردم نشان دادند که خودشان روش اعتدال را برگزیده اند. حتی شادی پس از انتخاباتشان نشان می داد که با گذشته نزدیک تفاوت کرده اند. نه شعار مرگی! نه ساختارشکنی ای! نه توهینی! و … البته که آقای روحانی معصوم نیست. ولی ان شاءالله این روند را یک گام یا چند گام به جلو می برد

  [پاسخ]

 14. ناشناس گفت:

  “کاهش یک‌هویی قیمت‌ها و روبه‌راه شدنِ اقتصاد در کوتاه مدت به معنی این است که آقای رئیس‌جمهور قبلی سوءمدیریت نداشته بلکه برای اداره‌ی کشور با موانع جدی روبه‌رو بوده است! این کوتاه مدت که می‌گویم چیزی نزدیک به یک‌سال‌ونیم دو سال است. ”

  دوست داشتم یکی از اون همه ای که از کاهش قیمتا ذوق کرده بودن و به پای رفسنجانی و روحانی نوشتنش این جمله رو میگفتن. بعضی از مردم اونقدر انصاف ندارن که بخان وقایع رو درست تحلیل کنن

  [پاسخ]

 15. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام رفقای جوان.روزتان مبارک.

  می ایستم امروز خدا را به تماشا
  ای محو شکوه تو خداوند سراپا
  ای جان جوان مرد به دامان تو دستم
  من نیز جوانم، ولی افتاده ام از پا
  آتش بزن آتش به دلم، کار دلم را
  ای عشق مینداز از امروز به فردا
  آتش بزن آتش به دلم ای پسر عشق
  یعنی که مکن با دل من هیچ مدارا
  با آمدنت قاعده ی عشق به هم خورد
  لیلای تو مجنون شد و مجنون تو لیلا
  تا چشم گشودی به جهان ساقی ما گفت:

  “المنته لله که در میکده شد وا”
  ابروی تو پیوسته به هم خوف و رجا را
  چشمان تو کانون تولا و تبرا
  ای منطق رفتار تو چون خلق محمد(ص(
  معراج برای تو مهیاست، بفرما!
  این پرده ای از شور عراقی و حجازی است
  پیراهن تو چنگ و جهان دست زلیخا
  لب تشنه ی لب های تو لب های شراب است
  لب وا کن و انگور بخواه از لب بابا
  دل مانده که لب های تو انگور بهشتی است
  یا شیرخدا روی لبت کاشته خرما
  عالم همه مبهوت تماشای حسین است
  هر چند حسین است تو را محو تماشا
  “چون چشم تو دل می برد از گوشه نشینان”
  شد گوشه ی شش گوشه برای تو مهیا
  از گوشه ی شش گوشه دلم با تو سفر کرد
  ناگاه درآورد سر از گنبد خضرا
  مجنون علی شد همه ی شهر ولی من
  مجنون علی اکبر لیلام به مولا

  یا حق

  [پاسخ]

 16. reza گفت:

  فیلمی تکان دهنده از آزار و اذیت زنان توسط تروریستهای سوری +۱۶
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=2&lid=7840

  [پاسخ]

 17. reza گفت:

  گزارش مراسم رونمایی از کتاب سال سی اولین روزنگار مصور ایران پس از انقلاب اسلامی
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=20&lid=7837

  [پاسخ]

 18. reza گفت:

  نماهنگ زیبا خون دلها خورده ایم با صدای زنده یاد استاد محمد نوری
  کاری از شبکه نصر
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=15&lid=7848

  [پاسخ]

 19. به بهانه یادداشت “حیف بود آقا سعید رئیس جمهور شود” لازم دیدم مطالبی را به اطلاع دوستان و نویسنده محترم برسانم

  دوست عزیزم ظاهرا جریان اصولگرایی(بخوانید جبهه پایداری)بجای آسیب شناسی اشتباه فاحش خود شروع به توجیه عملکرد خود نموده است.البته در کل اصولگرایان فراموش کرده اند یا کرده بودند که “میزان رای ملت است” و مردم به هیچ جریانی چک سفید امضا نداده و نخواهد داد.

  تنها خط قرمز ما رهبری و نظام است.این دوستان فراموش کرده اند که کشتی انقلاب در حال حاضر فقط یک ناخدا دارد .
  استفاده از کلمه “آزاد سازی ظرفیت “که فرمودید صرفا برای شما و دوستانتان استفاده ابزاری داشته و در کل زمان انتخابات و قبل از آن توسط جناب آقای جلیلی بیشتردر حد مونولوگی ناقص ارائه شده است.خیلی تمایل دارم بدانم “آزاد سازی ظرفیتهای مد نظر شما چیست و ظهور عینی را چه زمانی قرار بود مشاهده نماییم؟!”
  شما فرمودید که ایشان خود یکی از ظرفیتهای آزاد شده است و ایشان را بعنوان الگوی امت حزب الله معرفی نمودید.با چه منطقی ایشان را الگو معرفی کردید .به نظر شما یک فرد شاخص نباید استاندارهای حداقلی را دارا باشد و شاید صرفا پوشیدن پیراهن دو جیب و چفیه انداختن ملاک است.در کجای فرمایشات مقام معظم رهبری این مشخصات برای فرد اصلح ذکر شده است!؟
  قطعا پایان کار ایشان نیز مانند آقای ……. جالب نخواهد بود .کاندیدایی که قرار بود رئیس جمهور ۷۵ میلیون ایرانی باشد و نماینده آنان باشد نباید از حداقل دغدغه آنها سخن بگوید و برنامه خود را اعلام نماید.این چه اصلحی است که خود را در قابی شیشه ای، محصور شعار ها نموده است،مگر نه اینکه رهبری امسال را سال حماسه سیاسی و اقتصادی نام گذاری نمودند.ایشان چه برنامه ای برای اقتصاد ارائه نمودند.با چه حق و منطقی رای این چهار میلیون را به نام خود مصادره می کنید.این چه منطقی است که در این چند روز از طریق پیامک های مضحک در حال شعار دادن هستید و با چه جراتی خود را مالک و سرکرده گروه خود را ایاذبالله علی(ع) می دانید. همه کاندیدها مگر از این نظام تاییدیه نگرفته اند که بعضی را معاویه خطا ب می کنید!

  مردمی که دچار مشکلات مالی و اقتصادی شدید هستند همانهایی که حضرت روح الله ولی نعمتان و صاحبان انقلاب لقب داد را بی تحمل می دانید و دوستان می فرمایند مردم تحمل مقاومت ندارند .

  راستی چند بار برای خرید به مغازه ای مراجعه کردید !!!!

  چند بار از فرط خجالت در حضور همسر و فرزند خود سرافکنده شده اید؟!!!!

  مردم از شعار های توخالی خسته شده اند.
  ظاهرا ایشان را سردمدار گفتمان انقلاب اسلامی معرفی کردید، به شما برادارانه تذکر می دهم نه آقای جلیلی ونه دیگران الگوی گفتمان انقلاب اسلامی نیستند .

  این گفتمان ویژه انقلاب ،بنیانگذار فقید و رهبری معظم آن است.
  اصلح بودن و تشخیص آن بعهده مردم است و رهبری شاخص ها را بیان فرمودند.مردم به درستی انتخاب کردند و چه خوب که این انتخاب کسی نبود که طرفداران او مدعی اند جایگاه ریاست جمهوری ام القرای اسلام جایگاه کوچکی است که در اندازه آقای جلیلی نیست.

  با عنایت به تخصص شما در آزاد سازی ظرفیت بهتر است یکی از مهمترین های ان را که “ظرفیت نقد پذیری است را برای گفتمان خود آزاد کنید” و بجای مقایسه بی ربط آقای معین و جلیلی دنبال اصلاح خود باشید.

  یادمان باشد گفتمان انقلاب اسلامی دیالوگی است که حضرت روح الله ان را بنیانگذاری نموده و مردم همیشه یک سمت ان هستند و با منطق شما که صرفا یک مونولوگ شعار زده است تفاوتهای جدی دارد.

  مردم از کسانی که خود را تافته جدا بافته می دادند و از افراط گرایی در هر زمینه ای به ستوه آمده اند.

  مختار در قسمت اخر مختارنامه جمله ای زیبا گفت: تزویر با لباس تقوا به میدان می آید تزویر سکه ای است دو رو که یک رویش خدا و روی دیگرش شیطان است عوام خدایش را می بینند واهل معرفت ابلیسش را وچه خون دل ها خو رد علی(ع) از دست این جماعت سر به مهر.

  [پاسخ]

 20. reza گفت:

  وصل نیکان
  کلیپی بسیار زیبا به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(س) تقدیم به همه جوانان ایرانی

  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=9222

  [پاسخ]

 21. محمدحسن گفت:

  سلام امیرعلی جان
  بسیار لذت بردم از این مطلب. موقع خوندنش ذکر احسنت احسنت گرفته بودم.
  (انقد حال می کنم وقتی می بینم اشتراک نظر ماها انقد زیاده. بخصوص تو این فضا که یه عده دارن یقه گیری می کنن و باخت اصولگراها رو گردن همدیگه می ندازن.)
  یه نکته تکراری:
  ما به هیچ وجه نباید نکات مثبت روحانی و اشتراکات مون رو حتی کتمان کنیم. چه برسه به انکار. به انگ و تهمت ها هم نباید توجه کنیم.
  در مورد بند صفر پای کارم. برات می فرستم ان شاء الله.
  یاحق

  [پاسخ]

 22. سلام
  به روزم با “بازی کلید یا کلید بازی”

  [پاسخ]

 23. ehsan گفت:

  سلام دوستان
  شبکه نصر مجموعه کلیپ هایی رو از فرمایشات امام خامنه ای تولید و با زیرنویس عربی، انگلیسی و فرانسوی در اختیار کاربران قراد داده
  بیانات امام خامنه ای با موضوع ” حادثه ا ی تلخ”
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=23&lid=8865
  با زیر نویس انگلیسی
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=8860

  [پاسخ]

 24. sana`` گفت:

  به نظرم حرفتون متین اومد، این که خیلی ها گفتند دوران اصلاح طلبان شده و دیگه طاقتشون طاق شده!
  به امید روزهای پر از شادی برای مردم کشورم

  [پاسخ]

 25. مصطفی گفت:

  توهم بچه های جنبش سبز، که «ما بیشماریم» آزارم می دهد.
  ما اگر بگوییم سبد رأی آقای روحانی، سبد اصلاح طلبی نیست، آیا این، به این معنی است که روحانی اصولگراست؟!!!!
  قطعا این گونه نیست.
  برای درک این مسئله فقط کافی است سعی کنیم گفتمانی نگاه کنیم.. نگاه و سیاست های روحانی، نگاه کارگزارانی است و می دانم و می دانید که کارگزاران و مشارکت تفاوت و اختلاف بسیاری داشته اند، هر چند در «نه» به اصولگرایی مشترک بوده اند. حسن روحانی در تمام صحبت های انتخاباتی اش، هیچ گاه خود را اصلاح طلب نمی خوانَد، بلکه همواره تصریح می کند که برآمده از جبهه ی اعتدال است. دکتر عارف، بعد از ظهر روز ۲۰خرداد در خرم آباد می گوید: «تا آخر ایستاده ام و به نفع هیچ کس کنار نمی روم». و صبح روز ۲۱ خرداد بیانیه ی انصرافش را به رسانه ها می سپارد. حسن روحانی ظهر همین روز در زاهدان، در حاشیه ی سخنانش به جلسه ی شب قبل اشاره می کند که جبهه اصلاحات و جبهه اعتدال در جلسه ای تصمیم می گیرند تا روحانی بماند و عارف برود. فکر می کنید این جلسه را چه کسی مدیریت کرده است؟ حسن روحانی صریحا از آیت الله هاشمی نام می برد. آقای هاشمی کارش را به خوبی بلد است و همان گونه که اصلاحات را به این تصمیم تعیین کننده می رسانَد، ولایتی را تا انتها در صحنه نگه می دارد.

  حالا فرض کنیم روحانی بین کاندیداها نبود و تنها گزینه ی اصلاحات، عارف بود. و فرض کنیم اصولگرایان روی قالیباف به ائتلاف رسیده بودند. فکر می کنید برنده ی انتخابات چه کسی بود؟ قطعا دکتر محمدباقر قالیباف.. این تنها توضیحی بود برای این که بگویم رأی مردم، به گفتمان اصلاح طلبی نبوده است.. این درست است که اصلاحات دارای پایگاه مردمی است، اما اصلاح طلبان معتدل، نه رادیکال های جنبش سبز.. مردم به دنبال آلترناتیوی برای دولت فعلی بودند و اگر اصولگرایان، از ابتدا با تدبیر و انسجام عمل می کردند و موج «نه به سیاست های احمدی نژاد» را مدیریت می کردند، می توانستند این جایگزین را درون خود اصولگرایی تعبیه کنند..

  باز اگر بخواهیم گفتمانی نگاه کنیم، همه ی اهل دقت می دانند که جریان دولت، اصولگرا نیست. سعید حجاریان (تئوریسین اصلاحات) اخیرا در مصاحبه ای با روزنامه قانون، در پاسخ به این سوال که «دولت فعلی در کدام سو می گنجد؟» گفته بود:
  «دولت فعلی کاملا اپورتونیست و فرصت‌طلب است. افرادش هم پوپولیست هستند و اصلا اصولگرا نیستند…».

  هر چند وقتی جناحی نگاه می کنیم، دولت روحانی دولت اصلاحات است و دولت احمدی نژاد دولت اصولگرا.

  [پاسخ]

 26. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  آقای صفا! نمیخواهید متن جدید بنویسید؟؟ من دیگه اعصاب ندارم که…

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ تیر ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۰۷:۱۱:

  :)

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: