وکیلانه » » انقلاب مردم مصر و تونس، و جدیدترین توهم سبزها ‍!
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
انقلاب مردم مصر و تونس، و جدیدترین توهم سبزها ‍!
۹ام, بهمن ۱۳۸۹| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۱۳۵]

به نام خدای زهراء

همین ابتدا لازم است بگویم این نوشته  به هیچ عنوان به معنی جدی گرفتن سبزها نیست! بلکه برآن است تا نشان دهد ما با چه جماعت متوهم و بی‌منطقی طرف هستیم!

خاتمی و حسنی مبارک

خیزش‌های اخیر در کشور‌های عربی که از تونس آغاز شد به دلیل اهمیت بسیار بالا مورد توجه اکثر ملت‌ها قرار گرفت و طبیعتا در محیط سایبر هم بازخورد داشت. اخیراً برخی رسانه‌های ضد انقلاب و سبزها در محیط سایبر بویژه در سایت‌های اجتماعی و دنیای وب۲ دست به تشبیه‌ی زده‌اند که حاکی از متوهم بودن و بی‌بته بودن جنبشکی‌ است موسوم به سبز! و یادآور شعارها و استدلال‌های بچه‌‌گانه‌ی سال قبل آنان است.

تشبیه انقلاب مردم مصر و تونس و خیزش‌های اخیر با اعتراضات بعد از انتخابات به قدری قیاس مع الفارق است که بی اختیار انسان را وادار به خنده می‌کند. فتنه گرانی که قصد داشتند سال گذشته با تحریک احساسات جوانان هیجان زده از کارناوال های تبلیغاتی، کاریکاتوری از انقلاب اسلامی ترسیم کنند اکنون که از همه جا رانده شده‌اند و دستشان  خالی شده، برداشته‌اند و قیام مردم مظلوم عرب را با عربده‌کشی های خودشان مقایسه می‌کنند. و عجب تشبیه بی‌پایه و اساسی.

وقتی واژه‌ی “بی منطق” را برای آنها به کار می‌بریم، می‌گویند چرا توهین می‌کنید؟ اما غافل از آن هستند که خود عامل می‌شوند تا انسان به آنها متوهم بگوید.

دو جریان را وقتی می‌توان به هم تشبیه کرد که دارای پایه و اساس یکسانی باشند. به صرف اینکه مثلا در پایتخت مصر و تونس مردمی به خیابان‌ها آمده اند را نمی‌توان با هوچیگری‌های سبزها مقایسه کرد.

همانگونه که گفتم این تشبیه قیاس مع الفراق است اما به صورت کلی به برخی مسائل باید اشاره کرد:

۱) تمامی ارکان حکومت اسلامی ایران با رای مستقیم و یا غیر مستقیم مردم انتخاب می‌شود. و در کارنامه‌ی انقلاب به طور میانگین هر سال یک انتخابات بوده است.
جنبشک سبز، بعد از شکست قطعی در یکی از همین  انتخابات، بدون توجه به رای اکثریت مردم و بدون پیگیری قانونی خواسته‌های خود، شروع به برهم زدن امنیت عمومی کرده و راهی را درپیش گرفتند که جز اراذل و اوباش در پیش نمی‌گیرند. معترضین همان ها بودند که حدود نیمی از کل ۳۰ سال عمر انقلاب اسلامی را حکومت کرده بودند! و اکنون که با نـــه بزرگ ملت روبه رو شدند حاضر به تمکین دمکراسی نشده و قواعد بازی را برهم زدند.

در حالی که خیزش مردم مظلوم عرب واکنشی است به  استبداد و دیکتاتوری که با ایجاد جو خفقان و طی یک انتخابات تک نفره فرمایشی به وجود آمده.

۲) با شروع اولین جرقه‌های نهضت در ملت‌های عربی، با وجود شدیدترین برخورد‌ها با معترضین (!) باز هم  روز به روز بر شدت اعتراضات افزوده می‌شود و این نشان از عمق خواست مردمی برای قیام علیه استکبار و استبداد است! که به تاسی از قیام بهمن ماه مردم ایران حاضر هستند حتی خون خود را در راه این مبارزه نثار کنند، و حال این سبزها هستند که باید پاسخ بدهند چرا جمعیت قابل توجهی (حدود ۶۰۰هزار نفر) که در روزهای آغازین اعتراضات جمع شده بودند در روز دوم به حدود ۲۰۰هزار نفر و روز بعد به صورت پراکنده و نهایتا کار به جایی رسید که گروهی نهایتا ۵۰ نفره شعار می‌دادند؟! آیا این نشان از پوچ بودن و احساساتی بودن این جنبشک نیست؟! و در آخر چگونه بود که واکنش ملت در قیام ۹ دی منجر به حذف کامل این قلیل اعتراضات گردید؟

۳) سوال بزرگ پیش روی سبزها این است که چرا آشوبها‌ی به سبک بربریت آنها با استقبال گسترده و بی‌نظیر مستکبرین عالم از امریکا گرفته تا اسرائیل مواجه شد و هر روز سران این کشورها معترضین را به برخورد شدیدتر تشویق می‌کردند  ولی همین دول تروریست، مردم مظلوم مصر و تونس را به آرامش دعوت می‌کنند؟!  دولت ایالات متحده در حوادث بعد از انتخابات با تمام توان وارد صحنه می‌شود و در عرصه‌ی سایبر  از تویتر می‌خواهد که دست  به تعمیرات نزند اما همان دولت این روزها به کمک دیکتاتور مصر رفته و در اقدامی بی‌سابقه کل شبکه‌ی اینترنت مصر را قطع می‌کند!
بر اساس اسناد شبکه‌ی ضد ایرانی الجزیره، چرا دولت کودک‌کش اسرائیل حاضر می‌شود ۵۰ میلیون دلار در اختیار جنبش  سبز قرار دهد؟ سبزها با این تشبیه یا باید قبول کرده باشند که دولت اسرائیل کشوری صلح‌طلب و دمکراسی خواه است و یا باید قبول کرده باشند که قیام مردمی مصر و تونس قیام علیه دمکراسی است! و این تضاد را چگونه پاسخ می‌دهند؟


۴) مردم انقلابی مصر و تونس که نسلشان به شهید خالد اسلامبولی ها برمی‌گردد مشخصا واضح است که چه هستند و چه می‌خواهند. قیام‌‌های که حاصل بیداری اسلامی هستند  و مبارزه با استکبار و عمال مستبد داخلی آنها را می‌خواهند. اما جنبش سبز‌، محصول نامشروع پیوند سلطنت‌طلب‌ها و همجنس‌بازان است با سکولارها و افساد‌طلبان. جنبشی که از گوگوش تا سروش و شیخ مهدی کروبی را در بر‌می‌گیرد و هنوز که هنوز است نه اهداف مشخصی دارند و نه شیوه‌ی مبارزاتی معینی.خودشان با خودشان درگیری دارند!

و کوتاه کنم این نوشته را به این سخن که نه بر اساس تشبیهی متوهمانه که بلکه بر اساس واقعیتی عینی، قیام‌های مردمی ملت‌های عرب حاصل صدور انقلاب اسلامی ایران است به عمق دل ملت‌های ستمدیده‌ی جهان و نهم دیماه و ۲۲ بهمنی است به لهجه‌ی تونسی و مصری!

در همین زمینه بخوانید :

رویای نیمه شب سبزها درباره انقلاب مردم مصر و تونس۱۳۵ دیدگاه برای “انقلاب مردم مصر و تونس، و جدیدترین توهم سبزها ‍!”

 1. مهاجر گفت:

  سلام علیکم و رحمه الله
  با اجازه فعلا برم متن را بخوانم تا بعد. فقط آمدم حاضری بزنم.

  [پاسخ]

 2. م.رضوی گفت:

  سلام
  خدا قوت
  فعلا حضوری بزنم تا برم متنو بخونم :-)

  [پاسخ]

 3. سلام
  از اونجایی که همه دارن حاضری میزنن:
  منم حاضر

  هر چند من متن را هم تا نیمه خوانده ام
  اسنادش هم موجوده :)

  [پاسخ]

 4. مهاجر گفت:

  بسیار دقیق نکات را ذکر کردید. احسنت.
  برای تدوین پایاننامه بخشی بود مربوط به علم مدار بودن دعوت انبیا و عقلانی بودن آن. آیت الله جوادی آملی نظر شریفشان بر این است که عوام فریبی و سوء استفاده از جهل جاهلان از سنت انبیا به دور است. و تلاش ایشان برای بالا بردن سطح فکری جامعه بود تا بتوانند آموزه های والای دینی را در یابند.
  با خواندن متن شما یاد این موضوع افتادم. اینکه سر کرده های جنبش مرده و متعفن سبز یا خودشان هم در جهل غوطه ورند و اینگونه غلط قیاس می کنند و یا به اشتباه بودن قیاسشان آگاهند و می خواهند با در جهل نگه داشتن مردم به مقاصد خود نزدیکتر شوند. و چه خوب فرمود مولایمان که هر کس هر جا هست و کاری از دستش برای روشنگری بر میاید انجام دهد . و این یعنی تمسک به شیوه حضرت رسول(ص) که اسوه هست برای عالمیان. آنهم اسوه ی حسنه

  [پاسخ]

 5. سلام مجدد
  چقدر عالی هست که این طور با منطق و در کمال آرامش جواب توهمات این افراد را میدهید
  هر چند از آنجایی که منطقی در رفتار این گروه وجود ندارد قاعدتا به جز رفتارهای خلاف ادب همیشگی نباید انتظار بازخورد دیگری از این نوع مخاطبانتان داشته باشیم

  عزتمند و ولایی باشید انشالله
  التماس دعا

  [پاسخ]

 6. م.رضوی گفت:

  اون خانمی که داره با مبارک دست میده کیه؟ ببخشید بابت کمبود اطلاعات بنده!

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۱۹:۱۰:

  وزیر امور خارجه‌ی رژیم کودک کش اسرائل

  [پاسخ]

 7. رژیم کودک کش!
  حقیقتا که خوب اسمی انتخاب کردید

  رژیم نسل کش
  رژِیم حقیقت کش

  مـــــــــــــــــــــــرگ بر اسرائیل

  [پاسخ]

 8. م.رضوی گفت:

  مثل همیشه استفاده کردم.

  این روزها که ناآرامی های تونس و مصر و … رو می بینیم بیشتر باید قدر امام (ره) رو بدونیم. نمی دونم این کشورها الان رهبر دارند یا نه و اگر دارند چقدر همه ی معترضین و انقلابیون اون رهبر رو قبول دارند؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۱۹:۱۹:

  البته این بحث عدم رهبری در تونس، درست است که یک معضل محسوب می‌شود اما از آن سو نشان از عمق نفرت مردم از دیکتاتورشان دارد. وقتی بدون رهبر و تشکیلات اینگونه می‌خورشند با رهبر چه می‌کنند!

  و البته سبزها رهبر زیاد دارند، می‌توانند برخی از آن ها را صادر کنند!

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۱۹:۲۳:

  شرمنده ها
  اما رهبران سبز دقیقا به درد کدام قسمت این خروش مردمی و اسلامی می خورند؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۱۹:۲۶:

  بخش خنده و زنگ تفریح!

  [پاسخ]

  مهاجر پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۱۹:۲۸:

  :D

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۱۹:۲۹:

  آهان
  البت فکر کنم الان در کاخ سفید و اینا بیشتر به زنگ تفریح احتیاج داشته باشند/ بعله

  همگی اونجا دارن از وحشت فروپاشی کشورهای زیردستشون قالب تهی می کنند

  [پاسخ]

 9. sohsia گفت:

  این رو بخون، اما باز بعید می‌دونم ذهنت باز بشه ! :x
  میرحسین موسوی:
  برای کشف راز این پیوندها و مشابهت ها لازم نیست جای دوری برویم. کافی است شیوه ی انتخابات اخیر مصر را با انتخابات های خود مقایسه کنیم و اینکه رئیس شورای نگهبان از بی نیازی به آرا میلیون ها شهروند سبز سخن می راند. اگر به نظام های در حال سقوط جهان عرب و خاورمیانه با دقت نگاه کنیم، خواهیم دید؛ در همه ی این نظام ها به یک سان شبکه های اجتماعی وعرصه ی مطبوعات و فضای مجازی مورد حمله قرار می گیرند و به شکل حیرت انگیزی اس ام اس ها و تلفن ها و اینترنت قطع و قلم ها مشابه یکدیگر در هم شکسته و معترضین به زندان ها برده می شوند. و متاسفانه منافع ِ پشت سر ِ ایدئولوژی ِ حاکم در کشور، اجازه نمی دهد واقعیت ها آنچنان که هستند، خود را نشان دهند. خطیبان و تریبون های گوش به فرمان، به عملکرد مفسدانه و جبارانه فرعون مصر که با بازداشت ها، اعتراف گیری ها، پرونده سازی ها وغارت مردم از طریق باندها و اطرافیان، این شرایط انفجاری را در مصر ایجاد کرده اند توجهی نشان نمی دهند. اینان به روز “خشم مردم” مصر اشاره می کنند ولی نمی گویند که روز غضب، نتیجه ناکارآمدی و فساد در بالاترین سطح حکومت و حیف و میل کردن بیت المال و هم چنین بستن دهن ها و شکستن قلم ها و اعدام ها واعدام ها و اعدام ها و بر پا کردن چوبه های دار برای ایجاد خوف در میان مردم است. و نمی گویند اگرحکومت به حاکمیت مردم بر سرنوشت خود احترام می گذاشت و در انتخابات چند ماه پیش مصر آرای مردم را نمی دزدید، کار به شعار “اسقاط نظام” از سوی شعب عزیز مصر نمی رسید. و شاید هم متوجه نیستند که ادامه ی سیاست غلبه به وسیله ی ایجاد خوف، نهایتا در نقطه ای به ضد خود تبدیل و آنگاه آمدن “روز خشم” و روزهای غضب ملی اجتناب ناپذیر می شود. فراعنه معمولا زمانی صدای ملت را می شنوند که بسیار دیر شده است.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۱۹:۱۵:

  از قضا به نظرم این بهترین سند است برای اثبات حرفهایی که در متن گفتم!

  [پاسخ]

  مهاجر پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۱۹:۲۲:

  آقای صفا اگر نخواستید تایید نفرمایید.
  جناب سوشیا! شما فقط یک جواب به جای این همه طومار نویسی به ما بدهید. آمریکا این شیطان بزرگ و اسرائیل کودک کش در این دو ماجرا طرف چه کسانی بودند؟ چرا در جریان پس از انتخابات ایران از معترضین حمایت کردند و دم از دموکراسی زدند و امروز از حسنی مبارک دفاع می کنند و به خاموش کردن مردم حاضر در خیابانها امر میکنند و با ماهواره هایشان آمار مردم اجتماع کننده در نقاط مختلف مصر را به ارتش حسنی مبارک می رسانند؟

  [پاسخ]

  sohsia پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۱۹:۲۶:

  شما عادت دارید تا یکی یه حرف میزنه فوری وصلش میکنید به اسرائل و امریکا و سلطنت طلب ها و سوروس .
  امریکا هم باید از دمکراسی دفاع کنه . هر کس آزاد مرد باشه از دمکراسی دفاع میکنه
  چه تو تونس چه تو ایران !

  [پاسخ]

  مهاجر پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۱۹:۳۰:

  اولا چون ارباب شما سبزها آمریکاست و خود هیلاری علنا اعلام کرده پس باید در مورد مواضع سرانتون توجیه باشد. و بدانید چرا رفتارهای دوگانه از خود نشان میدهندد

  فقط بگو چرا توی مصر از دموکراسی دفاع نمیکنه و از دیکتاتور دفاع میکنه؟ همین

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۱۹:۳۶:

  اگر در تونس دموکراسی حاکم بود بن علی با یک اعتراض ساده مردمی فراری نمیشد
  جمهوری اسلامی ایران از آنجا که در عمل و نه تنها در حرف تکیه برخواست مردم داشته و دارد؛ به لطف خدا به سادگی از همه آن آشوبها و اغتشاشات گذشت و حالا با قدرتی کم نظیر دارد تحولات حق طلبانه کشورهای همسایه را رصد میکند

  از طرف دیگر اگر در ایران دموکراسی نیست چرا آتش تند این کشورهای مدعی مردم سالاری به این سرعت خاموش شد؟ واقعا چه چیزی به جز حضور بی مانند قاطبه مردم د رنه دی و ۲۲ بهمن میتواند نشانه مردم سالاری دینی باشد؟

  گذشت آن زمان که کشورهای غربی الگوهای سکولار و امانیست خود را برای کشور های دینی و اسلامی بپیچنند و ملت ها ساکت باشند

  [پاسخ]

  سربازةٌ پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۲۰:۱۷:

  لابد،جنابعالی هم همین چیزها را خواندید، که ذهنتان باز شده است :mrgreen:
  هیچ بعید نیست!

  [پاسخ]

 10. مهاجر گفت:

  ببخشید فقط یک نکته: به نظرم تنها وجه اشتراک این تظاهرات ها و حوادث بعد از انتخابات فقط در این باشد که لندن ،پایتخت روباه پیر استعمار، ملجأ و پناه آقا زادگان دیکتاتور است. همین. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۱۹:۲۰:

  عجب نکته‌‌ی با حالی ! : )

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۱۹:۲۱:

  جدا که عجب نکته باحالی!

  میگم چرا با وجود اشتراکات فراوان به ذهن من هم نرسید؟

  :mrgreen:

  [پاسخ]

  مهاجر پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۱۹:۴۱:

  احتمالا چون خطهای ارتباطی شلوغ بود تو ترافیک گیر کرده بود برا همین. :mrgreen:

  [پاسخ]

 11. رها گفت:

  متن بدی نبود اما به نظرم نباید تلوزیون زیاد این تصاویر رو نشون بده چون باعث تحریک سبزها میشه و شاید دوباره دست به کاری بزنن

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۱۹:۲۹:

  کدوم سبز‍؟
  اگر دیدی لطفا به منم نشونش بده :‌ )

  [پاسخ]

  مهاجر پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۱۹:۳۲:

  سبز ها فعلا در بدر شدند و برای ابراز وجود به سایتهای حزب الله پناهنده شده اند :D

  [پاسخ]

 12. سربازةٌ گفت:

  سلام علیکم
  بسیار عالی.
  این متوهمان، اگر به تناقض آمده در انتهای نکته ی ۳شما بتوانند پاسخ دهند، آری تقلب شده!
  اصلاً هدف اینان کجا وهدف آنان کجا؟! در این مواقع هست که به قولی، دست پیش رو می گیرند که پس نیفتند. فرار به جلو.
  اصلاً عرب ها به دنبال رسیدن به آزادی ای هستند که سردمداران وابسته به دولت های دیکتاتورشان، از آنان سلب کرده اند. دقیقاً دولتهای استکباری ای که از جنبش سبز در ایران هم دفاع کرد…
  یک دو دو تا، چهارتای ساده.گروه A (آمریکا واسراییل)از گروهB (جنبش سبز لجنی) دفاع می کند.گروهD (عرب های مظلوم)از گروه c (دولت های مستکبر کشرهایشان) بیزار است.حال آنکه گروه cاز زیر مجموعه های گروه A می باشد.حالا این وسط وجه اشتراک BوDکجا بود؟ خنده دار است!
  اصلاً کلمه ای در وصف اینها پیدا نمی شود!اسم خودشان را هم گذاشته اند روشنفکر. فکرشان تاریک هم نیست چه برسد به روشن.اصلاً این ها فکر ندارند که بخواهد تاریک وروشن شود…
  ——————————
  هر چه می گذرد بیشتر به این می رسیم که
  آینده از آن حزب الله است
  یا علی

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۲۱:

  همین تناقضات است که جنبش را زمین گیر کرده

  [پاسخ]

 13. شهید آینده گفت:

  فوق العاده بود
  احسنت

  [پاسخ]

 14. بيچك گفت:

  سلام به اهالی عشقستان پر رونق آسید علی
  خدا قوت دوستان

  [پاسخ]

 15. خصوصی
  ……….

  امیرعلی: بابت تمامی زحمات شما, حسابی متشکرم بزرگوار

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۲۶:

  سلام خداقوت
  انجام وظیفه بود

  همیشه در خدمت حزب الله و اهالی پر شورش هستم

  [پاسخ]

  بيچك پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۲۸:

  منم با اینکه نمیدونم چی نوشتی ولی حسابی متشکرم :lol:

  دلم برات تنگ شده . دیگه سری بهم نمیزنی؟ :P

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۳۱:

  سلام عزیزم
  خدمت میرسم
  شما چی؟ به من سر نمیزنی آیا؟

  [پاسخ]

  بيچك پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۳۶:

  سلام آبجی جونم
  مخلصیم فدات شم :wink:

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۵۲:

  مخ لسم عزیز جان
  :)

  [پاسخ]

 16. کربلا نصیبتون انشالله/ به زودی زود/ همراه خانواده انشالله

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۳۷:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  بيچك پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۳۷:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  313 پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۱۴:۲۵:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

 17. افق گفت:

  سلام
  خدا قوت
  به حدی از این متن منطقی لذت بردم که حد نداره.. واقعا دقیق، عالی و منطقی بود.. شما طلاب گرانقدر چه میفرمایید؟ جامع، کامل، مانع، رادع؟؟ درست گفتم؟
  ممنون.. چیزی خنده دار تر از تزریق این باور غلط به ذهن مردم زودباور هیپنوتیزم شده بی بی سی و فیس بوک و توییتر نیست..
  یک مقایسه ساده دیگه هم هست که مشخص میکنه کی دیکتاتور هست و آمریکا و اسرائیل به چه دلیل و از کی حمایت میکنند…
  پیشرفت علمی و تولید داخلی ، مساله ای که تمامی این چند کشور بعلاوه عربستان از آن محروم هستند و کشور سرفراز و سربلند ما به پشتوانه تدبیر رهبری عزیز و همت دانشمندان و دانشجویان جوان به این مهم دست یافته و روز به روز پیشرفت میکنه.. این یعنی عدم وابستگی و عدم این یعنی وابستگی.. وابستگی یعنی چیزی که مصر و تونس و یمن و اردن و عربستان دچارش هستند… تنها تولیدات آنها اگر هم چیزی باشد به چند کالای خوراکی محدود می شود… و این یعنی غلام حلقه به گوش غرب بودن و این یعنی مجبور بودن.. بی اختیار بودن..یعنی پیمان کمپ دیوید، یعنی برای اینکه حتا وقتی میخواهی با مردمت صحبت کنی باید بعد از جلسات کاخ سفید باشد. و پس از تماس تلفنی اوباما … نه زودتر …
  در این انقلاب اولین چیزی که به خطر افتاد امنیت اسرائیل بود و در آشوبهای سال پیش سبزکها اولین چیزی که تامین میشد امنیت اسرائیل بود.. در این میان اگر شباهتی هم باشد.. به انقلاب سی و دو سال پیش ما میماند که هم امنیت اسرائیل را با حرکت ضد دیکتاتور یش به هم ریخت و هم به ابرقدرت بودن آمریکا پوزخند زد…
  عقل هم گاهی خوب چیزی است..

  باز هم ممنون آقای صفای بزرگوار

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۳۷:

  نظر لطف شماست بزرگوار
  و البته علاوه بر همه ی اینها که فرمودید باید بگوییم دیکتاتور آن کسی است که می گوید ۱۳ بزرگتر از ۲۲ است!

  [پاسخ]

 18. آخ امان از حواس پرت

  سلام به همه اهالی پرشور عشقستان آسید علی شب همگی خوش
  ========
  یک پیشنهاد

  موافقید که کمی راجع به علل وقوع انقلاب اسلامی بحث کنیم؟ البته نمیدونم بشه به جایی رسوند بحث رو یا نه؟

  [پاسخ]

 19. افق گفت:

  بسم الله
  ترجمه قسمتی از خطبه۱ نهج البلاغه
  سپاس خداوندی را که سخنوران از ستودن او عاجزند، و حسابگران از شمارش نعمت های او ناتوان و تلاشگران از ادای حق او در مانده اند. خدایی که افکار ژرف اندیش، ذات او را درک نمیکنند و دست غواصان دریای علوم به او نخواهد رسید. پروردگاری که برای صفات او حد و مرزی وجود ندارد و تعریف کاملی نمی توان یافت و برای خدا وقتی معین و سرآمدی مشخص نمی توان تعیین کرد. مخلوقات را با قدرت خود آفرید و با رحمت خود بادها را به حرکت درآورد و به وسیله کوهها اضطراب و لرزش زمین را به آرامش تبدیل کرد.

  [پاسخ]

  بيچك پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۵۲:

  ممنون دوست عزیز
  اجرکم عند الله

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۰۶:

  خواهش میکنم . وظیفست.

  [پاسخ]

 20. از آنجایی که سکوت به معنای رضاست

  فقدان برنامه مشخص اقتصادی و اجرای سیاست ویرانگر، ریخت و پاش ها و ولخرجی های شاهانه برای امور مبتذلی چون جشن های تاجگذاری و جشن های دو هزار و پانصد ساله و تقسیم و توزیع ناعادلانه درآمدهای ملی و در یک کلام فساد، اجحاف، اسراف، ظلم اقتصادی، فقر و محرومیت اکثر مردم ازجمله شاخص های اوضاع نابسامان اقتصادی بود که رژیم شاه را در داخل با چالش اقتصادی مواجه ساخت.

  [پاسخ]

 21. افق عزیز هم البته به نوعی به این مسئله اشاره کردند برنامه های توسعه پیش از انقلاب عموما به شکلی بود که نوعا باعث وابستگی اقتصاد کشور به غرب میشد و فرصت پیشرفت را از کشور میگرفت. توجه بیش از حد به صنایع مونتاژ و مانند آن باعث عقب ماندن صنعت کشور شده بود
  اجرای سیاست اصلاحات ارضی باعث شده بود که عملا اقتصاد کشور بیمار شود

  [پاسخ]

 22. پارسا گفت:

  سلام به همه ی بچه بسیجی های انقلابی
  میگم خیلی حیفه که ما فقط می تونم مبارزات مردم مسلمان مصر و تونس و یمن و .. رو تماشا کنیم و براشون دعا کنیم
  کاش میشد ما هم می رفتیم اون جا
  واقعاً خیلی خوب میشد خیلی خوش می گذشت

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۱۰:

  علیکم الســـلام پارسا جان
  مدت ها قبل حدیثی دیدم به این مضمون که هر کس بمیرد و آرزوی جهاد و شهادت در دلش نباشد به شعبه ای از نفاق مرده!

  خدا رو شکر که آرزوی جهاد در دل داریم

  [پاسخ]

 23. مهاجر گفت:

  سلام بر اهالی خوب و همیشه هشیار حزب الله!
  وقت بخیر

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۱۴:

  علیکم الســـلام و رحمه الله

  [پاسخ]

 24. بد نیست اگر مطالب ذکر شده را با دیدگاه منتج از انقلاب اسلامی ایران مقایسه کنیم:
  . یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های هویت‌یابی اقتصادی انقلاب اسلامی را باید تأکید بر حداکثرسازی فرایندی دانست که به «خودکفایی» (Self-sufficency) منجر گردد. بدیهی است که تحقق این راهبرد، می‌تواند به کاهش وابستگی کشور به اقتصاد سرمایه‌داری و کشورهای غربی منجر شود.

  [پاسخ]

 25. اگر بخواهیم برای ادامه بحث به دیدگاه های اقتصادی امام خامنه ای روحی فداه بپردازیم با مجموعه ای از کلید واژه های امیدبخش اقتصادی روبرو می شویم که قطعا و یقینا نشانه دیدگاه روشن ایشان و تسلطشان بر همه حوزه های علوم انسانی است
  اگر دوستان موافق باشند ب قید حیات در شب های اینده آن چه را آموخته ام برای شما هم بازگو خواهم کرد

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۳۰:

  من واقعا بهره بردم.. ممنون.
  اگر آقای صفا راضی باشن من که خیلی خوشم اومده…

  [پاسخ]

  مهاجر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۳۲:

  بسیار دست شما درد نکند.
  بنده بسی موافقم و مشتاق تا نظر صاحبخانه چه باشد!

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۳۵:

  اول اینکه ممنونم

  بعد هم اینکه ما مینویسیم تایید شد یعنی راضی هستن
  :mrgreen:

  الان به شدت دارم احساس تواضع میکنم/ گفته باشم
  :wink:

  هستیم در خدمت خانواده بزرگ حزب الله

  [پاسخ]

 26. شب همگی ستاره ها بخیر
  التماس دعا

  [پاسخ]

 27. فطرس ملک گفت:

  سلام به برادر بزرگوارم
  و همه اهالی حزب الله

  من مثل همیشه دیر رسیدم آنچه باید گفت را دوستان گفتند و ما استفاده کردیم

  آینده از آن حزب الله است
  با این اتفاقات هر روز بیشتر از روز پیش پی می برم که بی شک ظهور مولایم نزدیک است

  اللهم عجل لولیک الفرج

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۲:

  علیکم الســـلام بزرگوار

  فرمود از نشانه های ظهور آن است که ملت عرب حاکمان سفاک خود را به زیر خواهند کشید

  بحارالانوار ج ۵۲ ص ۲۲۰

  [پاسخ]

 28. فطرس ملک گفت:

  *** ذکر ایام هفته ***

  ذکر روز یکشــــنبه : ۱۰۰ مرتبه یا ذَالجَلالِ والاِکرام

  التماس دعا

  [پاسخ]

 29. عشقستان اسماعیل گفت:

  سلام علیکم
  چند روز ما نبودیم :
  ۱- اینجا شکلک گذاشتید(توضیح شکلک ها کیفش بیشتر بود)
  ۲- پیوند ها را تقسیم بندی کردید یاد یک حکایتی بین حضرت امیر المومنین و میثم تمار انداخت مرا که بعد خصوصی برایتان می نویسم (بقیه پوند ها را هم می نوشتید هر گاه سرم گرفت می خوانم (به قول مشهدی ها )
  ۳- توی تویتر یک نفر فقط پیغام گذاشته در غیاب من و من پیغام هایم را هر روز در جانم زمزمه می کردم
  ۴- روزانه نوشت را هم خودتان نوشتید جای عبدلله خالی امروز. از حق ولی نگذرم عالی بود.
  .
  .
  هویزه خیلی یادتان کردم. شلمچه هم همین طور. از کنار دزفول هم گذشتیم.حیف توقف نداشتیم …. تماشای اردیبهشت در بهمن هم حکایتی بود

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۱۳:۱۶:

  علیکم الســـلام
  چون عبدالله عزیز مرخصی هستند بنده پا در کفششون کردم و الا من و این جراتها ؟
  اردیبهشت در بهمن رو هم خوب اومدید. ایول : )

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۱۵:۵۱:

  سلام
  زیارت قبول
  امیدوارم یاد ما هم کرده باشید

  التماس دعا

  [پاسخ]

  عشقستان اسماعیل پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۹:۱۴:

  سلام
  البته که یاد کردیم پس چی
  کاش می شد همه بچه های آینده را با هم بطلبند. عجب اردویی می شد

  [پاسخ]

 30. عشقستان اسماعیل گفت:

  ۵- یک قسمت هم حذف شده . دیگه می شه یواشکی پیغام گذاشت

  [پاسخ]

 31. فطرس ملک گفت:

  خاطرات شهدای امروز هم خیلی زیبا بود

  واقعاً بعضی وقتا انقدر قشنگ کارای آدم راست و ریس میشه :wink: که متحیر میشه

  در ضمن خصوصی…..
  …………

  امیرعلی: ممنونم از شما

  [پاسخ]

 32. سلام به همه
  الان خاطرات شهدا را خواندم

  یعنی چند بار با همین یقین گفته ایم خدا بزرگه؟

  [پاسخ]

 33. علی گفت:

  سلام
  ظاهرا تازه اومدید اینجا
  مبارک باشه
  تو وبلاگ میهن بلاگتون یه کامنت دادم
  خوشحال میشم که نظرتون رو بنویسید
  ممنونم:)

  [پاسخ]

 34. مهاجر گفت:

  سلام. وقت بخیر!
  راستش از ابتدای شنیدن اخبار انقلاب مردم تونس و بعد از آن مصر و اردن و یمن دو سوال ذهنم را به خود مشغول کرده بود:
  ۱ – آیا این انقلابها بدون رهبری واحد آنهم از نوع دینی با موفقیت موجه خواهند بود؟
  ۲-غرب آیا از موقعیت پیش آمده، بوسیله افراد شناخته نشده خود باز هم به نفع خویش بهره خواهد برد یا نه؟
  صحبتهای دکتر عباسی تا حدودی این گرههای ذهنی رو گشودند: به نظرم خواندنش خالی از لطف نباشد
  http://www.farhangnews.ir/Site/Default.aspx?tabid=2&CId=4&NewsId=20641

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۱۸:۲۴:

  همین دو سوال دقیقا دو چالش پیش روی مردم مصر است.

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۱۸:۳۴:

  سلام عزیزم
  واقعا ممنونم ازت به خاطر این لینک

  [پاسخ]

 35. رمان «۱۳ روز مانده بود به انتخابات» که توسط رسول ایمانی نسب در ۱۳۶ صفحه نگارش شده است، در ۵۰۰۰ هزار نسخه توسط سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
  نویسنده در این رمان به حوادث و رویدادهای قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال هشتاد و هشت پرداخته است و با نگارشی جذاب، گذری هم به سال های جنگ می زند. همچنین سیر داستان روایت کننده لایه های زیرین انتخابات و حرف ها و دیالوگ های رد و بدل شده بین حامیان کاندیده های رقیب در انتخابات است.
  فعالیت های دانشجویی، کارناوال های تبلیغاتی، زد و خورد های انتخاباتی و در نهایت بروز مرگ های مشکوک هر کدام گوشه ای از این رمان را تشکیل می دهند.

  ـــشناسنامه کتاب:
  ۱۳ روز مانده بود به انتخابات/ رسول ایمانی نسب. تهران.
  نوبت چاپ: پاییز ۱۳۸۹
  تیراژ: ۵۰۰۰ جلد
  قیمت: ۲۵۰۰ تومان
  طرح جلد: میثم محمد حسنی (دوئل)

  [پاسخ]

 36. م.طاهري گفت:

  سلام

  خیلی به جا بود
  مطلبی که به آن اشاره کردید از مسخره ترین تحیل هایی است که این روزها فقط از بعضی ها!!!شنیده ام.
  استکبار از شباهت حرکت مردم مصر و تونس به حرکت سه دهه پیش مردم ایران به وحشت افتاده و بعضی ها…

  بگذریم
  انقلاب ما انفجار نور بود!

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۲۵:

  علیکم الســــلام بزرگوار
  ظاهرا مهندس قصد داره از شیخ جلو بزنه :))))

  [پاسخ]

 37. 313 گفت:

  سلام علیکم
  میگم چقدر جالبه که انقلاب کشورهای عربی در زمانی داره اتفاق می افته که در آستانه ی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران هستیم…
  انشالله سال بعد در تقویم تاریخ ظهور صاحب الزمان و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جهانی نوشته شده است…
  به امید آنروز…

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۲۵:

  الهی آمین

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۲۷:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  انشاالله

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۳۲:

  انشالله/ انشالله

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

 38. افق گفت:

  ادامه ترجمه خطبه یک
  دین وشناخت خدا
  سرآغاز دین، خداشناسی است و کمال شناخت خدا، باور داشتن او. و کمال باور داشتن خدا، شهادت به یگانگی اوست. و کمال توحید (شهادت بر یگانگی خدا) اخلاص. و کمال اخلاص، خدا را از صفات مخلوقات جدا کردن است. زیرا هر صفتی نشان می دهد که غیر از موصوف و هر موصوفی گواهی می دهد که غیر از صفت است. پس کسی که خدا را با صفت مخلوقات تعریف می کند او را به چیزی نزدیک کرده است و با نزدیک کردن خدا به چیزی، دو خدا مطرح شده است و با طرح شدن دو خدا اجزایی برای او تصور نموده و با تصور اجزا برای خدا او را نشناخته است.

  [پاسخ]

 39. افق گفت:

  سلام علیکم

  خدا قوت
  التماس دعا

  امیرعلی: علیکم الســـلام
  شما خدا قوت بزرگوار

  [پاسخ]

 40. سلام
  شب شما بخیر

  کربلا نصیبتون انشالله

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۴۱:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  به همراه خانواده بزرگوارتون.. کربلای با معرفت نصیبتون بشه انشاالله و نشاط معنوی بگیرید و ما رو هم دعا کنید البته ..

  [پاسخ]

  م.رضوی پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۰۵:

  اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم

  شبهایی که توفیق نمی شه بیام حسینیه تو دلم صلواتهام رو می فرستم:)
  انشاءالله به زودی زود همراه خانواده مشرف بشید.

  [پاسخ]

  مهاجر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۳۰:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

 41. شیلّر گفت:

  سلام اقای صفا.شبتون بخیر
  چقدر کار خوبی کردین این بخشِ خطبه های نهج البلاغه رو به سایت اضافه کردین.این کتاب و صحیفه ی سجادیه نمیدونم چرا اینقدر مهجور موندند.دست دوست خوبمون افق هم درد نکنه.خدا عمر با عزت بهشون عطا کنه.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۴۱:

  علیکم الســـلام
  من هم متشکرم از افق بزرگوار.

  استادی می‌فرمود ایکاش به مقدار مفاتیح تو خونه‌های ما صحیفه‌ی سجادیه و نهج البلاغه بود.
  این دو کتاب فوق کلام مخلوق و دون کلام خالق هستند .

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۴۹:

  شما لطف دارید. این از برکت حسینیه هست که چنین برکاتی رو نصیب ما میکنه..
  خدا قوت ..ممنون که چنین فرصتهایی رو برای ما فراهم کردید.. با تاسیس حسینیه..به روز نگه داشتنش، پس گرفتنش، حفظ کردنش، بخشهای خلاقانه و کاربردیش…ممنون

  و ممنون از جناب شیلّر بزرگوار که پیشنهاد دادند که از خطبه یک شروع کنیم و پیگیر هستند..

  [پاسخ]

  شیلّر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۵۶:

  سلام.دیشب هم قسمت اول خطبه ی اول رو خوندم.
  خیلی زحمت می کشید.اجرتون با مولا علی(ع)
  باز ممنون از آقای صفا که اگر این حسینیه نبود،ما جایی رو برای این شب نشینی های مفید نداشتیم.

  [پاسخ]

 42. امروز دیدید خبر مسرت بخش راه اندازی آزمایشگاه فضایی را؟
  داشتم به حرف یکی از اساتیدم فکر میکردم که میگفتند به خاطر ثروتهای طبیعی فراوانی که در داخل کشور داریم نوعا نسبت به پیشرفت های داخلی حساسیت کمی داریم و مثلا خبر کشف یک حلقه گازی و یا یک چاه نفت ما را خوشحالتر میکند تا خبر یک کشف مهم علمی

  شاید اگر هر کشور دیگری به این همه دستاورد علمی دست یافته بود طور دیگری عمل میکرد…..

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۴۶:

  بلاشک شدت رشد انقلاب در همه‌ی زمینه‌ها بی‌نظیره
  و البته خطری که هست اینه که عادی بشه این رشد و پیشرفت. چند روز قبل موقع اخبار ذهنم رو بردم به زمان دولت اصلاحات! اصلا قابل مقایسه هست؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۵۱:

  خدا لعنت کنه دولت اصلاحات و اعوان و انصارش رو

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۵۳:

  و باز هم بدون شک
  همه این پیشرفت ها مرهون نگاه ژرف مقام عظمای ولایت است و تاکید ایشان بر توان نخبگان علمی ایران اسلامی

  پای صحبت این افراد که بنشینید همگی خواهند گفت که پشتوانه اصلی تلاشهایشان تشویقات همیشگی رهبری فرزانه انقلاب است

  [پاسخ]

 43. افق گفت:

  پیرو فرمایش فرص الخیر عزیز.. پیشنهاد میکنم دوستان صحبتهای استاد عباسی رو در مورد اثر استراتژیک هسته ای شدن و بعد از آن پیوستن ایران به باشگاه فضایی جهان رو پیگیری کنند .. همینطور تاثیر استراتژیک ناوشکن جماران رو…
  این مسائل در معادلات جهانی معنی و مفهوم گسترده ای داره که غرب به خوبی این کدها رو دریافت میکنه و متاسفانه تبلیغات داخلی بسیار ضعیفه..

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۰۸:

  ارزش این پیشرفت های علمی زمانی مشخص می شود که بدانیم در استراتژِی های توسعه امروزه تاکید اصلی بر صنعتی شدن است و این در حالی است که حضرت آقا همواره بر توسعه فراصنعتی تاکید داشتند یعنی کسب فن آوری هایی مثل نانو و مانند آن
  این یعنی پشت سر گذاشتن کشور های دنیا
  ====

  یادمان باشد که ایشان در جایی فرمودند که علت اصلی ثروت کشورهای غربی علمشان است/ به وسیله علم است که کشورها ثروت کسب میکنند و نه برعکس

  [پاسخ]

 44. م.رضوی گفت:

  سلام بر اهالی حزب الله

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۵۹:

  علیکم الســــلام و رحمه الله

  بارانی بسیار زیبا اینجا می‌بارد . : ) و ماشینم مونده دم در ! برم بیارمش!

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۰۹:

  چه عالی… التماس دعا آقای صفا…

  آقای صفا..احیانا ماشینتون رو نبرده بودید کارواش یا خودتون شسته باشیدش؟؟ عموما یکی از مواردی که باران می باره زمانیست که آدم بعد از مدتها ماشینش رو میشوره…

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۱۳:

  بله دقیقا و اینها برخی از قوانین نیوتن هست که جا مونده.
  مثلا امکان ندارد شماره‌ای رو به اشتباه بگیری و مشغول باشه!
  یا هر وقت خودکار از دستتون می‌افته در دوردست‌ترین نقطه‌ی ممکن قرار می‌گیره!
  یا همیشه موقعی که دست آدمی روغنی هست بینی اش خارش می‌گیره.
  و هر وقت جایی هستی که دوست نداری کسی شما رو ببنیه، یه آشنای دهن لق پیداش میشه!
  و قطعا هر وقت ماشین رو ببری کارواش عصرش بارون سیل آسا میاد!

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۱۷:

  از اتاق فرمان خبر میدن که این قوانین مورفی هست:)

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۲۰:

  عجب اتاق فرمان باسوادی!

  این که گفتید چی هست اصلا؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۲۲:

  همکاران اشاره می‌کنن که از آذرخش بپرسید!

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۲۴:

  از آذرخش می پرسم

  این که گفتید چی هست اصلا؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۲۸:

  چه فرقی میکنه… مهم اینه که جا مونده..

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۳۰:

  خب من الان کاملا توجیه شدم

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۲۹:

  سلام دوستان
  قوانین مورفی یک سری مسائل بسیار روزمره هست که همه ما باهاش سر و کار داریم اما ممکنه اونقدر عادی باشن که بهشون توجه نکنیم.
  مورفی هم کسی بوده که مثل همه ما با این اتفاقات دست و پنجه نرم کرده بوده و حسابی شاکی شده.
  یک سری قوانین نوشته که خیلی معروف شدن و در کنار هم اگه همه رو بخوایم تو زندگی روزمره خودمون در نظر بگیریم شاید فاجعه به نظر بیان.
  http://www.salambudapest.com/subpage8.html

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۳۳:

  اینش خوب بود
  لبخند بزنید فردا همه چی بدتر و وخیمتر میشه

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۲۰:

  آقای صفا… واقعا.. احسنت…
  خیلی جالب بود..
  دقیقا همه اینها رو چند بار تجربه کردم… بعله.. بخصوص اون چهارمی رو..
  نیوتن حواسش نبوده.. این چند تا قانون از اون سه تای نیوتن خیلی مهم ترن… والا

  [پاسخ]

 45. زینب سادات گفت:

  سلام
  برای نابودی مستکبران مصر برای نابودی حسنی مبارک دعا کنیم با همون سوزی که برای نابودی سران فتنه از خدا میخواهیم.
  برای مردم مصر و مسلمانان آزاده ی جهان دعا کنیم.
  متنتونو خوندم برای عده ای متوهم بیش از این انتظار نمی رود…
  موفق باشید

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۱۹:

  علیکم الســلام
  دعای مشترک، عالی بود.

  [پاسخ]

 46. مهاجر گفت:

  سلام بر مردمان منتظر ظهور!

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۳۴:

  و علیکم الســـلام

  [پاسخ]

 47. به شدت به قوانین مورفی علاقه مند شدم
  فقط حیف که نگفته بود اگه یه جغلی وسایلتون رو قایم کرد کجا پیداش کنید؟
  کسی نظری نداره؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۴۶:

  توی گنجه آخری پشت اتاق سومی طبقه زیرزمین که خیلی تاریکه و دیواراش تارعنکبوت بسته.. زیر یه قاب عکس کهنه قدیمی که شیشش شکسته

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۵۰:

  فکر کنم خودت باید بیای پیداش کنی
  :)

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۴۸:

  چرا عزیزم
  می تونی اونقدر بزنیش که خودش با زبون خودش اعتراف کنه وسایلت رو کجا گذاشته.
  یاه یاه یاه

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۵۹:

  خاک عالم
  چه خشن!!

  [پاسخ]

  مهاجر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۱:۰۵:

  عزیزم بنده به عنون فردی که با دهها جغله سر و کار داشته عرض میکنم : بیخیال وسایلت شو :D

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۱۸:۳۲:

  باهات کاملا موافقم
  رسما بی خیال وسایل گمشده شدم و مجددا ابتیاع نمودم

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۵۹:

  جل الخالق… این از روشهای تربیتی مورفی بود؟.. خوبه من دم دستت نیستم..

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۱:۰۳:

  آخ کیف داره
  یه بار امتحان کنید.
  به به… :lol:

  [پاسخ]

 48. افق گفت:

  آقای صفا
  چرا اون قسمتی که اسم افرادی که کامنت مینوشتن رو حذف کردید؟ راه تقلب خوبی بود..

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۱:۰۴:

  والا سخنرانی بس طولانی و مفصلی دارد .
  دقیقا شونصد و یازده تا کامنت برام اومده که سایت سنگینه، چرا اینهمه شلوغه، این یعنی چی؟ اون به چه درد می‌خوره؟
  و ………
  منم وارد عمل شدم و حذفوندمش
  دوباره بیارمش؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۱:۰۷:

  والا من چی کاره هستم؟ ولی خوب بود.. لطفا اگر میشه و از دوستان دوستی ناراحت نمیشه و سایت سنگین نمیشه و چشم آمریکا و اسرائیل کور میشه نحذفونیدش لطفا..البته بازم نظر شماست..

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۰۱:۰۸:

  چَشم

  [پاسخ]

 49. فطرس ملک گفت:

  سلام بر برادر بزرگوار و اهالی خوب حسینیه

  غرض عرض ارادت بود

  در مورد روزانه نوشت پایه ام اساسی

  رو ما هم حساب کنید میتونم بیام جیغ بزنم :lol:

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۵۷:

  ایول الله :‌)

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۱۸:۳۱:

  منم میام :)
  هر چی نباشه دو تا جیغ بهتر از یه جیغه
  :)

  [پاسخ]

 50. فطرس ملک گفت:

  *** ذکر ایام هفته ***

  ذکر روز دوشـــنبه : ۱۰۰ مرتبه یا قاضِی الحاجات

  التماس دعا

  [پاسخ]

 51. فطرس ملک گفت:

  سلامی دوباره به برادر بزرگوارم جناب صفا

  چندی است با خود می اندیشم در این فضای مجازی غیر از خواندن و نظر دادن (که بی شک روح تشنه مرا ارضا نمی کند) بتوانم برای آخرت توشه ای برگرفته و مانند افق بزرگوار که مسئولیت ارائه خطبه ها و حکمت های نهج البلاغه را بر دوش گرفته اند بنده نیز گوشه ای از احادیث ائمه از کتاب جهاد با نفس وسائل الشیعه تالیف شیخ حر عاملی را در این حسینیه که روضه های ارباب برپاست و بی شک نظر و لطف مولایمان صاحب الزمان(عج) بر آن است ارائه نمایم.
  باشد که مورد قبول درگاه الهی قرار گیرد و مورد استفاده دوستان بزرگوارم.

  آیت الله العظمی بهجت (ره) فرمودند:
  هر روز سعی کنید یک حدیث از کتاب جهادالنفس “وسائل الشیعه” را مطالعه کنید و سعی نمایید به آن عمل کنید، بعد از یک سال خواهید دید که حتماً عوض شده اید مانند دارویی که انسان مصرف کند و بعد از مدتی احساس بهبودی می کند.

  التماس دعا
  یاعلی مدد

  امیرعلی: بسیار هم عالیست. ممنونم از شما و انشالله مستدام باشه این کار .

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۰۵:

  ممنون که اجازه فرمودید

  [پاسخ]

 52. عشقستان اسماعیل گفت:

  دوباره سلام
  اون بخش پیوند ها که برگشت به حالت اول
  یاد این روایت افتادم از پیامبر که : فقط علی(ع) امیر المومنین است
  تشکر مومن
  و ای ول به امیر المومنین که هنوز درس میده از ورای ۱۴۰۰ سال

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۵۹:

  و ممنونم از شما که اون رو برای بنده گفتید.
  متن بالا هم آپ شد .

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: