وکیلانه » » “شریعتمداری” ، “توکلی” پیوندتان مبارک !!
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
“شریعتمداری” ، “توکلی” پیوندتان مبارک !!
۵ام, بهمن ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۴۶]

جناب آقای توکلی و بخصوص حاج حسین شریعتمداری را به عنوان کسانی که دلشان برای انقلاب می‌تپد و دلسوز هستند قبول دارم و منکر فعالیت‌ها و تلاش هیچیک از این بزرگواران نمی‌شوم. در عین حال ذهنم به گونه‌ایی پروش یافته که هیچ‌کس را وحی منزل نداند و حرف حق را از گوینده‌ی "زشت" بپذیرد و نسبت به حرف ناحق از گوینده‌ی "زیبا" اِرور بدهد.  امیدوارم همین دو خط و اطلاع از سوابق تفکراتی من، این نوشته را بی‌نیاز کند از مقدمه‌ایی طولانی‌ برای توضیح اینکه تذکر اشتباه یکسری افراد انکار سایر فعالیت‌هایشان نیست.

اما قصه چیست؟‌
امروز جناب آقای شریعتمداری در یادداشت روز کیهان(+)، و تیم جناب آقای توکلی در مطلبی در سایت‌ منصوب به ایشان،(+) در واکنش به افزایش نرخ سکه و ارز مشترکاً نتیجه ایی را به خواننده القاء کردند که به نظر شخصی من به عنوان یک مخاطب به شعبده‌بازی شبیه است تا تحلیل!!

چیکده‌ی این دو مطلب این‌ است که: "جریان انحرافی معتقد است کشور در شرایط "شعب ابی‌طالب" قرار دارد و باید با امریکا مذاکره کند به همین دلیل تعمداً با بالابردن ناگهانی نرخ سکه و ارز قصد دارد تا نظام را وادار به مذاکره با امریکا کند!!"

در این خصوص چند نکته به ذهنم می‌رسد:
۱) علی‌القاعده برای بیان هر اتهام و یا فرضیه‌ایی باید مستندات یا اِلمان‌هایی لااقل برای اقناع ذهن مخاطب بیان شود. اما ظاهراً برادارن توکلی و شریعتمداری در بستن اتهام به ریشِ سفیدِ ریس جمهور قانونی این مملکت خود را بی‌نیاز از هر دلیل می‌بینند و همین‌که در ذهن ایشان فرضیه‌ایی مطرح شود آنرا به عنوان اصل به مخاطب خود قالب می‌کنند. بدون توجه به اینکه خود همین دوستان تا پیش از این دولت را به خاطر بیان امریکا در حال فروپاشی است و ایران در حال رشد در نیویورک، متهم به توهم می‌کردند!

۲) آقای حسین شریعتمداری دلیلشان را گفته‌ی آقای بهمنی می‌دانند که قبل از فرمایشات ره‌بر انقلاب گفته بود. "باید جامعه را به نحوی اداره کنیم که بتوانیم دو سال خود را حفظ کنیم گویا در شعب ابیطالب گرفتار شده ایم"(+) و به راحتی یک آب خوردن ره‌بر انقلاب را مصادره به مطلوب کرده و فرمایش ایشان که صراحتاً بیانی است در تقابل با "روسیاهان بدمحاسبه‌گر" مبتنی بر بدر و خیبری بودن شرایط را تقابل و واکنش ره‌بر انقلاب به این تفکر  در دولت (!) می‌انگارند و باقی ماجرا را تا تعمدی بودن بالابردن نرخ ارز و سکه کش می‌دهند.  اگر بنا به این دودوتاهشت‌تای آقای شریعتمداری باشد که بارها و بارها از زبان بسیاری از دلسوزان نظام از جمله آقای جنتی در واکنش به تحریم‌ها یادآوری سختی‌های "شعب ابی‌طالب" مطرح بوده است! پس همگی آن دلسوزان در بالابردن نرخ سکه و ارز دستی دارند لابد؟! (+)

۳) تیم جناب آقای توکلی هم سکوت(!) دولت را دستمایه قرار داده و نتیجه گرفته اند گروه انحرافی تعمداً قیمت‌ها را بالا برده. از اینکه آقایان سکوت رسانه ایی را با عدم فعالیت برای کاهش قیمت یکی دانسته اند اگر بگذریم، من هم به عنوان یک شهروند سکوت رسانه ایی را عامل نگرانی بیشتر مردم می‌دانم. اما در عین حال درصدی در ذهن خود احتمالی را فرض می‌کنم مبنی بر اینکه دولت تمام تلاش خود را دارد انجام می‌دهد (+)(+) اما به دلیل مظلومیت مطلق دولت در رسانه های  داخل و خارج، شاید هرگونه بیانی به تشنج بیشتر بیانجامد. و از این‌هم اگر بگذریم بنا بر چه اساسی آقایان معتقدند هرکس در مورد کاری سکوت کرده باشد پس نتیجه می‌گیریم خودش آنرا انجام داده؟

۴) فرض اینکه دولت از افزایش نرخ طلا و ارز سود می‌کند درست مثل این است که بازپرس یک قتل به عنوان یک فرضیه مطرح کند چون پدر از کشته شدن پسر کاملاً عزیزش مقداری ناچیز دیه از بیمه نصیب‌ش می‌شود پس لابد پدر قاتل است!!
آقایان چگونه چشم خود را می‌بندند بر تضرر هزاران برابر بیشتری دولت از این افزایش؟ ضربه به تولید کنندگان، جنبه‌ی روانی این افزایش قیمت‌ها نزد مردم، کاهش سرمایه گذاری‌ها، افزایش هزینه‌ی واردات و.. و.. و (بحث تخصصی عدم این ارتباط را در اینجا بخوانید)

۵) در حالی که همه‌ی ناظران منتظر ادامه‌ی افزایش شدید قیمت‌ها در روز چهارشنبه بودند، نه تنها افزایشی در کار نبود، بلکه قیمت سکه به سرعت در حال پایین آمدن است(+) و جناب آقای بهمنی هم وعده‌ی تک نرخی شدن دلار در ۴۸ ساعت آینده را داده اند.(+). من فکر نمی‌کنم اوضاع گل و بلبل شده فقط می‌دانم رشته‌های آقایان پنبه شد!! واکنش امروز کیهان و الف من را یاد یادداشت آن روزنامه‌ایی انداخت که چند سال قبل سخنرانی انجام نشده‌ی دکتر احمدی نژاد را نقد کرده بود! لابد آقایان به فکرشان هم خطور نمی‌کرد که علیرغم همه‌ی پیش‌بینی‌ها مبنی بر ادامه‌ی روند افزایش قیمت‌ها، چهارشنبه چنین اتفاقی بیفتد.

۶) حدیثی هست که "دوست داشتن بیش از حد یک چیز انسان را کر و کور می‌کند" حتماً برعکس آن هم صادق است که دشمنی بیش از حد هم کور و کر می‌کند.  خدایی هست!! قیامتی هست، سوال و جوابی هست. ایکاش برخی‌ها این را بفهمند.

۷) تیتر؛ مقابله به مثلی است به سبک خود آقایان. بازنشر این مطلب در رسانه‌های پاک کننده‌ی آقای مشایی حرام است!

مطالب مرتبط :
پاسخ به ۵ سوال مرتبط با تحریم نفت ایران
  بغضی که باز هم سایت “الف” را وادار به بی‌اخلاقی رسانه‌ایی کرد۴۶ دیدگاه برای ““شریعتمداری” ، “توکلی” پیوندتان مبارک !!”

 1. رضا گفت:

  احسنت! خیلی خوشم اومد از شجاعت شما
  دمیدن در این فرضیه‌ مسخره اختلاف بین رهبر و رئیس جمهور کاملاً در جهت اهداف بدخواهان این مملکت هست.

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ بهمن ۷ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۰۲:

  یادش بخیر. یه زمانی هر روز کیهان می خواندم و از مشایی متنفر بودم اما کیهان آنقدر دروغ علنی گفت و ادعای بدون سند کرد که از کیهان هم (به عنوان آخرین حلقه اصولگرایان) بریدم.
  الآن هم به مشایی اعتماد ندارم اما کاملا آن حس کذایی پروپاگاندای جناح راست و چپ علیه او از بین رفته است و می توان سخنان او را بدون پیش ذهنیت شنید و برای هوشمندانه بودن بسیاری از آن ها ابراز خوشحالی کرد.
  کیهان و الف و جهان نیوز و سایت های قالیباف و رجا و … خیلی دروغ می گویند. هر مشکلی را سریعا و بدون هیچ سندی به گردن جریان موهومی می اندازند. کیهان و توکلی باید در برابر این تهمت ها پاسخگو باشند.

  تهمت های این ها در ماجرای سی دی ظهور نزدیک است و فساد بانک صادرات جهرمی و اختلالات اخیر بازار، نمونه کوچکی از دروغگرایی کیهان و الف و فردا و تابناک و رجا و خبرآنلاین و … است.
  —-
  شما نگاه کنید که کافی است دولت کاری انجام بدهد و توکلی به امثال مختلف و به قول خودش پیشنهاداتی به جای آن ها می دهد، اما در ماجرای تلاتم های های اخیر بازار، هیچ پیشنهادی به ذهن مدعیان نرسید! ولی سریعا به سراغ “عدم کفایت” رئیس جمهور رفتند!!
  آیا بین دلالان و توکلی و …رابطه و نقشه ای بود؟
  آیا مجلس قبیله گرا به جز برخورد حذفی با دولت خدمتگزار و دلربایی از جاسبی و قالیباف، کار دیگری بلد است؟
  اگر خدای نکرده، باز هم این افراد بی تدبیر و پرادعا بر کشور حاکم شوند، حتی یک لحظه جلوی کارشکنی های دشمنان دوام می آوریم؟!

  بازتاب مصاحبه وزیر اقتصاد به من ثابت کرد که چرا دولت، از مصاحبه با رسانه ها طفره می رود.
  نمی دانم که مصاحبه حسینی را خودتان دیدید یا نه، او در قسمتی از مصاحبه اش عنوان نمونه ای از جنگ روانی به پیامک های یک خبرگزاری اشاره کرد، اما جهان نیوز و … با بی تقوایی محض آن را به این تغییر دادند که حسینی نوسان بازار را به گردن یک پیامک انداخت!!
  هر کس دیگری در این شرایط باشد از مصاحبه و توضیح فرار می کند، زیرا اثر منفی خبرسازی دشمنان داخلی بیشتر از توضیحات آگاه کننده او است.

  این سؤالات جالب را هم جایی دیدم که دشمنان داخلی و مدعیانی که به دنبال بی کفایتی منتخب کاردان ملت هستند باید در هر دو جهان به آن ها پاسخ دهند:

  فکر نکنم هیچ منصفی به جواب قانع کننده ای برای این سوالات برسد. (لا اقل من نرسیدم)

  ۱-وقتی دولت به هر وارد کننده ای که مراجعه کند دلار ۱۲۰۰ تومانی می فروشد مگر وارد کننده قانونی مریض است که برای خریدن دلار ۲۰۰۰ تومانی به بازار سیاه مراجعه کند، آنهم در روز تعطیل؟

  ۲- یا وقتی دولت سکه را به قیمت ۶۵۰ هزار تا ۷۰۰ هزار تومان به حراج می گذارد چرا باید خریدار واقعی سکه برای آن مبلغ یک ملیون تومان در بازار سیاه بپردازد؟

  ۳- یا اصلا یکی جواب دهد که چرا دولت باید ذخایر طلای خود را برای کاهش قیمت سکه به حراج بگذارد در حالیکه احتمال می دهد، طلای فروخته شده توسط عوامل استعمار از کشور خارج شود؟

  ۴- اصلا مگر سکه طلا خوردنی یا پوشیدنی است که باید روز و شب آه وناله رسانه های داخلی و خارجی منجمله رسانه ملی برای گران شدن آن بلند باشد؟

  http://zamirekhodagah.blogfa.com/post/17

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۷ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۲۵:

  جناب “علی”
  آره خب کیهان و رجا خیلی دروغ میگن. شما حق دارید!

  [پاسخ]

 2. سلام
  این روزها خیلی به موضوعی فکر می کنم.
  بعد از ماجراهای فتنه ۸۸ مقام معظم رهبری به اَشکال مختلف بصیرت رو تعریف کردند. یکی از این تعاریف که خیلی خوب در ذهن من حک شده این هست” بصیرت گاهی یعنی گفتن و گاهی یعنی نگفتن”
  مسئله ای که در محدوده کوچک کار خودم با تمام توان سعی می کنم رعایتش کنم و حتی گاهی به خاطرش سرزنش میشم..نمیدونم چقدر موفق هستم ادعایی هم ندارم اما سعیم رو می کنم و بابت این سعی هم شاکرم
  اما ناراحت کننده است که میبینم آنها که باید توضیح بدهند خاموشند و آنها که باید با همراهی دولت به گذر از این وضعیت کمک کنند به حاشیه سازی مشغول….. به نظرم باید بعضی مفاهیم بازتعریف بشوند

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ بهمن ۸ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۴۲:

  سلام عزیز
  آواتور جدید مبارک

  [پاسخ]

 3. ناشناس گفت:

  حالم از بند ۷ مطالبت بههم خورد

  [پاسخ]

 4. علی گفت:

  که چی؟ ضرر مردم رو این وسط کتاب جبران می کنه؟ بی اعتمادی مردم رو کی؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۵ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۲۰:

  دوستان اگر به فکر “مردم” بودند که وضع این نبود که

  [پاسخ]

 5. ناشناس گفت:

  برادر گرامی. شما اگر کمی تو جریان اخبار بودی از این حرفها نمی زدی. جریان خار در گلوست.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۷:

  دوست عزیز میشه شما که تو جریان اخبار هستی ما رو هم روشن کنی؟

  [پاسخ]

 6. راحیل گفت:

  با سلام متن شمارو خوندم و اعتقاد دارم اگر به همه چیز خوب نگاه کنیم و بدنه دولت را خدوم و زحمتکش بدانیم که ان شا ا… اینگونه است، به هر حال کمی و کاستی هایی وجود دارد یا حتی بی تدبیری ها اگر نگوییم اغراض و اهداف سوء…اما به هر حال در همه دول ایران و خارج از ایران، در کنار انسانهای دلسوز و هوشیار، آدمهایی هم پیدا می شود که در خوشبینانه ترین حالت با کم کاری یا بی تدبیری، همان را می کنند که دشمن در صدد آن بوده است، اگر متاسفانه اینگونه نبود رهبری لب به سخن نمی گوشودند…به هر حال انتقاد سالم (البته نه تهمت ) و اعتراض موثر به بصیرت نزدیکتر است.و ا… اعلم.
  شمارو به جمع دوستان خود اضافه کردم به وبلاگ من سر بزنید.

  [پاسخ]

 7. سلام امیرجان
  احسنت
  امروز شدید از صبح سرم شلوغ بود و حسابی دوست داشتم راجع به این موضوع یه کاری بکنم و یه چیزی بنویسم.
  اما آخر شبی که مطلب شما رو خوندم همش می گفتم احسنت و ماشاالله به این فهم و بصیرت.
  خداییش این فتنه از فتنه ۸۸ هم پیچیده تر و غبارآلوده تره
  امیدورام همه مون بتونیم با راهبری امام خامنه ای از مسیر حق خارج نشیم.
  وقتی امثال شریعتمداری راه رو گم می کنن باید خیلی مراقب بود.
  یا علی

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۰۳:

  بله دیگه!
  شما دو تا هم هی قربون صدقه همدیگه برید!
  والا!

  [پاسخ]

  محمد نصرتی پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۲۱:

  والا

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۲۷:

  بالاخره عوامل جریان انحرافی باید هوای همدیگر رو یه جوری داشته باشند. زندگی خرج داره خوب.

  [پاسخ]

  محمد نصرتی پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۰۱:

  جریان انحرافی چو جریان انحرافی ببیند خوشش آید :)

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۲۹:

  ایییشششش!
  والا!

  [پاسخ]

 8. سلام
  بله. علاوه بر این چیزهایی که شما نوشتید دوستان متاسفانه نگاه جامع به جمهوری اسلامی هم ندارند. به جای اینکه در این شرایط با استفاده از رسانه‌های تاثیرگذارشون فضای روانی بازار و جامعه رو آروم کنند، به التهاب دامن می‌زنند شاید میخوان میوه اون رو در آینده نزدیک بچینند!
  این نوع تخریب دولت با تمام اشکالاتی و اشتباهاتی که دارد و بعضا انحراف برخی نزدیکان دولت، به ضرر جمهوری اسلامی است در بلندمدت. واقعا هیچ شیوه دیگه‌ای برای بصیرت‌افزایی و روشنگری نسبت به این اشتباهات وجود نداره؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۶ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۳۱:

  سلام
  نکته‌ی خیلی خوب و بجایی رو اشاره کردید.

  [پاسخ]

 9. رضا گفت:

  دروغ بودن این تحلیلی که اینها انجام دادن رو با مطالعه‌ ی این خبر دقیقاً میشه متوجه شد:
  http://twurl.nl/7haxml

  [پاسخ]

 10. باهم ببینیم کوتاهی مسؤلین شهری و استانی را در رابطه با قبور شهدای گمنام شهر خان به بین که تاسف عاشقان شهدا و خانواده شهدارا به دنبال آورده. توضیح اینکه این شهدا در سال ۱۳۸۴ در این مکان دفن شده اند و پنج نفر هستند اما اکنون نشانه ای از قبور آنها وجود ندارد و معلوم نیست پول بودجه ساخت یادمان آنها به جیب چه کسانی رفته است…!

  http://madineyefazele90.blogfa.com/

  [پاسخ]

 11. داستانك گفت:

  نوحه جدید که می آمد طولی نمی کشید بچه ها می آمدند سراغ ما برای شنیدن نسخه اصلی به قول امروزی ها زبان اصلی بدون سانسور ولی عامه پسند. همیشه که نباید گریه کرد خنده باعث روحیه گرفتن بچه هائی می شود که ماه ها از خانه وکاشانه خود دور بودند . این تز ما بود و بر همین مبنا در نوحه ها دست می بردیم بالا وپائین می کردیم می خواندیم . وقتی هم می خواندیم بچه ها جمع می شدند دورمان به قصد کـُشت سینه می زدند و می خندیدند . البته بودند برادرهائی که مخالف بودند .یکی مرتضوی مداح گردان می گفت :………………………………

  [پاسخ]

 12. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  لینک اسکالپل خیلی قشنگ بود. ممنون از قرار دادنش.

  [پاسخ]

 13. سلام
  لینک نخ تسبیح فتنه جالب بود
  http://ashkeatash57.blogfa.com/post-951.aspx

  راستش نمی فهمم نظامی که استوانه ها رو با یه سربرگردوندن مردم از طرف به طور کامل نادیده میگیره چه نیازی به این راه های عجیب و غریب داره که آقایون میفرمایند

  [پاسخ]

 14. بیتا گفت:

  (این کامنت ربطی به این پست نداره.)

  به نظر میاد معترضین سوریه هم از قوه قضاییه و صدا و سیمای ایران یاد گرفتن فیلم اعتراف پخش کنن. منتها این دفعه اعتراف کننده به جای اینکه بگه بر علیه امنیت ملی ایران برنامه داشته، می گه سپاهیه و از طرف حکومت ایران رفته کمک دولت سوریه که معترضین رو بکشه

  http://www.youtube.com/watch?v=ZLil9cl4b_I

  اشکالش اینه که وقتی یه سیستمی خودش از همچین روشهایی استفاده کنه، یه کم اعتراض به همچین کارهایی هم سخت می شه. چون طرف مقابل می تونه بگه مگه شما خودتون همین کار رو نمی کنین؟
  به قول قدیمی ها “گهی پشت بر زین گهی زین به پشت”.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۷ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۴۰:

  و البته کارت پایان خدمت سپاه رو نشون میده به عنوان سند پاسدار بودن :)‌

  [پاسخ]

 15. بیتا گفت:

  خوبه پس شما با اینکه مردم رو بشونن پای دوربین اعتراف ضبط کنن مشکلی ندارین.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۸ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۰:

  از کجا این برداشت رو کردید؟ شما حرفی زدید منم مرتبط با اون گفتم که اینها اونقدر از مرحله‌ پرت هستند که کارت پایان‌خدمت رو دلیلی بر پاسدار بودن می‌دونن. همین

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ بهمن ۸ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۲۸:

  حرف من درباره درست یا غلط بودن این ادعا نبود. درباره استفاده از این روش بود.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۸ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۳۳:

  خوب استفاده از این روش که قطعاً محکوم هست.

  [پاسخ]

 16. علی گفت:

  یه جا تو سایتتون نوشتین “این دولت که در رسانه های داخلی مظلومه” شوخی کردین؟
  هیچ کس نمیتونه ازش کوچکترین توضیحی بخواد ، بخوادم جواب نمیده اونم در مورد بزرگترین مسائل کشور
  من هبچ تعصبی رو چیزی ندارم ولی انصافا این جملتون
  تکون میده آدمو.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۸ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۹:

  میشه یک رسانه یا روزنامه‌ی معروفِ غیردولتی، نه حامی دولت بلکه بی‌طرف و منصف نسبت به دولت نام ببرید؟‌
  این جمله رو هم احتمالاً از باب ادخال سرور فرمودید که هیچ کس نمی‌تونه ازش کوچک‌ترین توضیحی بخواد؟

  [پاسخ]

 17. […] خواندن این متن فوق العاده زیبا و خواندنی اینجــا کلیک […]

 18. فطرس ملک گفت:

  با سلام و خداقوت

  اتفاقا منم این یادداشت شریعتمداری رو خوندم
  انقدر که به ایشون ارادت دارم و کیهان رو هر روز میخونم
  ولی وقتی چهارشنبه این یادداشتشو خوندم یه جوری شدم
  امروزم که مطلب شمارو خوندم فهمیدم درست حدس زدم مطلبش کلا یه جوری بود !!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 19. حمیدی گفت:

  حالا شما ۲ روز بیشتر حامی رییس جمهور هستید و لی اخرش چی؟
  مخالف رییس جمهور و دولت خواهید شد.
  چون نوع نگاهتان به نزدیکان دولت صد در صد اشتباهه.
  شما نوع نگاهتان را نسبت به مشایی از خود کیهان و جهان جوان گرفته اید و حالا مخالف کیهان شده اید.
  به قول عزیزی ما دکتر را بدون مشایی نمی خواهیم
  موفق باشید

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۸ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۱۱:

  اوه، نمی‌دونستم همچین نگاه فجیعی هم وجود داره. اساساً یکی از نقد‌های جدی من به دکتر انحصار‌پذیری‌ش هست. اینکه اجازه می‌ده کسانی مثل مشایی در کنارش باشند به کنار، اجازه می‌ده کسانی دکتر رو در انحصار خودشون بگیرند بد‌تره.

  [پاسخ]

  حمیدی پاسخ در تاريخ بهمن ۸ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۳۱:

  منظورم رو درست متوجه نشدید .شاید خودم هم در خطر مخالف شدن با دکتر باشم.تازه مگه من نوعی ارتباطی با رییس جمهور دارم که انحصارگری من تقصیر رییس جمهور باشه یا با اجازه ی رییس جمهور باشه.
  منظور من اینه که نوع نگاهتان به نزدیکان رییس جمهور که منحرف می خوانیدشان کاملا اشتباه است.خود من هم قبلا نوع نگاه شما را داشتم .اما با بررسی های بیشتر دیدم ا ز اساس اشتباه فکر می کنم.هر کس بخواهد رییس جمهور رو از مشایی جدا بداند کاملا در اشتباه به سر می برد و مثل این است که مثلا شهید بهشتی را از حضرت امام خمینی جدا بداند(در مثال که مناقشه نیست)هر دو از یک بینش برخوردارند و هر دو یک جور عمل می کنند و هر دو یک هدف را دنبال می کنند.خود حضرت اقا (امام خامنه ای ) حداقل ۲ بار از مشایی دفاع کرده اند(یکی در قضیه ی قاریان قران بعد از معاون اولی و یکی هم در جریان سخنرانی خصوصی در دیدار با جامعه مدریسین حوزه علمیه که فرمودند من برداشت نمی کنم مشایی بخواهد اسلام را در مقابل ایران قرار دهد)
  یعنی کاری را که جبهه ی پایداری عتقاد ندارید یا جرات ندارند انجام دهند را رهبر انقلاب تا کنون چند بار انجام داده

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۸ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۰۲:

  از این لحاظ حرف شما درسته و منم دکتر و مشایی رو از هم جدا نمی‌دونم. ولی اینکه فرمودید کسی گفته دکتر رو بدون مشایی نمی‌خواییم، خوب حرف جالبی بود در نوع خودش.

  [پاسخ]

 20. سامان الف گفت:

  سلام

  یه چیزی میگم درباره ی اصولگرایان خوب یادتون بمونه!

  یه روزی یه دعوایی میشه تو کشور و دو گروه در مقابل هم به وجود میان:
  ۱- مردم انقلابی با انتخاب احمدی نژاد
  ۲- مردم کم بصیرت با رهبری اصلاح طلبان ظاهرا و باطنا بت بزرگ

  در این دعوا یک گروه که اصولگرایان باشد خودش رو کنار میبینه و می بینه که اصلا کسی اینها رو دیگه آدم حساب نمیکنه و حرفهاشون هم تکراری و بی ارزشه واسه مردم!

  چه توی دعوا از احمدی نژاد طرفداری کنه هیچ تاثیر محسوسی توی برد ایشون نداره و طرف مقابل هم انها رو اصلا داخل آدم نمیدونه! :lol:
  پس به نفعشه که شرکت کنه و طرف اون کسی که داخل آدم حسابش میکنه رو بگیره!

  خوب پس کلا دو راه داشت!
  ۱- توی دعوا دخالت کنه
  ۲- توی دعوا دخالت نکنه!

  ۱- اگه دخالت کنه ممکن با شکست اون طرف اینها هم حذف بشوند!
  ۲- اگه دخالت نکنه که مستقیم حذفه!

  « پس مجبوره بیاد طرف احمدی نژاد رو بگیره و به قولی خودش رو آویزون مردم کنه تا حذف نشه و از این طرفداری اگر مردم پیروز شدند بعدا استفاده کنه! »

  اما تاثیر اینها بر پیروزی احتمالی احمدی نژاد و مردم!
  بود و نبودشون بر پیروزی احمدی نژاد و مردم هیچ تاثیر محسوسی نداشت!

  خوب پس چه کسی بیشترین استفاده رو برد؟
  بله کاملا مشخصه که این اصولگرایان بیشترین بهره رو بردند!

  نتیجه ی داستان:
  سوار کشتی احمدی نژاد شدند چون طرف مقابل اونها رو سوار کشتی شون نمی کرد!
  حالا که جنگ تموم شد و اینها هم ۱% توی پیروزی تاثیر داشتند اومدند فکر کردند احمدی نژاد نوکر باباشونه و هر چی اینا بگن باید بگه چشم!

  احمدی نژاد هم گفت اگه من میخواستم چشم بگم که به همون فتنه گران و بت بزرگ چشم می گفتم!

  خوب اصولگرایان داستان ما دیدند این آقا هیچ جوری کوتاه نمیاد و همون راه اصلاح طلبان رو پیش گرفتند و با شایعه و دروغ و تهمت خواستند اون رو از چشم مردم بندازند و خودشون بیان سکان و هدایت کشتی رو به عهده بگیرند!

  جریان انحرافی هم این وسط ساخته ی بت بزرگ بود که حالا که دست چپش فعلا فلج شده از دست راستش استفاده کنه و با اون دست کارها رو پیش ببره!

  سند واسه این قضیه هم چند تا است:
  ۱- مهمترینشون اینه که بعد از فتنه ۸۸ هیچ شخص و گروهی از اصولگریان کوچکترین صحبتی علیه بت بزرگ و فرزندانش نزدند و اون حرفهایی هم که زدند شدت نداشت و حرفهایی بود که همه ی مردم هم می دونستند!
  و این عدم برخورد محکم نشانه ای از پیرو بت بزرگ بودن بود!
  ۲- بعد از انتخابات همه ی مردم در انتظار برخورد سنگین با بت بزرگ بودند اما به لطف اصولگرایان نه تنها برخوردی صورت نگرفت بلکه جریان انحرافی بت بزرگ شد مشکل تراز اول کشور!
  ۳- وقف دانشگاه آزاد به وسیله مجلس اصولگرا و افراد شاخص اصولگرا مانند علی لاریجانی نماینده ی مجلس.
  ۴- بسیاری از همین اصولگریان بعد از دو سال و بعد از اینکه چاره ای نداشتند از سران فتنه اعلام برائت کردند! :lol:
  ۵- سخنان قالیباف اون یکی بزرگ اصولگرایان هم درباره خاندان بت بزرگ هم شنیدنی بود و نشان از هماهنگی با بت بزرگ داشت!

  خلاصه اینکه از کبیر تا صغیر اصولگرایان به خاندان بت بزرگ ارادت عجیبی دارند و این انتقاداتی هم که می شنویم گاهی از زبان اینها بیرون میشود! به دلیل آرام کردن جو حاکم بر مردم است مگر نه این اشخاص هیچ مشکلی با بت بزرگ و خاندانش ندارند!

  [پاسخ]

 21. منتظرخورشید گفت:

  اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر
  وجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه
  واحفظ قائدنا امام الخامنه ای واحفظ محمود احمدی نژاد و انصاره
  و اهلک اعدائهم اجمعین بحق مولانا صاحب الزمان(عج))
  خوشحالم که میبینم هنوز پشتیبان رئیس جمهور ولایی و مظلوممان هستی

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۸ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۳۱:

  بسم الله الرحمن الرحیم!!!

  [پاسخ]

  منتظرخورشید پاسخ در تاريخ بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۱۵:

  سلام علیکم
  این بسم الله الرحمن الرحیم بسیا جواب زیبایی است اما من از علامت تعجب ها سر در نمیارم یعنی من اشتباه پست شما را برداشت کردم؟

  [پاسخ]

 22. علی گفت:

  احمدی نژاد در این شش سال اخیر سه اعتقاد راسخ اقتصادی داشته است که با این سه باور با همه طرح های کارشناسی پولی و مالی کشور مخالفت می کرد:
  اول: نرخ بهره باید پایین باشد
  دوم: نرخ ارز باید پایین باشد
  سوم: نرخ تورم باید پایین باشد
  اتفاقات اخیر سبب شد احمدی نژاد بعد از شش سال رد ِ همه طرحهای کارشناسی به این سه دلیل، عملا مجبور شود هر سه اعتقاد خود را کنار بگذارد!! نرخ بهره بالا رفت؛ با تک نرخی شدن ارز قیمت دلار رسمی و دولتی بالا می رود و نرخ تورم هم که معلوم است.
  فقط شش سال باید این همه هزینه می دادیم برای این که بعضی از جاهایی پایین بیایند!!

  [پاسخ]

 23. […] مجلس فقط می‌توان گفت: انالله و انا الیه راجعون ! • “شریعتمداری” ، “توکلی” پیوندتان مبارک !! •  اختیارات بی حد و حصر ملکه در بریتانیا + چندین […]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: