وکیلانه » » مشکل اصلی اسرائیل “مادر شهید مصطفی احمدی” است
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
مشکل اصلی اسرائیل “مادر شهید مصطفی احمدی” است
۲۵ام, دی ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۲۷]

# وقتی بعد از یکی دو روز عدم دسترسی به نت، سراغ مجازستان بیایی و با انبوه خبرها و مطالب روبرو بشوی با خودت می گویی "اووووووه چقدر عقب موندم!!" و بعد احساس می کنی که انگار از یک سیاره ی دیگر به این زمین پرت شده ایی که از همه چیز پرتی. اما وقتی این بازه ی زمانیِ عدم دسترسی به نت می شود یک هفته کمی اوضاع فرق میکند. انگار آن یکی دو روز کم بوده باشد اما در یک هفته حباب مجازستان می ترکد و همه چیز را واقعی ببینی. می روی بین مردم، قاطی ملت و انگار زندگی برایت شیرین تر می شود. غم ها واقعا غم می شود و شادی ها واقعاً شادی و دغدغه ها واقعاً دغدغه. بعد از یک هفته دوباره رجوع به نت که می کنی قشنگ برایت عیان می شود که در این مجازستان همه چیز بیش از حد بزرگ نمایی می شود. چیزهایی دغدغه می شود که فی الواقع دغدغه نبوده و نیست بلکه نشخوار های ذهنی آشفته پشت یک سیستم است که به شدت اگزجره شده و جای دغدغه های ملت قالب می شود. و آنجاست که الحق بجای مجازستان می شود به اینجا فریبستان گفت؛ توهمستان حتی! مِنبعدازاین قبل از روشن کردن لب تابم حتماً زیر لب دعا می کنم اللهم احفظنی من التوهم.

# زیاد دور نبودم؛ آنقدر که حتی صدای انفجار را هم شنیدم و راستش بلافاصله بعد از اینکه علت انفجار معلوم شد پرپر شدن یک جوان دیگر ایرانی بوده زیرلب گفتم دمت گرم دشمن! باز هم حماقتت در خوب موقعیتی به داد ما رسید.

# معمولاً وقتی می خواستیم  فشارهای زورگویان بر ایران عزیزمان را تحلیل کنیم سراغ "شعب ابی طالب" می رفتیم اما ره بر انقلاب در دیدار با مردم قم زاویه ی دید را از "شعب ابی طالب" به سمت بدر و خیبر بردند. جایی که می توان به جرات آنرا اوج اسلام نامید. و این تغییر زاویه قبل از همه چیز تلنگری بود برای خود ما که فریب حباب های مجازی را نخوریم و واقع نگر باشیم. به دور از بمباران های خبری و بدون هراس از سرزنش ملامت کنندگان سرمان را بالا بگیریم و از موضع اقتدار حرف بزنیم.

دقیقاً در همین حال و احوال دشمنی که لااقل در یک قرن گذشته هرگز اینقدر ضعیف نبوده و در عین حال هم هرگز اینقدر شاخ و شانه نکشیده کارش به جایی می رسد که دست به ترور کور می زند. حباب مجازی "تحریم نفت" و "تحریم بانک ملی" می تند اما منفعلانه و از موضع شکست؛ ترور کور و جوجه تروریستی انجام می دهد. عملیاتی که کلاس کاری ش برای منافقینِ بخت برگشته هم اُفت دارد. اما خوب، چه کند دشمن؟ کاری بجز این از دستش برنمیآید. و همین نمیچه کار هم صددرصد جواب معکوس برای ش داشت.

# خیلی مزمزه کردم که این حرف را بگویم یا نه؛ اما دل را به دریا می زنم و ضمن تشکر از طراحان این ترور می خواهم عرض کنم به نظرم خون مصطفی ده ها برابر بیشتر از خود مصطفی برای ایران مفید واقع شد. پمپاژ کرد روحیه ی شهادت طلبی را. اثبات کرد "خیبری بودن" ایران را و در موضع ضعف قرار داشتن دشمنانش را علیرغم اینهمه هاف و تروفشان. اثبات کرد مضحک بودن "سازمان ملل متحده" بخوانید "دول متحده" را. اثبات کرد کثیف بودن شیشه های لنز آژانس انرژی اتمی را. اثبات کرد نجابت ایران را در عدم مقابله به مثل و اثبات کرد خیلی مسائل دیگر را. البته طبیعتاً نه برای آنها که هنوز گرفتار حباب دور خودشان هستند.

آهان داشت یادم می رفت؛ حرف های مادر شهید احمدی روشن را شنیدید؟ مشکل اصلی بد خواهان این مملکت، نه علم و چند قلم خرید های شهید احمدی روشن، بلکه تفکرات مادر مصطفی است و لاغیر.

مادر شهید احمدی روشن۲۷ دیدگاه برای “مشکل اصلی اسرائیل “مادر شهید مصطفی احمدی” است”

 1. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  رسیدن به خیر
  ” یه پسر داره، پسرشم مثل خودش تربیت می کنم” همین یه جمله برای اونهایی که همچین جنایتی رو انجام دادند بسه.

  [پاسخ]

 2. صبورا گفت:

  سلام آقا امیرعلی
  با ذوق و شوق اومدم توی وبلاگت تا بلکه جواب دندان شکنی به اراجیف علایی داده باشی
  دیدم خبری نیست :cry:
  منتظر پست کوبنده ات هستم
  البته من هم یک چیزکی نوشتم
  اما به پای شما که نمیرسه :roll:

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۲۰:

  والا قرار بود چیزکی به صورت مستند و حاوی عکس بنویسم اما وقتی جاهلان اون شیرین کاری رو مقابل منزل ایشون انجام دادند عملاً دست خیلی ها رو بستند…

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ دی ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۰۱:

  من همونطور که می دونین از حرفهای آقای علایی استقبال کردم و باهاشون هم موافقم. به نظرم لحن صبورا درباره نوشته ایشون هم درست نبود.

  ولی به نظرم اتفاقا الان که این اتفاق جلوی خونه ایشون افتاده اهمیت نوشتن آدمهایی مثل شما درباره این موضوع (منظورم خود نامه آقای علاییه) خیلی بیشتره. اگه کارهای چنین آدمهایی بخواد جای نوشتن و صحبت رو بگیره، همه می بازیم.

  همونطور که یه سری از سرداران سپاه نامه نوشتن، شمایی هم که مخالف چنین اقداماتی هستین اگه جوابتون رو به آقای علایی بنویسین، می شه باز فضا رو به سمت حرف زدن برد و این جماعت رو در اقلیت قرار داد.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۵۷:

  درد اینه که خیال می کنن اینجور کارها به سود هست… واقعاً یه کاری می کنن که نشه آدم هیچی بگه

  [پاسخ]

  یه ایرانی پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۰۳:۵۰:

  من فکر می کنم تقدّس زدایی و تقدّس سازی یکی از بزرگترین مشکلات ماست که ناشی از افراط و تفریط ذاتی ما ایرانیها و یا به عبارت کلانتر ما “تمدّن قدیمیها” در قیاس با “تمدّن جدیدها”ست.
  یعنی یا یک شخص رو چنان بالا می بریم که گاهی لغت کم میاریم و یا چنان می خواهیم بکوبیمش که فحش و ناسزا کم میاریم.
  حضرت مقام معظّم رهبری ارواحنا فداه آیت الله العظمی امام حاج سیّد علی الحسینی الخامنه ای مد ظلّه العالی دامت برکاته …
  قاآن افخم خاقان اعظم نواب همایون کامکار معظم اولوالامر محترم نواب مالک الرقاب خدیو صاحبقران شاه شاهان ابوالخواقین بدرالسلاطین شمس‌الملوک سلطان یوز اوغلان نواب اقدس والا شهنشاه عالم فتحعلی شاه قاجار…
  ونمونه ها فراوانند…
  و بر عکسش هم هست یعنی مخالفان هم از القابی مانند بزرگترین جنایتکار قرن، دیکتاتور خون آشام و … استفاده می کنند، یعنی نه اینکه نیست ولی خیلی کمند افراد منصف…
  خیلی دور نشم از موضوع کامنت بالا…
  به هر حال هر چقدر مقاله رشیدی مطلق نابخردانه و غرض ورزانه بود همانقدر اتّهامات و توهینهایی که به موسوی شد، چنینند، مزدور و مزدبگیر دشمنان و غیره… اگرچه مطمئنّم خود آقای خامنه ای هم میدونه که میر حسین یکی از پاکترین و نجیب ترین یاران این انقلاب بود و هست و یک تک ریال از بیت المال رو تو هشت سال بر مسند قدرت بودن تو جیبش نذاشت ، ولی چنین کردند باهاش…
  موسوی مقدّس نیست، مو سوی دوست داشتنیه، موسوی خاص نیست و القاب پر طمطراقنداره و احتیاج نداره، موسوی ته دل ماست، دل مایی که سرشار از کینه و نفرت از (سبقه و اعمالِ) انگلیس ، امریکا و اسرائیله، دل مایی که بزرگترین خائن به این مملکت رو مجاهدین و بزرگترین خیانت رو همکاری با صدّام می دونه…
  این ما شاید فقط من باشم یا دو رقمی باشیم یا چند رقمی ولی هستیم و وجه افتراقم با شما نداشتن مقدّسه، صد البتّه خارج از بحث دین که مقدّساتش مشخّصند و مبرهن. پس در همین چهارچوب سخنان علایی هم قابل احترامه و باید راجب بهش بحث منصفانه بشه…

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۵۶:

  به نظر من تا وقتی این جور کارا هیچ هزینه ای برای مرتکبین که نداره هیچ، خبرگزاری هایی مثل فارس یه جوری عکس ها رو چاپ می کنن که انگار باید بهشون افتخار کرد، آدمهای این چنینی هم به فکر تغییر رفتار نمی افتن.
  اینکه حتی اعتراضی به این کارها نمی شه به نظر من خیلی خیلی خطرناکه.
  من اگه چیزی بگم کسی از این افراد گوش نمی کنه چون هزار و یک لقب برای امثال من دارن که در نتیجه اش نباید به حرفمون گوش داد.
  شماهایی که خودی به حساب می آین، اگه دلتون نمی خواد این رفتار ها ادامه پیدا کنه و بیشتر بشه، به نظر من سکوت راهش نیست.

  [پاسخ]

 3. سلام.
  واقعا راست گفتید فریبستان و توهمستان را.
  من که خیلى وقته تا حد زیادى خودم را رها کردم از این دنیا. بد دنیایى است.
  در مورد این شهید هم ترجیح مى دم این جا چیزى نگم.

  [پاسخ]

 4. سلام
  این از قوانین نانوشته تاریخ است
  هر کربلایی یک زینب می خواهد
  راز ماجرا در همین است و لاغیر

  [پاسخ]

 5. یه آشنا گفت:

  سلام
  نظر شما درباره مقابل به مثل در این ترورها چیه؟
  امروز توی الف یه مطلبی بود با این عنوان که ترور با منطق امام سازگار نیست آیا این رو می پذیرید؟
  اگر جوابتون مثبته پس به نظر شما باید در مقابل این گونه برخوردها چکار کرد؟ دست روی دست بگذاریم تا بیایند همه دانشمندانمان را ترور کنند و ما همچنان نجیب باشیم

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۲۶:

  به نظرم اگر نیازی به این کارها بود همون اول “مسلم بن عقیل” از پشت ضربه می زد…
  هیچ کجا در منطق امام و ره بر انقلاب چنین تعبیری رو ندیدیم بنده و نمی فهمم یعنی چی مقابله به مثل. هنوز قابل فهم تر هست برای من درک تجدید نظر در ارتباط با آژانس که اون هم قطعاً به سود ما نخواهد بود و واکنشی هست که آرزوی دشمنان ایرانه.
  من در متن هم اشاره کردم، ضمن اینکه با قوت در هر زمینه ایی به مجاهدت علمی ادامه می دیم از دشمنان هم تشکر می کنیم برای اینکه با این نوع کارهاشون دقیقاً در جهت اهداف ما کار می کنن. باورم اینه که هیچ بودجه و کار فرهنگی هرگز نمی تونست به اندازه ی این واقعه این فضایی که اکنون ایجاد شده رو ایجاد کنه. دست اونهایی که ترور انجام دادن درد نکنه. ما از اونها تشکر می کنیم. این حرف من نیست. پدر شهید هم تشکر کردند از کسانی که ترور انجام دادند و این شعار نیست واقعاً ما از طراحان این واقعه متشکریم.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ دی ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۴۹:

  البته ببخشید که به این بحث بی اجازه وارد می شم
  اما این حرف و عدم تلاش برای ترور یقینا به معنای انفعال نیست..
  حرف ما این است: ( البته بهتره بگم که بازتاب حرف ما این است)
  http://www.rajanews.com/detail.asp?id=107241

  [پاسخ]

  یک جمله پاسخ در تاريخ دی ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۰:

  از اینکه حس می کنی از سیاره دیگر امده ای واقعا حرف کاملا درستی است !انقدر با مردم تفاوت دارید که همین جمله شما را توصیف می کند .در ضمن واقعا مشکوک است شاید دستی در کار است که خیلی ساده افکار مردم را متوجه مضلومیت یک طرف نماید !!!وقتی تحقیقی هم در دادگاه علنی نیست و مردم هم نامحرمند چگونه اطمینانی وجود دارد .از اینکه جوانی جان داده باید مسولین اطلاعاتی و دادگاه مشخص کنند چه کسی یا گروهی این جنایت را کرده .

  [پاسخ]

 6. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام بر اهالی باصفای حزب الله.

  متشکریم…
  اگر بدانید نیت ها و اراده ها و تصمیم های بعد این حادثه را…
  اگر بدانید…
  چه قدر ضعیف هستی و چه ناتوان…
  ادبیات ما پر شد از واژه های کوچکی دشمن و اقتدار اسلامی.هنوز خود را به خواب زده ای؟
  یا حق

  [پاسخ]

 7. عبدالله گفت:

  یا وارث
  اللهم احفظنی من التوهم

  خدایا کمک کن تا حقیقت را ببینم و محکم پایش بایستم.
  یا حق

  [پاسخ]

 8. عبدالله گفت:

  یا وارث
  مادر
  چه خالق خوبی هستی!
  چه سروی الله اکبر
  چه صبری الله اکبر
  نگاهی کن به قامت مادرکه چگونه می شکند بنای عنکبوتی کفر را.
  مادر

  یا حق

  [پاسخ]

 9. یک جمله گفت:

  چگونه بازدید شما هر روز تقریبا عدد ثابتی است !!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۵۸:

  وای خدا لو رفتم : (
  هر روز می شینم رفرش می زنم تا اینجور بشه اما یادم نبود گاهی عدد لااقل متفاوت باشه : (

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۰۳:

  آقای صفا!
  این گونه ی عجیب از دانشمندا رو چرا ترور نمیکنن آخه؟!

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۱۷:

  اوه اوه
  یه وقتایی “یک جمله” چقدر روشنگرانه است
  من الان از خواب غفلت بیدار شدم

  سلام صبح بخیر :mrgreen:

  [پاسخ]

 10. جام نیوز گفت:

  با سلام.مطلب شما در سرویس جام بلاگ سایت جام نیوز منتشر گردید.
  کد لینک خبر :
  http://www.jamnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=50438&Serv=37

  [پاسخ]

 11. م.طاهري گفت:

  سلام

  چقدر باشکوه بود صبر ایمان خانواده شهید. پدر، مادر و همسر ایشان
  چقدر دشمن شکن بود صحبت های این بزرگواران

  [پاسخ]

 12. مدیریت سایت گرداب گفت:

  “یا حمید”

  با سلام خدمت مدیر وبلاگ “آینده از آن حزب‌الله”
  این پست از وبلاگ شما در بخش در حاشیه سایت گرداب منتشر شد.
  خدا قوت

  مدیریت سایت “گرداب”

  [پاسخ]

 13. موج وبلاگی محکومیت اهانت به مقدسات دینی از سوی وبلاگ پتک (عبدالکوروش)!
  شما هم با درج نظر خود در کامنتینگ وبلاگ اشک اربعین به ما بپیوندید

  [پاسخ]

 14. مرتضی گفت:

  سلم دوست بزرگوار
  عالی نوشتی عالی
  دشمنان ترسشان از قبل بیشتر شده است و بودجه های کلانی که برای تروز دانشمندان هزینه می کنند را افزایش داده اند
  اما نمی دانند که ما جوانان ایران اسلامی تا اخرین قطره خون از کشورمان دفاع خواهیم کرد و راه شهدا را ادامه خواهیم داد
  به مادر شهید احمدی روشن تبریک و تسلیت عرض می کنم
  انشاالله نوه ی عزیزشان جای پسرشان را پر کنند و مصطفی دیگری برای کشورمان تربیت کنند
  التماس دعا

  [پاسخ]

 15. […] مرتبط : • مشکل اصلی اسرائیل “مادر شهید مصطفی احمدی” است •   شکوفه‌هایی که امسال بابا ندارند…  […]

 16. […] از “پانه‌تا” یا “پانه‌تا” از هاشمی رفسنجانی ؟! • مشکل اصلی اسرائیل “مادر شهید مصطفی احمدی” است • حادثه نروژ، رونمایی از […]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: