وکیلانه » » سالگرد قمری 9 دی و گوهری مهمتر از پهپاد امریکایی !
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
سالگرد قمری ۹ دی و گوهری مهمتر از پهپاد امریکایی !
۱۸ام, آذر ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۶۳]

۱) جالبه؛ درست در زمانی که "عرف بین الملل" و "قوانین بین المللی" و یک همچین واژگان دهن پرکنی ورد زبان همه شده بود، پهپاد فوق مدرن امریکایی حماقت می‌کند و وارد مرز‌های جغرافیایی سرزمین ما شده و رسماً به خاک ایران تجاوز می‌کند. اگر از کنار سکوت مرگبار همان‌هایی که تا دیروز قوانین بین المللی را روی نیزه کرده بودند بگذریم، اگر از کنار سکوت رذیلانه‌ی شورای مضحکی به نام شورای امنیت سازمان ملل که در حادثه‌ایی بسیار کم اهمیت، کم‌تر از ۴۸ ساعت تشکیل جلسه داده و بیانیه صادر می‌کند هم بگذریم، به آیه‌ایی از قرآن می‌رسیم که می‌فرماید: "و مکرو و مکرالله و الله خیرالماکرین". 

۲) دیروز به همراه پدر، با یکی از متخصصین صحبت می‌کردیم. می‌گفت، اگر به لحاظ فنی بدانید RQ-170 چه عظمتی‌ است و اگر بدانید فقط رصد آن به چه حد از دانش و تکنولوژی نیاز دارد(+)،(بماند رهگیری و به دست گرفتن کنترل آن) شک نمی‌کنید که این غنیمت اعجاز بزرگ خداوند بوده است. اعجازی که بار دیگر در همان صحرای طبس به وقوع پیوست!
می‌گفت، این پهپاد در واقع در واکنش به سرنگونی نسل‌های قبلی پهپاد توسط روس‌ها بوده و  امریکایی‌ها مدت‌هاست به این که حتی دست روس‌ها هم به آن نمی‌رسد می‌نازند، اما حالا  اول باید بنشینند ببیند چه بر سرشان آمده و ایران چگونه به آن نفوذ کرده و بعد
اگر وضع وخیم اقتصادی‌شان اجازه بدهد و بتوانند، فکری برای جایگزینی آن بکنند(باز هم بماند اطلاعاتی که به دست ایران رسیده). و اینجا  کارشناسان اقتصادی باید نظر بدهند که به لحاظ مالی، چه ضربه‌ی سنگینی به قوای نظامی کشوری وارد شده که تمام تلاش‌ش را برای تحریم ایران به کار می‌برده. می‌گفت، مهم‌تر از خود پهپاد و اطلاعات آن، رخنه‌ایی است که به سیستم امنیتی ایالات متحده وارد آمده است.
می‌گفت، روسیه و چین در قبال فقط یک‌بار بازدید از این هواپیما و اطلاع از نحوه‌ی نفوذ به آن، حاضرند هرکاری برای ایران بکنند. می‌گفت S300 هایشان دیگر مفت هم نمی‌ارزد، بیخ ریش خودشان! می‌گفت، دیگر به همه ثابت شده که ایالات متحده فقط حرف می‌زند، و ایران در سکوت فقط عمل می‌کند! و می‌گفت: جای حسن خالی…

۳) در همان حال و هوای حرفهای ایشان بود که داشتم با خودم فکر می‌کردم، اگر چه این موضوع بسیار مهم است اما قدرت ایران اسلامی نه وابسته به، به دام انداختن هواپیمای فوق مدرن امریکایی است و نه وابسته به دانش و تکنولوژی و نه وابسته به هیچ چیز دیگر. بلکه به نظرم قدرت ایران را اگر بخواهیم ارزیابی کنیم فقط و فقط باید مردمان‌ش را مورد بررسی و مداقّه قرار بدهیم. مردمانی که فهمیده‌اند عزت دنیا و آخرت در گرو ایستادگی و پیروی محض از اسلام ناب محمدی است. مردمانی که فهمیده‌اند "ان مع العسر یسرا" و فهمیده‌اند: "و ما رمیت اذ رمیت و لکن الله رمی". مردمانی که خوب می‌دانند: "ان ربک لبلمرصاد" و مردمانی که چشیده اند طعم سُکر آورِ "ان تنصر الله ینصرکم و یثبت اقدامکم" را. 
آری مردمانی که در ۳۳ سال گذشته بارها و بارها ثابت کرده اند که تا پای جان، پای این اعتقاداتشان ایستاده اند. مردمانی که از هر گوهری گران‌بها تر هستند. مردمانی از جنس ۴۰ میلیونی ۲۲ خرداد. مردمانی از جنس سه روز بعد از عاشورا. مردمانی از جنس نهم دی‌ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و هشت…۶۳ دیدگاه برای “سالگرد قمری ۹ دی و گوهری مهمتر از پهپاد امریکایی !”

 1. رضا گفت:

  انصافاً کار خیلی بزرگی کردند. احسنت به کسانی که موجب افتخار ایرانیان شدند.

  [پاسخ]

 2. سلام خداقوت
  عرض کنم که شنیدم که در اخبار می گفت اگر این پهپادها به هر علتی در جایی سقوط می کرد در اولین فرصت و به بیشترین حد ممکن لاشه اش را نابود می کردند چون حتی این لاشه واجد اطلاعات بسیار بسیار بسیار مهمی بوده است
  الان جا داره به نظامیان پرمدعای آمریکایی بگوییم:
  از ما عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید/ البته اگر تا الان از ترس و تشویش نمرده اید

  [پاسخ]

 3. هومن گفت:

  تمام نوشته های شما فرزندان انقلابی های …حتما شامل کاربرد حداقل یکبار واژه احمق است .خیلی فکر می کنم که چرا این کلمه در نوشته های شما و دایلوگتان وجود دارد ؟
  باید بپذیریم قطعا در یک مورد کاملا حرف درستی است که طرف شما احمق است .اینکه شما هیچگاه از شکست خود صحبتی نمی کنید و به نحو ماهرانه ای تمام دنیا در حال نابودی تصویر می می کنید .ولی رقیبتان مجبور است تعهد نشان بدهد و مقابله نکند .در حالیکه شما عدم مدیریت وشکست کامل در اداره زندگی مردم را به گردن همه می اندازید به جز عامل اصلی که پدران خودتان است !به نظرم اینجا همه دنیا در مقایسه شما ساده لوح به نظر می ایند .
  وقتی در کنار تمام فسادهای موجود و سواستفاده ها از اسلام واقعی دم زده می شود …دنیا به نظرم احمق می اید !
  وقتی سقوط هواپیما ی دشمن یک امداد غیبی می شود و لی سقوط هواپیماهای خودمان وخشکسالی طولانی و نزول اخلاقی جامعه و فقر مردم و مشکلات عجیب حل نشدنی اقتصاد …به انسان زمینی نسبت داده می شود باز همه کودن می شوند .

  و سرانجام وقتی می بینم فردی خیلی راحت با داشتن خصلتهای انقلابی زندگی راحت دارند و لی دیگران مشکلات زیادی دارند و حتی گاهی با مخالفت سالها زندگی خود را از بین می برند …
  باز فکر می کنم که منتقد شما ذاتا احمق است .
  می دانید که من معتقدم که جوانانی که حمایت فله ای می کنند از دولت …فرزندان کسانی هستند که منافعشان و خط فکری در عدم تغییر ات است .و دیدید که خودتان الان در مطلب اشاره به تمایلات ابوی گرام نمودید بدون استثنا تمام کسانی که به عنوان موافق وارد وبلاگ شما می شوند در چنین منزلهایی به دنیا امده اند و الزام به همراهی والدین خود دارند .پس چرا اقدام به نوشتن مطالب و اوردن دلایل برای دیگران می کنید ؟از طفولیت به شما اموخته اند که دنیا وارث نوعی حماقت است !درست است ؟

  [پاسخ]

  عابر پاسخ در تاريخ آذر ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۳۱:

  عمو هومن رو عشق است!

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۵۹:

  نمیشه این جودر گفت شهیدمحسن روح الامینی هم توی همچنین خونه هایی دنیا آمد و سبز بود و دوستانی دارم که خانواده های راحتی دارن ولی مذهبی شدن.حتی تقریبی هم این طور نیست.اصلا حرف شما مستدل نیست.نظر شخصی شماست.

  [پاسخ]

  عابر پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۱۷:

  علی جون زیاد جدی نگیر. عمو هومنه دیگه!

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۰۲:

  نمیشه این جودر گفت شهیدمحسن روح الامینی هم توی همچنین خونه هایی دنیا آمد و سبز بود و دوستانی دارم که خانواده های راحتی دارن ولی مذهبی شدن.حتی تقریبی هم این طور نیست.اصلا حرف شما مستدل نیست.نظر شخصی شماست.

  ……………………………………………………………….

  عموم و درصد بسیاری از افراد ی که حامی دولت و جز تند روهایی هستند با شعارهایی در حمایت از فلسظین و بحرین و…و شعارهایی که کمونیست ها می دهند بر علیه غربی ها ..در منزل افرادی به دنیا امده اند که دارای پست دولتی و یا دارای منافع بدوه اند .فرزند هم به همین راه می رود .برای اثبات این موضوع نگاه به خودتان بکنید .و اگر می توانستید شغل را اشکار کنید و یا مواضع سیاسی او را …این فرضیه ثابت می شد . . اوردن یک مورد که پدر مانند محسن رضایی بوده فرزند رفته امریکا پناهنده شده که نظر بنده را رد نمی کند .
  عمده مسله مخالفت با تغییرات و اصلاحات است .اقای صفا با اصلاحات مخالف است او حتی حقوق می خواند ولی از حق مردم شناختی صحیح ندارد .
  زمانی که جوانان ما با کتابهای دکتر شریعتی انقلابی می شدند گذشت .امروز با تراولهای حقوق پدر ….ضد امپریالیست می شوند . :mrgreen:
  یک تند رو با یک تندرو ازدواج می کند . در غیر این صورت نمی توانند همدیگر را تحمل کنند .متاسفانه شما توجه به هیچ موردی ندارید و در خیالات خود سیر می کنید .
  یک بچه وقتی بمباران تبلیغاتی می شود و قتی نوجوان می شود پدر را می بیند که حقوق مکفی دارد و نمی داند بی کاری چیست مگر مرض دارد که اصلاحات صورت گیرد و باعث شود پدر از شغل و منصب خود خارج شود ؟
  امروز فردی می گفت در کمیته بهینه سازی مصرف سوخت پسر فوق لیسانسم پس از مدتی کار استخدام نمی شود و فلان پسر دیپلم یکی از مسولین استخدام رسمی می شود !!
  خوب این پسر دیپلم انگشتر می کند دستش و راه پدر را می رود .مخش که تکان نخورده !!!
  به هر حال پیشنهاد می کنم ۱۰۰ نفر بیداری پیدا کنید و ببینید از این ۱۰۰ نفر…تعداد والدین با حجاب انقلابی و دکور انگشتری چقدر است ؟مسلما ۱۰۰ در صد .

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ آذر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳:

  با تشکر از شما که به من فهماندید که مخم تاب داره. :P

  آقا هومن
  چو پرده دار به شمشیر مى زند همه را
  کسى مقیم حریم حرم نخواهد ماند

  عزیزم من نمی دونم شما چطور ادعای سبز بودنت میشه ولی به تکثر آرا احترام نمیذاری.
  شما نمی تونی بگی خانواده های مذهبی اشتباس.
  شما حق داری تغییر ایجاد کنی.
  ولی اشتباهات حاکمیت حقی برات برای زیر سوال بردن اعتقادات گروهی دیگه ایجاد نمی کنه.
  خانواده های مذهبی هم اندازه شما حق دارن مثلا حالا توی استخدام.دیگه اگه سیستم اشتباس تقصیر اونها چیه؟
  و اگر گمان می کنی که خانواده های مذهبی کاملا گوش به فرمان حاکمیت هستن از عدم شناخت شماست.
  خیلی از خانواده های مذهبی در خیلی موارد شدیدا انتقاد دارن
  اینکه شما می گویید ۱۰۰ درصد.مسلما منطقی نیست.
  باز هم میگم حرف شما مستدل نیست
  لطفا هر وقت احساس خسگی کردید کامنت نگذارید.
  نوشته های این جوری تاثیر عکس خواسته شما دارند.
  در ضمن من نگفتم محسن رضایی.من گفتم شهید روح الامینی!
  اصلا شما می دونین ایشون کین؟

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آذر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۲۱:

  خیلی از خانواده های مذهبی در خیلی موارد شدیدا انتقاد دارن
  ………………………………………………………..
  این مصداق واضح فرار به جلو است .مردم نرمال ایران از افرادی که خود را مذهبی نشان می دهند و در مقابل اصلاحات مقاومت می کنند …..انتقاد دارند .
  این انتقادات شامل مواردی هست که …به ان فساد اداری می گویند .افراد مذهبی تمایل زیاد به عبور از قانون دارند .انها همچنین به نوعیرفتار معتقدند که در ان حقوق فردی رعایت نمی شود .
  مذهبی ها در ضمن نسبت به فرهنگ غرب دارای حساسیت زیادی هستند .و این کشوری را که نیاز به روابط دارد را منزوی ساخته و فرصتهای ملی از بین می رود .در مقابل به تمدنی تمایل دارد که مذهب اسلام در ان ظهور یافته .
  از انجاییکه یک مذهبی ناگزیر است در مجادلات سیاسی به تحریف وقایع روی اورد …به نوعی ایمان مردم سست تر می شود .
  وجود مسولینی مذهبی می تواند مشکلاتی مثل اعتیاد را پدید اورد .همانطور که می بینید تعداد معتادین قبل وپس از انقلاب قابل مقایسه نیست .و این به دلیل مقابله شرعی با برخی مسایل و نسنجیدن عواقب منفی ان است .و در اینجا فقط به رعایت موارد مذهبی پرداخته می شود و سرنوشت خانواده ها اهمییتی ندارد .
  با بر رسی خیلی ساده از خانواده های جوانان موافق دولت متوجه می شویم که ۱۰۰ در صد این خانواده ها موافق دولت هستند .
  البته انها انتقاداتی هم دارند >
  -صدا و سیما و اینکه در مورد بحرین برنامه به اندازه کافی ندارد .
  -ریس جمهور …برای اینکه ۱۰۰ درصد فرامین مقام بالاتر را انجام نمی دهد .
  -دولت ….برای اینکه با تمام دنیا قطع رابطه نمی کند .
  -نیروی انتظامی …برای اینکه تمام مردمی را که انگشتر ندارند دستگیر نمی کند .
  -وزارت نفت …برای تعیین سهم بیشتر از درامد نفت به دوستان بیداری .
  -قوه قضاییه …در اینکه چرا مخالفینی مانند اقای موسوی را اعدام نکرده ؟!!!

  [پاسخ]

 4. بیچک گفت:

  سلام و خداقوت
  امام خمینی ره فرمودند که انقلاب از روی ایمان و برای حاکمیت اسلام بود
  ایشون فرمودن که پیروزیهایی که توی مبارزات و بعد از انقلاب داشتیم ناشی از حضور همیشگی مدرم تو صحنه هستش

  مشکل دشمنای ما هم همینه که این مردم و باور و اعتقادات این مردم رو دست کم گرفتن.
  امام خمینی فرمودن این کشور و این انقلاب رو خون شهدا بیمه کردن
  حالا این سیاستمدارای آمریکا و انگلیس برن فسفر بسوزونن ذره ای از این جمله رو درک نمیکنن کنه.

  یا علی مددنا

  [پاسخ]

 5. بابک گفت:

  واقعا حرف هات خنده داره

  ایران حتی قادر به تولید یک خودروی معمولی که بتواند بدون مشکل در شهرهایش تردد کند هم نیست. ایران از لحاظ قابلیت‌های تکنولوژی در سطح نازلترین کشورهای دنیا است.

  خیلی ساده اید.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۳۸:

  شما مطمئنی میدونی درباره چی داریم حرف می‌ زنیم؟
  با همین قابلیت های تکنولوژیکی نازل بود که تونست این هواپیما رو زمین گیر کنه؟ :)

  [پاسخ]

  بابک پاسخ در تاريخ آذر ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۳۲:

  بنظر من اگه یک نفر یه دروغ بگه دیگه قابل اطمینان نیست
  چون خبر گزاری های داخلی دروغ زیاد گفتن حرفشون دراین مورد مورد قبول نیست
  احتمال خیلی زیاد خود وسیله نقص فنی داشته

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ آذر ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۰۲:

  شما برو خبرگزاری های خودی تون رو مطالعه کن.
  اونام که همش دارن همین خبرا رو پخش می کنن.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۰۳:

  به نظر شما الان فقط رسانه های داخلی دارند درباره این موضوع حرف می‌ زنن؟
  اتفاقاً تا اونجایی که من بررسی کردم اکثراً این رسانه های مکتوب و مجازی غربی بخصوص امریکایی هستند که دارند درباره زوایای مختلف این موضوع بررسی می کنن.
  هرچند فقط رصد این هواپیما هم کار به شدت مهمی هست اما تا حالا رصد، کنترل، و در اختیار داشتن این پهپاد توسط ایران رو همه تایید کردند.

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۰۶:

  رضا پاسخ در تاریخ آذر ۱۸م, ۱۳۹۰ ۲۲:۰۳:

  هرچند فقط رصد این هواپیما هم کار به شدت مهمی هست اما تا حالا رصد، کنترل، و در اختیار داشتن این پهپاد توسط ایران رو همه تایید کردند.

  ………………………………………………………..
  نمی دانم چرا این بیداری ها به کاربرد کلمه رصد اینقدر علاقه دارند ؟
  در ضمن این هواپیما با رادار قابل رصد (من هم بیداری شدم ! )نیست …چگونه ان را رصد !!! کرده اند ؟

  [پاسخ]

  شهید آینده پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۵۷:

  شما راحت باش عزیزم!
  به خودت فشار نیار!
  هنگ می کنی بعدش کروبی گیر میده که چیکار کردین با این بابا که هنگ کرده!
  راستش فکر کنم اون خودش تو هنگه که پهپاد چی هست اصلا!!!
  به حرفم گوش بده;باشه؟!

  [پاسخ]

  بابک پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۳۷:

  شما که می دونی پهباد چی هست میشه یک خط توضیح دهید؟
  فقط از سایت های داخلی کپی پیس نکن؟

  طریقه ساخت پهباد:
  دو بال + یک موتورجت+ وسائل جاسوسی+دستگاه های رصد!+ دو چرخ.

  میشه بجای نشوندن هواپیماهای بدون سرنشین،هواپیماهای با سرنشین رو سلامت بنشونن؟؟؟؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۴۴:

  یادمه ناوشکن جماران که ساخته شد، یه عده بدون اینکه به این فکر کنن که در شرایط تحریم سازندگان این ناوشکن چقدر زحمت کشیدن! و بدون در نظر گرفتن تلاش شبانه روزی یه عده ای که شب و روز و زندگیشون رو پای ساختش گذاشتن، چپ میرفتن ، راست میرفتن میگفتن هه هه شنیدیم نشتی داشته، هه هه شنیدیم کفش سوراخ بوده، هه هه شنیدیم دو متر راه رفته خاموش شده.. انقدر چرت گفتن که حد نداره. اما وقتی همین ناوشکن رفت ماموریتش رو هم انجام داد و با موفقیت کارش تموم شد، اون یه عده دیگه هه هه ! حرفی برای گفتن نداشتن!
  حالا شده قضیه پهپاد.
  پهپادی که قدرت خودکشی داشته و از طرفی این قابلیت رو داشته که در شرایطی که از کنترل خارج شد، خودش رو تا جایی برسونه که مجددا کنترلش رو به دست بگیرن، الان دست ماست. و وقتی اوباما با گردن کج درخواست میکنه که پهپاد ما رو پس بدید یعنی اینکه کنترل این پرنده به طور کامل در اختیار ایرانه و این یعنی نتونسته از دو کارایی خودش یعنی بازگشت خودکار و خودکشی استفاده کنه. و مجددا این یعنی کنترلش دست ایرانه و این یعنی کنترلش دست ایرانه و این یعنی کنترلش دست ایرانه.
  انشاالله هواپیماهم که میسازیم و به سلامت مینشونیم روی زمین . اما خب باز هم هستن یه عده که بیان بشینن بگن هه هه اینطوره هه هه اونطوره و وقتی هم که ضایع میشن میرن بحث رو عوض میکنن که وجود افاغنه در ایران به اقتصاد ایران خیلی آسیب میرسونه!!!!
  ساده معلومه کیه واقعا!

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آذر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۳۴:

  پهپادی که قدرت خودکشی داشته و از طرفی این قابلیت رو داشته که در شرایطی که از کنترل خارج شد، خودش رو تا جایی برسونه که مجددا کنترلش رو به دست بگیرن، الان دست ماست
  …………………………………………………………….
  سوالی وجود دارد >
  این هواپیما رادار گریز است .و دیده نمی شود .چگونه ردیابی شده ؟
  به نظر می اید مسایلی پشت پرده وجود دارد .

  [پاسخ]

  مهدی پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۴۶:

  بعضی ادما هر وقت جایی نمی تونن و نمی خوان بفهمند می گویند به نظر می اید

  [پاسخ]

 6. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام و عرض ادب.
  چه قدر آیه ها محکم اند.
  چشم ها بینا شده اند که دلها بیدارند.
  روضه ها جان گرفته اند که قلب دشمن فرومی ریزد .
  آینده از آن حزب الله است.
  یا حق

  [پاسخ]

 7. ف . م گفت:

  از وقتی این خبر رو شنیدم تا همین حالا دارم به کشوری افتخار میکنم که یه عده آرزوشون رفتن از خاک اونه ولی به برکت اسلام چنان پیشرفتی کرده که پیشرفته ترین(!) و متکبر ترین کشور هم به این پیشرفت اعتراف کرده .
  خدایا شکرت .
  اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۰۵:

  تو این چند روز افراد مختلفی از گروه های فکری متفاوت و حتی متضادی دیدم که از این واقعه احساس خوشحالی میکردن. کسانی که حتی ممکن بود اصلاً اشتراک فکری با هم نداشته باشیم و حس قشنگی بود اینکه همه کنار هم احساس غرور میکردیم.

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۳۳:

  این چند روز افراد مختلفی از گروه های فکری متفاوت و حتی متضادی دیدم که از این واقعه احساس خوشحالی میکردن. کسانی که حتی ممکن بود اصلاً اشتراک فکری با هم نداشته باشیم و حس قشنگی بود اینکه همه کنار هم احساس غرور میکردیم.
  ………………………………………………………………….
  شما تا به حال احساس غرور از پیشرفت های ذوران حکومت پهلوی داشته اید ؟ یا پدرتان داشته است ؟ یا به خاطر اینکه پای پهلوی در میان بوده تمام پیشرفتها را سیاهنمایی می کنید ؟متاسفانه نظریات دوستان شما همه بر اساس سمت گیری بر علیه مخالفین است .و دایما مردم را بمباران فکری می کنید .تا جاییکه مردم با تمام وجود می گویند خبر گزاریهای داخلی دروغگو هستند .

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۵۳:

  شما و خانواده محترمتون از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی تا حالا احساس غرور کردید؟

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۱۴:

  شما و خانواده محترمتون از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی تا حالا احساس غرور کردید؟
  …………………………………………………………………
  اقای صفا بهتر است به مطلبی توجه کنید :می دانید فرق خانواده من با شما چیست ؟
  پدر بنده ساختار سیاسی ندارد .و خانواده ما از سیاست تغذیه نمی شود .از شعار دادن به وجود نمی اید .اگر مذهبی در رفتار پدر و فرزند باشد …نفعی مستقیم و غیر مستقیم پشت ان نیست .
  و از انجاییکه جز مردم غیر وابسته هستیم در دوران رکود اقتصادی مانند دیگر مردم مشکلات عدیده ای داریم .ولی فکر نمی کنم شما و پدر گرامی مشکل مالی داشته باشید .لذا معنی پیشرفت را بهتر حس می کنید و ممکن است بارها دچار غرور هم شوید .
  اقای صفا باید بپذیرید که خانواده ای با در امد نمی تواند درک کند مردم چه می کشند .به اینها فکر کنید .

  [پاسخ]

  ف . م پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۶:

  نمیدنم چقدر نظرم درسته ولی من که فقط به پیشرفتهایی افتخار میکنم که توش رنگ اسلام باشه مثل پیشرفت “جمهوری اسلامی ایران ” .
  (خواهشا برچسب عرق ملی نداشتن رو بهم نزنید چون منظورم کاملا واضحه .. )

  ولی خداییش چه اسم پر خاطره ای شد این #پهپاد :)

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۱۹:

  نمیدنم چقدر نظرم درسته ولی من که فقط به پیشرفتهایی افتخار میکنم که توش رنگ اسلام باشه مثل پیشرفت “جمهوری اسلامی ایران ” .
  ……………………………………………………………….
  مذهب تفکر غالب است .و توجه به مفاهیم فوق انسانی ان رفته رفته چنان فرد را مجذوب می کند…که ترجیح می دهد همه چیز با ان در امیخته شود و این بسیار خوب است ولی وقتی ان را به اداره جامعه و سیاست تعمیم دهیم …می توانیم رقیب را به بهانه خیانت به مذهب حذف نماییم .
  الان هم پیشرفت باید رنگ مذهبی داشته باشد تا شما احساس راحتی نمایید و این طبیعی است .

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آذر ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۰۶:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

 8. افق گفت:

  سلام
  سطوری که نوشتید بخصوص اون قسمت می گفت ها سرشار از غرور بود و تکان دهنده.
  خوشحالم که در چنین سرزمینی با افتخار و عزت زندگی میکنم. سرزمینی که مردمانش بزرگترین افتخارشون دینداری و خدامداریه. آیه هایی که در متن نوشتید گویای خیلی از مسائله. گویای مسائلی که عموما راز پیروزیهای بزرگ این ملته.
  خدایا! کیف کردم.
  می‌گفت، روسیه و چین در قبال فقط یک‌بار بازدید از این هواپیما و اطلاع از نحوه‌ی نفوذ به آن، حاضرند هرکاری برای ایران بکنند. می‌گفت S300 هایشان دیگر مفت هم نمی‌ارزد، بیخ ریش خودشان!

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۰۹:

  خوشحالم که در چنین سرزمینی با افتخار و عزت زندگی میکنم. سرزمینی که مردمانش بزرگترین افتخارشون دینداری و خدامداریه.
  ……………………………………………………………….
  بله و این در حالی است که اگر بخواهیم فقط یک کم راستگو باشیم و فقط یک ارزن ….می بینیم که بالاترین امار کیفیت و کمیت در مورد کلاهبردارها …نزول خورها …..مسایل اخلاقی ….اختلاس های که فقط در گینس باید ثبت شود …بی اطمینانی مابین مردم ….بین کسبه و مشتریان ….چک های برگشتی ….کلاهبرداری توسط کارخانه های خودرو سازی …
  در این سرزمین وجود دارد .و دلیل شادی و شوق شما از اقامت در این کشور استفاده از رفاهی است که در اختیار خانواده های حامی دولت است .فقط چشمان شما فضا را خوب می بیند .لطفا در طی روز نماز شکر به جای اوریید .
  در تلویزیون قبل از انتخابات یک مسول با رتبه متوسط می گفت فرزندان ما نماز شکر به جای اورند که در اینجا دنیا امده اند !!!!!!!!!!!!! و من فکر کردم باید هم به جای اورند .

  [پاسخ]

 9. سلام علیکم
  صرف نظر از موضوع پست واقعا لذت بردم از این پست با نگاه به آیات محکم خداوند و ترجمان این آیات در زمین
  و اما
  یه جای رهرو شهدا شاره کردند به فرمایش شهید بهشتی
  به قول امام ره خرسندم که بهشتی از ماست
  حالا عمو سام از غصه بمیرد:)

  [پاسخ]

 10. سلام
  چه عجب این سایت شما افتخار بالا اومدن داد
  ناز شست بر و بچه های سپاه

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۴۴:

  سلام
  نمی‌دونم جریان این بالا نیومدن چیه، دوستان دیگه ایی هم هستند که این مشکل رو داشته باشند؟
  عجب سوالی کردم، مثل اون که گفته بود هرکی غایبه دست‌ش بالا:)‌

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۵۱:

  بله آقای صفا. منم مشکل دارم.
  هر وقت می خوام سایت رو باز کنم یه ساعتی باید چرت بزنم تا بیاد بالا.
  امان از وقتی که دو سه بار بخوام رفرش هم بزنم. اوه اوه اوه!!!
  ww

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۵۴:

  فکر می‌کنم کلاً‌ پای بچه‌های بالا باز رفته باشه سر شیلنگ این اینترنت، یا فقط مربوط به اینجاست مشکل؟‌

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۱۲:

  :)
  سلام
  ما هم گاهی مشکل داریم، ولی دیگه نه تا این حــــــــــــــــــــد

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۲۴:

  جیمیل هم مشکل داره اینجا.
  و یکی دو جای دیگه.
  کلا این چند روزه نت بدجوری رو اعصابه.

  [پاسخ]

  عشقستان اسماعیل پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۰۸:۳۳:

  سلام
  :)
  نظرات من چند روز بود ثبت نمی شد فکر کردم منو با یکی دیگه عوضی گرفته :) نگو همه گیر بده:)

  [پاسخ]

  مسعودساس پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۴۳:

  اینترنت که کلاً مشکل داره!!!!!
  ولی سایت شما خیلی به نسبت سایتهای دیگه، دیرتر بالا میاد
  شاید از سرور می گن، هاست می گن، هرچی، از اون باشه

  [پاسخ]

 11. شهید آینده گفت:

  سلام
  جالب و زیبا و از این جور چیزها!!!بود
  ممنون
  اللهم عجل لولیک الفرج

  [پاسخ]

 12. با این جملت خیلی حال کردم.
  بلکه به نظرم قدرت ایران را اگر بخواهیم ارزیابی کنیم فقط و فقط باید مردمان‌ش را مورد بررسی و مداقّه قرار بدهیم. مردمانی که فهمیده‌اند عزت دنیا و آخرت در گرو ایستادگی و پیروی محض از اسلام ناب محمدی است.
  در ضمن جایتان در این جمع خالی بود حسابی.
  بخوانید منظورم را متوجه می شوید.
  “هرجا بری آسمون همین رنگ…نیست!!
  http://www.casebook.parsiblog.com

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۲۲:

  با این جملت خیلی حال کردم.
  بلکه به نظرم قدرت ایران را اگر بخواهیم ارزیابی کنیم فقط و فقط باید مردمان‌ش را مورد بررسی و مداقّه قرار بدهیم. مردمانی که فهمیده‌اند عزت دنیا و آخرت در گرو ایستادگی و پیروی محض از اسلام ناب محمدی است.
  ………………………………………………………………….
  ظاهرا شما اختلاص های بزرگ را از یاد می برید .این نشانه وجود فساد است .البته تعجبی ندارد .حتما پدر شما جز همین سیستم است .

  [پاسخ]

 13. افق گفت:

  سلام
  میگم اگر کسی به سارکوزی دسترسی داره از طرف من ازش بپرسه ” وتو “شدن چه مزه ای داره؟ الان حالش خوبه؟
  مچکرم

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۳۹:

  و بعدش هم از کامرون بپرسه چرا سارکوزی اون شکلی ضایع‌ش کرد؟‌ :)

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۴۲:

  از اوباماهم حال پهپادشون رو بپرسین لطفا: )

  [پاسخ]

  ف . م پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۱۱:

  پرسیدن نداره . حالش خوبه، جاشم امنه .
  راستی من فکر میکنم اگه خود پهپاد هم بپرسیم واسه اقامت ایران رو ترجیح میده .

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۳۲:

  :)

  [پاسخ]

  عشقستان اسماعیل پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۰۸:۳۴:

  اگه امریکایی که ترجیح میده برا جاسوسی لابد :)

  [پاسخ]

 14. یه ایرانی گفت:

  در مورد شماره ۱٫ :
  وقتی ملوانهای انگلیسی رو گرفتن از نظر مصلحت و عدم ایجاد تنش و جوّ اعدام و غیره بی خردانه تلقّی شد ولی آزادی شون در حالی که حتّی حدّاقل مجازات هم براشون مترتّب نشد نه تنها افتضاح ملّی بلکه خیانت به کشور بود و تمام عاملان آن باید به عنوان شریک جرم در فراری دادن جاسوسها دستگیر و مجازات می شدند ولی اون افتضاح که می دونین به بار اومد.
  حالا این بار مجدّداً یک اشتباه مصلحت گرایانه انجام شد و باز معذرت خواهی های افتضاح بعدش…
  در مورد شماره ۲٫ :
  این عمل افتخارآمیز هم مانند عملیات قایقهای تندروی سپاه با ناوهای فوق مدرن امریکا تحسین برانگیز بود
  در مورد شماره ۳٫ :
  فقط اون سه نقطه آقای صفا رو تکمیل میکنم
  …مردمانی از جنس ۲۵ خرداد ۸۸، مردمانی از جنس ۳۰ خرداد ۸۸، مردمانی از جنس روز قدس ۸۸ ، مردمانی از جنس عاشورای ۸۸ و ۲۵ بهمن ۸۹ ، …
  امیدوارم روزی رو بتونم به عمرم ببینم که ما ایرانیا اینقدر به جون هم نیوفتیم و یه کم آرومتر بتونیم در کنار هم زندگی کنیم…

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۰۹:۳۷:

  آرزوی قلبی منم اینه که در کنار هم باشیم. گفتم یکی از خوشحالی‌های منم این بود که در مورد این موضوع هواپیمای بدون سرنشین با هم احساس غرور کردیم.

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۳۲:

  امکان نزدیکی به گروهای مخالف از سوی شما …یک جوک است .وقتی تقاضای اعدام می کنند برای مخالف در شعارها …و وقتی می بینیم مثل نقل و نبات همه را جاسوس و وابسته می خوانید …متوجه این میل شدید شما به به نزدیکی با مردم مخالف می شویم.ولی اینهم قابل تشخیصه اینکه شما کی نیاز به اتحاد دارید و کی همه را لایق مرگ می شمارید …زیاد سخت نیست .

  [پاسخ]

 15. 313 گفت:

  سلام و خداقوت

  هر روز بیشتر از دیروز و هر لحظه بیشتر از لحظه ی پیش به ایرانی بودنم افتخار میکنم…

  غیبتم را ببخشید…

  بودم و در سکوت بودم…
  حرفی بلرای گفتن نبود…

  عزاداریهایتان قبول
  التماس دعا

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۴۳:

  سلام و از شما هم قبول باشه انشالله

  [پاسخ]

 16. دولت يار گفت:

  سلام
  همسنگریم اخوی

  [پاسخ]

 17. محسن گفت:

  سلام امیر باصفا …..مطلبت بسیار زیباست احساسات توامان با منطق وحکمت اسلام…..ان الله بصیر بالعباد …آینده از آن حزب اللهی هاست

  [پاسخ]

 18. مسعودی گفت:

  باسلام و عرض ادب و احترام
  از مطالب خوبتان استفاده کردم.
  ضمنا با افتخا شما را به لینک دوستان خوبم اضافه نمودم.
  التماس دعا و یامهدی

  [پاسخ]

 19. سلام علیکم دوست گرامی شما ب جنبش پاسداشت حماسه یو الله ۹دیدعوت شدین بعد از مطالعه بیانیه همراهی خود را اعلام بفرمایید تادر لیست حامیان ثبت شود

  [پاسخ]

 20. جانباز از اصفهان گفت:

  با سلام بر شما و دوستان انقلابی

  با مطلب بسیار مهم و قابل تأمل :

  ” ولایت تنها شده است آیا کسی نیست به یاری او برخیزد ؟ ”

  به روز می باشم. دلسوزان انقلاب حتما” مطالعه بفرمایند

  [پاسخ]

 21. شاهد گفت:

  سلام
  یکی از … نه … بهتر بگم… تنها نوشته ی غرور آفرینی بود که در مورد پهپاد خوندم…دستمریزاد….
  چقدر به خودم می بالم که بچه ی جنگم و نسل نه دی! خدایا به افتخاراتمان بیافزا…..

  [پاسخ]

 22. […] مرتبط : •  سالگرد قمری ۹ دی و گوهری مهمتر از پهپاد امریکایی ! • امسال برای من، سوم دی مهمتر از نهم دی […]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: