وکیلانه » » حمله به سفارت انگلیس یعنی: هرکس باد کاشت طوفان درو می‌کند !
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
حمله به سفارت انگلیس یعنی: هرکس باد کاشت طوفان درو می‌کند !
۸ام, آذر ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۱۳۲]

حادثه‌ایی که عصر امروز اتفاق افتاد و به موجب آن سفارت‌خانه‌ی بریتانیای کبیر مورد حمله‌ی دانشجویان قرار گرفت، حادثه‌ایی بسیار وسیع و بزرگ‌تر از آن است که بشود در قالب یک نوشته‌ی وبلاگی به طور کامل به آن پرداخت. نوشتن از پیش‌زمینه‌های این اتفاق، شروع آن، چرایی اتفاق آن در این زمان، افرادی که این عمل را انجام دادند، نحوه‌ی انجام عمل، حواشی و حوادثی که داخل سفارت اتفاق افتاد، بررسی واکنش‌ها و عکس‌العمل‌ تک تک مجموعه‌ها از دوست و دشمن گرفته تا مقامات سیاسی و غیره، کاری است به شدت مهم و البته دشوار!

به خوبی هم می‌دانم که نوشتن در خصوص این موضوع در وبلاگ به این سرعت و بدون اینکه واکنش‌ها به آن مشخص شود، یک کار کاملاً غیرحرفه‌ای است اما در خصوص کلیت‌ آن چند نکته به ذهنم می‌رسد که لازم است ذکر کنم:

۱- به عنوان یک تحصیل‌کرده‌ی رشته‌ی حقوق به خوبی و کامل به خلاف عرف و قوانین دیپلماتیک بودن این کار واقف هستم. اما بیایید به دور از تعصب دو موضوع را مورد بررسی قرار بدهیم:

الف) اظهرُ من الشمس است که  قوانین بین‌المللی و بخصوص دیپلماتیک بلحاظ چیستی و چرایی، به شدت متفاوت هستند با قوانین داخلی یک کشور. قوانین داخلی یک کشور علی‌القاعده باید‌ها و نباید‌هایی هستند که توسط منتخبین مردم همان کشور تعبیه شده‌اند و فراتر از چرایی آنها، ماهیتاً خطوط اکثریت هستند که باید اقلیت هم آنها را بپذیرد ولو با آنها مشکل داشته باشد یا آن قوانین برای او دردسر ساز باشد و یا حتی در صورتی که این قوانین بخشی از حق‌ش را هم سلب کند! یعنی ضمانت‌ اجرایی درونی هر فرد برای پذیرش قوانین داخلی، تابعیت از اکثریت هست. و متخلف از قوانین داخلی یک‌ کشور در مرحله‌ی اول متهم است به عدم رعایت حقوق اکثریت!
از اصول اولیه‌ی پذیرفته شده در قوانین تمام کشورها هم، این است که هیچ‌کس حق ندارد شخصاً قوانین را به اجرا بگذارد و به هیچ عنوان پذیرفته نمی‌شود که کسی بخاطر تخلف دیگری یا برای احقاق حق خویش، شخصاً وارد عمل شود. چرا که دادگاهی وجود دارد و باید به آن رجوع کرد. یعنی در‌ آنجا مردم به صورت عرضی با هم طرف نیستند بلکه در طول هم با دادگاه طرف هستند!
اما یک چنین ضمانت‌اجرایی و چیسیتی فلسفی برای قوانین بین‌الملل به هیچ‌عنوان مطرح نیست. قوانین بین‌المللی و دیپلماتیک حاصل خواست اکثریت نیست، چرا که اکثریت مطلق در دنیای خط کشی‌شده‌ی هزاررنگ معنا ندارد. اکثریت صرفاً در داخل مرزهاست(جغرافیایی و غیره) که معنا پیدا می‌کند! و قوانین دیپلماتیک صرفاً برای تسریع در همزیستی مسالمت آمیز است و تا زمانی ارزش دارد که طرفین به آن پایبند باشند و لاغیر!

ب) بنابر موارد فوق‌الذکر، هرگاه هریک از طرفین عدم پایبندی خود را به قانونی مکرراً به اثبات برساند و فی‌الواقع قوانین بجای تسریع همزیستی مسالمت آمیز در سایه‌ی احترام کامل به حقوق هر ملت، وسیله‌ای شود برای اضرار به دیگری و ستم، مصداق بارز بی‌عدالتی شده و نه تنها نیازی به پایبندی به آن نیست که بلکه پایبندی یک‌جانبه به اینگونه قانونی عین حماقت و پذیرش ظلم است!

حالا بیاییم سر بحث خودمان:
منطق غرب در مقابل ملت ایران این است: "تمام دنیا مال ما و برای ماست و ما تنها حق مطلق هستیم و فقط وقتی ما به شما لطف کنیم و صلاح بدانیم حق دارید از حق خودتان استفاده بکنید".

ما خودمان سلاح هسته‌ای داریم و هر سال به آنها اضافه می‌کنیم و با هم معامله‌ی کلاهک هسته ای می‌کنیم، ما حتی اگر صلاح بدانیم از سلاح هسته ای استفاده می‌کنیم و کرده ایم، اما شما حق ندارید به دانش هسته ای هم فکر کنید حتی! (+) و (+)
ما رسماً و علناً دور هم می‌نشینیم و افرادی از شما را به ترور تهدید می‌کنیم و حتی هرکدام از متفکرین شما را هم صلاح بدانیم ترور می‌کنیم و کرده ایم، اما شما باید به عرف دیپماتیک کاملاً پایبند باشید! (+)
ما ۳۳ نفری(بخوانید کشوری) به یک نفر(بخوانید عراق) کمک می‌کنیم و تجهیزات کشتار جمعی و سلاح شیمیایی در اختیارش می‌گذاریم تا به ملت شما حمله کند اما شما باید به عرف دیپماتیک پایبند باشید!
منتقدان شما در کشورهای ما حق دارند به سفارت‌خانه‌ی منفور شما حمله کنند و شیشه‌های آنرا بشکنند و تخریب کنند و آتش بزنند، اما شما باید به عرف دیپلماتیک کاملاً پایبند باشید! (+) و (+)

• ما حق داریم در اردیبهشت ۵۹ به سفارت شما حمله کنیم. گروگان بگیریم و دو نفر کاردار شما را بکشیم! اما شما باید به عرف دیپلماتیک پایبند باشید! (+)
• ما حق داریم در عراق، وارد ساختمان دیپلماتیک شما شده و ۵ نفر را بازداشت کرده با خود ببریم، اما شما باید به عرف دیپلماتیک پایبند باشید! (+)
ما حق داریم هواپیمای مسافربری شما در هوا را بزنیم و زن و بچه بکشیم، اما شما باید به عرف دیپلماتیک کاملاً پایبند باشید!

خلاصه؛ ما از ۲۸ مرداد وماقبل آن تا کنون هرکاری که صلاح بدانیم در کشور شما انجام می‌دهیم اما شما باید به عرف دیپلماتیک کاملاً پایبند باشید!

حالا با چنین شرایطی آیا چند هزار جوان دانشجوی ایرانی ( جدای از حاکمیت و به صورت خودجوش ) که صاحب فکر می‌باشند و نماینده بخش بسیار بزرگی از یک ملت بسیار متمدن هستند، حق ندارند کمی به قلدران جهانی طعم تحقیر را بچشانند!؟ حق ندارند مقداری خشم خود را از ظلم به کشورشان نشان بدهند؟ به چه علت حق ندارند؟ مگر قلدران چه کاره‌ی دنیا هستند که هر وقت دوست داشته باشند هرکاری می‌توانند بکند ولی ما نه؟  مگر آنها قوم برترند و آقابالاسرِ دنیا؟ آیا نمی‌شود در مقابل آنها حتی واکنش طبیعی هم نشان داد؟ (توجه به تفاوت قوانین داخلی با قوانین خارجی فراموش نشود!)

۲- به عنوان کسی که با دست کبود شده و بدن کوفته‌ شده از نوازش نیروی عزیز انتظامی دارد می‌نویسد باید عرض کنم، عقلاً کاملاً قابل پذیرش است که در اینگونه حوادث هرکس جایگاهی داشته باشد. نیروی انتظامی وظیفه‌ی برخورد، دیپلمات‌ها و وزارت امور خارجه وظیفه‌ی ابراز تاسف، صداوسیما وظیفه‌ی عدم پوشش بسیار زیاد و ما جوانان هم وظیفه‌ و حق نشان دادن خشم ناشی از پایمال شدن منافع ملی‌مان. هیچ کس هم حق ندارد دیگری را به خاطر انجام وظیفه‌اش در چارچوب این ماجرا که مانند پازل تکمیل کنند‌ه‌ی هم هستند بازخواست کنند.

۳- لااقل فعلاً، مقایسه‌ی این حرکت با تسخیر لانه‌ی جاسوسی امریکا در ۱۳ آبان، اشتباه است. هرچیز جای خود دارد و این عدم مقایسه نه این را بالا می‌برد، نه آنرا پایین می‌آورد.

۴- خیلی محترمانه از دوستان می‌خواهم از بحث با کسانی که سال۸۸ همین‌ مکان تنها دربِ بازِ روی آنها بود، خودداری کنند!

۵ـ  دلم برای حاج احمد متوسلیان می‌سوزد….. زمانی که او و رفقای‌ش را دزدیدند، "عرف دیپلماتیک" خواب بود…

مطالب مرتبط :
سیلی محکمی که اروپا “از همین حسینیه” خورد !
آیا ساختمان انگلیس در تهران یک سفارت‌خانه بود؟ اسناد غیرقابل انکار !
نگاهی به همه اتفاقات تسخیر سفارت انگلستان توسط دانشجویان و حواشی آن(شک نکنید از این کامل‌تر پیدا نمی‌کنید)۱۳۲ دیدگاه برای “حمله به سفارت انگلیس یعنی: هرکس باد کاشت طوفان درو می‌کند !”

 1. سلام
  شب خوش

  تفاوت بین قوانین رو دارم سعی می کنم هضم کنم( به عنوان یه کسی که چیزی از حقوق نمی داند اصلا)
  اما قسمت های بعدی حرفهای شما واضح است. ظلمی که استعمار و به ویژه استعمار پیر درحق ما کرده کتمان کردنی نیست

  روح بلند شهید شهریاری شاد
  سالگرد عروجش هم درس بزرگی به ما داد

  [پاسخ]

 2. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  با تشکر که به این سوال جواب دادید.
  سلامت و عزتمند باشید.
  امروز یک روز باشکوه بود.
  خدایا شکرت به عدد آنچه تنها علم تو به آن احاطه دارد.
  یا حق

  [پاسخ]

  هومن...هومن ....هومن ... پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۲۷:

  سواد نمیتواند تغییری در تند روی فکریتان بگذاردپس کار خودتان را بکنید .نوعی برنامه ریزی در شما وجود دارد که دایما در کنار ظلمی بزرگتر در داخل کشور اشاره به چیزی می کنید که مشخص نیست کاربردش قبل از خاتمه دادن به جو بسته داخل چیست ؟
  وقتی من ایرانی احساس می کنم حقوقم نادیده گرفته شده و نمی تونم در کشورم اسایش داشته باشم و مشکل دارم …بیایم برم در سفارت انگلیس را بکنم ؟
  نگاه کنید به قیافه خاص این دانشجویان !!این حکایت از دخالت قشر دانشجوی کشور ما نیست .انها مطالباتی دارند که مقدم براین کارهای ضد قانون است .
  این دانشجویان متعلق به خانواده هایی هستند که از راه برقرار بودن چنین تفکراتی ارتزاق می کنند .
  همکار من از شما می پرسد چرا گزارشگر ایرانی (از نوع بیداری )در کنار کاخ سفید اقدام به تهیه گزارش می کند ولی در ایران چنین امکان مشابه ای وجود ندارد برای گزارشگران انها ؟
  البته من به او گفتم پاسخ این ها این است که حتما گزارشگر ایرانی از سپاه نور به انجارفته و انها از سپاه شیطان هستند و این کار امداد غیبی است .
  اگر کسی خواست پاسخ بدهد تا من به او منتقل کنم .روی سخنم با مدعیان علم هست که در اینجا حرفهای خنده دار می زنند .

  [پاسخ]

  هومن...هومن ....هومن ... پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۵۲:

  این کامنت یک موجود است مثل تو .پدرش انقلابی بوده .
  >محمد

  پاسخ
  به امید خدا امروز ما در کرمان می خواهیم فروشگاه صهیونیستی “پیر کاردین” را به تبعیت از برادرانمان در بستن بنتون ببندیم یا حسین
  ………………………………………………
  این در صحفه رجا نیوز گذاشته شده بود .می خواهم بگویم اقا این کار را نکن برداران بیداری امروز لباسهای گرانی از حقوق مکفی خود می پوشند .انها باید بیایند اینجا خرید کنند .قاطبه مردم محتاج یارانه که به این فروشگاه نمی ایند .
  فردی می گفت کرایه یک ساعت الاغ سواری ۲۰ هزارتومان است .یک استاد دانشگاه ساعتی ۱۰ هزارتومان می گیرد و یارانه یک ایرانی برابر با دوساعت کرایه الاغ است .
  بگو به این فروشگاه حمله نکنند .برادرانی که الان پدرانشان تراول ها را می گیرند چه کنند ؟

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۱:

  کسی اصلاً انتظاری هم نداره که مثل شمایی از این کارها کنه . :D

  [پاسخ]

 3. محمد گفت:

  آقای صفا شما هم امروز آنجا بودید ؟ (خیلی دوست دارم جواب این سوال رو بدونم )
  نام شما هم در تاریخ ثبت خواهد شد ؟

  ==============================
  تا وقتیکه امام خامنه ای اعلام موضع نکرده اند ، من به شدت از این حماسه عاشورایی دفاع میکنم .

  امسال محرم رنگ و بوی دیگری دارد .

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۲:

  از نوشته مشخصه که بودند. خدا حفظشون کنه

  [پاسخ]

 4. افق گفت:

  سلام مجدد
  ایندفعه یک خداقوت اساسی
  ماشاالله
  هم به خاطر دست کبود هم به خاطر متن عالی.
  از تشریح دقیق تفاوت قوانین داخلی و خارجی بسیار ممنونم. در این زمینه اطلاعاتم بسیار کم در حد عدم !! اطلاعات بود. ممنونم خیلی زیاد.
  این غصه تفاوت وحشتناک بین المللی ما و اونا کی قراره تموم بشه؟

  یادمه سالی که شیشه های سفارت دانمارک رو بخاطر اون هتک حرمت به پیامبر عظیم الشان اسلام آوردیم پایین، نیروی انتظامی اولش که اوضاع مسالمت آمیز بود هنوز میگفت: دانشجویان عزیز رمی جمره شما قبول باشه انشاالله. لطفا متفرق بشید!
  هرچند نیروی انتظامی به قول شما وظیفه خودش رو داره!!! و انصافا در برخورد بادانشجویان بسیجی به خوبی وظیفش رو انجام میده همیشه!! اما این اصطلاح رمی جمره خیلی چسبید اونروز.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۲۹:

  :)

  [پاسخ]

 5. اصلاح طلب گفت:

  الحمدلله شما حقوق خوندید و الان وکیل هستید. فرض کنیم در دادگاه دو نفر شاکی و متشاکی در حضور شما هستند و فرض کنیم که متشاکی تمام اموال شاکی رو بالا کشیده باشه و در دادگاه با قاضی هم ساخت و پاخت کرده باشه. حالا به نظر شما اگر شاکی عصبانی بشه و در دادگاه به متشاکی حمله کنه و چند تا مشت به سر و صورت متشاکی بزنه کار خوبی کرده؟
  حمله به سفارت آمریکا در اول انقلاب رو میشه با هیجانات یه مشت جوون که کله ی داغ داشتن توجیه کرد. حمله به سفارت انگلیس رو چطور میشه توجیه کرد؟ این نشون میده که حماقت دیپلماتیک مربوط به اول انقلاب نبوده و مدیریت نظام ذاتا احمق و احساساتی هست.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۵:

  توضیح من در تبیین تفاوت بین قوانین داخلی و قوانین خارجی کافی نبود؟

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۳۵:

  شما یک دلیل فقط یک دلیل بیار که بالا رفتن از دیوار سفارت کار مفیدی بوده من از این به بعد رهبر رو با صفت امام صدا میزنم.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۴۰:

  جدای از مفید بودن یا نبودن باید ببینم این یک واکنش طبیعی به اینهمه کارهای ناجوان مردانه ایی که انگلیس تو ایران انجام میده بوده یا نه؟
  منظورم فقط بعد از انقلاب نیست ها . حتما تو تاریخ خوندید که از سال ها قبل چقدر اینها به مملکت ما ظلم کردن. از به یغما دادن خاک ما تا به یغما بردن نفت و اینا بگیر تا کودتا و کمک به عراق و …

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۴۵:

  نه بابا!!! از کی تا حالا تاریخ می خونید؟ هیچ کشوری به اندازه ی روسیه به ایران ضربه نزده، جرات دارید برید جلوی سفارت روسیه پرچم آتیش بزنید تا شلوار راس نظام تا ذیل نظام رو براتون بادبان کنن. جمع کنید!

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۲۹:

  جناب اصلاج طلب!

  خوب معلوم شد شما خیلی تاریخ می‌خونی که معتقدی روسیه بیشتر از همه ضربه زده!
  البته شاید منظورتون از اون لحاظ هست. به لحاظ سبزها بله روسیه از همه بدتره. اخ اخ اخ :-)

  [پاسخ]

  شهید آینده پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۱۶:

  خب شما باید ناراحت باشی!!!
  شما به نظر میاد طرفدار همون …..هایی باشی که چند سال پیش جرج بوش ازشون حمایت کرد
  یادت هست که؟

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۴۵:

  مفهوم حرف بزنید که بشه مفهوم جواب داد

  [پاسخ]

 6. آذرخش گفت:

  خیلی جالب و مستند توضیح دادید. ممنون آقای صفا.
  لینک هایی که به عنوان شاهد در متن هاتون میارید واقعا کمک می کنن به بیشتر شدن منطق بحثتون.
  ای کاش دیگرانی هم که محسنات (!) مردم خار شده رفته تو چشمشون برای یه کدوم از حرفاشون یه سند میاوردن.

  [پاسخ]

 7. بیتا گفت:

  جرم بودن حمله به خاک یه سفارت، ربطی به قوانین بین المللی نداره آقای صفا. قانون جمهوری اسلامی ایران می گه نمی شه هر کی با هر چی مخالف بود بریزه ملک یکی دیگه رو بگیره. قانون جمهوری اسلامی می گه شما اگه اعتراض داری می تونی بری جلوی در سفارت تظاهرات کنی ولی نمی تونی بریزی توی ملک یکی دیگه آتیش بزنی.

  اینم ربطی به ضمانت اجرایی قوانین بین المللی و پایبندی دیگران بهش نداره. این یه قانون داخلیه، مصرف داخلی داره، و برای حفظ نظم توی خود کشوره.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۷:

  اگر بحث شما سر خلاف قوانین بین المللی اون باشه که تو متن گفته شده چرایی این کار.
  و اگر بحث شما در رابطه با تخلف از قوانین داخلی باشه اولین سوال که پیش میاد اینه که قوانین داخلی در سال ۸۸ مهم نبود؟‌

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۲۸:

  آخه رضا جان شقایق چه ربطی داره به شقیقه؟ اعتراضات سال ۸۸ چه ربطی داره به بالا رفتن از دیوار سفارت در سال ۹۰؟

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۳۱:

  مگر حرف شما مخالفت با بی قانونی نیست؟ خوب سال ۸۸ مگر یه کار قانونی هم انجام شد؟

  چطور اونوقت سفارت فخیمه بریتانیا میگفت باید به اعتراضات !!! گوش کرد و صدای مردم رو شنید…
  و البته ربطش در رفتار دوگانه شما در برابر قانون هست دیگه/.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۴۷:

  خب اگر سال هشتاد و هشت به قول شما یه عده بی قانونی کردن باید قانون مانون رو جمع کنیم بریزیم تو جوب. خب شما چرا یه چاقو برنمیداری بقال محل رو بکشی بعد از هشتاد و هشت ظاهرا بی قانونی آزاد شده.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۳۰:

  کجاش بی قانونیه. قانون نقض نشده. تفاهم نامه بین دوکشوری هست که یکیشون هر کاری که در جهت نقض منافع دیگری میشده رو انجام داده!

  [پاسخ]

  پیام پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۴۱:

  از ظاهر عکسها پیداست کسانی که سال ۸۸ آشوب کردند و شیشه و… شکستند همینها بودند درسته؟

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۱۱:

  آقای محترم. نمی شه هر بار به جای جواب به سوال بچرخونینش به یه جای دیگه.
  آقای صفا اینجا بارها و بارها درباره اینکه قانون کشور خیلی مهمه و سال ۸۸ یه سری نقضش کردن حرف زدن و اینکه کسی حق نداره این کار رو بکنه و همه باید از مجراهای قانونی کشور استفاده کنن.
  من مطمئنم خیلی از کسای دیگه ای که دیروز در این جریان دخالت داشتن هم همین طور بودن.

  اینکه آدم ۲ سال با یه ادعایی تو سر مخالفش بزنه، بعد هر وقت که دید برا هدف خودش مناسبه کلا بی خیالش بشه، بعدم تو توضیح دادنش بزنه به قانون بین الملل که تا جایی که من می دونم دولت ها در قبالش پاسخگو ان نه شهروندان کشورها، به روی خودش هم نیاره که بر اساس همون قانونی که ۲ سال هی ازش دفاع کرده کارش غیر قانونیه، یعنی قانون برای آدم بازیچه اس.

  من نظرم رو درباره سال ۸۸ بارها گفتم. می تونین برین بخونین. ولی اینجا قضیه اون نیست. قضیه تفاوت اصول و مواضع و رفتار آقای صف و دیگران شبیهشونه وقتی دارن با مخالفشون حرف می زنن، و وقتی دنبال هدف خودشونن.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۲۰:

  اینم چیزیه که من پای پست قبلی نوشته بودم. کپی پیست می کنم که دوباره تایپ نکنم:
  “برای من مشخصه که شما فقط تا وقتی براتون مفیده دم از قانون می زنین. اونم یعنی برای مقابله با هموطن هایی که باهاتون مخالفن. اگه نه در کشور های دیگه معترضین هر کاری بکنن حق دارن (مگر اینکه سوریه باشه و باز خلاف منافع شما) پلیس هم هر کاری بکنه بیخود کرده.

  تو ایران هم اگه هدف شماس، بی خیال قانون. شما حق دارین تشخیص بدین چی الویت داره. کی باید قانون رو رعایت کنه کی لازم نیست. کی حق داره اعتراض کنه که نه. اگه هدف مخالفتونه، به قیمت جونشون هم هر کار غیر قانونی پلیس کرد اونا حق ندارن پا رو خط قرمزی بزارن.”

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۳۲:

  من از شما یک سوال دارم
  مگر دولت فخیمه انگلیس درباره ایران به قوانین پایبند بوده ؟ غیر از اینه که حتی قوانین بین المللی رو زیر پا گذاشته؟

  مخصوصا اینکه در اتفاقی که افتاد حساب حاکمیت و دانشجوها از هم جداست و اساسا بحث قانون در این دو واقعه چندان قابل مقایسه نیستند

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۰۶:

  عزیز من. من کاری به دولت انگلیس ندارم. کاری به قوانین بین المللی هم ندارم. از اول هم تو همه کامنت هام اینو گفتم.
  قوانین بین المللی در مورد دولت هاست. اینجا هم اگه فرض کنیم بسیج و بقیه معترضین مستقلا تصمیم به این کار گرفتن، و پلیس هم مقابله کرده، اتفاقی خلاف قوانین بین المللی نیفتاده.
  در نتیجه اصلا من نمی فهمم این بحث قوانین بین المللی رو از کجا شما گذاشتین تو دهن من.

  من د ارم درباره قوانین خودمون حرف می زنم. علت حرفم هم اینه که شما همه اتون ۲ ساله دارین می گین به هیچ وجه نباید قانون رو زیر پا گذاشت و هی با این قانون زدین تو سر ما که هیچ حرفی حق نداریم بزنیم. دوسال جواب شما در مقابل همه اعتراض ها این بوده که کار غیر قانونی کردین پس باید انتظار هر عکس العملی رو (حتی اگه عکس العمل غیر قانونی بوده) داشته باشین. من اینجا حتی وارد این بحث که با شما مخالف بودم نمی شم. من می گم کسانی که این همه وقت به استناد قانون هر چیزی رو نفی کردن، نمی شه هر وقت دلشون خواست همین قانون رو بزارن زیر پا.
  اگه یه چیزی برای شما اصله، نمی شه فقط تا وقتی به نفعتونه اصل باشه. هر وقت تشخیص دادین بزنین زیرش. اگه شما حق دارین تشخیص بدین چه قانونی رو باید شکست چه قانونی رو نه، چه جوری می خواین به بقیه بگین این حق رو ندارن؟

  توی قانون جمهوری اسلامی ایران نمی شه شما با یکی دعوا داری بری حمله کنی به ملک یارو. نمی شه از تو ملک کسی وسایلش رو برداری و چیزی رو آتیش بزنی. نمی شه در ملکی رو بشکونی بری تو.

  [پاسخ]

  یه ایرانی پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۴۸:

  حرفهای بیتا منطقی است

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۰۳:

  من ندیدم هیچ مقام قانونی از این قضیه حمایت کرده باشه. پلیس هم که به شدت برخورد کرده. ۱۱ نفر هم که بازداشت هستن. عموما با بسیجی ها همیشه محکمتر از سایرین برخورد میشه.
  اما بسیجی وقتی دشمن هرغلطی دلش میخواد میکنه و بعد میره پشت قانون و عرف بین المللی قایم میشه، یه جور دیگه جواب میده.
  مااگر کاری کردیم پای عواقبش هم میشینیم. نه اینکه دست به دامن هرکی شد بشیم که آی ما اعتراض کردیم، زدیم، پایگاه نظامی رو گرفتیم پلیس نباید کاری به کار ما داشته باشه! نخیر! پای عواقبش می ایستیم.
  معترضان در ۸۸ و رهبرانشون محکم از قانون دم میزدن. به همین خاطر ما بارها ادعای خودشون رو به روی خودشون آوردیم. همین.

  ضمن اینکه باغ قلهک جز اموال انگلیس نیست. بر طبق حکم قوه قضاییه مدتهاست که باید این باغ به ایران تحویل داده میشده. ما ملک خودمون رو پس گرفتیم. همین. این غیرقانونی نیست.
  شما دارید از چی دفاع میکنید؟ زشت نیست؟ این موجودات فعلا برن جواب هواپیمای ایرباس ایران رو بدن بعد جواب حاج احمد متوسلیان رو بعد جواب دوتا کشته سفارت ایران در انگلیس رو، بعد بیان ما بهشون میگیم برطبق کدوم قانون این کاررو انجام دادیم.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۱۲:

  شما مجری قانون نیستی. بر فرض هم که باغ قلهک مال اونا نبوده، پلیس و نیروی انتظامی و قوه قضاییه باید این کار رو بکنن.
  برای سفارت در خیابان فردوسی حتی همچین توجیه غیر قابل دفاعی هم وجود نداره.

  اگه این روش استدلال شماس، چرا حمله نکنیم زندان اوین همه اعدامی ها رو بکشیم؟منم از فردا تو خیابون اگه دیدم کسی داره کار خلافی می کنه می افتم دنبالش با چاقو می زنمش.

  شمایی که این همه وقت دم از قانون زدی و به ما فحش دادی چون به نظرت کار غیر قانونی کرده بودیم، وقتی الان میری همچین کاری می کنی یا ازش دفاع می کنی نشون می دی که قانون برات فقط یه وسیله اس بر وقتایی که به نفعته. احترامت هم بهش تا جاییه که به هدفت برسی. اگه نه هر وقت دیدی سد راهته، به هزار و یک توجیه بی خیالش می شی.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۴۰:

  @ بیتا

  بیایید قبول کنید قانون داخلی کشور که مورد قبول اکثریت مردم هست رو نقض کردن خیلی فرق داره با نقض تفاهم نامه بین المللی کشوری که به هیچ چیز پایبند نیست!

  زمان ۸۸ هزار و یک راه قانونی برای اعتراض به انتخابات بود. اما مردان خداجوی آقای موسوی اجازه ندادن حتی انتخابات تموم هم بشه و از عصر همون روز ادب و تمدن خودشون رو به نمایش گذاشتند.

  اما جوانان دانشجوی ایرانی برای اعتراض به رفتارهای انگلیس چه راهی داشتند؟
  برای اعتراض به اینهمه جنایت چه راهی داشتند؟

  ضمن اینکه دولت هم توسط وزارت امور خارجه برخورد کرده، پلیس هم برخورد کرده و….

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۰۴:

  آقای محترم.
  شما انگا جوابی برای حرف من درباره قوانین ایران نداری، هی هرچی من می گم کاری به قوانین بین الملل ندارم شما هی دوباره می گی تفاهم نامه های بینالمللی. برای بار نمی دونم چندم. من کاری به تفاهم نامه بین المللی ندارم. قوانین بین المللی مال دولت هاس. شهروندان کشور ها کلا نمی تونن نقضش کنن. شما بزنی سفیر انگلیس رو هم بکشی تو کشور خودت قتل انجام دادی. قوانین بین الملل رو نقض نکردی. اگه دولت ایران تصمیم گرفت مجازاتت نکنه، اونوقت دیگه مشکل دولت ایرانه با جامعه بین الملل.

  درباره سال ۸۸ هم باز هی حرف خودتون رو تکرار کنین. ۱۰۰ بار اینجا لیست کارای غیر قانونی که قبل از اتمام انتخابات توسط دولت و نیروی انتظامی انجام شده رو نوشتیم، شما هی خودتو می زنی به اون راه. ولی بازم مهم نیست.

  مهم برای من اینه که شما وقتی به خودت می رسه، معتقدی که حق داری تشخیص بدی اگه لازم بود قانون کشور رو نقض کنی یا نه. وقتی به مخالفت می رسه زمین به آسمون بیاد باید قانون رعایت بشه. این یعنی بر خلاف چیزی که تاحالا ادعا می کردین، قانون جمهوری اسلامی ایران برای شما اصل نیست. وسیله اس. که اگه مفید بود اجرا می کنیم، اگه مفید نبود نه.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۱۶:

  @بیتا
  اعصاب پولادین لازمه برای گفتگو با شما.
  دو سوال و لطفاً جواب بدید بدون حاشیه

  آیا قبول دارید که این یک واکنش طبیعی جوانان یک کشور بود در مقابل ظلمی که یک کشور داره سه دهه است انجام می‌ده؟
  قانونی یا غیرقانونی بودن فعلاً کنار

  [پاسخ]

  هومن...هومن ....هومن ... پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۲۷:

  آیا قبول دارید که این یک واکنش طبیعی جوانان یک کشور بود در مقابل ظلمی که یک کشور داره سه دهه است انجام می‌ده؟
  …………………………………………………………….
  ما تایید می کنیم .ظلمی که انگلیس با رادیوی خود در سال ۵۷ در ایران کرد کسی در تاریخ روا نداشت .
  انها مردم را به خیابان کشاندند و سپس ما تمام قوانین خود را زیر پا گذاشتیم انهم زمانی که مردم گرفتار مشکلات مالی نبودند .فساد انقدر نبود .احترام مردم در دنیا نسبتا خوب بود .
  تهدید نمی شدیم .
  خیلی از فرزندان اقایان انقلابی که به لطف انقلابی بودن توانستند به پول برسند …الان در انگلیس لعنتی درس می خوانند و از انجا کامنت می گذارند به نفع بیداری اسلامی .انها بر می گردند و به ظاهر مرگ بر انگلیس می گویند و البته بر سر کاری هستند و منصبی دارند و دوتا شعار هم می دهند .
  لعنت بر بی بی سی و انگلیس ….که زندگی ما را از بین برد .
  شما از کدام جوان صحبت می کنید ؟این تصاویر جوانانی را نشان می دهد که قیافه خاصی دارند و البته اکثرا از ظاهر انها می توان حدس زد که پدرانشان چه کاره است .
  انها مراقب هستند که تغییرات و اصلاحات در ایران اتفاق نیافتد .انها وانمود می کنند که دارند جلوی ظم به ایران را می گیرند .ولی بزرگترین ظلم به تاریخ ایران وجود چنین ادمهای خاصی است که دنیا را نسبت به ما بدبین می کنند .وقتی این افراد توجهی به هیچ عرف و قانونی ندارند …انتظار هم دارند که تهدید محسوب نشوند .
  این مضحک است که برای جوانی از خانواده ای که هیچ وابستگی به جایی ندارد …..و اعتراض می کند در خیابان هزاران بار قانون …قانون می کنند ولی اینجا برای قانون باید نشست و دوباره بر رسی کرد که به کی حمله می کنیم ؟
  ما از انگلیس دل خوشی نداریم .ولی از ان بدتر این افراد با تفکر بسته و تند رو هستند که به جز ابرو بردن از ایران ….هیچ خدمتی نمی کنند .
  چرا مردم عادی نمی روند انجا تظاهرات کنند به نفع اشغالگران سفارت ؟ دلیلش روشن است دلشان از این افراد خون است .از این تفکر بی حساب کتاب بدشان می اید .از اینکه خاص باشیم …بدمان می اید .

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۳۰:

  آقای رضا،
  من اومدم اینجا یه سوال مطرح کردم که چرا استفاده شما از قانون یک طرفه اس و فقط وقتی پای محالفتون پیش بیاد هی می گین قانون قانون. منظورم هم از اول روشن کردم که قانون جمهوری اسلامی ایرانه.

  شما همه به جای جواب به من اومدین بحث قوانین بین الملل رو پیش کشیدین، که به نظر من هیچ ارتباطی به اتفاق دیروز نداره.

  یه سریتون هم به جای جواب می گین پس ۸۸ چی؟

  بعدم می گین فعلا قانون رو بزاریم کنار؟ برا چی بزارم کنار؟ این سوال من بوده، جوابش رو هم نگرفتم. شما دو سال تو سر ما زدین که هر بلایی سرتون اومده حقتونه چون کسی نباید قانون رو زیر پا بزاره (فعلا کاری به اختلاف نظر ما درباره اتفاقات سال ۸۸ ندارم و دارم درباره منطق شما حرف می زنم). بعد یهو یه روز می بینین به نفعتونه قانون کشور رو زیر پا بزارین، همه اون حرفها و ادعا ها فراموشتون می شه. بعد که می پرسم پس چی شد هی بحث رو می برین جاهای بی ربط آخرم مستقیما می گین قانون رو بزاریم کنار؟

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۰۲:

  شما که به هر حال جواب حرف اصلی من رو نمی خواید بدید.

  پس من جواب شما رو می دم. به نظر من ریختن توی ملکی که مال آدم نیست و شکستن در پنجره و آتیش زدن اموال واکنش طبیعی به سیاست های یه کشور دیگه نیست. واکنش طبیعی تظاهرات جلوی مجلسه که رفتاری رو که شما می خواین با اون کشور داشته باشه، و تظاهرات جلوی سفارت که اون کشور بفهمه شما چی فکر می کنین. این از اینکه طبیعی هست یا نه.

  از نتیجه کار هم که بخوایم حرف بزنیم، از هر نظر به ضرر ایران بوده. و واقعیتش به نظر من انگلیسی ها بدشون هم نیومده. به جای اینکه ما قانون تصویب شده مجلس رو اجرا کنیم و اونا رو اخراج کنیم، اونا خودشون رفتن و مارو اخراج کردن، الانم چنان دلقک بازی مظلوم نمایی راه انداختن طبق معمول که خدا می تونه نتیجه اش تو تحریم ها برای ایران چیه. یعنی باز ما کاری کردیم که اونا وجهه ای رو که می خواستن پیدا کردن، بدون اینکه امتیازی نصیب ما بشه.

  به نظر من این جوابهای شبیه جواب آقای صفا در مورد قوانین بین الملل هم صرفا ما رو در موضع ضعف قرار می ده. اصلا قانون بین المللی نقض نشده که حالا بخوایم بحث کنیم باید می شده یا نه.

  واقعیتش رو بگم هم من به نظرم احتمالا یه سری آدمهایی که دیروز اونجا بودن هم برای تظاهرات رفته بودن و نه برای حمله. همونطور که یه سریشون الان دارن تو وبسایت ها این چیزارو می نویسن. و احتمالا هستن کسانی که اونجا بودن و ناراحتن از یه سری از اتفاقا. من برعکس یه سری از دوستای شما اینجا، توی یه تظاهرات وقتی یه سری یه کاری می کنن نمی زارم پای همه.

  در آخر آخر، دلم می خواست اونایی که الان این احساس رو دارن، بر می گشتن به دوسال پیش، و به روزی فکر می کردن که تو یه تظاهرات ۳ میلیونی یه عده محدودی یه کاری کردن و بعد از اون به همون بهانه تمام اون مردم شدن کیسه بکس.

  [پاسخ]

  پیام پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۴۶:

  یعنی شما برای مردم مشکل درست می کنی و بعد پاش وایمستی؟
  نیم درصد بودجه کشورو می گیرین مشکل درست می کنین بعد می گین ما خودمون درست می کنیم؟
  بنده فکر می کنم شما یا گوش به فرمان انگلیس هستین یا بصورت غیر مستقیم در خدمت آنها
  اینطور نیست؟

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۱۵:

  آقای صفا،
  با توجه به اینکه در پست قبلی نوشتین این پستتون جواب سوال من رو می ده، خواستم یادآوری کنم شما سوال من رو جواب ندادین. چون من حرفم هیچ ربطی به قوانین بین الملل نداره.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۵۳:

  نه خوبه!حالا ما بودیم که فحش میدادیم!
  خانم عزیز!
  سعی نکن از آب گل الود ماهی بگیری. این قضیه هیچ ربطی به اتفاقات سال ۸۸ نداره. هیچ ربطی هم به اعدامیهای اوین نداره.
  باغ قلهک برای ما بوده و هست. قوه قضاییه بارها اعلام کرده و اونها بجز اینکه درختهای باغ رو آتش زدن کار دیگه ای نکردن. وقتی یک موجودی انقدر پرروئه که در یک کشور مهمان، از خونه ای که صاحبخونه بیرونش کرده، بیرون نمیره، باید با این روش بیرونش کرد. ما ادعا نکردیم مجری قانون هستیم. این یک رفتار هشدار دهنده بود. برای همچین موجودات پرروئی. که احساس نکنن هر غلطی دلشون خواست، هرجایی که دلشون خواست میتونن بکنن.
  شما دور برداشتی که چی؟
  خوبه مدل بحث شما. من کاری به دولت انگلیس ندارم. من کاری به عرف و قوانین بین المللی ندارم!!!! معلومه که نباید کار داشته باشی. برای اینکه توی اون زمینه ها حرفی برای گفتن نداری. تا جایی که بتونید از دوگانگی رفتارها دفاع میکنید. الان که انگلیس دستش تا آرنج توی برهم زدن تمام نظمهای جهانیه، شما حرفی نداری بزنی. مجبوری بگی کاری به اونها ندارم.
  اتفاقا ما در این رفتار کاری به قوانین بین المللی داریم. ما خواستیم بهشون بفهمونیم اون خبرایی که اونا فکر میکنن نیست. بهتره بیدار بشن.
  ضمن اینکه در قانون ما مطرح شده سفارت. نه جایی که برای ماست. از طرفی اونها یه هفته وقت داشتن سفیرشون رو پس بگیرن. الانم که الحمدلله سفارت ما رو بستن. اینام باید جمع کنن کلهم اجمعین تشریف ببرن لندنشون.
  این همون چیزی بوده که ما بخاطرش رفتیم سراغ باغ قلهک.
  حالا شما هی بیا از این قضیه به نفع خودت بهره برداری کن.

  گذشته از همه این حرفها، در تمام طول عمر انقلاب همین یک نوع رفتار هست که از همفکران ما بوده که شما میتونی بگی برخلاف قانون بوده. این به هیچ وجه درکنار رفتار شما و همفکرانتون در سال ۸۸ قرار نمیگیره. به دلیل اینکه این صرفا یک نوع استکبار ستیزی بوده و تبعات قانونیش هم، دقیقا به دلیل احترام ما به قانون برای همه ما پذیرفته است. زندان هم میریم به خاطرش. این فرق میکنه با برهم زدن ۸ ماهه نظم یک کشور. فلج کردن اقتصاد یک کشور. فلج کردن تمام کارهای عمرانی یک کشور. هتک حرمت تمام اصول و ارزشهای مذهبی مردم یک کشورو …و در مقابل نپذیرفتن تبعات قانونیش.
  شما اصلا سعی نکن این دوتا رو کنار هم بذاری. به جایی نمیرسی. آب انقدرهایی که فکر میکنی گل آلود نیست.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۳۳:

  در ضمن خانم بیتا
  شما واقعا انسان عجیبی هستید
  نمیتونم باور کنم دوباره چنین چیزی رو اینجا نوشتید
  ” درباره سال ۸۸ هم باز هی حرف خودتون رو تکرار کنین. ۱۰۰ بار اینجا لیست کارای غیر قانونی که قبل از اتمام انتخابات توسط دولت و نیروی انتظامی انجام شده رو نوشتیم، شما هی خودتو می زنی به اون راه. ولی بازم مهم نیست.”

  خانم محترم ما مثل اینکه وقت خودمون رو میریزیم توی جوب وقتی با شخص شما حرف میزنیم نه؟
  یک بحث طولانی باهم داشتیم و آخرش هم شما نتونستی خیلی حرفها تون رو ثابت کنی. دوباره با چه روئی اومدی اینو نوشتی؟
  اقلا بذارید یه مدت بگذره بعد دوباره ادعاهای بی سندتون رو مطرح کنید.

  [پاسخ]

  هومن...هومن ....هومن ... پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۳۷:

  خانم محترم ما مثل اینکه وقت خودمون رو میریزیم توی جوب وقتی با شخص شما حرف میزنیم نه؟
  یک بحث طولانی باهم داشتیم و آخرش هم شما نتونستی خیلی حرفها تون رو ثابت کنی. دوباره با چه روئی اومدی اینو نوشتی؟
  اقلا بذارید یه مدت بگذره بعد دوباره ادعاهای بی سندتون رو مطرح کنید.
  …………………………………………………………….
  ببخشید …..شما که نمونه شستشوی مغزی هستید به مردمی که واقع بین هستند و در عالم هپروت نیستند …می گویید وقتتان را در بحث می ریزید توی جوی اب ؟
  شما یک مورد را نشان بدهید که یک واقعیت با سند را می پذیرید ؟
  وقتی سوالی می شود یا ادا اصول و خوشمزه گی از خودتان در می کنید یا خودتان را می زنید به ان راه که اصلا چیزی نشنیدید !!!
  شما نمونه جماعتی هستید که در دنیا به عنوان تهدید محسوب می شوند ولی به نوعی جو درست می کنید که اخر حق هستید !!
  ما که به جز حمایت از دولت فاسد و مقاومت در مقابل مستقر شدن اراده مردم …چیزی ندیدیم !
  ایا تکرار هزاران بار ادعا ی بدون اساس خود سند محسوب می شود ؟
  شما دقیقا در اقلیت هستید ولی انقدر پررو هستید که ان را معکوس می کنید .

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۰۲:

  بسه دیگه اینهمه بی ادبی . جناب ایرانی یه خورده مودب باش.
  آخه کدوم یکی از مخالفین اینجا اینجوری مثل تو حرف می زنه که تو اینجوری میکنی؟
  نمیتونی مثل بقیه حرفت رو بزنی بدون اهانت به دیگران؟

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۳۳:

  شما برو تو بحثهای قبلی ببین کی کم اورده جواب نداده. بعد بیا اینجا واسه من شاخ و شونه بکش.

  من می گم این موضوع ربطی به قوانین بین المللی نداره و قانون بین المللی نقض نشده، شما می گی حرفی نداری بزنی؟
  عصبانی که من چرا چیزی رو که براش جواب آماده کردی نمی گم یه سوال دیگه می کنم به زور می خوای حرف بزاری تو دهن من؟

  جالبه واقعا.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۰۴:

  در ضمن، به جای اینکه طبق معمول به جای جوای دادن درگیر اینکه “مگه بقیه نکردن” نشیم، شما فرض کن ما تمام قوانین کشور رو زیر پا
  گذاشتیم و شما هم که دو ساله داری سنگ قانون رو به سینه می زنی راس میگی.

  این یعنی شما حق داری هر وقت تشخیص دادی قانون کشور رو زیر پا بزاری؟ بالاخره برای شما قانون اصله یا نه؟ اگه هست، که باید بهش احترام بزاری. اگه هم یه وقتهایی می شه زیر پا گذاشتش، که دیگه نمی شه به مخالفت با سلاح قانون حمله کنی.
  شما می تونی اعتقاد داشته باشی که یه جاهایی لازمه آدم کار غیر قانونی کنه. ولی اگه همچین اعتقادی داره، نمی شه حق تشخیصش تحت انحصار خودت باشه. مخالفت هم با همین استدلال می تونه تشخیص بده که به جاهایی قانون مزاحمه.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۲۱:

  یه چیزی رو هم من برای بار آخر می گم. من معتقد نیستم که حمله کنندگان به سفارت قوانین بین المللی رو نقض کردن.
  وقتی هم می گم کاری به اون قوانین ندارم بخاطر همینه. بخاطر اینکه به نظرم شهروندان یک کشور مسئول اجرای قوانین بین المللی نیستن. دولت یک کشور مسئوله، که اونم دولت ایران بیانیه داده و پلیس هم کارشو کرده. در نتیجه کسی اینجا به نظر من قوانین بین المللی رو نقض نکرده. مستقل از اینکه اصلا نقضش به نظر شما اشکالی داره یا نداره.

  در نتیجه یه کم برام عجیبه وقتی هی شماها سوال می کنین چرا جواب قوانین بین الملل رو نمیدی!!!!!

  من دارم درباره قوانین جمهوری اسلامی ایران حرف می زنم.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۴۰:

  خانم بیتا
  خیلی جالبه که از لفظ کم آوردن استفاده میکنید. اگر قرار بر استفاده از این کلماته و هدف از گفتگو اینه منم میتونم این حرفا رو بزنم. حداقل در سه بار بحثی که من با شما داشتم کاملا روشنه که کی دیگه جوابی نداشت و شروع کرد به فرافکنی. ما هی میخواهیم به روی شما نیاریم بعضی چیزها رو. خودتون نمیذارید. این از این.

  ما قرار نیست برسیم به “مگه بقیه نکردن” این شمایید که همیشه میرسید به “همه میگن”. اینم از این.

  برای بار صدم و انشاالله آخر هم تکرار میکنم که شما نتونستید ثابت کنید ادعاهاتون رو در زمینه تقلب و همچنین در زمینه غیرقانونی رفتار کردن عده ای قبل از انتخابات. اگر طبق معمول خیال کردید که تونستید ، با شماست. میتونید خوشحال باشید و باز بیایید ادعاهای ثابت نشدتون رو تکرار کنید. ولی دیگه نگید ما میگیم شما جواب نمیدید. ما یکبار این بحث رو تا آخر با شما رفتیم. اما انگار با دیوار حرف میزدیم بهتر بود! از این به بعد در این زمینه با شخص شما حداقل، دیگه ادامه بحث عقلانی نیست.

  در مورد قانون اساسی ایران هم که شما خیال کردی که خیلی هنر کردی یه سوال پرسیدی، باید عرض کنم خدمتتون که در قانون اساسی از کلمه سفارت استفاده شده. در همون قانون سفارت تعریفی داره که وقتی از اون چهارچوب خارج میشه دیگه به صرف نصب یک تابلو بالای سردر اون محل، اعتبار نمیگیره. جایی که به اسم سفارت هرکار دیگه ای انجام میده، سفارت نیست. یکی از روشن ترین موارد نقض قانونش پناه دادنش به معترضان سال ۸۸ هست. و این دلیل روشنیه برای از اعتبار افتادن چنین محلی. الان میتونید بپذیرید که اونجا سفارت نبود. اولین کاری هم که صورت گرفت پایین کشیدن پرچم اون کشور از سر در اون محل بود.
  کار سفارت و دیپلمات‌هاش تسهیل روابط بین دو کشور هست، نه اینکه درب سفارت‌خونه به روی مجرمین باز کنند، جاسوسی انجام بدن، کمک به ترور کنند و هزار و یک خبط و خطای دیگه.

  انشاالله به زودی اسنادش که رو شد، مستند و واضح، کاملا مشخص میشه که اونجا سفارت نبوده.

  شما حالا برو ذوق کن یه سوال پرسیدی که ما جواب براش نداشتیم. ظاهرا اینجا حضور شما صرفا برای پرسیدن سوالیه که ما جواب براش نداشته باشیم و به قول شما ” کم بیاریم”.

  در آخر هم، برای ما عجیبه که شما چرا متوجه ارزش این حرکت نمیشید؟!

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۲۶:

  شما فکر می کنی در جواب هر سوالی بگی “فرافکنی شده” و “ربطی به هم نداره” یعنی جواب منطقی دادی. برا همین نوشته های خودت رو که می خونی خوشحال می شی که تونستی جواب بدی.

  این قضیه “سفارت” هم مثل همون قضیه “قوانین بین الملل” شده که من احتمالا من هر چی بگم شما باز می چسبی به این. در قانون جمهوری اسلامی ایران شما حق نداری بریزی توی یه ملک چیزی آتیش بزنی و در و پنجره بشکونی و چیزی از اونجا برداری. هیچ اهمیتی هم نداره اون ملک اسمش چیه. می خواد مال دولت ایران باشه، می خواد مال یه شخص دیگه باشه، می خواد مال یه شرکت باشه، یا هر چیز دیگه. تا وقتی ملک مال شخص شما نیست، که باغ قلهک هم نیست، سفارت فردوسی هم نیست، این کار جرمه. ولسلام.
  کاری که دیروز انجام شده بر اساس قوانین این کشور جرم بوده.
  اگرم می خوای حرف ارزش بزنی، که اونوقت یعنی معتقدی برای یه اهدافی اشکالی نداره آدم قانون رو بشکنه، که این می شه همون حرف اول من. نمی شه آدم برای خودش این حق رو قائل بشه برای بقیه نه.

  اینم که برای شما عجیبه چیز غیر منتظره ای نیست. شما وقتی تمام نظرات خودت به نظرت بدیهی می آد، باید هم هر چیز متفاوتی برات عجیب باشه.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۳۶:

  میدونی فرافکنی یعنی چی؟
  فرافکنی یعنی اینکه وقتی داریم راجع به کشته شدن دونفر توی آمریکا حرف میزنیم شما یهو میزنی به دشت کربلا و یادت میفته هم خانواده شهیدی هم جانباز هم آزاده هم بعد انقلاب زندان رفتی. به این میگن فرافکنی. شما اگر به این میگید منطق، شمایی دیگه. راحت باش.
  ضمن اینکه من اینجا نیومدم از پاسخ گفتن به شما و امثال شما خوشحال بشم. شمایی که از اصطلاح کم آوردن استفاده میکنی و از بی جواب موندن خوشحال میشی و ذوق میکنی. وگرنه من و دوستانم بارها گفتیم که از این قضیه خسته شدیم از بس شما یه حرفایی رو همینطوری عین طوطی تکرار کردید و بی دلیل و سند و مدرک و بی منطق هی به طبل توخالیتون کوبیدید.

  آهان!
  حالا قضیه عوض شد.
  خوشم میادا. هی هرچی توی کامنتها میریم جلو، شما سوالت عوض میشه.
  که شیشه شکستن و زد و خورد و اینا غیر قانونیه! جالبه.

  خانم محترم!
  شما اگر ببینی توی یه خونه مثلا دارن مواد مخدر خرید و فروش میکنن چیکار میکنی؟ زنگ میزنی پلیس. اگر پلیس اومد و نتونست کاری کنه چی؟ شکایت میکنی دادگاه. اگر دادگاه حکم داد و ساکنین خونه با گردن کلفتی و قلدری به جای احترام به قانون یه زبون برات درآوردن چی کار میکنی؟
  میری یه گوشه میشینی میگی به پلیس گفتم. شکایت هم کردم. چی کار کنم؟ طرف زورش زیاده بیخیال. ولش کن؟!!دیگه کاری از دست من برنمیاد؟! آره؟!

  من معذرت میخوام خانم بیتا! اشتباه کردم توقع داشتم شما ارزش این قضیه رو متوجه بشید. یادم نبود توی بحث قبلی شما قویا از آمریکا و سیاستهاش حمایت کردید و آخرش هم به این نتیجه رسیدید دیدگاه ما متفاوته پس دیگه ادامه ندیم. من معذرت میخوام.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آذر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۵۵:

  واقعا دیگه از خنده داری هم گذشته حرفهای شما.

  اولا که خسته شدی چرا بحث می کنی آقاجان؟ اجباری نیست. دوستان شما که اینقدر راحت یه چیزی می گن، بعد که جوابشون رو می دی به روی خودشون نمیارن، شما هم همون کار رو بکن. چاقو که رو گردنت نزاشتن هی می گی خسته شدم خسته شدم.

  میای وسط بحث می گی ما برای این کشور شهید دادیم، بعد که جواب می دم ما هم همینطور، می گی زدی صحرای کربلا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  در ضمن سوال من از اول تاحالا یکی بوده. شما تلاش خودت رو کردی بجسبونیش به قوانین بین الملل، بعد هی هولش دادی طرف سفارت غصبی، حالا که دیدی نمی شه به من می گی حرفم عوض شده؟

  شما یا واقعا نمی فهمی من چی می گم، یا خودت رو به نفهمیدن می زنی که هی حرف خودت رو تکرار کنی. من از اول دارم می گم اگه شما معتقدی شرایطی هست که تحت اون آدم مجبوره قانون رو زیر پا بزاره، نمی شه این حق رو فقط به خودت بدی و به طرف مقابلت بگی حکومت هر بلایی سرت آورد هر کار غیر قانونی کرد تو حق نداری پا روی قانون بزاری. جوابی که اینجا خیلی از دوستان بارها و بارها به ما دادن اینه که خب بر فرض که اونا غیر قانونی بوده، شما چرا جواب دادین.

  حالا خود شما یه مثال زدی از اینکه بعضی وقتها لازمه آدم این کار رو بکنه. ولی همچنان این حق رو باز فقط برای خودت و همفکران خودت قائلی.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آذر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۳:۱۱:

  این حربه هم که هی به مخالفتون می گین از آمریکا و انگلیس دفاع کردی و خودتون ژست وطن پرستی می گیرین یه کمی کهنه شده. ۳۰ ساله هر کی یک کلمه حرف می آد بزنه همینو بهش می گن که یه وقت جایی برای اعتراض و انتقاد نمونه. متاسفانه ما هم یه خورده پوستمون کلفت شده. اینقدر این حرف رو شنیدیم که یه کم بی معنی شده.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۳۰:

  ببین خانم محترم! کار سختی نیست که. کامنتهای خودتونه. برید بخونید. این دیگه قرار نیست اثبات بشه. برید بخونید ببیند من خودم رو انداختم وسط بحث؟ حافظتونم شاهکاره ها.
  نمیخواهید قبول کنید قبول نکنید. مشکلی نیست. فکر کنید خیلی خوب بحث میکنید و به قول خودتون روی ما رو کم کردید. خوش باشید. حرفی نیست.

  چاقو گذاشتن شماها رو هم دیدیم وقتی داشتیم میرفتیم دانشگاه سال ۸۸٫ البته میدونم که شماها چندین گروهید و ما نباید سبزها رو یکی بدونیم. میدونم میدونم. اما شما وقتی تشریف میارید توی وبلاگ ما، شبهه وارد میکنید ما وظیفه خودمون میدونیم که رفع شبهه کنیم. اونم نه برای اینکه به قول منور شما روی شما رو کم کنیم. نخیر! برای اینکه به قول دوستان وقتی شخص ثالثی میاد و مطالعه میکنه حرف نزدیک به حقیقت رو بپذیره. وگرنه واقعا خسته شدیم از بس به حرفهای بی سند شما جواب دادیم و شما مدرکی ارائه نکردید و با روی زیاد مدعی شدید خیلی منطقی! ثابت کردید!

  در ضمن در مورد غصب بودن سفارت بنده سر حرف خودم هستم. احکتم قوه قضاییه هست. میتونید برید بخونید. غیرقابل کتمانه. و صدالبته در مورد قوانین بین الملل که بی بی سی حنجره خودشو پاره کرده هم حرف همونه.

  شما سوالت رو از اول بخون. از اول میگفتی در قانون حمله به سفارت اشکال داره. بعد که ما با دلیل ثابت کردیم اونجا سفارت نبوده گفتی من نگفتم سفارت! اصلا یه خونه معمولی. در مورد خونه معمولی هم که توضیح دادم میگی بحث خنده داره! من الان باید با شما چیکار کنم؟ به قول آقا رضا گفتگو با شما اعصاب پولادین میخواد.

  در مورد حمایتتون از آمریکاهم عجیبه واقعا. شخص شما در بحث با شخص من واضح اعلام کردید دیدگاهتون رو. سی سال چیه؟ حربه چیه؟ چرا جو میگیردتون؟ خیلی خودتون رو جدی گرفتید! شما نیست اصلا راه برای انتقاد ندارید! کم مونده یکی یکی ماهارو حلق آویز کنید اونوقت میگید راه برای اعتراض وانتقاد ندارید؟! منم میدونم شما خیلی پوستتون کلفته ولی لطفا جو نگیردتون. حرف من حرف خود شما بود. نه بیشتر. منظورم هم این بود که با طرز تفکر شما کار اشتباهی بود توقع من برای درک ارزش این کار از جانب شما. همین. نه برچسبی بود نه حرف دیگه ای.

  و خانم بیتا طبق گفتگوهای قبلی خواهش میکنم اگر حرفی در مورد مسائل مهم دارید بفرمایید وگرنه دیگه این بحثهای بی دلیل رو من ادامه نمیدم.
  یاعلی.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آذر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۱۶:

  شما رفتی دوباره کامنتارو خوندی هم ندیدی که اول بحث هزینه دادن تو جبهه ها رو راه انداخته؟

  ااگه احساس وظیفه می کنی یه کاری کنی بکن. این که هی منت می زاری سر ما که خسته شدیم همچنان به نظر من بی معنیه. شما یا می تونی کامنت ها رو قبول نکنی، یا بکنی. ولی نمی شه وقتی کامنت رو قبول می کنی بگی چرا سوال می کنین. تکراریه جواب نده. اگرم اینجوری که شما می گی حل شده قبلا که خب بقیه هم دارن همینجا رو می خونن. می فهمن. نگرانی شبهه نداره!

  جالبه ماها همه فامیل و دوست و آشنامون رو باید از تو زندان های شما جمع کنیم، همه روزنامه ها و رادیو تلویون های مملکت دست شما هاست، وبلاگ های ما رو با تهدید و توهین می بندن، بهد ما داریم شما رو حلق آویز می کنیم. مظلوم نمایی هم از اون چیزاییه که حد نداره مثل اینکه.

  اینکه آدم بگه رفتار پلیس فلان کشور با معترضینش بهتر از رفتار پلیس ایران بوده، بعد شما برگردین بگین آها پس از آمریکا دفاع می کنی همون کاریه که ۳۰ ساله داره انجام می شه. تا می آی ی مثال بزنی از یه کاری که می شه بهبودش داد، می گن آها داری از فلان جا دفاع می کنی.

  درباره حمله هم من به اندازه کافی حرفم رو توضیح دادم که هر کی واقعا قصد فهمیدن داشته باشه فهمیده. کسی هم که قصد جدل داره مثل شما که خب من هر چی بگم همین کاری رو می کنه که شما می کنی.

  اینکه چه مسئله ای مهمه چه مسئله ای مهم نیست هم شما تصمیم نمی گیری. من درباره هر چی به نظرم مهم باشه حرف می زنم، هر چی به نظرم بی اهمیت باشه نه. شما هم می تونی تا هر وقت خواستی این ژستی که انگار مجبورت کردن جواب آدم رو بدی و چقدر داره بهت سخت می گذره رو ادامه بدی.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۱۲:

  خانم عزیز! خانم محترم! خانم حسابی!
  من بد حرف میزنم یا شما بد میفهمی؟
  اینکه بحث اصلا این مسائل نبود و شما بحث رو کشوندی به این مسائل یعنی فرافکنی. این یعنی فرافکنی. این یعنی فرافکنی. یه دور دیگه لطفا بخون کامنتها رو به جای اینکه دوباره از اول این جمله ها رو تکرار کنی.

  عزیز من. من منت نذاشتم. میگم شما هر چیزی که ما جواب بدیم دوباره میایید همون رو از اول مطرح میکنید. این ما رو خسته کرده. یه کم دست از این خصومت بردارید. برداشتتون از نوشته ها به حقیقت نزدیک میشه. بعد میشه بگید من کی گفتم شما سوال نپرس؟ شما فارسی زبانی؟ من میگم سوال تکراری نپرس. در ضمن ما کاری که فکر میکنیم درسته داریم انجام میدیم، لازم نیست کسی به ما بگه چه کنیم و چه نکنیم.

  برای بار صدم میگم: من نمیدونم کل فامیل و دوستان شما چرا زندان هستن. زندان برای ما نیست. زندان برای کشوره. و تعیین کننده حضور یا عدم حضور کسی در زندان قانون و قوه قضاییه است. اینکه خانواده شما توی زندان هستن هم تقصیر ماست؟ شما برید ببینید چه کردن که توی زندان هستن؟ چرا خانواده و دوستان و همکلاسها و دانشجوها و همسایه ها و خیلی از همشهریهای ما که اتفاقا همفکر ما هم نیستن، توی زندان نیستن؟ بی دلیل کسی توی زندان نیست. بیخود یه جوری نشون ندید که اقوام شما عشقی توی زندان هستن. من اگر جای شما بودم این مساله رو که باعث خجالته انقدر اعلام نمیکردم. جالبه که بخاطر نقض قانون طلبکار هم هستید. شما اگر یه کم چشماتو باز کنی میبینی وبلاگ بچه بسیجی هاهم فیلتر میشه تعطیل هم میشه. کم هم نیست. هر کسی که بر خلاف قانون رفتاری کنه یا توهین کنه یا هرچیزی مقابل قانون، رفتار یکسانی باهاش میشه. لطفا جو گیر نشید. همین وبلاگ پارسال همین موقعها فیلتر بود. اتفاقا به ما بیشتر سخت میگیرن. اینجا اتفاقی هم بر خلاف قانون نیفتاد و فیلتر شد.یه چرخ توی اخبار بزنید بد نیست. خواستید براتون مثال هم میزنم. فقط فرق ما با شما اینه که وقتی اشتباهی میکنیم پاش می ایستیم اما شما به اشتباهتون افتخار میکنید و طلبکار میشید. این شمایی که بخاطر رفتار غلطتتون دارید تاوان میدید اما به جای پذیرش اشتباه طلبکاری. این شمایی که با مظلوم نمایی اموراتت میگذره.

  شما مطمئنی گفتی رفتار پلیس اون کشور بهتر بود؟ چیز دیگه ای نگفتی؟ لازمه برم کپی کنم اینجا؟ دیگه حرف خودتون رو تکذیب نکنید دیگه.

  خانم عزیز! خیلی خودتون رو جدی نگیرید. این بحثها اندازه حربه و سی سال و اینا نیست. بحث من و شما بحث من و شماست. با بزرگنمایی خودتون سعی نکنید بگید که .. بعله!

  شما که راست میگی منم که قصد جدل دارم. فقط نمیدونم چرا هرچی من میگم این بحث رو تموم کنید، شما نه تنها تمومش نمیکنی بلکه میایی خیلی جدی مینویسی “اینکه چه مسئله ای مهمه چه مسئله ای مهم نیست هم شما تصمیم نمی گیری. من درباره هر چی به نظرم مهم باشه حرف می زنم، هر چی به نظرم بی اهمیت باشه نه.” جالبه نه؟!
  من ژست نگرفتم. من واقعا از بحث با امثال شما خسته شدم. اما همونطور که گفتم اجازه نمیدم هرکی هرچی دلش خواست بنویسه و بره. حالا شما بهش بگو ژست. مثل تعابیر دیگه شما، اینم خیلی منطقی بود!

  کلا در بحث با شما هر چیزی که براش جوابی ندارید، در کامنت بعدی اصلا راجع بهش حرفی نمیزنید و اینطوری میشه که اواخر گفتگو، بحث کلا شخصی میشه و این برای من خیلی خوبه و نتیجه مطلوبه. این همون چیزیه که من میخوام شخص ثالث مطالعه کنه و نتیجه بگیره و در موردش قضاوت کنه. بازم میگم اگر حرفی دارید که مربوط به کشوره بفرمایید. اگر در مورد من و بحث با من چیزی بنویسید، من دیگه چیزی نمینویسم. شماهم میتونید بذارید به حساب کم آوردن و خوشحال باشید.

  آقای صفا، من عذرخواهی میکنم بابت ادامه دار شدن بی مورد این بحث.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۰۲:۳۰:

  مثل اینکه باید همه چیز رو از اول تکرار کنم تا شما این ادعای بیخودت رو ول نکنی.

  بحث سر رفتار پلیس با مردم در تظاهرات ایران و آمریکا بوده. شما گفتی از رو فیلمایی که دیدی کاملا فهمیدی چه خبره. منم گفتم منم تو هر دوتا بودم و دارم نظر می دم (با این تفاوت که شما آخر هر جمله ات یه “غیر قابل کتمان” می زاری فکر می کنی حرفت درست تر می شه). بعد شما یهو برگشتی می گی ما هم جبهه بودیم و برا این کشور هزینه دادیم و هزار و ….

  شمایی که ماجرایی رو که هنوز یه ماه ازش نگذشته و تو همین وبلاگ می شه رفت خوند اینقدر عوض می کنی، دیگه چه انتظاریه ازت که از اتفاقاتی که تو کشور می افته چه داستانهایی نسازی.

  حرف زدن با کسی که باهات مخالفه برات سخته، اومدی می گی شما داری مارو “حلق آویز” می کنی، بعد که می گم این ماییم که تو این کشور این همه فشار رومونه، باز باد قانونی افتادی که پریروز مشکلی نداشتی بر خلافش بریزن ماشین آتیش بزنن و شیشیه بشکونن. طبق معمول قانون مال مخالفه.

  من به چیزایی جواب نمی دم که قبلا بارها درباره اش نوشتم. من اگه بخوام هر بار جواب همه نوشته های شما رو بدم، بایددائم در حال کپی پیست کردن حرفام باشم. وقتی من همینجا چند بار در جواب آدمهای مختلف، از جمله خود شما، نوشتم که به نظر من هیچ قانون بین المللی نقض نشده، شما باز میای می نویسی “قانون بین الملل هم که بی بی سی گلوی خودشو پاره کرد…”، یا وقتی می گم جرم بودن حمله به یه ملک ربطی به غصبی بودن و نبودنش نداره شما باز میای می گی “اینکه اون ملک غصبیه مسلمه”، یعنی شما کلا یه سری جمله آماده داری که بگی، ربطی هم به جوابای من نداره.

  خیلی جالبه برا من که شما با اینکه خیلی خسته می شی، و خیلی هم بدت میاد از مدل بحث کردن من، به نظرت بحث کردن با من هیچ فایده ای هم نداره، هی هم می گی من دیگه چیزی نمی گم، هی هم می گی مردم می خونن خودشون می فهمن، هی هم می نویسی حرفهای من “بی مورد” و “بی اهمیتن”، باز میای جواب می دی و همین حرفها رو تکرار می کنی.

  [پاسخ]

 8. امیر گفت:

  هگل میگوید که رویدادها و شخصیت در تاریخ دوبار تکرار می شوند. یک بار به صورت تراژدی، بار دیگر به صورت کمدی
  حضرت علی(تراژیک)= ع خ (کامیک)
  اشغال سفارت امریکا(تراژیک)=اشعال سفارت انگلیس (کامیک)
  رجایی(تراژیک)=احمدی نژاد(کامیک)
  بسیجیان جبهه و جنگ(تراژیک)= بسیجیان سرکوب درکوی و برزن(کامیک)
  تمسخر آقا محمدخان در کرمان قبل از پیروزی آقا محمدخان(کامیک)=کور کردن مردم وسط وی بعد از پیروزی(تراژیک)
  تمسخر کردن محمود احمدی نژاد توسط مردم (کامیک)= کشتار مردم توسط عمال وی (تراژیک)
  مثال های زیادی از این نوع حوادث در جهان وجود دارد وقتی یکی از این حوادث پیش می اید نشانه خوبی ندارد مثلا وقتی مردم مموتی را مسخره می کردند من بخودم می گفتم پشت این حوادث کامیک حوادث غمباری نیز خواهد بود. در این حادثه کامیک اشغال سفارت نیز نشانه ای هست و ان پایان ایدئولوژی انقلابیون . یعنی حادثه جدی و تراژیک انقلاب به مرحله کامیک و مسخرگی خود رسیده است

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۰۹:۱۷:

  تکراریه این کامنت:)

  جواب هم دادیم در پست قبل

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۳۰:

  بعله جواب دادیم. زحمت بکشید برید بخونید.
  ظاهرا کامنت به نظرتون جذاب اومده دوبار فرستادید. یا شاید احساس کردید در پست قبل مکتوم موند، حیفه دیده نشه!!

  [پاسخ]

 9. رضا گفت:

  به اطلاع دوستان عزیز برسونم که امروز مردم بریتانیا قرار دارند به صورت بسیار فراگیر اعتراض خیابانی به راه بندازند !!!
  دولت بریتانیا بنده خدا کاراش زیاد شده :)

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۳۰:

  فکر کردید مردم بریتانیا علاف هستن که کفن بپوشن بیان تو خیابون بگن مرگ بر ایران. کافر همه را به کیش خود پندارد :-)

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۳۳:

  http://www.nasimonline.ir/NSite/FullStory/News/?Id=301807
  حالا وقتی شروع شد خبرهای بیشترش رو هم پیگیر باش :-)

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۳۶:

  علیه دولت خودشون اعتراض می کنن نه له یا علیه ایران. یه کم با دقت بخونی به جایی برنمیخوره ها

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۴۳:

  خب اونا آخه با دولت خودشون مشکل دارن نه با دولت ما
  ما هم با دولت اونا مشکل داریم نه با دولت خودمون

  این است تفاوت

  و البته نتیجه نهایی اینکه استعمار پیر در شرف ابتلا به پارکینسون است از بس می لرزد از ترس این روزها

  [پاسخ]

 10. ناشناس گفت:

  کاری که عوض داره گله نداره با مرام دینی ما مخالفه برادر
  این وحشی گری ها که شما و حضرات دوستانتون انجام دادید قبلا هم دادید بعد از این هم به فضل الهی (!!)انجام میدید از شان اسلام و تشیع خیلی دوره. لااقل همراه با این کثافت کاری ها زیارت عاشورا نخونید اسم امام حسین وامیرالمومنین و رهبری را نیارید. همون کاری که القاعده داره می کنه اسم اسلام رو لکه دار کرده. تا دیروز می گفتیم اونا وهابی هستم شما جاهل ها دارید شیعه رو هم لکه دار می کنید

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۴۴:

  شما تا حالا از تولی و تبری شنیدید؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۴۵:

  این دیگه از اون حرفها بود ها!
  اگر نفس این کار جدای از مصداق، وحشی‌گری هست که امام در ۱۳ آبان حمایت کرد که.
  بعد همه کارای صورت گرفته رو من تایید نمیکنم(خسارت زدن و اینها) اما فعلاً اصل حادثه مهمه.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۵۴:

  برادر من، عزیز من، سرور من، دانشمند، مومن، نمیدونم چی بگم به خدا، امام یه حرفی زده، شما از خودت نباید یه کم عقل به خرج بدی؟ این حرفی که شما میزنید دقیقا شبیه به همون جوابهایی هست که کفار به پیامبر میدادن که آبا و اجداد ما فلان طور بودن ما هم دنباله رو اونها هستیم. بابا یه کم فکر کنید خمینی و خامنه ای بیشتر از شما نمی فهمن به پیر به پیغمبر به همه ی مقدسات قسم این افراد رو شما دارید بزرگ میکنید وگرنه هیچ چی حالیشون نیست.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۰۶:

  اصلاح طلب

  اونوقت به کدوم مقدسات قسم خوردی شما؟!

  بعد چرا ما باید قبول کنیم شما خیلی بیشتر از ما میفهمی که فهمیدی امام و آقا از ما بیشتر نمیفهمن؟!میشه واضح توضیح بدی این دانش رو از کجا آوردی؟

  [پاسخ]

  هومن...هومن ....هومن ... پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۴۷:

  این دیگه از اون حرفها بود ها!
  اگر نفس این کار جدای از مصداق، وحشی‌گری هست که امام در ۱۳ آبان حمایت کرد که.
  بعد همه کارای صورت گرفته رو من تایید نمیکنم(خسارت زدن و اینها) اما فعلاً اصل حادثه مهمه.

  ……………………………………………………………….
  اقای صفا شما در اشتباه بزرگی هستید .این کارها پسندیده نیست .دیگر دورانش گذشته .خودتان را سبک نکنید .این در شان ایرانی نیست که مثل این تندروهای پاکستانی که شلوغ می کنند و ادمک اتش می زنند …به نظر بیاییم .
  چرا انسانهای با شخصیت تر در دنیا چنین کاری را نمی کنند ؟چرا باید مثل طالبان باشیم ؟
  برای مطرح شدن کارهای دیگری هم وجود دارد .
  وکیل مجلس باید فکر زندگی مردم باشد نه برای عزیز کردن خود برود سراغ سفارت .
  من هر گز ادعای حق کسی را قبول نمی کنم که در میان صد جمله اش یک کلمه در باب حمایت از مردم نیست .

  [پاسخ]

 11. افق گفت:

  سلام
  خداقوت

  بندگان خدا بدجور رفتن توی شک! اون ته ته ته ذهنشون هم فکر نمیکردن همچین اتفاقی بیفته. یه دوسه روزی نیاز دارن تا از جابلند بشن و دوباره شروع کنن به قلدر بازی. این استعمار پیر با تز ” تفرقه بینداز و حکومت کن” حالا مونده تا مردم ایران رو بشناسه.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۳۹:

  صد لایک و صد سلام:)

  [پاسخ]

 12. ناشناس گفت:

  وقتی عرب ها در صدر اسلام به ایران حمله کردند و شروع به تجاوز گسترده به زن و دختر ایرانی کردند از خود نسلی بر جاگزاشتن و این خصوصیات وحشی گری بعضی ایرانی ها از همان عرب جاهل به ارث برده شده است
  سفارت یک کشور خاک آن کشور است ایا شما دوست دارید به خاکتان حمله شود ؟
  اگر دولت انگلیس به حکومت شما سخت گیری می کنه و شما دیگه تحمل این همه تحریم و ندارید راهش این نیست که به سفارت حمله کنید
  راستی اون ۳۰۰۰ میلیارد حالش خوبه؟
  شندیم براتون از بودجه نفتی کشور سهمی قائل شدند؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۳۹:

  آره. واسه دیروز هم نفری یه پرشیا سفید دادن.
  چی‌کار می‌شه کرد دیگه. زندگی خرج داره خوب :)

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۰۷:

  میگن بعضی موجودات کم که میارن و حرفی که ندارن بزن، یه کاردیگه میکنن.
  یکی بیاد با اسم و رسم ناشناس بدوبیراه بگه و تهمت بزنه و تحلیل غلط کنه یکی از همون کاراست!

  این تاریخ ایرانی هم که خط اول نوشتید یادتون نره یه جا ثبت کنید. حیفه هرز بره اینهمه استعداد!

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۲۳:

  لطفا کتاب دو قرن سکوت دکتر زرین کوب رو بخونین.
  اطلاعات کمی راجع به تاریخ خودت داری…

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۳۵:

  توی کتاب آقای زرین کوب نوشته ” این خصوصیات وحشی گری بعضی ایرانی ها از همان عرب جاهل به ارث برده شده است”؟
  بعد توی کتاب ایشون نوشته که رفتار دیروز وحشی گری بوده؟
  بعد توی همون کتاب” گذاشتن” رو با “ز” نوشته بود؟

  احیانا توی کتاب ننوشته بود چیزی که عوض داره گله نداره؟

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۰۲:

  حقیقت تلخه برادر
  بجای مسخره کردن برو یه خورده مطالعه داشته باش
  اگه تو قران شما راجع به مسخره کردن دیگران چیزی نوشته نشده من همین جا همه حرف هایم را پس می گیرم
  چرا تو اون کتاب نوشته عرب حمله کردن و به زن و دختر ایرانی تجاوز کردن همن جمله برات بسه….
  راستی ببین اینا که نوشتم قلت توش نیست؟
  یه متنی دارم برات می فرستم برام غلط اش و دراری!
  حمله به خاک کشور دیگر عین وحشی گری هست؟
  اگه یه روزی بفهمید تو اقلیت هستید چی کار می کنید؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۴۵:

  چرا توی قرآن ما خیلی چیزها نوشته. یکیش اینه که «لن یجعل الله للکافرین علی المسلمین سبیلا» یعنی که «خداوند تسلطی برای کافرین بر مسلمین، قرار نداده است.».
  روشنه؟ یا بازم توضیح بدم؟
  شما برو جای اینکه یه کتاب بخونی، مطالعاتت رو در زمینه های مختلف گسترش بده که از اینکه فهمیدی توی یه کتاب نوشته کی به کی تجاوز کرده ذوق نکنی.

  [پاسخ]

  هومن...هومن ....هومن ... پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۵۶:

  آره. واسه دیروز هم نفری یه پرشیا سفید دادن.
  چی‌کار می‌شه کرد دیگه. زندگی خرج داره خوب :)
  …………………………………………………………………
  اقای صفا شما وضع مالیتان خوب است . من هم جای تو بودم وبلاگ را بیشتر فعال می کردم .
  می توانی حق زندگی برای مردم قایل باشی .مردمی که تعمدا در استعضاف و فقر قرار گرفتند .مردمی که خداوند به انها زندگی عطا کرده …و صلح را دوست دارند .
  این را بگویم که به این اعتقاد دارم لقمه ای که فرزندان می خورند در تربیت انها بسیار موثر است .من نه لقمه مشکوک خوردم و نه به فرزندانم می دهم .

  [پاسخ]

 13. شهید آینده گفت:

  باریکلا! :wink:

  [پاسخ]

 14. رضا گفت:

  میگم نظر دوستان درباره اینها چیه؟
  اینها هم ساندیس خور طرفدار نظام هستند ؟

  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900909000715

  و

  کلیک برای ارجاع به لینک

  [پاسخ]

 15. یه ایرانی گفت:

  من خواستم نظر خودم رو در این رابطه بنویسم که این تحلیل عصر ایران رو خوندم که حرف دل منو با تقریب بالا زده، خواهش میکنم از همتون که این تحلیل رو بخونید:
  عصر ایران:
  کسانی که مدعی دوستی با نظام هستند نباید کاری کنند که جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی در مقام پاسخگویی و رفع اتهام باشد و مسوولانش مجبور باشند مدام به این و آن توضیح دهند و ابراز تأسف کنند و غرامت دهند. با دشمنان نیز باید با خردمندی دشمنی کرد و الا دشمن همواره آرزومند ان است که ما مغلوب احساسات ولو پاک خود شویم و بهانه به دستش دهیم.
  ادامه:
  http://www.asriran.com/fa/print/191508

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۲۴:

  جناب یه ایرانی
  حسن نیت شما قابل تقدیره. اما در جایی این حرف شما قابل پذیرشه، که ما صد جا به خاطر کار نکرده مجبور به پاسخگویی نباشیم.
  مثلا انرژی هسته ای. ما واقعا بمب هسته ای داریم که بارها و بارها نه تنها در موضع پاسخگویی و رفع اتهام براومدیم بلکه هیچوقت از ما پذیرفته نشده و بیانیه و قطعنامه و تحریم بوده که در کنار تهدیدهای نظامی به ما تحویل دادن.
  این حسن نیت شما جایی کاربرد داره که طرف مقابل هم پایبند به اصول باشه و با حسن نیت جلو بیاد. نه اینکه ۵۰ سال خیانت در کارنامش ثبت شده باشه.

  [پاسخ]

 16. دوران وحشی‌گری و حمله و غارت گذشته جناب. امروزه آدم‌ها با فکرشون غارت میکنند شما هم سعی کنید با فکرتون مقابله کنید عوض از دیوار بالا رفتن!

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۴۴:

  دیدیم جنبش سبز چطوری با فکرش غارت کرد.

  [پاسخ]

  هومن...هومن ....هومن ... پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۰۲:

  دیدیم جنبش سبز چطوری با فکرش غارت کرد
  ………………………………………………………….
  این جمله بی معنی است ! چیدن کلمات کنار هم نیاز به ادبیات دارد .
  جنبش سبز فرصتی بود که افشاگری کرد در مورد فساد ها وقتی اقای مهندس موسوی می گفت نگران دروغ و فسادم …..و سپس ان اختلاص صورت گرفت …مغز شما متوجه شد که با انسانی دانا و اگاه و صادق روبرو هستید ؟
  و سپس اقای جنتی خود او را متهم به گرفتن دلار از بیگانه کرد.
  ایا مغز شما متوجه دلایل واضح می شود ؟

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۹:

  ببین کی می خواد جمله بندی یاد بده به من.
  هومن تو تا حالا یه جمله بدون غلط ننوشتی. خیلی فکر کردی ادبیات داری با این سه نقطه گذاشتنت؟

  [پاسخ]

  هومن...هومن ....هومن ... پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۰۸:۰۵:

  ببین کی می خواد جمله بندی یاد بده به من.
  ………………………………………………
  پاسخ:چرا همه تان عادت زشتی دارید ؟ تا در مخمصه می افتید فورا پرونده سازی می کنید ؟کسی نمی خواد به شما چیزی یاد بده .شما مغزتان از راه شستشو تغییرات لازم را پیدا می کنه .
  شما نگاه کن به جمله ای که از خودت در کردی .چرا شعار نمی دی ؟بگو مرگ بر .
  شعار بدی راحت تری نمی خواد فکر کنی و جمله بندی کنی .بارها من اینجا نوشتم اکثریت قوی شما انچنان استعدادی ندارید .اکثریت در منزلی به دنیا امده اید که لقمه مشکوک وجود دارد .چیزی که به ما از همین مذهب اموخته اند .
  همین لقمه ها باعث می شود که از مختان چیزی قابل توجه تراوش نکند .
  در توهم بسیار بزرگی هم گرفتار هستید .فکر می کنید که بر خلاف این عقب مانده گی های فکری دارای رسالت بزرگی هستید که ایران و دنیا به دست شما درست می شود .این خیلی مضحکه و باید ببینی چگونه مردم شما را به استهزا می گیرند .
  نتایج این توهم در ایران الان مشخصه .مردم واقعا منزجرند از حرکات شما و پدرتان .
  حالا چرا اسمتان ناشناس هست ؟نونهال حزب الهی ؟خجالتی هستی ؟

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۵:

  من بودم.
  خیلی خندیدم از منطقت. دمت گرم.
  همینجوری پیش برو ما خوشحال تریم. :lol:

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۵۳:

  آره خب. وقتی یکی با فکرش غارت کنه میشه غیروحشی و متمدن.
  مثلا با فکرشون ویتنامی ها رو قطعه قطعه کنن یا با فکرشون تشخیص بدن توی عراق سلاح وجود داره بعد با فکرشون بریزن بکشن و بعد با فکرشون دوباره بگن: ا! اشتباه شد سلاح نبود یا مثلا با فکرشون برای اولین بار از سلاح اتمی استفاده کنن یا مثلا مردم افغانستان رو تیکه تیکه کنن یا مثلا پاراچناریها رو نابود کنن یا مثلا با فکرشون مردم غزه و لبنان رو بکشن.. اینا کاملا نشون میده که دوره وحشی گری گذشته.

  جناب یه تجدید نظری توی لغتنامه تون داشته باشید. از دیوار بالا رفتن اسمش وحشی گری نیست. اونایی که مشت نمونه خروار براتون نوشتم وحشی گریه!!
  واین حرکت یک اعتراض کاملا خودجوش ناشی از خشم یک عده جوان ایرانی نسبت به این نوع وحشی گریها بود. همین!

  [پاسخ]

 17. رضا گفت:

  قطعا اگر از زاویه دید بی بی سی که یه مشت عربده کش بی مغز، با هماهنگی ریختن و سفارت یک کشور بزرگ رو ترکوندن بخوایم نگاه کنیم بحث رو غلط متوجه میشیم.
  اصلاً میخوایید بگید غیرقانونی بوده؟ بله خود هم فراقانونی بوده این کار! ولی کسانی که خودشون مظهر بی قانونی در دو سال گذشته بودند حق حرف زدن در مورد این رو ندارند.

  اما وقتی از زاویه دید مردم جهان و کارشناسانی که تا همین امروز حرف زدن نگاه کنیم قشنگ متوجه میشیم که جوانانی باغیرت و تحصیلکرده در مقابل دو قرن استعمار بازی، خشم خودشون رو نشون دادن. درب سفارت کشور متخاصمی که سالهاست در این کشور داره انسان بیگناه میکشه جمع شدن. وارد سفارت شدند. در سفارت نماز خوندن و پیام خودشون رو به گوش جهان رسوندن که بریتانیای کبیر اگر بخواهد مقابل ایران قرار بگیرد هیچ نیست الا بریتانیای حقیر!!!

  این رو با توجه به روح مردمی که در بهار عربی هستند نگاه کنید . دانشجویان ایرانی رو در کنار کسانی ببینید که در تمام این کشورهای اروپایی از مداخله کشورشون در خاورمیانه متضرر شدند و امروز در خود بریتانیا قریب به دو میلیون نفر دست به اعتصاب زدند.

  بله برخی ایرانی ها که در کنار اون یک درصد اقلیت دنیا هستند باید هم از این حادثه ناراحت بشوند.

  [پاسخ]

  هومن...هومن ....هومن ... پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۲۴:

  قرار است دانشجویان ممتاز بسیجی رشته های فیزیک، شیمی و زیست شناسی در هر هفته سه بار به سه سفارتخانه خارجی حمله کنند تا از طریق حمله به این سفارتخانه ها سرعت علمی کشورهای مورد حمله کاهش پیدا کند و در نتیجه فاصله ما با آنها کم شود
  ………………………………………………………….
  این را یک خانم ازاده ایرانی گذاشته بود .

  [پاسخ]

  هومن...هومن ....هومن ... پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۰۸:۱۴:

  می دانید تحلیل بنده از حمله به سفارت انگلیس چیست ؟
  در وقایع انتخابات دوستان بیداری تا توانستند به ایرانیان ظلم کردند .برخورد خشن و غیر لازم در مقابل تظاهر کننده گان دنیا را وادار به واکنش کرد .و دولت انگلیس هم جز همین دولت ها بود .از سویی سفارت انگلیس اعلام کرد به اشخاصی که در خطر هستند کمک می کند .
  بی بی سی هم گزارشات و تصاویری را پخش کرد که به مذاق اینها خوش نیامد .
  پس این کینه در دل این بیداری ها شکل کرد و ان را متصل به ظلم بریتانیا می کنند در طول تاریخ !!!!!خودشان را نمی بینند .
  انها همچنین در مورد رفتار بی بی سی در سال ۵۷ سکوت می کنند .چرا ان موقع دولت انگلیس و رادیوی بی بی سی به انقلابیون کمک کرد که فرزندانشان امروز به سفارت انها حمله می کنند ؟
  غالب مردم ایران این حرکت را فقط متصل به تصویه حساب دیر هنگام می دانند که مربوط به انتخابات هست .

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۴۷:

  بریتانیای حقیر
  خیلی قشنگ بود آقا رضا!

  [پاسخ]

 18. ناشناس گفت:

  ما جوانان هم وظیفه‌ و حق نشان دادن خشم ناشی از پایمال شدن منافع ملی‌مان…….
  چه کسی به شما چنین حقی را داد که بتوانید حقوق یک ملت را با بی قانونی پایمال کنید و این همه برای کشور مسئله درست کنید؟ ایاپدر شما به شما حق می دهد اگر با همسایه ای اختلاف دارید و اگر کار بدی هم کرده باشدو حتا اگر حق با شما باشد با بر وبچ بریزید و خانه اش را بر سرش خراب کنید…. می دانم شما حقوق خوانده اید اگر می توانید چون مصدق باشید و بروید حقوق این ملت را قانونی با همان قانون خودشان حتا -بگیرید – بروید داستان ملی شدن نفت را بخوانید اقای حقوق دان البته از منابع معتبر غیر سیاسشی-و اگر نمی توانید لطفا سکوت کنید و اب به اسیاب دشمن نریزد. و برای خطا های فاش سیاسی و عملی فلسفه بافی نکنید

  [پاسخ]

 19. ناشناس گفت:

  حضرات لات بالاخره جواب من رو ندادید! می خواید بشید سلف شیعه القاعده؟ بسم الله

  [پاسخ]

 20. پیام گفت:

  امثال «محسن میردامادی» با یک ایمان قوی سفارتخانه ی آمریکا را تسخیر کردند، ۴۴۴ روز آنجا ماندند، حتی امروز از داخل زندان به آن کار می بالند و از آن دفاع می کنند، اما پادوهای جوان ِ جریان انحرافی انقلاب فقط ساعتی برای نمایش از دیوار سفارت انگلیس بالا رفتند، آخر سر هم آن جوانان را با کتک بیرون انداختند، دولت احمدی نژاد هم بیانیه داد که متاسفیم، اما انگلیسی ها پیش دستی کردند، خودشان تصمیم به خارج شدن از ایران گرفتند و دستور دادند که سفارت ایران ظرف ۴۸ ساعت تعطیل شود!

  آدم با چنین رفتارهایی به یاد کت شلوارهای هدیه داده شده به آن ۱۳ ملوان انگلیسی و مراسم بدرقه ی آقای احمدی نژاد از آنها می افتد که چه آبرویی از کشور رفت، یا جاسوس بودند یا نبودند، اگر نبودند پس چرا آن طور گرفتیم، اگر بودند چرا با آن فضاحت بدرقه کردیم؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۴۷:

  امثال “محسن وزوایی” بودن که از دیوار سفارت انگلیس بالا رفتن و الان هم در اعلی علیین هستند و از چرخش ۱۸۰ درجه ای بعضی ها ناراحتن.

  جناب پیام
  راست میگید که شماها چند دسته اید.
  آدم نمیدونه باید با شماها چطوری حرف بزنه. هر کدومتون یه چیز میگید.
  درک این موضوع که دانشجوها اعتراض کردن چون وظیفه خودشون بوده و دولت طبق عرف دیپلماتیک رفتار کرده و نیروی انتظامی به وظیفش عمل کرده سخته؟!
  خب اگر دولت محکوم نمیکرد که شماها الان یک پیراهن عثمان درست کرده بودید که!!
  این قضیه یک پیام داشت که اونایی که باید میفهمیدن فهمیدن.
  در ضمن سفیر انگلیس یک هفته وقت داشت از ایران خارج بشه طبق مصوبه مجلس. جو نگیردتون. انگلیس پیش دستی نکرده. انگلیس دست پیش گرفته که پس نیفته. نشنیدی که گفتن انگلیس نمیخواد با ایران قطع رابطه کنه؟! اخبار گوش بدید. خوبه.

  در جریان ملوانهای جاسوس انگلیسی هم ایران میخواست حسن نیتش رو نشون بده. نه مثل خانم شهرزاد که بی دلیل در زندانهای آمریکاست بشه. روشنه؟
  که البته به نظر من اشتباه کرد. جاسوسها باید به درختهای خیابون ولیعصر سروته آویزون میشدن. والا. اینا حسن نیت چه میفهمن؟!

  [پاسخ]

  پیام پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۲۸:

  ما هم دخالت انگلیس در کودتای ۲۸ مرداد را به خاطر داریم، اما سیاست مملکت نباید احساسی و هیجانی باشد در حالی که متاسفانه حرکت چهارشنبه دانشجویان عضو بسیج دانشجویی و حامیان ِ اندکشان به پشتیبانی شبکه ی رسانه های همسو به ویژه خبرگزاری فارس، فقط مایه ی آبروریزی بود، نتوانستند سفارت و باغ قلهک را بگیرند، خیط شدند، دولت مورد حمایتشان را هم به عذرخواهی انداختند.

  حرکت سال ۱۳۵۸ در یک شرایط ویژه صورت گرفت، مورد استقبال و حمایت عموم مردم بود، برای همین هم امام خمینی «با فاصله کمتر از دو ساعت از اشغال سفارت آمریکا پیام داد که جای خوبی را گرفته‌اند و نگه دارند». چرا امروز از طرف رهبری پیام مشابهی صادر نشد؟ اگر گفته ی علی آقای لاریجانی درست باشد که حمله به سفارت انگلیس «نمادی از فضای افکار عمومی مردم ایران» بود، پس چرا جلوی آن گرفته شد؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۴۸:

  سیاست مملکت احساسی نیست. حامیان دانشجویان بسیجی هم اندک نیستند. پشتیبانشون هم شبکه ها و رسانه ها نیستن که اگر بودن مثل یه عده فقط توی اینترنت اعتراض میکردن و انقلاب میکردن و تجمع مجازی میکردن و از اونطرف توهم بیشمار بودن هم برشون میداشت. حامیان اون داشجوها مردم هستن. به پشتوانه مردم هست که عمل میکنن و حرف نمیزنن. اوکی؟!

  بعدش میشه بگید کی دولت عذرخواهی کرد؟
  گمونم سفارتخونه ها هستن که یکی پس از دیگری دست از پا درازتر دارن برمیگردن ها!!

  میگم شما میتونید تفاوت ایران انقلابی اون زمان با ایران امروز رو درک کنید؟
  اگر بتونید دیگه این سطور بالا محلی از اعراب نداره.
  اگر هم نه که خب ندارید دیگه.

  [پاسخ]

  پیام پاسخ در تاريخ آذر ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۱۷:

  یت الله مکارم شیرازی: فراتر از قانون گام بر ندارید
  آیت الله مکارم شیرازى در ارتباط با حمله به سفارت انگلیس گفته گاهى کارهایى فراتر از قوانین از سوى بعضى از جوانان عزیز احساساتى انجام مى‌گیرد، که بهانه مهمى به دست دشمن ماجراجو مى‌دهد و هزینه‌هاى زیادى باید براى آن بپردازیم. به احتمال بسیار قوى در این‌گونه موارد افراد نفوذى خود را به میان جوانان پاکباز مى‌فرستند تا دست به تخریب و اقدام‌هاى دیگرى بزنند و در سطح جهان بر ضد ما تبلیغات وسیعى راه بیندازند که انداختند

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۳۸:

  قطعا کسی با تخریب موافق نبوده و کسانی که اینکار رو انجام دادن، قراره به کارشون رسیدگی بشه. اما این در اصل موضوع نقشی نداره. آیت الله مکارم هم تخریب رو غلط دونستن نه نفس کار رو.
  در ضمن کلی سوال موند جواب ندادید شما..

  [پاسخ]

 21. آقاموسی گفت:

  جدا قابل استفاده بود،مخصوصا این قسمتش:«پایبندی یک‌جانبه به اینگونه قانونی عین حماقت و پذیرش ظلم است!»
  خیلی ممنون.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۰۵:

  اجرت با مولا برادر

  [پاسخ]

  پیام پاسخ در تاريخ آذر ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۴۰:

  تقدیر از آشوب
  لظفا اسم مولا را با آشوب قاطی نکنید و از خودتون مایه بگذارید

  [پاسخ]

 22. آقاموسی گفت:

  من این نوشتتون رو در آخر پست خودم بعنوان مطالب مرتبط لینک دادم
  تشکر

  [پاسخ]

 23. پیام گفت:

  سال ۵۸، هنوز جمهوری اسلامی یک ساله هم نشده بود، نه احساسات طبیعی ناشی از انقلاب فروکش کرده بود و نه سیاستمداران ما تجربه ی زیادی داشتند، اما در این موقعیت بعد از گذشت ۳۳ سال از انقلاب، رفتارهای احساسی چه توجیهی دارد؟ چرا زمینه ای فراهم می کنید که حتی چین و روسیه به سرعت برق با دیگر کشورهای عضو شورای امنیت همنوا شوند؟ آیا در بهار عربی باید بهانه های اینچنین به جنگ طلبان داد؟

  البته بیانیه ی وزارت خارجه ی آقای صالحی قابل تقدیر است اما هم بسیج در رفتارهای اینچنینی ِ بسیج دانشجویی مقصر است و هم نیروهای انتظامی می بایست از سفارت خانه های کشورهای خارجی محافظت کند، همین انتظاری که خود ما از دیگر کشورها داریم تا از سفارتخانه های ما محافظت کنند.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۹:

  بله درسته حرف شما

  [پاسخ]

 24. ناشناسی گفت:

  این سومین بار که من کامنت میگذارم. پرسیدم حضرات لات می خوان بشوند سلف شیعه القاعده؟ یه جواب
  شما کسی رو تو خانه ات راه دادی. دستش کجه دزدی هم می کنه. مرام علوی اینه که با کتک و تجاوز بهش حمله ور بشی پرتش کنی از خونه بیرون و به تعبیر امام این هفته نماز جمعه تهران گوشمالیش بدی کسی رو که بارضایت تو داخل خونه ات شده یا اینکه مرام شما اقتضا می کنه خیلی مودبانه بگی اقا بفرمایید بیرون ما نمی خواهیم تو اینجا باشی؟ فتامل
  اقای وبلاگ نویس گفتی دانشجور حقوق دانشگاه تهرانی؟ گذشت دوران هیمنه دانشکده حقوق دانشگاه تهران. دانشکده حقوقی که استادش الهام و کدخدایی باشند، چون تویی هم باید دانشجوش باشی…
  متاسفم

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۳۱:

  من نگفتم دانشگاه تهران درس خوندم :)
  اما اگر از اول هم نمیگفتی لات جواب می‌گرفتی عزیزم.

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۰۱:

  باز هم این که جواب من نشد! به جای لات به شما بگم حزب اللهی خوشحال میشی؟ دوست حزب اللهی

  یه نگاهی به نامه اقای میرمحمد صادقی عضو پیشین شورای نکهبان و استاد دحقوق دانشگاه شهید بهشتی بنداز بعد بگو توبه.
  خدا این شبها توبه اتون را شاید هم بخشید

  [پاسخ]

 25. محمود گفت:

  الان یعنی شما داری عمل احمقانه و غیر قابل توجیه دوستانت رو تئوریزه می‌کنی حاجی؟ این هم دیگه این همه زحمت داره. امر بر همه واضحه که حزب‌الله هر کار چرندی بکنن حتما درسته و بقیه هستن که اشتباه فکر می‌کنند. آقا امیر علی فقط بدون مصیبتی که ملت در نتیجه‌ی این حماقت‌ها خواهند کشید به گردن شما حق‌الناسه. حق‌الناس رو خدا اگه بخواد هم نمی‌تونه ببخشه.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۱۲:

  محمود جانم، شما بحث رو کلی نگاه نکن که انگار دفاع از یه بخش اون دفاع از کل ماوقع محسوب بشه.

  [پاسخ]

 26. پیام گفت:

  آمدن و ریختن به داخل یک سفارت به خودی خود کاری نابکارانه است. بدتر از آن آتش زدن اموال و ماشین ها ست. بدتر برداشتن چیزها از اتاق ها و بیرون بردن و غنیمت گرفتن است. و از آن بدتر آن است که چیزی آنجا پیدا کنی و به دیگران نشان دهی و فکر کنی کشفی کرده ای و بگویی این اینجا چه می کند؟ کسی نیست بپرسد تو خودت آنجا چه می کنی؟

  کسی که می پرسد این عکس اینجا چه می کند دنیایی با آن که این عکس را نگه داشته تفاوت دارد. برای پرسنده تاریخ با خود او و حکومت او و نظام او و حتی رئیس جمهور محبوب اش شروع می شود. برای این کسان تاریخ انقلاب هم تا شش سال پیش به پشیزی نمی ارزد چه رسد به تاریخ قبل از آن و یا تاریخهای پیش و پیشتر از آن. برای کسی که عکس را نگه می دارد تاریخ قابل تجزیه نیست. تاریخ همه تاریخ است. تاریخ روابط دو ملت یا دو دولت از از ابتدای آن معنی دارد تا امروزش. برای نگهدارنده طبیعی است که تاریخ را وسیعتر ببیند و برای یابنده اسباب پرسش های نابجا ست.

  [پاسخ]

 27. بوی مرگ گفت:

  با سلام.شدیدا با کار شما برای گرفتن باغ قلهک و سفارت در فردوسی وحتی باز پس گیری تمام باغ های داده شده به ولاد غرب از جمله باغ واتیکان ۷۰۰ متر بالاتر از باغ قلهک ،باغ سفارت سوئد در خ فرشته وتمام باغهای دیگر و حتی باز پس گیری تمام سفارت خانه ای خارجی موافقم!ما چه احتیاجی به رابطه با خارجی ها داریم اصلا ؟!
  من هم مثل شما صدای طبل جنگ را هر روز بلند و بلند تر می شنوم .دلم می خواهد هر چه زودتر این حدود ۲۰۰ دول خارجی متحد شوند و پاشون را از گلیمشان درازتر کنند و به ایران حمله کنند که ما بتوانیم یک درس حسابی به دنیا بدهیم !
  هر چندمن هم مثل شما دوست عزیز عقده تفنگ بازی با تفنگ پلاستکی در کودکی برام عقده بوده و شاید با کارهای پسندیده شمااین رویای کودکی واقعی بشود آن هم با سلاح واقعی( تفنگ بازی چه حالی می ده جان)،ولی هیچ لذتی بالا تر از تماشای این نیست که بمب و موشک روی مردمت بریزند و همین طور حمام خون در خیابان جاری باشه و لحظه جون کندن مردم را در واقعیت( نه توی فیلم) ، آدم از زیر سایه ایمن (او) تماشا کنه!

  [پاسخ]

 28. Global Posts گفت:

  […] دانشجویان ایرانی به موجودیت روابط با دولت بریتانیا، در پست قبلی وبلاگم و بخش نظرات آن و جاهای دیگر به تفصیل گفتگو کردیم. اما جدای از آن اقدام […]

 29. […] دانشجویان ایرانی به موجودیت روابط با دولت بریتانیا، در پست قبلی وبلاگم و بخش نظرات آن و جاهای دیگر به تفصیل گفتگو کردیم. اما جدای از آن اقدام […]

 30. sajjad گفت:

  سلام آقای صفا
  درباره قوانین داخلی و بین المللی من با خانم بیتا موافقم واون چیزی که به وسیله دوستان بسیجی نقض شد قوانین داخلی بود.برای نمونه عرض میکنم همین دوسال پیش به دلیل اینکه یک جوان روی دیوار سفارت روسیه مرگ بر روسیه نوشت به ۴ سال حبس به جرم اقدام علیه امنیت ملی که یک جرم مرتبط با قوانین داخلی است محکوم شد ولی دوستان بسیجی دو روز بعد همان تعدادی هم که دستگیر شده بودند آزاد شدند و این یعنی همین چیزی که خانم بیتا میگن و اینکه قوانین در ایران فقط برای یک گروه و علیه یک گروه قابلیت اجرا دارند.واینکه این قوانین داخلی و بازهم تاکید میکنم داخلی تنها برای مخالفین ضمانت اجرا دارد و برای دوستات بسیجی هیچ ضمانت اجرایی وجود ندارد.
  راستی یک موضوع حاشیه ای: یک روز بعد از آن اتفاق مسئولین بسیج موضع گرفتند و اعلام کردند برای آزادی دستگیرشدگان اقدام میکنند و این دوستان هم بدون اینکه محاکمه شوند براحتی آزاد شدند.به نظر شما که حقوق خوانده اید هنوز هم می توان استقلال قوه قضاییه را باور داشت

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۱۴ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۲۷:

  نه، قوه قضاییه خیلی مشکل داره.

  [پاسخ]

  sajjad پاسخ در تاريخ دی ۱۴ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۳۱:

  ممنونم بابت صداقتون و واقع بینی تون

  [پاسخ]

  sajjad پاسخ در تاريخ دی ۱۴ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۰۸:

  ولی یک سوال آیا قبول دارید کاری که انجام شد بی قانونی بود با توجه به حداقل رویه قضایی که اتفاق افتاده وذکر شد و به قول خانم بیتا همین شمایی که سبزها را به بی اعتنایی و نقض قوانین متهم میکنید نباید از این حرکت دفاع می کردید؟همین اصل حرکت ورود غیر قانونی به سفارت به علاوه چیزهای دیگری که اتفاق افتاد.چی میشد که خیلی معقولانه جلوی سفارت تجمع اعتراضی برگزار میشد و بدون درگیری پایان میگرفت هم به دنیا اعتراض خود را نشان داده بودیم هم با توجه به قانونی که مجلس تصویب کرده بود تحقیر می شدند و هم اینکه مردم ما در دنیا به عنوان افرادی بی قانون و غیر متمدن شناخته نمی شدند و هم اینکه زمینه را برای تحریم های بیشتر فراهم نکرده بودیم و هم فضا را برای مظلوم نمایی انگلیسی که خودش تحت فشار از طرف مردم خودش بود مهیا نمی کردیم و خوراک رسانه ای توپ برای مخالفین خودمان.
  خداییش کسی بیشتر از انگلیس از این کار غیرقانونی(نقض قوانین داخلی)سود برد؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۱۴ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۳۶:

  من از این حرکت دفاع نکردم به عنوان اینکه برنامه‌ریزی و کل اون رو قبول دارم که، تمام حرف من این بود که این حرکت یک واکنش طبیعی بوده حالا این واکنش درست یا غلط به کنار.

  [پاسخ]

 31. sajjad گفت:

  و بازهم چیزی که مشهود است این است که در این سیستم قضایی قوانین ضمانت اجرایشان فقط برای افراد خاصی وجود دارد و بسیجیان عزیز نیازی نیست که پایبند به این قوانین باشند و لذا محکمه ای هم برای آنها بر پا نمی شود و نباید بشود.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ دی ۱۴ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۰۳:

  مدیر مسئول روزنامه ایران چی بود؟
  خیلی خوبه که شما هرچی رو دلتون می خواد میبینید و بعدشم سریع نتیجه میگیرید و میگید مشهود است!

  [پاسخ]

  sajjad پاسخ در تاريخ دی ۱۴ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۲۹:

  شما فعلا این تناقض را حل کنید که یک جوان به جرم شعارنویسی علیه روسیه به ۴سال حبس محکوم میشود و یک گروه دیگر با اینکه به سفارت انگلیس حمله میکنند بدون مجوز وارد میشوند اموال آنجا را تخریب میکنندو…..تعدادمعدودی از آنها دستگیر میشوند و یکی دو روز بعد آزاد می شوند.آیا این برای شما کافی نیست تا بدونید قضیه از چه قراره؟
  اوه راستی مدیر مسئول روزنامه ایران!اون چی شد؟ مگه با تهدید احمدی نژاد همونلحظه آزاد نشد؟راستی اعتماد به خاطر مصاحبه با همین مدیر مسئول توقیف شد ولی خود گوینده این حرف ها هیچ!
  بازم بگم؟
  عزیز من افق جان!من تا دلتون بخواد میتونم اینجا نمونه هایی را که به عینه دیده ام بیان کنم.شما اگر راست می گویید عدالت قوه قضاییه را در اجرای قوانین ثابت کنید.
  شما احتمالا میدانید که هر قضیه ای تا جایی ثابت است که مثال نقض نداشته باشد. این ها مثال های نقضی برای رد عدالت قوه قضاییه است.
  باور ندارید بی عدالتی های این قوه ی داعیه دار عدالت و قانون را از همین آقای صفا بپرسید.

  [پاسخ]

 32. sajjad گفت:

  آیا چند هزار جوان دانشجوی ایرانی ( جدای از حاکمیت و به صورت خودجوش ) که صاحب فکر می‌باشند و نماینده بخش بسیار بزرگی از یک ملت بسیار متمدن هستند، حق ندارند کمی به قلدران جهانی طعم تحقیر را بچشانند!؟ حق ندارند مقداری خشم خود را از ظلم به کشورشان نشان بدهند؟ به چه علت حق ندارند؟

  این قسمتی از متن خودتان است که به آنها حق داده اید و پاسخ اینکه چرا حق ندارند چون غر قانونی است.چون خلاف منافع ملی است

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۱۵ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۳۷:

  حق واکنش طبیعی، نه حق انجام عمل غیرقانونی. نه حق شکستن شیشه، نه حق ورود غیرقانونی. حق تجمع، حق فریاد،

  [پاسخ]

  sajjad پاسخ در تاريخ دی ۱۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۴۶:

  “به عنوان کسی که با دست کبود شده و بدن کوفته‌ شده از نوازش نیروی عزیز انتظامی دارد می‌نویسد باید عرض کنم، عقلاً کاملاً قابل پذیرش است که در اینگونه حوادث هرکس جایگاهی داشته باشد. نیروی انتظامی وظیفه‌ی برخورد، دیپلمات‌ها و وزارت امور خارجه وظیفه‌ی ابراز تاسف، صداوسیما وظیفه‌ی عدم پوشش بسیار زیاد و ما جوانان هم وظیفه‌ و حق نشان دادن خشم ناشی از پایمال شدن منافع ملی‌مان. هیچ کس هم حق ندارد دیگری را به خاطر انجام وظیفه‌اش در چارچوب این ماجرا که مانند پازل تکمیل کنند‌ه‌ی هم هستند بازخواست کنند.”

  شما این کار غیرقانونی را وظیف میدانید و حق هرگون بازخواستی درباره این حرکت را هم از دیگران میگیرید بازهم میگویید من گفتم حق واکنش طبیعی؟
  اگر این شکلی باشد باید به هرکسی که به هرچیزی اعتراض دارد ولو حق با اوباشد حق طبیعی داد که این کارهارا مرتکب شود و حق هرگونه بازخواست درباره اعمالش را هم از دیگران سلب کند.

  [پاسخ]

  sajjad پاسخ در تاريخ دی ۱۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۴۸:

  در ضمن کسی با تجمع مخالف نیست و نیروی انتظامی هم به خاطر تجمع جلوی سفارت کسی را مورد نوازش قرار نداد بلکه به خاطر رفتارهای بعدی بود.

  [پاسخ]

 33. […] دانشجویان ایرانی به موجودیت روابط با دولت بریتانیا، در پست قبلی وبلاگم و بخش نظرات آن و جاهای دیگر به تفصیل گفتگو کردیم. اما جدای از آن اقدام […]

 34. […] سفارت انگلیسِ خبیث تحلیل درستی نداشتم و ثمره‌اش که این نوشته‌ی وبلاگی باشد اشتباه بوده. از عزیزانی که این نوشته موجب شد وقتی […]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: