وکیلانه » » سفر تصویری به 33 سال قبل؛ وقتی می‌خواستند انقلاب ایران را مثل این‌روزهای مصر بدزدند !
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
سفر تصویری به ۳۳ سال قبل؛ وقتی می‌خواستند انقلاب ایران را مثل این‌روزهای مصر بدزدند !
۶ام, آذر ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۵۲]

اگر بخواهیم خیلی سریع اوضاع و احوال این روزهای مصر را تحلیل کنیم تا برسیم به اصل موضوع، باید بگوییم بسیار غم‌انگیز است که انقلاب یک ملت را بدزدند! مردمی با وجود تمام سختی‌های غیرقابل وصف به میدان التحریر آمده بودند تا آزاد شوند. حتی بهای سنگین و خونین بیرون انداختن دیکتاتورشان را هم نقداً پرداخت کردند و دیکتاتور هم خلع شد امــــا بیش از ۹ ماه است که یک گروه نظامی با پشتیبانی کامل غرب، انقلاب را به گروگان گرفته اند و هیچ باکی هم  ندارند از اینکه همان حمام خون را در التحریر به راه بیندازند.
حالا هم بعد از ۹ ماه کشت و کشتار، به مردم وعده می‌دهند! می‌خواهیم برایتان نخست وزیر تعیین کنیم! چه کسی؟ پیرمرد سالخورده‌ ایی که سال‌های سال در مقام‌ معاون وزیر، وزیر و حتی نخست‌وزیر  دیکتاتور بوده. یعنی دور زدن کامل مردم بیچاره، و این درد کمی نیست! و البته این تنها درد هم نیست. قصه ی مصر حکایت پرغصه‌ و پراز رمز و رازی شده.
بگذریم. نوشته‌ی حاضر را با وجود تمام سختی‌ش و اینکه بیش از ۹ ساعت کار مفید برده، آماده کردم تا نشان دهم ۳۳ سال پیش که مردمِ غیور و آگاه ایران در جایی از تاریخ ایستاده بودند که اکنون کشورهای عربی تازه می‌خواهند به آن برسند، باز هم چنین حکایتی بود. قصه‌ی دزدی انقلاب! اما خدا را شکر یک مرد ایرانی بود به نام خمینی و یک ملتِ ایران بود گوش به فرمان خمینی! و مگر کسی را یارای دزدی انقلاب ازاین امت و امام بود؟

همراه هم نگاهی می‌اندازیم به حکایت شکست دزدی انقلاب ۵۷ مردم ایران!
(برای مشاهده تصاویر در کیفیت بهتر و اندازه بزرگتر روی آنها کلیک کنید)

ادامه‌ی مطلب

بلافاصله بعد از اینکه شاه از کشور خارج می‌شود، مردم غرق در شادی می‌شوند چون تلاش‌های خود را به ثمر رسیده می‌بینید امــا مرد تیز‌بین و دور‌نگر ایرانی یعنی خمینی به مردم هشدار می‌دهد:

و طولی نمی‌کشد که در اول بهمن ۵۷ پیش‌بینی امام درست از آب در‌می‌آید و معلوم می‌شود بختیار، مردی که وجهه‌ی خود را از قبال مصدق دارد اما آخرین تیر ترکش شاه است، و قریب ۲۰ سال ساکت بوده، حالا تحت حمایت کامل غرب، مدعی شده و  با زیرکی و حرفهای جالب می‌خواهد مردم را دور بزند! و جالب اینکه از حمایت کامل ارتش هم برخوردار است!

برنامه این است، بختیار ایستادگی کامل کند و اوضاع را هر طور شده به دست بگیرد اما یک مرد، برنامه ها را برهم می‌زند و قرار می‌شود علی‌رغم توصیه‌ی غرب امام به ایران بیاید!:
(در خصوص سیرتاریخی ورود امام به میهن و واکنش‌ها به آن، به زودی یک مطلب جدا و کاملاً روزنامه‌ایی قرار می‌دهم، اما فعلاً در این موضوع زیاد وارد اصل ماجرا نمی‌شوم)

در مقابل بختیار و حامیان غربی‌ش ۲ واکنش نشان می‌دهند. اول اینکه فرودگاه‌ها را می‌بندند!

و واکنش خبیثانه دوم، دروغ و شبه پراکنی برای تشویش اذهان عمومی و اعتبار گرفتن از رهبر انقلاب و ایجاد شبهه ی مذاکرات پشت پرده:

اما باز هم مرد  باهوش ایرانی و حمایت مردم از این مرد!

و فشار حمایت مردم از امام باعث می‌شود مجبور به بازگشایی فرودگاه بشوند و امام وارد ایران می‌شود.  در اولین روز بعد از ورود هم برای خاتمه دادن به بحث‌ها و کنترل اوضاع در دست انقلابیون، حضرت امام طرح شورای انقلاب را که از پاریس وعده داده بود عملی می‌کند و مهندس بازرگان را به عنوان نخست وزیر انقلاب معرفی می‌کنند. البته بختیار ناباورانه به قضیه نگاه می‌کند و آنرا شوخی می‌انگارد!

اما وقتی متوجه جدی بودن موضوع می‌شود، شروع به تهدید کرده، از اعدام مردم و بازداشت اعضای دولت موقت سخن می‌گوید و به صراحت بیان می‌کند: “جواب کوکتل مولوتف را با کوکتل مولوتف می‌دهم” و می‌گوید خمینی در قم بماند و ما هم واتیکان اسلامی داشته باشیم. دولت هم دست من باشد! :

و صراحتاً بیان می‌کند که به دولت موقت اجازه فعالیت نمی‌دهد و تهدید به تیرباران می‌کند:

اما باز هم مرد باهوش ایرانی! روشنگری می‌کند و از مردم می‌خواهد به خیابان‌ها آمده و حمایت خود را از دولت انقلاب اعلام کنند. و مردم هم کاری می‌کنند کارستان و با را‌ه‌بری‌های امام‌شان از دزدیده شدن انقلابشان جلوگیری می‌کنند!

و بالاخره ۲۲ بهمن یکهزار و سیصد و پنجاه و هفت:

سعی کردم تا حد ممکن از توضیح اضافی خود‌داری کنم چون به نظرم اخبار روزنامه‌ها بسیار گویاست. در خصوص جزء به جزء حوادث مثل تشکیل و تعطیلی حزب رستاخیر، فرار شاه، ورود امام، پیروزی انقلاب، عاقبت دولت مهندس بازرگان و… به زودی و همزمان با نزدیک‌ شدن به سالروز پیروزی انقلاب بیشتر خواهم نوشت و از روزنامه‌ها مطلب قرار می‌دهم. فعلاً فقط باید بگویم با مرور اینگونه حوادث است که انسان ناخواسته خدا را شکر می‌کنند بابت داشتن ره‌بر!۵۲ دیدگاه برای “سفر تصویری به ۳۳ سال قبل؛ وقتی می‌خواستند انقلاب ایران را مثل این‌روزهای مصر بدزدند !”

 1. به نظر من در انقلاب ۵۷ همه سعی داشتند از هم انقلاب را بدزدند. تنها کسی که ضرر کرد مردم بودند.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۶ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۴۶:

  اگر امام خمینی نبود و اعتمادی که مردم بهش داشتند وجود نداشت بله اصلاً اصل انقلاب هم از بین میرفت. با این گروه هایی که هر روز سر برمی‌اوردن و هم کدومشون هم به یه جایی وصل بود.
  اما فکر نکنم کسی باشه که شک داشته باشه امام مردم رو میخواست و مردم هم امام رو

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۰۹:۵۶:

  کاش یک نفر از امت حزب الله پیدا میشد و بالاغیرتا میگفت این “اصل انقلاب” چی هست که هنوز سرجاشه ولی به هر جای مملکت که نگاه میکنی گند و کثافت ازش زده بالا.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۴۹:

  امت حزب الله در یک حرکت کاملا خودجوش به سفارت بریتانیا حمله کردن. ظاهرا انگلیس آب پاکی روی دست ذوب شدگان ولایت ریخته و دیگه از حموم انگلیس آبی برای علما عظام گرم نخواهد شد.
  با این حساب تقریبا میشه مطمئن شد که سیفون برای بشار اسد (رفیق فابریک جمهوری اسلامی) کشیده شده و پرونده ی جمهوری اسلامی هم برای رسیدگی تو نوبت هست.
  انصافا مدیریتی که جمهوری اسلامی در این سی و چند سال داشت خیلی عبرت آموز بود برای تمام ملتهای مسلمان دنیا، هفتاد میلیون آدم بدبخت شدن ولی یک میلیارد مسلمون دیگه فهمیدن که چه اشتباهاتی نباید بکنن.

  [پاسخ]

 2. نظریان فرد گفت:

  woow عجب مطلب نابی

  [پاسخ]

  هومن...هومن ....هومن ... پاسخ در تاريخ آذر ۶ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۳۱:

  انقلاب دزدیده نشد .ولی الان انقلابیون در بند هستند .و مردمی که مطالباتی در انقلاب داشتند متهم به جاسوسی شدند و عده ای صاحب همه چیز شدند .فرزندانشان هم این طلبکاری را ادامه می دهند .
  نویسنده نمی تواند حدس بزند ان موقع دقیقا چه اتفاقی افتاد .نمی تواند تصور بکند خوشحالی مردم را از حس انجام یک کار دسته جمعی .
  ان موقع کسی حدس نمی زد که یک موجود پر مو با گرز بزند تو ملاج بقیه و انها را کنار بزند .در تمام دوران …ما مردمی را داریم که هماهنگ با دولت بر سر کار هستند .انها رنگ عوض می کنند .امروز انگشتر دارند و ذکر می گویند و پولها را تقسیم می کنند .فردا اگر هم دولت تغییر کند انها هم تغییر می کنند گیتار می نوازند .زمان شاه هم بودند .
  علامت شناخت انها تفاوتشان با مردم نرمال هست .شکلشان خاص است .

  [پاسخ]

 3. سلام
  در یک کلمه ” عــــــــــــــــــــــــــــــــــــالی” بود.
  خیلی خیلی متشکرم بابت این زحمت نه ساعته ای که گفتید. مخصوصا که قطعا این زمان را از زمان استراحت خود به این کار اختصاص دادید. واقعا لذت بردم از دیدن سیر حقیقی اتفاقات
  خدا قوت

  و اینجاست که می فهمم چرا غربی ها و غرب زده ها از تجربه مجدد ” ایران” در منطقه بیمناکند.
  ملتی که راه بری دینی را بپذیرد، هرگز فریب دنیاپرستان غربی را نخواهد خورد

  [پاسخ]

 4. رضا گفت:

  خیلی خوبه اینجوری بتونیم انقلاب رو مرور کنیم. واقعاً از شما ممنونم.
  آدم گاهی قدر داشته های خودش رو نمیدونه. کاری که ما در ۳۳ سال قبل انجام دادیم اونقدر بزرگ بود که هنوز هم بعد از گذشت سال ها خیلی از موارد اون باید روشن بشه .
  خیلی خوشحال شدم که گفتید از این به بعد هم مطالبی از این دست قرار می دید. من که خیلی استفاده کردم
  فقط امیدوارم کسانی که می خوان مخالفت کنن هم برای حرفشون سند و مدرک ارئه بدن نه اینکه به قول آقای تاج زاده خیالات و آرزوهای خودشون رو به اسم خبر و تاریخ به خورد ما بدن :D

  [پاسخ]

 5. آذرخش گفت:

  بوکه های عکس فتوبلاگتون جالب بود.

  [پاسخ]

 6. عبدالله گفت:

  یا وارث
  فوق العاده بود.
  بسیار بسیار سپاسمندم.
  اجرتان با صاحب این لحظه ها
  منتظر ادامه اش هم هستم.
  یا حق

  [پاسخ]

 7. شهید آینده گفت:

  مطلب عالی بود به شدت!
  باید قدر داشتن رهبرانی چون خمینی و خامنه ای رو بدونیم…
  آیا قدرشون رو میدونیم؟
  این سوال رو نه از جلبک های سابق!که از بسیجی ها پرسیدم
  اللهم عجل لولیک الفرج

  [پاسخ]

 8. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  واقعا عالی بود. کاری که زحمتش رو کشیدید بسیار ارزشمند و کارا بود.
  خیلی از نکات رو نمی دونستم. ممنون از جمع آوری مطالب و ایجاد یک سیر منسجم و منظم.

  واقعا شکر به خاطر وجود رهبر. چه در زمان شروع انقلاب ، روند، شکل گیری و ایجادش و چه در زمان ادامه و حفظش. نعمتیه که از عهده شکرش برنمیاییم.

  هراس سی ساله ای که غرب از انقلاب ما داشت، الان دلیلش به وضوح روشنه. امیدوارم کشورهای منطقه هم بتونن به خوبی از انقلابشون حراست کنن.

  ۲۰ سال خانه نشینی بختیار هم جالب بود.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آذر ۷ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۲۶:

  @ افق بزرگوار
  به نظر من هم جالب اومد

  کلا گویا این یک طرح قدیمی است که خانه نشین ها را بیرون آوردند و شاهد شکستش باشند:)

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۷ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۳۹:

  جالبتر عاقبت یکسانشونه.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۱۵:

  @ افق بزرگوارم

  بعــــــــــــله

  [پاسخ]

 9. عشقستان اسماعیل گفت:

  جالب بود
  استفاده کردیم
  مرور خاطراتی هم شد

  پارازیت: دارم تصور میکنم بعضی ها سال ها بعد بدون محسنات :lol: چه شکلی خواهند شد

  [پاسخ]

  هومن...هومن ....هومن ... پاسخ در تاريخ آذر ۷ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۴۶:

  خاصیت انسان نادان …..بی توجهی به نتایج است .کاری ندارد و در عالم نادانی دست وپا می زند .برای اشرف مخلوقات ارزشی قایل نیست و تفکر را از او می دزد .
  انسان امروزی به اطلاعات دسترسی دارد .به ساده گی فریب نمی خورد .۳۰ سال برای ارزیابی عملکرد کافی نیست ؟ایا می توان بر رسی کرد که خانواده های ایرانی در پناه سلیقه شما و پدران شعار بده شما ….امروز چقدر امیدوارند ؟ چقدر به دولت و مسولین اعتماد دارند ؟چقدر احساس امنیت دارند ؟ایا خروج دزدها و مشروب خوارانو ورود مومنین نباید فایده ای برای جامعه داشته باشد ؟
  در گمرگ مسولی وجود داشت که وقتی ارباب رجوع می خواستند تلفن بزنند …تلفن موبایل خود را در اختیار انها می گذاشت !!و استدلال می کرد تلفن اداره مربوط به بیت المال است !پس از مدتی به جرم اختلاس دستگیر شد .
  ولی او را از بدنه پاک جدا کردند و این بدن به زیست ادامه می دهد .
  انقلاب ایران شامل مطالباتی برای عموم ملت ایران بود .ولی عده ای امروز انقلاب را مال خود کردند .و خودی و غیر خودی درست شد .حتی مسلمانانی که در انقلاب حضور داشتند و دایما در حبس رژیم سابق بودند …کنار گذاشته شدند و یا محبوس شدند .
  فردی که سیاستمدار ساده زیست ..با علم و راستگو هست و پشتیبانی مردمی هم دارد …به عنوان فتنه گر معرفی می کنند و فردی مثل اقای جنتی را شخصیت علمی خود قرار می دهندکه تهمت می زند ولی سند ندارد ! ایا این نشانه های واضح نیست ؟
  خیلی واضح است که نمی توان ان چه را که متعلق به مردم است را برای مدت زیاد از انها دریغ نمود .سرانجام این مردم خواهند بود که به حق خود می رسند و می توانند انتخابات ازاد را بر گزار نمایند .

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آذر ۷ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۲۱:

  بیداری بودن هم عالَمی دارد برای خودش

  [پاسخ]

 10. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  میگم پارسال بود قرار ۴۰ تا زیارت عاشورا گذاشتیم تا اربعین؟
  اوضاع حافظه خرابه!

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۰۴:

  منم متاسفانه اوضاع حافظ‌م تعریفی نداره :)

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۰۶:

  طبعا پارسال بوددیگه

  یادمه من اغلب یادآوری می کردم

  و توی بعضی از این لینک هایی که آقای صفا از قبل میذارن هستن کامنتای یاداروی م

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۲۷:

  من البته یادم بودا !! میدونید که! فقط منظورم این بود که یاداوری کنم چرا امسال قرار نذاشتیم. همین! وگرنه یادم بود! معلومه یادم بود؟ مشخص نیست که یادم بود؟ مشخصه بابا!

  [پاسخ]

  عشقستان اسماعیل پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۰۹:۰۸:

  یه توصیه
  هر کی اوضاع حافظه اش خرابه سه تا راه داره واسه بهبود
  ۱- تلاوت قرآن
  ۲- خوردن شیر (مداوم)
  ۳- خدمت به مادر (خوش به حال حاج خانم )

  پ.ن: بهتر بود شما ره ۳ رو جلو تر می نوشتم
  شما هم آقای صفا می تونید این شبها سشتن ضرفه ها رو تقبل کنید هم واسه حافظه تون خوبه .. هم برا آینده :)

  [پاسخ]

  عشقستان اسماعیل پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۰۹:۰۸:

  راستی این توصیه ها مبنایی روایی داره ها

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۱۴:

  @ افق
  والا چی بگم؟ :D بله بله بله کاملا واضحه یادتون بود
  @ عشقستان اسماعیل
  دعای دوستان هم اثر بخشه ها:)

  [پاسخ]

 11. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  لینک ها مثل همیشه عالی.
  حرف هایی که می خواستم بگویم…
  فردا صدای روضه نابود می کند خانه ی کفر را.
  و اما
  تنها یک جمله برای آقای مطهری
  متاسفم.
  یا حق

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۰۵:

  این تجمع دانشجویان در سالروز ترور شهید شهریاری درب سفارت‌خونه‌ی انگلیس به شدت بجا و عالیه.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۲۸:

  واقعا. به شدت بجا و عالیه.

  [پاسخ]

  هومن...هومن ....هومن ... پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۱۴:

  شما هم می رفتی …اصلا همینجا شعار بده یا وارث !!
  اینها می خواهند باعث سربلندی مملکت ایران شوند یا وارث!!

  [پاسخ]

 12. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سخنان ارزشمند آیه الله جوادی آملی در مورد شهید شهریاری:

  بِسْمِ اللّه الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ وَ إیّاهُ نَسْتَعِین
  سانحه سنگین و رخداد تلخ شهادت استاد دکتر مجید شهریاری(رضوان‌الله‌علیه) را تسلیت و حشر ایشان را با شهدای نامور اسلام مسئلت و صبر جمیل بازماندگان و خاندان بزرگوار این زنده‌یاد را از خدای منّان خواهانیم! هر چند خصوصیت‌های فراوان این‌گونه از شهادت‌ها فراتر از شمارش عادی است، لیکن به برخی از آنها اشاره می‌شود.

  یا حق

  [پاسخ]

 13. عبدالله گفت:

  یا وارث
  ادامه:
  یکم: جمع سالم بین اندیشه صائب و انگیزه صحیح، بهره رادمردانی چون دکتر شهریاری است که نه در کوششِ دانشوری، قصور روا می‌دارند و نه در کِشش دینی، فتور را جایز می‌شمارند؛ حرمتِ علم را آنچنان پاس می‌دارند که هر فرضیّه ثابت‌نشده را به جای مبدأ تصدیقیِ به ثبت رسیده نمی‌نشانند و احترامِ ایمان را آن ‌قدر نگه می‌دارند که هیچ فسون و فسانه‌ای را در موضع رفیعِ باورِ دینی قرار نمی‌دهند و چون ارجِ خویش را در هماهنگی کامل عقل و دل می‌دانند، نه بیراهه می‌روند و نه راه کسی را می‌بندند، بلکه هماره همتای سالکانِ کوی وصال، به سیر علمی و سلوک عملی می‌پردازند.
  یا حق

  [پاسخ]

 14. عبدالله گفت:

  یا وارث
  دوم: راز موفقیّت شهیدِ شاهد، دکتر شهریاری و اَقران وی، پی‌ بردن به حقیقتِ علم (اولاً) و هجرت از آن به معلوم (ثانیاً) و ترغیب به چنین هجرت (ثالثاً) است، زیرا علم، تفسیر و شرح معلوم است و معلوم، خلقت خداست نه طبیعت، و تبیینِ خلقت، تفسیرِ فعل خداست، و تحریرِ فعل خدا همانند شرح قول خدا فقط دینی است. لذا در صدر و ساقه مراکز علمی(اعم از حوزه و دانشگاه) علمِ غیردینی وجود ندارد؛ آن‌که علم را سکولاری می‌پندارد، نه حقیقت دانش را شناخت و نه به کُنه معلوم پی برد. این استاد والامقام همانند سایر اساتید وَزین و برجسته دین‌مدار، به کمک علم به معلوم رسیدند و نشان آفریدگار را در آن و نیز در خود که مخلوقِ کریمِ خداست مشاهده نمودند و جامع علم و دین شدند که این دو در حقیقت متلازم یکدیگرند.
  یا حق

  [پاسخ]

 15. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سوم: رمز کامیابی شهیدِ صادق، دکتر شهریاری و دیگر فرهیختگان، سلطه بر وهم و خیال در محور دانش و سِیطره بر هوا و هوس در مدار مَنش بود و است. اینان که نغمه دلربای قرآنی را شنیدند و معنای دلپذیر آن را فهمیدند و رهنمود دل‌انگیز او را قبول کردند و بهشت دل‌آویز آن را باور نمودند یا حافظانه، دیو دنیاخواهی را که رأس کلّ خطیئه است از ساحت دل بیرون می‌رانند تا فرشته عقل و عدل درآید:
  منظر دل نیست جای صحبت اَغْیار
  دیو چو بیرون رود فرشته در آید
  و یا سنایی‌گونه با فرشته‌ای آشنا می‌شوند که با فرود در مَهبطِ دل، هر دیو و دَدَی را می‌‌روفد:
  تو فرشته شوی ار جهد کنی از پی آنک
  برگ توت است که گشتست به تدریج اطلس
  چنین افرادی آن‌ قدر مقتدرند که در مصاف مرگ پیروز می‌شوند و مرگ را می‌میرانند و خود برای ابد زنده می‌‌مانند و این اَبدی‌های بالعرض به خدایی که ابدی بالذّات است مرتبط خواهند بود.
  یا حق

  [پاسخ]

 16. عبدالله گفت:

  یا وارث
  چهارم: مبنای جزم علمی و عزم عملی شهیدِ دانش، دکتر شهریاری و سایر اندیشوران دانشگاهی، اصول ثابت اسلامی است که انسان را به سه عنصر محوری جهان‌دانی و جهان‌داری و جهان‌آرایی فرا می‌خواند. بر اساس جهان‌دانی، قلمرو هستی، محصور در مادّه و مخصوص دنیا نیست لذا هرگز نظامِ سپهری نابود نمی‌شود بلکه به نظام کامل‌تر و پایا تبدیل خواهد شد و شناختِ جهان و شناسای آن نیز از بین نمی‌روند، بلکه به هستی برتر می‌رسند و بر پایه جهان‌داری، حوزه زندگی هرگز به ویرانی و خونریزی تهدید نمی‌شود و بر دلمایه جهان‌آرایی، صحنه زندگیِ بشر، هنرِ مُمثَّل خواهد بود. آیات قرآن حکیم عهده‌دار تعلیم این سه رکنِ تمدّنِ هم‌آوایِ تدیّن است. زمزمه عارفان این معارفِ بَرین چنین است:
  سَر آن‌گه سَر بود ای جان، که خاک راه او باشد
  ز عشق رایتش ای سَر، چرا پرچم نمی‌گردی
  قلم آنجا نَهد دستش، که کم بیند در او حرفی
  چرا از عشق تصحیحش، تو حرفی کم نمی‌گردی
  یا حق

  [پاسخ]

 17. عبدالله گفت:

  یا وارث
  پنجم: برخی از زورمدارانِ عصر حاضر، برده جهالتِ عقلی‌اند، لذا هم دانش خود را اسیر دیوسیرتی کردند و هم مانع دانشوریِ کشورهای آزاد و مستقل‌اند و اگر فروغی ببینند، بی‌دریغ تیغ‌ ترور را متوجّه مبتکران می‌کنند تا با احتکار علم از یک سو و تحریم محصولات صنعتی به ویژه هسته‌ای از سوی دیگر و با شهید نمودن اساتید فن‌آور و مقتدر از سوی سوم، دامِ استعمار، زنجیر استثمار، بَند استعباد، حلقه استبداد و بالأخره نیرنگِ استحمار را با ترفندهای گوناگون به‌کار ‌گیرند تا به نظام اسلامی آسیب برسانند، غافل از آنکه مردان و زنان بزرگ ایران اسلامی، مصون از اُفت علمی و آفت عملی‌اند و همواره با ظلم به مبارزه و با علم به مناظره و با عقل و عدل به مشاوره و هماهنگی کامل به سر می‌برند. وظیفه خردورزان عالَم به ویژه رهبران دینی است که هم در تعلیم و تزکیه اصحاب صنعت کوتاهی نکنند و هم در امر به معروف و نهی از منکرِ صحابه ثروت غفلت نکنند زیرا «الساکتُ عَنِ الحق شیطانٌ أخرس» و هرگز سازمان بین‌الملل و سایر مجامع بین‌المللی، از ترفند، طَرْفی نمی‌بندند و آتشی که به دست آنها امروز در خاورمیانه شعله‌ور است، ممکن است در آینده در مناطق دیگر افروخته گردد و بدانند که جهان آفرینش بر شهیدان و راهیان آنان آفرین و بر قاتلان و بیدادگران نفرین دارد.
  یا حق

  [پاسخ]

 18. عبدالله گفت:

  یا وارث
  دلا خود را در آئینه، چو کژبینی هر آئینه تو کژ باشی نه آئینه، تو خود را راست کن اول
  یکی می‌رفت در چاهی، چو در چَه دید او ماهی مَه از گردون ندا کردش، من این سویم تو لا تَعْجل
  مَجو مَه را در این پستی، که نبود در عدم هستی نَروید نیشکر هرگز، چو کارد آدمی حَنْظَل
  در پایان این پیام، مجدّداً ضمن اعلام همدردی، مراسم تسلیت را به دانشگاهیان گرامی به ویژه اساتید کِرام، همکاران ارجمند و دانشجویان عزیزِ این استاد، تقدیم و مراتب دلجویی و عرض تعزیت را به بازماندگان و خانواده محترم این شهیدِ وارسته، ابلاغ و حشر وی را با شهدای کربلا که در آستانه فرا رسیدن محرّم ۱۴۳۲ (هـ .ق) قرار داریم مسئلت داریم! از خدای سبحان مسئلت می‌نماییم که جوامع بشری را به حال خود وانگذارد و لطف ممتاز خویش را بهره نظام اسلامی و خدمتگذاران راستین مخصوصاً دانشمندان والامقام قرار دهد و تا ظهور حضرت ختمی‌امامت، مهدی موجودِ موعود(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) این کشور را از هر گزندی حفظ فرماید!
  والسلام علیکم و رحمه الله
  جوادی آملی
  آذر ۱۳۸۹
  یا حق

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۲۸:

  تشکر میکنم از جناب عبدالله بزرگوار

  [پاسخ]

 19. سلام.
  این تکه بریده های روزنامه برای من که سنم به اون روزها نمی رسد مثل نفس کشیدن تو اون روزهاست.

  مصر، لیبی، بحرین، یمن و هر جای دیگری در این دنیا تازه ابتدای راه است. زود است هنوز بگوییم این حرکات اینها انقلاب است. انقلاب ما حاصل تجربه ی حداقل ۸۰-۷۰ سال پیش است. این ها ابتدای همان سالهای آغازین راه ما هستند.

  [پاسخ]

  هومن...هومن ....هومن ... پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۱۲:

  این تکه بریده های روزنامه برای من که سنم به اون روزها نمی رسد مثل نفس کشیدن تو اون روزهاست
  مصر، لیبی، بحرین، یمن و هر جای دیگری در این دنیا تازه ابتدای راه است. زود است هنوز بگوییم این حرکات اینها انقلاب است. انقلاب ما حاصل تجربه ی حداقل ۸۰-۷۰ سال پیش است. این ها ابتدای همان سالهای آغازین راه ما هستند.

  [پاسخ]

  ببخشید !!!!چطور این ادعا را می کنید ؟انقلاب ما حاصل فعالیت شبانه روزی رادیو بی بی سی بود و داریوش بود که ترانه کوچه بن بست را می خواند .فکر می کردیم کسی حق مردم را خورده !و اگر اطرافیان شاه و خودش بروند دست دزدها کوتاه می شود .و دیگر هزینه های گزاف نظامی هم نخواهیم داشت .
  انها رفتند ..حالا هم دست کسانی که حق ما را می خوردند کوتاه شد و این روزگار شد که می بینید .هم پولمان را خوردند .هم زور گفته شد .هم فساد بیشتر شد .هم معتاد از در و دیوار اجتماع بالا رفت ……ورزشمان عقب رفت …اموزش پروش پولی شد .خانه و مسکن رویا شد .سینما از بین رفت .به جای مردم جوامع پیشرفته همدم شیخ نصرالله شدیم …فقیر شدیم .عصبی شدیم .گوشه گیر شدیم .
  و لی عده ای انگشتر بدست روز بروز احساس خوشبختی بیشتر کردند .
  همکار من امروز می گفت از قول من در انجا (سایت روحانی جوان )از این بیداری ها بپرس :چرا گزارشگر ما کنار کاخ سفید می ایستد و گزارش تهیه می کند ولی اینجا چنین اجازه ای به کسی داده نمی شود ؟
  به او گفتم اینها حتما می گویند گزارشگر ما از لشگر مخلصین خداوند است ولی گزارشگر انها از لشگر شیطان و فاسدین .
  اگر پاسخی دارید بدهید به او بگویم

  [پاسخ]

 20. بیتا گفت:

  درباره اشغال سفارت و گزارش لحظه به لحظه شما:

  دم از قانون زدنتون فقط برای ساکت کردن مخالفینتونه؟

  وقتی پای منافع خودتون برسه، بی خیال پلیس و قوه قضاییه و قانون. حمله می کنین اشغال می کنین خاک سفارت های خارجی رو بعد هم با افتخار گزارش لحظه به لحظه می دین؟

  حداقل دفعه دیگه که خواستین حرف قانون رو پیش بکشین یاد این روز هم بیفتین.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۱۲:

  یه خورده صبر داشته باشید و جواب سوالات و ابهامات خودتون رو امشب در پست جدید بخونید.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۰ ۰۳:۰۴:

  من ابهامی ندارم آقای صفا. اینقدر هربار جواب های از بالای با لحن آگاه کننده ندید.

  برای من مشخصه که شما فقط تا وقتی براتون مفیده دم از قانون می زنین. اونم یعنی برای مقابله با هموطن هایی که باهاتون مخالفن. اگه نه در کشور های دیگه معترضین هر کاری بکنن حق دارن (مگر اینکه سوریه باشه و باز خلاف منافع شما) پلیس هم هر کاری بکنه بیخود کرده.

  تو ایران هم اگه هدف شماس، بی خیال قانون. شما حق دارین تشخیص بدین چی الویت داره. کی باید قانون رو رعایت کنه کی لازم نیست. کی حق داره اعتراض کنه که نه. اگه هدف مخالفتونه، به قیمت جونشون هم هر کار غیر قانونی پلیس کرد اونا حق ندارن پا رو خط قرمزی بزارن.

  خسته هم نباشید.
  از قانونش که بگذریم، نتیجه گیری این غربی های فرصت طلب تمام روز این بوده که معلومه تحریم ها همون نتیجه ای که ما می خوایم داده. هم آبروی خودتون رو بردین، هم احتمالا یه سری هزینه دیگه گذاشتین رو گردن مردم بدبخت.

  [پاسخ]

  هومن...هومن ....هومن ... پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۴:

  دم از قانون زدنتون فقط برای ساکت کردن مخالفینتونه؟
  ……………………………………………………………..
  هر چیزی را که بشه ابزار کرد …ابزار می کنند .از مصادره جنازه ان مرحومی که سنی بود و دانشجوی هنر بود و او را بزور بسجی معرفی کردند …تا قانونی که مورد قبول انها نیست ولی گاهی هم به کمک انها می اید .
  از معلم یک دبستان که با بی بی سی گفتگو نکرده و…..
  هیچ ترتیب ادابی مجوی !!!!
  هرچی که بتواند به انها کمکی کند .
  قیافه و انگشترهای این مثلا دانشجویان !!! را در موقع حمله به سقارت ببینید .

  [پاسخ]

 21. امیر گفت:

  هگل میگوید که رویدادها و شخصیت در تاریخ دوبار تکرار می شوند. یک بار به صورت تراژدی، بار دیگر به صورت کمدی
  حضرت علی(تراژیک)= ع خ (کامیک)
  اشغال سفارت امریکا(تراژیک)=اشعال سفارت انگلیس (کامیک)
  رجایی(تراژیک)=احمدی نژاد(کامیک)
  بسیجیان جبهه و جنگ(تراژیک)= بسیجیان سرکوب درکوی و برزن(کامیک)
  تمسخر آقا محمدخان در کرمان قبل از پیروزی آقا محمدخان(کامیک)=کور کردن مردم وسط وی بعد از پیروزی(تراژیک)
  تمسخر کردن محمود احمدی نژاد توسط مردم (کامیک)= کشتار مردم توسط عمال وی (تراژیک)
  مثال های زیادی از این نوع حوادث در جهان وجود دارد وقتی یکی از این حوادث پیش می اید نشانه خوبی ندارد مثلا وقتی مردم مموتی را مسخره می کردند من بخودم می گفتم پشت این حوادث کامیک حوادث غمباری نیز خواهد بود. در این حادثه کامیک اشغال سفارت نیز نشانه ای هست و ان پایان ایدئولوژی انقلابیون . یعنی حادثه جدی و تراژیک انقلاب به مرحله کامیک و مسخرگی خود رسیده است

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۹:

  کشته شدن مردم بی گناه در حوادث بعد از انتخابات (تراژِیک) مطرح کردن بی اساس فرضیه داماد اینجا و فرزند آنجا( کامیک)
  این کمدی بی اساس یعنی اصولا ایدئولوژی ای نبوده که به پایان برسد……

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۹:

  به رهرو شهدا
  خیلی باحال گفتی. دمت گرم.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۳۱:

  قابل نداشت افق جان
  :)

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۳۲:

  به امیر

  کی گفته هرچی هگل گفته درسته که شما شابلونش کردی گذاشتی روی حوادث ایران؟
  بعد کشتار مردم توسط عمال!! دکتر احمدی نژاد فرضیه جدیدتونه؟ بعد از نظریه داماد لرستان مطرحش کردید؟!

  [پاسخ]

 22. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  یه چیزی این وسط انگار فراموش شده! این تجمع در محکومیت ترور شهید شهریاری بود.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آذر ۸ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۸:

  پست بعدی الان آپ شد.

  [پاسخ]

 23. […] می‌کردم. نیاز به یک راه‌بر. راه‌بری که خطرات را گوشزد کند، راه‌بری که نگهبان باشد، راه‌بری که در مواقع […]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: