وکیلانه » » افکار سبزها خنده‌دارتر است یا جوک‌های راجع به سن آقای جنتی؟!
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
افکار سبزها خنده‌دارتر است یا جوک‌های راجع به سن آقای جنتی؟!
۲۵ام, آبان ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۵۳]

دنیای عجیبی است؛ خیلی عجیب!

انگار قرار است هر کسی بیشتر ادعای "چیزی" را دارد، بیشتر از دیگران هم در جهت نقیض همان "چیز" گام بردارد. مدعیان دین‌داری، بیشتر از همه بی‌دینی می‌کنند. مدعیان آزادی بیان، بیشتر از همه خفه می‌کنند. مدعیان راست‌گویی، بیشتر از همه دروغ می‌گویند. مدعیان قانون‌مداری، بیشتر از همه بی‌قانونی می‌کنند. مدعیان آزادی، بیشتر از همه محصور می‌کنند. .مدعیان حقوق بشر، بیشتر از همه جنایت می‌کنند(+) و مدعیان "ادب مرد به ز دولت او" بیشتر از همه بی‌ادبی! و مدعیان صداقت، بیشتر از همه فریب می‌دهند و مدعیان احترام به شعور مخاطب، بیشتر از همه سفسطه.

مدت‌ها بود می‌خواستم راجع به بی‌ادبی‌های سخیفی که راجع به سن آقای جنتی رواج پیدا کرده بنویسم، اما هربار با خودم می‌گفتم شاید طبیعی باشد گروهی در جامعه حد و مرز اخلاق نشناسند و برای خندیدن دست به هر مستمسکی بزنند. اما اخیراً متاسفانه این موضوع از حدِ "یک گروه خاص" فراتر رفته و کسانی که مدعی تفکر در بین سبزها هستند، علاوه بر طعنه و متلک زدن، حالا دیگر به راحتی و به صورت مستقیم در خصوص این موضوع جوک می‌نویسند و انگار نه انگار این یک عمل سخیف و زشت است!

می‌دانم آقایان فوق‌الذکر، اصالتاً حقد و کینه‌ی خاصی نسبت به شورای نگهبان قانون اساسی دارند(+)، خوب طبیعی هم هست چون این شورا نگهبان چیزی است که آقایان می‌خواستند آنرا بشکنند! اما برای کسانی که مدعی اخلاق و ادب هستند بسیار زشت است کینه‌ی خویش را به شکل اهانت بروز دهند. من می‌توانم درک کنم کسانی را که به شورای نگهبان انتقاد دارند، حتی می‌توانم بفهمم کسانی را که نسبت به موجودیت این نهاد حرف دارند و حتی‌تر درک می‌کنم افرادی را که حرف خود را در قالب طنز و نه هجو بیان می‌کنند ولی به هیچ عنوان نمی‌فهمم کسانی را که حرف خود را در قالب تمسخر سن کسی بیان می‌کنند!

اصلاً کاری به قبح این کار در اسلام ندارم، بدیهی بودن زشتی این امر نزد اخلاق و انسانیت هم به کنار. اما هر چه که نباشد، شما لااقل ایرانی که هستید؟‌ نزد ما ایرانی‌ها ریش سفیدی و سن زیاد مبنای احترام و عزت است، نه تمسخر. پس اگر دین و اخلاق ندارید، لااقل کمی ایرانی باشید!

البته به نظر من به پیروان جنبش سبز نمی‌توان زیاد ایراد گرفت وقتی که رهبران آنها، یعنی آقایان موسوی و کروبی خود پایه‌گذار این بدعت زشت بودند.  آنجا که در یکی از نامه‌های سرگشاده‌ی دونفره‌ی خود راجع به آقای جنتی به صراحت نوشتند: "این مرد کهن سال که از آغاز تأسیس مجلس و شورای نگهبان لاینقطع مسئول بوده و قریب به بیست سال است که دبیر شورای نگهبان است و گویا کهولت سن نه تنها قوای روحی و جسمیش را به تحلیل برده بلکه قوه ادراک و ذهنی اش را هم مختل کرده است."!!!

و البته جالب اینکه، کسانی دائماً‌ به شورای نگهبان و اعضای آن اهانت می‌کنند که در متن منشور جنبش‌شان بارها به لایتغیر بودن خواسته‌ی"اجرای بدون تنازل قانون اساسی" اشاره شده و ذکرِ "اجرای بدون تنازل قانون اساسی" از دهانشان نمی‌افتد و آنرا مهم‌ترین خواسته‌ی خود می‌نامند. کسانی که بچه‌گانه صرفاً به خاطر یکی از اصول، دم از اجرای بدون تنازل قانونی می‌زنند که به طور قطع به دو مبنا از سه مبنای غیرقابل تغییر آن یعنی "براساس اسلام بودن" و "ولایی بودن"، هیچ اعتقادی ندارند. و به تحقیق با بیشتر از ۸۰ اصل از یکصدوهفتادو هفت اصل آن مشکل جدی دارند!

به تحقیق شورای نگهبان قانون اساسی، از اولین نهاد‌های انقلاب است که زودتر از همه، هجمه به آن آغاز شد و شاید به همین دلیل بود که سال‌ها قبل امامِ امت در لابلای بیانات مهم خود راجع به شورای نگهبان(+)، خطاب به اعضای آن فرموده بودند:
"…..از تحمل زحمات و رنجهای شما تشکر می کنم . شما توقع نداشته باشید که مورد اهانت واقع نشوید. همه می دانید تا کسی کاری انجام ندهد کسی به او توهین نمی کند.توهین برای کسانی است که می خواهند زنده باشند. هیچ کدام از ما نباید انتظار تعریف راداشته باشیم . باید به حکم خدا عمل کنیم و به این هم کاری نداشته باشیم که چه کسی ازاین کاری که برای خدا می کنیم خوشش می آید و یا چه کسی بدش می آید."۵۳ دیدگاه برای “افکار سبزها خنده‌دارتر است یا جوک‌های راجع به سن آقای جنتی؟!”

 1. فرزاد گفت:

  موافقم. صحیح میفرمایید. مسخره کردن متاسفانه جزء اخلاق زشت ما ایرانیهاست.

  [پاسخ]

 2. اصلاح طلب گفت:

  آقای صفا گاهی مطالبی می نویسید که در صداقت و بی غرضی شما شک میکنم.
  گیر دادن به سن جنتی اونقدر بی ارزش هست که نه ارزش نقد داره نه ارزش تشویق، ولی اون مطلبی که شما به عنوان نامه دونفره از آقایان موسوی و کروبی آوردید در جواب به اتهامی هست که جنتی زده بود مبنی بر این که آقایان موسوی و کروبی یک میلیارد دلار از آمریکا و با واسطه سعودی دریافت کردن.
  بگذریم که مثل باقی چرندیاتی که سران نظام جمهوری اسلامی گفتن و فراموش شد این اتهام هم فراموش شد ولی اشاره ای که آقایان موسوی و کروبی به کهولت جنتی کردن به خاطر خرفتی و خریتی هست که جنتی در ساختن عدد و رقم از خودش نشون داده.
  در مورد احترام سن و سال هم باید عرض کنم که وقتی بچه بسیجیهای چهارده پونزده ساله میریزن خونه آیت الله منتظری و آیت الله دستغیب و حرمت سن و سال که هیچ، حرمت بیت و ناموس رو هم نگه نمیدارن، چرا امت حزب الله خفه خون میگیره؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۴۲:

  دوست عزیزم، خودت بگو من چطور با شما از زشتی تمسخر گفتگو کنم درحالی که بدتر از اون یعنی توهین و نسبت ناروا می‌دی؟
  فقط یک چیز بگم، طرف مقابل هرکاری هم که کرده باشه، به کسی مجوز نمی‌ده که انسانیت، دیانت، اخلاق و حتی ایرانیت رو زیرپا بذاره.
  فکر نکن این چیزهایی که من می‌گم به ضرر سبزهاست، باور کن اگر به این موراد و موارد خیلی مهمتر از اون عمل می‌کردن الان حال و روزشون خیلی بهتر از اینی بود که می‌بینی.
  یه زمانی هم گروهی توی خیابون شاید مثل شما فکر می‌کردن. می‌گفتن این بسیجیه؟ بزن لخت‌ش کن پدرسوخته رو.
  این بسیجیه؟‌ برو بنزین بیار بریزیم روش آتیشش بزنیم. این بانک و نیروی انتظامی رژیمه؟ بزن زارتش رو بیار بالا. این اعمال و بدتر از این اعمال،‌و سکوت مقابل این کارها بود که جنبش سبز رو شکست داد.

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۴۹:

  یه زمانی هم گروهی توی خیابون شاید مثل شما فکر می‌کردن. می‌گفتن این بسیجیه؟ بزن لخت‌ش کن پدرسوخته رو.
  این بسیجیه؟‌ برو بنزین بیار بریزیم روش آتیشش بزنیم. این بانک و نیروی انتظامی رژیمه؟ بزن زارتش رو بیار بالا. این اعمال و بدتر از این اعمال،‌و سکوت مقابل این کارها بود که جنبش سبز رو شکست داد.
  …………………………………………………………
  جنبش سبز رابطه ای با برخورد خشن ندارد .اگر شما این ها را می شنوید چرا گوشتان حساس به صداهایی نیست که می گوید :
  بزنید این بی دین ها را …به شان تجاوز کنید …و خیلی موارد دیگر که می دانید وجود دارد .
  اقای صفا شما بگویید این ادبیات از سوی طرفداران افکار شما وجود ندارد و من قبول می کنم .
  امروز اگر من اینجا با نوعی دید بسیار منفی از شما می نویسم دلیلش این است که شما بدون توجه به انچه که در ابتدا ی انقلاب مهم بود فقط به منافع گروهی خودتان می پردازید و به هیچ عنوان حقی برای صدای مخالف قایل نیستید تا جاییکه افراد کافر …خارجی …جاسوس خوانده می شوند .
  و این نوعی عقب گرد کامل حتی به قبل از زمان حکومت شاه است .
  ولی برای توجیه کردن و راه بازکردن برای خودتان و بستن راهها بر مخالف به مذهب پناه می اورید و از ان هزینه می کنید .
  بدون اینکه بگویید مذهب در همه ایرانیان مورد توافق است و لذا اگر کسی ان را به میان بکشد قصدش خاتمه دادن به هر بحثی است .ایا این ظلم نیست ؟

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۲۱:

  “جنبش سبز رابطه ای با برخورد خشن ندارد ”

  این ادعات خییییییلی خنده دار و مضحک بود. یه چیزی بگو که قابل باور باشه.
  پس این وحشی بازی هایی که توی خیابون ها در میاوردید شما نبودید. اجنه بودن.

  [پاسخ]

  م.طاهري پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۴۲:

  “جنبش سبز رابطه ای با برخورد خشن ندارد ”

  مزاحی بود جهت رفع خستگی :lol:

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۳۷:

  جنبش سبز رابطه ای با برخورد خشن ندارد ”

  این ادعات خییییییلی خنده دار و مضحک بود. یه چیزی بگو که قابل باور باشه.
  پس این وحشی بازی هایی که توی خیابون ها در میاوردید شما نبودید. اجنه بودن
  ………………………….
  خیلی سطح بحث ها را پایین نیاورید .
  بارها همین جا نوشته شد و لی شما گویا توجه نمی کنید .
  شما در مقابل انچه که واقعا به عنوان یک رفتار مخالف شان انسانی و مذهبی از سوی همفکران شما سر سزد نیاز دارید به این دروغ ها و سناریو ها .
  وقتی متوجه شدند که در کهریزک یک جرم و یک کار خلاف انسانی صورت گرفته سناریوی عصر عاشورا را ساختید .این به شما فرصت می ده که فضا را انچنان شلوغ کنید که کسی به ساده گی متوجه نشود چه اتفاقی افتاده .سارقی که خود فریاد ای دزد می زند .
  سوالی ساده برای روشن شدن موضوع وجود دارد ولی کسی اینجا پاسخ نمی دهد !!
  ایا تایید می کنید تهدید ها را پیش از هر تجمعاتی که از تریبون های رسمی پخش می شد ؟
  اگر ببخواهید پاسخ راست بدهید باید بگویید بلی …
  خوب سوال بعدی ان است ایا تهدید مسولین جدی بود ؟
  ایا حامیانی که لباس شخصی نامیده می شوند در اجتماعات اقدام به مقابله نمی کنند .
  به خدا قسم انسان حیرت می کند از رویی که دارید .تمام تهدید ها عملی شد .مردم از ترس حتی گاهی حرفشان را نمی توانند بزنند .
  ان موقع به طرف مقابل که به این خفت تن نمی ده می گویید وحشی ؟
  بر شما چه نامی بگذاریم ؟

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۲۲:

  من ندیدم امیرعلی بگه رفتار زشت در بین همفکران اون وجود نداره،‌اتفاقاً در موارد زیادی به این رفتارهای زشت هم معترض شده، اما با چشم خودم دارم می‌بینم که شما اصلاً نمیخوای قبول کنی برخی مسائل رو.

  آقا هومن یه خورده چشمات رو باز کن، در خصوص این مسائل هیچ شر مطلقی وجود نداره، همونجور که هیچ خیر مطلقی وجود نداره.

  لطفاً اگر میخوای باز بیربط حرف بزنی، جواب نده، چون فکر میکنم دیگران با این کار تو اذیت میشن و خسته!

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۴۵:

  آقا هومن یه خورده چشمات رو باز کن، در خصوص این مسائل هیچ شر مطلقی وجود نداره، همونجور که هیچ خیر مطلقی وجود نداره.

  لطفاً اگر میخوای باز بیربط حرف بزنی، جواب نده، چون فکر میکنم دیگران با این کار تو اذیت میشن و خسته!

  [پاسخ]

  من فکر کنم جماعتی کم استعداد تر
  از شما وجود نداشته باشد .
  کی می خواهید به خودتان بیایید ؟این اخوند جوان و جاه طلب هم که به همه کس و همه چیز یک خط حرف می زنه تا اگر کسی چیزی گفت …بگه دقت نکردید من خودم هم گفتم !!!

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۲۶:

  فعلاً که شما اصن اِند استعدادی ماشالله .
  بزنم به تخته :-)
  از صبح رفتی دلیل و مدرک بیاری که کی و کجا آقای جنتی از کی حمایت کرده، خسته نشی یه موقع

  ضمناً اگر حاج‌آقا صفا جاه طلب بود نمیومد که با امثال من و تو سروکله بزنه،‌ می رفت پی جاه طلبیش . بد میگم؟

  آخرین باری که به پدر همین آخوند جوانِ به قول تو جاه طلب که نویسنده‌ ی این وبلاگ باشه توهین کردی، در جوابت نوشت “رفیق فقط بهت می‌ گم دوستت دارم لطفاً کمی محبت داشته باش”. زشت نیست بعد از این رفتار بزرگوارانه بازم اینجوری میگی؟ به نظرت این کار درستیه؟‌

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ تیر ۴ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۳۶:

  بسیجی واقعی همت بود و باکری

  [پاسخ]

 3. هومن گفت:

  در ابتدای مطلب سعی کردید خیلی ساده و بدون زحمت به مخاطب (البته از جنس خودتان )بفهمانید که هر کسی ادعایی یا شعاری مطرح می کند …خودش از همه در ان زمینه بدتر عمل می کند !!!
  بسیار خوب اگر مخاطب شما از قبل تصمیمش را نگرفته باشد و توجه کند به ادعایی که خود جماعت شما در عضو نیروی خیر بودن و یا عمل به دستورات خداوند و یا مواردی که ریس جمهور پدیده شما در مورد عدالت ابراز می کند ….باید چه نتیجه منظقی بگیرد ؟ایا خود شما که این تئوری را مطرح می کنید باز نخودی بوده و جز قضاوت نیستید ؟
  در حقیقت این همان انتقادی است که مردم به خود شما می کنند و تردید های بسیاری در نیاتی که شما به واسطه تبلیغات بیان می کنید …مطرح می کنند .
  یادتان نرود که ۲۴ ساعته در حال حمله به تمام اهالی دنیا هستید و برای این مورد سازو کاری از انواع شعارهای عجیب و غریب دارید .
  اقای جنتی را ما از راه جوک نشناختیم …بلکه زمانی که از یک کاندید حمایت کردند و مخالفین به حق را دشمن خواندند و یا ان تهمت ها را در مورد گرفتن دلار زدند شناختیم .
  ایشان حتی مطرح کردند که مشروعیت از ان دنیا برای ریس جمهور می اید .
  و سرانجام در طی اظهاراتی به نیروهای امنیتی دستور حصر خانگی سران اصلاح طلب را دادند اینها کجایش به جز ماجراهای درناک است ؟
  محبوبیت این فرد بین شما کاملا طبیعی و از سویی عدم محبوبیت در بین مردم عادی هم کاملا قابل درک است .روحانی که دستور حبس مخالف را می دهد !!!!!!!!!

  [پاسخ]

 4. هومن گفت:

  از دیدگاه تاریخ افتخار تایید این انتخابات مشکوک برای ایشان و دوستانش ماندگار می ماند .واقعا باید افتخار کرد به روحانی که به جای موعظه تهدید می کند .او بیشتر از اینکه خدا را در نظربگیرد و سپس از این راه حقوق بنده گانش را رعایت کند …به فکر جناح سیاسی است که با قدرت تمام انتخابات را در دست داشت و هر چه که خواست کرد .
  دریغ از یک اظهار نظر که در ان مردم نگون بخت و رای پایمال شده چیزی به نفع خودشان بیابند .
  وقتی اجازه مخالفت و نقد داده نمی شود و حتی نماینده مجلس جرات سخن گفتن ندارد …توهین یا ساختن جوک توسط برخی به میان می اید .
  من خواهش می کنم پاسخ دهید نه اینکه ترور شخصیت کنید .
  برای مثال بگویید چرا ایشان در مقام یک مسول نظارتی به حمایت از یک کاندید پرداختند ؟ایا از عالم غیب هدایت می شدند ؟یا این کاندید چنین ارزشی برای ایران داشت ؟

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۲۳:

  کی؟ کجا و دقیقاً چه حمایتی از کی کرده ؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۲۵:

  کی؟ کجا و دقیقاً چه حمایتی از کی کرده ؟

  [پاسخ]

  م.طاهري پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۴۳:

  کی؟ کجا و دقیقاً چه حمایتی از چه کسی ؟

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۳:

  کی؟ کجا و دقیقاً چه حمایتی از چه کسی ؟

  [پاسخ]

 5. هومن گفت:

  وی تاکید کرد: البته ادبیات حزب توده منحصر به ایران نبود؛ بلکه بعد از جنگ جهانی دوم این ادبیات در همه جای دنیا رونق پیدا کرد. اما سوال این‌جاست که چرا این ادبیات در کشوری که متدین بود بروز و ظهور گسترده‌ای پیدا کرد؟ که پاسخ به این مساله بحث تاریخی و جامعه‌شناسی را می‌طلبد و ترجیح می‌دهم هیچ وقت به شرح این مساله نپردازم.

  زیباکلام با طرح پرسشی دیگر مبنی بر این‌که چرا این ادبیات (مارکسیستی) در دو سه دهه اخیر در کشورهای دیگر فروکش کرده است اما در ایران نه؟ پاسخ داد: یکی از دلایل این موضوع به عقب‌ماندگی ما در علوم انسانی و علوم سیاسی بازمی‌گردد و به همین دلیل است که ادبیات چپ در ایران هم‌چنان مسلط است.
  ………………………………………………………….
  این اظهارات در الف درج شده .دسترسی به اظهارات مخالف در ایران کم است .ناگزیرم که برخی مواقع به ایشان استناد کنیم .
  این همان چیزی است که بنده بارها اشاره کردم .
  چرا یک متدین با کمونیستها شعار فروپاشی سرمایه داری می دهد ؟
  ایا خودمان شعار نداریم ؟
  کمونیستها خودشان منقرض شدند !چرا ما شبیه انها شویم .با اینکه اعتراضات به سیستمهای اداره یک کشور وجود دارد و باید باشد …شخص من هر گز شعاری مشترک با کمونیستها نمی دهم .
  من دقیقا یادم می اید که چریکهای فدایی پس از انقلاب بر اساس مبارزه با امپریالیسم شعار می داد و معتقد بودند که سرانجام سرمایه داری جایش را به کمونیسم می دهد .که نشد !!

  [پاسخ]

 6. عشقستان اسماعیل گفت:

  سلام
  دیروز به دیدن یکی از شاگردان قدیمی خودم که سادات است رفته بودم
  این رسم هر ساله بچه های مدرسه حضرت قائم است از همان ۱۰-۱۲ سال پیش که سالی یک بار معلمشان را به دیدار مجدد خود سر افراز میکنند
  با سید علی راجع به کسی صحبت می کردیم
  صفتی را به کار بردم در کلام
  شاگرد از معلم جلو زده ام گفت: یه انتقاد بکنم بهتون خانم معلم
  گفتم : بگو
  گفت: این کلمه ای که شما گفتی غیبت است و بعد توضیح داد به این دلایل ….
  قانع نشدم
  دوباره بحث کردیم
  و خیلی برایم جالب بود که کسی به تک تک کلماتی که میشنود این همه حساس باشد
  کاش یاد می گرفتیم خیلی از این کلمات حق الناس است و…

  [پاسخ]

 7. عشقستان اسماعیل گفت:

  سالها پیش با یک دوست غیر ایرانی صحبت می کردیم
  وسط حرفهایش راجه به ابوریحان بیرونی ، نظامی گنجوی و ابن سینا جوک گفت
  بر آشفتم که : تو سالهاست نان و نمک این سر زمین را خورده ای
  خجالت بکش و این حرفها را نزن
  او هم با قیافه ای حق به جانب گفت : از یک ایرانی شنیده ام از خودم که درنیاوردم
  خیلی خجالت کشیدم

  [پاسخ]

 8. هوالحق
  سلام دوست گرامی

  نوشته جذابی بود و منطقی ولی تذکّری دارم.
  از ارجاع متون مهم به ویکی‌پدیا پرهیز کنید چون قابل خدشه است از سایت مجلس یا دیگر نهادها استفاده کنید تا این‌شبهه‌ی قابل تغییر دادن متن برطرف شود یا دومنبع پیوند زنید.

  موفق باشید.
  یاحق

  [پاسخ]

 9. کیوان گفت:

  منصفانه و به جا

  [پاسخ]

 10. سلام علیکم
  مشکل شاید در همان عبارت ” ادعا” باشد
  آن هایی که واقعا متخلق به خلق نیکو هستند ادعایی ندارند و آنها که خلاف ادعای خود عمل می کنند در واقع دروغگویانی هستند که میخواهند در میان جمع وجاهتی بیابند. چرا که خوبی همیشه و در همه حال خوب است و بدی بد
  ادعا کردن راه حلی است برای فریب دادن. هر چند گاهی این ادعا خیلی بزرگ می شود اما یکی از راه های باورپذیری یک دروغ را بزرررررررگ بودن آن دروغ دانسته اند…

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۳۵:

  برای من جالب است کسانی که تریبون و تبلیغات دستشان است را جب دروغ گفتن کسانی صحبت می کنند که سالهاست چیزی دستشان نیست و الان هم در حبس خانگی هستند .
  چگونه می توانید مظلوم نمایی کنید ؟شما کار را تا جایی می برید که فراموش می کنید مردم دنیا همیشه افراد بر سرکار و اداره امور را نقد می کنند نه یکی مثل خودشان را دروغگو بنامند …که چند وقت پیش هم به خاطر همین مو ضع گرفتن ها ی به حق مجازات شده .
  دروغ بزرگ را کسی می گوید که می خواهد تسلط را ادامه دهد .می خواهد اشتباهش را بپوشاند …می خواهد عدم مدیریتش را توجیه نماید و یا فکرها را ببرد به جایی دیگر
  کسانی که ناراحتتند از برخورد در زمان انتخابات و اینکه اجازه سخن گفتن نیافتند باید چه کنند ؟چرا اقای جنتی از یک کاندید بر خلاف حقوق مردم که می بایست مسولین دخالتی به نفع کاندیدایی نداشته باشند …..از اقای احمدی نژاد حمایت کردند ؟این که واضح بود .
  حال مخالفین و منتقدین ایشان در ردیف دروغگو و حقه باز باید قرار گیرند ؟

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۵۲:

  ینی میخواید بگید همه این چرت و پرتایی که راجع به بیداری ها میگید راسته؟

  واقعا اگر نوبل رو داشتن رو به کسی میدادن شما قطعا اول صف وایساده بودید برای رقابت….

  اگه شما نمیخواید بمونید و همه اون استدلال های دیگه چرا پس انقدر دروغ میگید جناب هومن؟

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۵۰:

  ینی میخواید بگید همه این چرت و پرتایی که راجع به بیداری ها میگید راسته؟

  واقعا اگر نوبل رو داشتن رو به کسی میدادن شما قطعا اول صف وایساده بودید برای رقابت….

  اگه شما نمیخواید بمونید و همه اون استدلال های دیگه چرا پس انقدر دروغ میگید جناب هومن؟
  ………………………………………………………………
  هر چه هستیم لقمه کثیف نمی خوریم .از بازو رزق و روزی در می اوریم .خون مردم را شیشه نمی کنیم .راه بر انها نمی بندیم .لقمه حرام انسان را دروغگو می کند .همه هم می دانند کی حرام خوره .

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۰:

  جناب هومن
  چندین بار به اشکال مختلف بهت گفتم باز هم میگم
  این خیلی بده که زود جوش میاری
  تا یه چیزی میگن خوشت نمیاد “چرت تر ” میگی
  اصن خیال کن من بیداری قصدم اینه که حرص تو رو در بیارم( به فرض محال)
  آخه بزرگوار شما که نباید اسیر این صحنه آرایی های من بشی و با عصبانیت وجهه تو خراب کنی

  به قول یه سری رفقات
  take it easy
  chil out
  or you will lose the game
  از ما گفتن بود

  [پاسخ]

 11. آذرخش گفت:

  اینا چه می دونن قانون اساسی چیه که اجرای بدون تنازل قانون اساسی چی باشه.
  منظورشون قانون اساسی زمان شاهه! شما به دل نگیر.

  [پاسخ]

 12. امیر گفت:

  راستش من فکر می کنم اولین کسی که ار جنتی جک ساخت خودش بود ببین حرف که میزنه جک میده بیرون واسه شما کوته بینان متاسفم که پیرو و طرفدار و مرید همچین جوکری هستی راستی اینو میدونی توی محافل بالای رژیم ،شیخ راشد یزدی ایشون رو دست میندازه و مثل ملیجک مسخرش میکنن تا بالا مقاما بخندن و حال کنن؟
  البته سندی برای ادعام ندارم فقط اینو شنیدم

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۵۷:

  خوبه که اعتراف می کنین سندی ندارید….

  [پاسخ]

 13. امیر گفت:

  میگن جنتی……

  (ویرایش شده توسط مدیر وبلاگ)

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۱۷:

  مثلاً فکر می‌کنی با اینهمه جوکی که نوشتی چیزی غیراز شخصیت خودت و گروه فکری که بهش مربوط می‌شی رو نشون می‌دی؟

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۵۵:

  اقای صفا عاقبت زور گفتن و دروغگویی همین است .این پیرمرد جلوی یک ملت گفت که سران سبز دلار گرفتند .فکر نمی کنی پس از ان لازم بود که این حرف اثبات شود ؟
  حال از شما چه انتظاری می رود ؟
  واقعا که یک مملکت را با دروغ از بین بردید و اعتقادات مردم را خوار کردید .چگونه می تونی نماز بخوانی در حالیکه می دانی که بیشتر حرفهایت در جانبداری از این بیداری ها …واقعیت ندارد .خدا به تو رحم کند .

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۰۱:

  چون گفتم در مقابل کسی که هرکاری هم کرده باشه، ضمن انتقاد ولی شخصیت انسانی، یا اسلامی، یا لااقل ایرانی خودمون رو باید حفظ کنیم، ناراحت باشم؟ و در فکر این باشم که نمازم مقبول نمیشه؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۰:

  آقای صفا! خب راست میگن جناب هومن دیگه. شما ببینید ایشون هر حرفی میزنن کلی سندومدرک پشت سرش قرار میدن. خب شماهم یاد بگیرید دیگه. ببینید ایشون اصلا حرف پوچ و بی سند و مدرک نمیزنن. ببینید ایشون اصلا تهمت نمیزنن. یاد بگیرید. از خدا بترسید…والااااا

  [پاسخ]

 14. امیر گفت:

  احوال اعلام کرد: …..

  (ویرایش شده توسط مدیر وبلاگ)

  [پاسخ]

 15. امیر گفت:

  ددمنشی ددمنشنا ددمشنیا ددمشینانه دد منشنانیه

  [پاسخ]

  م.طاهري پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۴۶:

  خدا صبر دهد به معلم املا

  [پاسخ]

 16. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  واقعا از بی منطقی این افراد خسته شدم. همین ادعای ادب و بی ادبی. همین ادعای قانون مداری و ضد قانون رفتار کردن و بدتر از اون بر علیه قانون قدم برداشتن.
  ادعای دونستن و بی سواد حرف زدن. این مسخره کردن هم که یکی از راههای خالی کردن عقده های انبار شده شونه.

  دریغ از یک کلمه حرف علمی.

  [پاسخ]

  م.طاهري پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۵۸:

  افق جان خسته چرا؟

  بده سی ساله با این حرف های بی منطق و مضحک، ما را می خندانند؟
  فضای سیاسی کشور هم به شوخی و خنده نیاز دارد، بده بار مزاح در سیاست را به دوش می کشند؟ حالا بگذار هفته دیگه کار جمهوری اسلامی رو تمام کنند!!!

  منصفانه نگاه کن. همین یک جمله ای که بالا نوشتم، کم ما رو خندانده؟ حالا دونه دونه حرف ها و تحلیل هشونا را بررسی کن.
  بگذار با منطق و نگاه خودشان صحبت کنند، خالی از لطف نیست.
  بگذار بگن از اون طرف هم هفته دیگه کار را تمام کنند.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۲۲:

  هزارتا لایک به این کامنت. حرف دل منم همینه دقیقا :-)

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۵۷:

  م.طاهری عزیزم راست میگیدا. اینم یه نوع نگاه کردن به این قضایاست..

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۵۷:

  دریغ از یک کلمه حرف علمی.

  …………………………………………………………..
  در موقعی که فک جوان مردم را خورد کردند …دنبال حرف علمی هم بودید ؟
  خوب من یک مورد ساده را می گویم از نظر علم …داشتن روزنامه و جراید ازاد حق مردم نیبست ؟

  [پاسخ]

  عابر پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۰۹:

  هومن یه بار بشین کل کامنت هایی که گذاشتی رو کپی کن توی word و تعداد کلماتی که از اولین کامنت تا الان تایپ کردی رو در بیار. بعد با خودت فکر کن در قبال سوزوندن این همه کالری چه دستاوردی داشتی

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۵۶:

  جناب هومن جهت اطلاع میگم که بیشتر از این جایی خودت رو ضایع نکنی، مطالب روزنامه ها و جراید از لحاظ علمی هیچ ارزش و اعتباری ندارن. مثلا شما فکر کن منابع یک پایان نامه بشه روزنامه. کل دنیا دسته جمعی میشینن بهتون میخندن. این از این.
  بعدش هم الان این کل حرف علمی ای بود که میشد بزنید؟ این اساسا به حق اجتماعی تعبیر میشه نه حرف علمی.

  چون هموطنیم خواستم راهنمایی کرده باشم.

  [پاسخ]

 17. م.طاهري گفت:

  سلام

  واقعاً مگر می شود از طرفداران موسوی و کروبی بیش از این انتظار داشت؟

  [پاسخ]

 18. رضا گفت:

  اون لینک داخل متن که نوشته “بیشتر از همه جنایت می کنند” وحشتناک بود! و امروز معلوم شد دولتیان ایالات متحده نه فقط با مردم کشورهای دیگه بلکه با مردم کشور خودشون هم رحم و مروت ندارن…

  [پاسخ]

 19. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام بر اهالی باصفای حزب الله.
  نماز جماعت تموم شده بود و حاج آقا قصد خارج شدن از مسجد را داشت.دوستان اطرافش بودند.صدای زنگ پیامک.از همین جوک ها.مانده بود!!!
  یعنی این قدر مهم و خنده داره؟!!!
  یا حق

  [پاسخ]

 20. یه ایرانی گفت:

  مردم ما برای کی حرف در نمیارند؟
  به خاتمی میگفتن فریبا
  به میرحسین می گفتن آقای چیز
  حرفهایی هم که برای رفسنجانی، حداد، لاریجانی، ناطق، فائزه، احمدی نژاد، و قبلاً ها یزدی و حبیبی و … و … بود میدونین…
  بابا تو یه ذره دماغت گنده باشه یا لهجه داشته باشی یا معلولیتی داشته باشی در و همسایه برات حرف در میارن دیگه خدا پدرتو بیامرزه می خوای برای افراد معروف حرف در نیارن؟
  ربطی هم به سبز و قرمز و آبی نداره، الکی خودمونو گول نزنیم…

  [پاسخ]

  بی نام پاسخ در تاريخ آبان ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۰۸:

  ایرانی عزیز حرفاتو تأیید میکنم

  [پاسخ]

 21. […] آینده از آن حزب الله دسته بندی: نقد جوک و اس ام اس برچسب ها: اس ام اس و […]

 22. سبز گفت:

  چون حوصله ندارم از اول برات بنویسم بهتره خودت نظرات این وبلاگ رو که متن مطلب تو رو آورده ببینی!!/

  http://twurl.nl/gqwxbd

  [پاسخ]

 23. سرورhp گفت:

  ممنون از سایت خوبتون موفق باشید

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: