وکیلانه » » اتهام ایالات متحده به ایران مردم جهان را به خنده واداشت ! + سند
من در  RSS من در  Picasa من در  YouTube من در  گوگل پلاس من در  FriendFeed من در  توییتر من در  Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
اتهام ایالات متحده به ایران مردم جهان را به خنده واداشت ! + سند
۲۰ام, مهر ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۱۰۲]

دیشب به وقت تهران، مقامات پلیس و وزارت دادگستری ایالات متحده ادعای جالبی را مطرح کردند! در این اقدام که به طور زنده از چند شبکه خبری هم پخش شد(+) ایالات متحده مدعی شد که توطئه‌ی ایران علیه سفیر عربستان سعودی در خاک امریکا را خنثی کرده و در سایت رسمی FBI  نوشته شد(+) که دو ایرانی به نام‌های "منصور ارباب سیار" 56 ساله و "غلام شکوهی" از اعضای سپاه قدس ایران! در رابطه با بمب گذاری و سوءقصد به جان سفیر عربستان سعودی (عادل الجبیر) دستگیر شده‌اند. در عین حال خبرگزاری‌های مختلف به نقل از "وزارت دادگستری ایالات متحده" گزارش دادند که یکی از این دو (غلام شکوهی)  توانسته به ایران فرار کنند و هم اکنون در ایران است!

این خبر انتشار فراوانی در خبرگزاری‌های بین المللی داشت و واکنش‌های فراوانی را به دنبال داشت. از واکنش‌های رسمی‌(+) و دیپلماتیک و تحلیلی(+) که بگذریم نوع نگاه اولیه‌ی مردم جهان بویژه مردمان ایالات متحده به این خبر بسیار جالب توجه بود! این برداشت شخصی من است که اکثر قریب به اتفاق افراد ابتدا با حیرت و سپس با لبخند و تمسخرِ سازندگان (!) این خبر، به آن واکنش نشان دادند.
این برداشت من حاصل  گذشت و گذار حدود ۳ ساعته در شبکه‌های اجتماعی مختلف و کامنت‌‌دونی‌ سایت‌های خبری‌ست. از جمله در ذیل این خبر در سی‌ان‌ان(+) تا این لحظه که در حال نگارش هستم بیش از یک‌هزار و ششصد و چهل کامنت توسط افراد مختلف قرار گرفته. تعدادی از کاربران از این اتفاق حیرت‌زده شدند که ایران چه نیازی به ترور سفیر عربستان دارد؟!؟ آنهم در خاک ایالات متحده؟
و تعداد بسیار بسیار زیادی هدف این خبر را منحرف کردن اذهان از اتفاقات اقتصادی و قضایای وال‌استریت می‌دانستند و به انواع مختلف به تمسخر این خبر پرداختند، تعدادی دیگر بیان می‌کردند که دولت‌مردان دوباره به دنبال جنگ افروزی هستند و جالب اینکه در جواب آنها گفته می‌شد با کدام پول؟ همه‌ی پول‌ها صرف عراق و افغانستان شد! تقریباً‌ اکثر افرادی هم که با باور این خبر خواستار مقابله با ایران شده بودند مورد انتقاد فراوان دیگران قرار گرفته که چرا این حرفها را می‌زنند، البته تناقضات فراوان موجود در اطلاع‌رسانی هم مورد توجه قرار گرفته شده بود.

شاید برای شما هم مروری بر برخی از این کامنت‌ها  جالب باشد:

# سرمایه داران با انتشار این خبر می‌خواهند از زیر فشار وال‌استریت خارج شده و تا آخرین قطره‌ی خون مردم را بچکانند!
# بله! اتفاق بزرگی افتاده. اتفاق این است: بانکداران و سیاستمداران کج رفتار، دولت ناشنوا به ناامیدی مردم  و خشم آشکار  مردم آمریکا. شما می‌خواهید با این خبر، ذهن‌ها را منحرف کنید.

# دوباره دولت امریکا و ایران با هم تبانی کردند برای جنگ افروزی بین هم و منحرف کردن ذهن مردم هر دو کشور از مشکلات داخلی! دوباره یک جک بائر دیگر؟
# می‌خواهید حواس‌ها را از جنبش اعتراضی پرت کنید. اما این خنده دار است! ما یا باید احمق‌ترین مردم باشیم که به شما گوش بدهیم یا شستشوی مغزی شده باشیم!

# من شرط می‌بندم می‌خواهند بین دو کشور مهم خاورمیانه جنگ به پا کنند!
# فقط بهانه ایی برای تلاش و جنگ دیگری است. می‌خواهند باز ایران را پسر بد معرفی کنند. سود این خبر فقط برای بانکداران و اسرائیل است!
#‌ به نظر می‌رسد این یک تبلیغات صهیونیستی است. مگر ایران دیوانه است سفیر عربستان در امریکا را بکشد؟، چرا سفیر در تهران را نکشد؟!

# در نتایج جدید به دست آمده از سیا، معلوم شده ایران در حال برنامه‌ریزی با مریخی‌هاست برای حمله به ایالات متحده!‌ آقای اوباما ما را نجات بده : )
# هی عربستان! آماده باش برای امضاء چندین میلیارد قرارداد تسلیحاتی با امریکا! (اووووه، این و قبلی‌ش محشر بودن )
# استراتژی مبارزات انتخاباتی کلاسیک! یکی با پسر بد معرفی کردن ایران! آن یکی با آوردن مردم در وال استریت! (خداییش دمش گرم. این یکی خیلی جالب بود : ) )

# من شرط می‌بندم این هم مثل قضیه وجود سلاح کشتار جمعی در عراق است! ما نمی‌خواهیم پولهایمان خرج جنگ شود. اگر جنگ بدون سرباز و پول مالیات‌های ماست، بروید بجنگید!
# stupid zionist owned media. (مکرر تکرار شده بود البته با مخلفات بیشتر و طبیعتاً بدون شرح!)
# آخرین اخبار: ایران سوار بر یک ستاره‌ی دنباله دار دارد می‌آید برای حمله به ایالات متحده! (یکی جواب‌ش رو داده بود چرا اینها فکر می‌کنن ما احمق هستیم؟)

# ما همچنان منتظر پیدا شدن سلاح‌های کشتار جمعی در عراق هستیم. پیدا نشد؟ ( عجب متلکی انداخته ها)
# این منجر به یک جنگ می‌شود. درست است؟ یکی جواب داده بود نه! منجر به پُر شدن حساب بانکی ما از پول‌های وعده داده شده توسط اوباما! (ببین پ ن پ تا کجا رفته !)دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: